Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/6/2017              
                      Sunken Meadow State Park, Kings Park NY                             
                               Last Completed Event                               
 
  Boys 5k Run CC Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Mason Gatewood            12 St. Anthony's           5:10.2   16:03.54    1   
  2 Matt Fusco                12 Somers                  5:21.6   16:39.19    2   
  3 Greg Fusco                12 Somers                  5:22.8   16:42.90    3   
  4 Daniel Nichols            12 Danbury (Conn)          5:25.5   16:51.18    4   
  5 Justin Allone             12 Sachem East             5:30.2   17:05.68    5   
  6 Michael Hannon            12 Monroe Woodbury         5:31.2   17:08.92    6   
  7 Patrick Kain              12 St. John the            5:33.2   17:15.13    7   
  8 Mathew Burke              12 Danbury (Conn)          5:33.7   17:16.66    8   
  9 Brendan Dearie            11 St. Anthony's           5:33.9   17:17.21    9   
 10 Eric Zulkofske            12 Ward Melville           5:34.0   17:17.46   10   
 11 Jack Rosencrans           11 North Shore             5:34.0   17:17.69   11   
 12 Chris Nienburg            11 Ward Melville           5:37.1   17:27.10   12   
 13 Trevor Ladue              12 Monroe Woodbury         5:37.7   17:29.07   13   
 14 Jake Mattei               12 Amity, Conn             5:38.3   17:30.86   14   
 15 Ryan Fowkes               11 East Hampton            5:39.0   17:33.23   15   
 16 connor visnic             11 Amity, Conn             5:39.4   17:34.22   16   
 17 Spencer Paragas           11 Amity, Conn             5:39.7   17:35.34   17   
 18 Conor Malanaphy           12 Tappan Zee              5:39.9   17:35.83   18   
 19 Kyle McCormack            12 St. John the            5:40.1   17:36.43   19   
 20 Ryan Famiglietti          11 Sachem East             5:40.7   17:38.38   20   
 21 Caleb Wheeler             11 Ward Melville           5:41.1   17:39.49   21   
 22 Andrew Burford            12 Amity, Conn             5:41.7   17:41.35   22   
 23 Michael Silveri            9 Eastport/SouthMano      5:42.6   17:44.23   23   
 24 Skylar Brodsky            10 Monroe Woodbury         5:42.8   17:44.83   24   
 25 Jack Collins              12 Tappan Zee              5:43.4   17:46.71   25   
 26 Patrick Fiorillo          10 St. John the            5:43.7   17:47.74   26   
 27 Collin O Sullivan         12 North Shore             5:44.1   17:49.07   27   
 28 Joseph Krause             11 Shoreham Wad            5:44.2   17:49.38   28   
 29 Emilo Espinosa            12 East Hampton            5:45.5   17:53.32   29   
 30 Andew Yi                  10 Monroe Woodbury         5:45.9   17:54.57   30   
 31 Adam Zelin                10 Shoreham Wad            5:46.5   17:56.31   31   
 32 Andrew Paules             10 West Islip              5:46.7   17:56.99   32   
 33 Daniel Hynes              11 Monroe Woodbury         5:46.8   17:57.30   33   
 34 Ryan Carrick              11 Riverhead               5:47.0   17:58.07   34   
 35 Hunter Vierling           11 St. Anthony's           5:47.1   17:58.38   35   
 36 Patrick Kutch             12 St. Anthony's           5:48.0   18:00.91   36   
 37 Jake Meyers               12 Plainview               5:48.3   18:02.06   37   
 38 Thomas Brock              12 Bellport                5:48.9   18:03.78   38   
 39 Brandon McCORMICK         12 Connetquot              5:49.0   18:04.08   39   
 40 Aidan Healy               12 St. John the            5:49.6   18:05.90   40   
 41 Zalen Nelson              12 St. Francis Prep        5:49.8   18:06.59   41   
 42 Christian Schiavone       12 Plainview               5:49.9   18:07.09   42   
 43 Christian Berberich       10 Sachem East             5:50.1   18:07.45   43   
 44 Jack Watson               10 Danbury (Conn)          5:50.2   18:07.78   44   
 45 Alvin Singh                  Queens Metropolitan     5:50.4   18:08.42   45   
 46 Constantinos Athanailos   11 St. Francis Prep        5:50.5   18:08.92   46   
 47 Patrick Smyth             11 Farmingdale             5:51.1   18:10.77   47   
 48 Oscar Varela              12 North Shore             5:51.2   18:11.04   48   
 49 Johnny O'Connell          10 St. John the            5:51.6   18:12.24   49   
 50 Nicholas Boncore          11 Eastport/SouthMano      5:51.7   18:12.65   50   
 51 Keith Allen                9 Monroe Woodbury         5:52.0   18:13.63   51   
 52 Ryan Caldwell             11 Danbury (Conn)          5:52.8   18:15.91   52   
 53 Maor Amar                 11 Great Neck North        5:53.1   18:16.98   53   
 54 Ethan Loring              12 North Shore             5:54.5   18:21.37   54   
 55 Aaron Li                  11 Hicksville              5:55.2   18:23.34   55   
 56 Scott Henneberger         10 Garden City             5:56.0   18:26.04   56   
 57 Richard Kanders           10 Great Neck South        5:56.2   18:26.47   57   
 58 Kevin Engel               12 Sachem East             5:56.3   18:26.74   58   
 59 Anton Majewski            12 Riverhead               5:56.9   18:28.70   59   
 60 Thomas Fasano             11 Eastport/SouthMano      5:57.2   18:29.60   60   
 61 Jacob Hefel               10 Danbury (Conn)          5:57.3   18:29.97   61   
 62 Eric Collado              12 Danbury (Conn)          5:57.4   18:30.30   62   
 63 Michael Barbaro-Barnett   11 St. Anthony's           5:57.5   18:30.55   63   
 64 Liam Hehir                11 Tappan Zee              5:57.6   18:30.80   64   
 65 Christian Cicilia         10 VS North                5:58.1   18:32.46   65   
 66 Tom McKiernan             12 Tappan Zee              5:58.7   18:34.17   66   
 67 Joseph Berberich          10 Sachem East             5:58.9   18:34.86   67   
 68 Patrick Castellano        11 Tappan Zee              5:59.0   18:35.21   68   
 69 Ian Carpenter             12 Amity, Conn             5:59.2   18:35.91   69   
 70 Brennan Lopez             11 St. Anthony's           5:59.3   18:36.26   70   
 71 Colm Smith                12 Massapequa              5:59.7   18:37.43   71   
 72 Kelby Bishop              10 Connetquot              5:59.8   18:37.80   72   
 73 Kenneth Tan               11 Great Neck South        6:00.0   18:38.19   73   
 74 Brennan Amalfitano        11 Danbury (Conn)          6:00.2   18:38.88   74   
 75 Napoleon Stardellis       11 Amity, Conn             6:00.4   18:39.52   75   
 76 Ronan Smith               12 Saint Mary              6:00.6   18:40.09        
 77 Kyle Perez                11 Kings Park              6:01.0   18:41.36   76   
 78 Brendan Moehringer        11 Mepham                  6:01.2   18:42.01   77   
 79 Matt Reimann              10 Somers                  6:01.3   18:42.29   78   
 80 Kevin Carballo            10 Eastport/SouthMano      6:01.5   18:42.85   79   
 81 Blake McConville           9 Kings Park              6:01.8   18:44.04   80   
 82 Mike DiSalvo              11 Kings Park              6:03.1   18:48.05   81   
 83 Christian Sekosan         11 Hicksville              6:03.2   18:48.38   82   
 84 Grant Frevert             11 Eastport/SouthMano      6:03.7   18:49.85   83   
 85 Enmanuel Cruz             12 Fordham Prep            6:04.1   18:51.11   84   
 86 christian demchak         11 Mattituck               6:04.4   18:52.04   85   
 87 Riley Corcoran            10 Stony Brook             6:04.7   18:52.97   86   
 88 Matthew Payamps           11 St. Anthony's           6:05.5   18:55.29   87   
 89 Connor Riley              12 Ward Melville           6:05.5   18:55.58   88   
 90 Nicholas Mangiamele       11 West Islip              6:06.0   18:57.01   89   
 91 Matt Sabolenko            11 Bellport                6:06.1   18:57.31   90   
 92 Nicholas Monaco           11 West Islip              6:06.2   18:57.63   91   
 93 Chris Collins             12 South Side              6:06.4   18:58.27   92   
 94 Luis Carrillo Rubio       10 Hicksville              6:06.9   18:59.81   93   
 95 Pablo Hernandez           12 VS North                6:07.2   19:00.76   94   
 96 Christopher Marina        11 Archbishop Molloy       6:07.5   19:01.59   95   
 97 Omar Leon                 11 East Hampton            6:08.3   19:04.10   96   
 98 Joseph Pfeffer            12 Eastport/SouthMano      6:08.8   19:05.59   97   
 99 John Ostling              10 Archbishop Molloy       6:09.4   19:07.56   98   
100 Michael Luvin             12 South Side              6:09.9   19:08.99   99   
101 Jake Pulis                12 Massapequa              6:10.0   19:09.26  100   
102 Matt Lopez                11 Connetquot              6:10.1   19:09.60  101   
103 Eli Gordon                12 Tappan Zee              6:10.3   19:10.31  102   
104 Thomas Roulette           12 St. John the            6:10.4   19:10.59  103   
105 Peter DeMocco             12 West Islip              6:10.6   19:11.41  104   
106 Luke Strand               11 Hauppauge               6:11.1   19:12.80  105   
107 Greg Bove                 12 West Islip              6:11.5   19:14.17  106   
108 Desmond Benton            12 West Islip              6:11.7   19:14.57  107   
109 Josh Tetro                11 Somers                  6:12.0   19:15.69  108   
110 Max Hujik                 11 West Islip              6:12.1   19:15.96  109   
111 William O'Connor          12 Fordham Prep            6:12.4   19:16.74  110   
112 Mike Turner               11 Massapequa              6:12.5   19:17.03  111   
113 Matt Marrone              10 VS North                6:12.5   19:17.29  112   
114 Dean D'Addario            12 Fordham Prep            6:12.8   19:18.03  113   
115 Brian Healy               10 St. John the            6:13.0   19:18.59  114   
116 Sean Allen                11 Riverhead               6:13.2   19:19.38  115   
117 Bryan Murphy              11 Wantagh                 6:13.5   19:20.27  116   
118 Chris Tracy               11 Archbishop Molloy       6:14.0   19:21.95  117   
119 Kamau Hawthorne           10 Archbishop Molloy       6:14.4   19:22.99  118   
120 Matthew Liu               10 John Glenn              6:14.5   19:23.53  119   
121 Ethan McCormac            11 East Hampton            6:14.7   19:24.14  120   
122 jairo reina               11 Townnsend Harris        6:14.8   19:24.48  121   
123 Charles LaMassa           11 Massapequa              6:15.0   19:24.82  122   
124 Grant Krawiec             10 Garden City             6:15.2   19:25.61  123   
125 William Malone             8 Southampton             6:15.5   19:26.38  124   
126 Michael Greco             11 Garden City             6:15.6   19:26.92  125   
127 Bryan Horn                12 Plainview               6:15.7   19:27.20  126   
128 Ryan Keane                11 Riverhead               6:16.9   19:30.71  127   
129 Raymond LaPorte           12 Shoreham Wad            6:17.0   19:31.07  128   
130 Sean Duffy                12 Fordham Prep            6:17.2   19:31.80  129   
131 Anthony Velasquez         12 Copiague                6:17.3   19:32.07  130   
132 Peter Martorana           11 Mepham                  6:17.4   19:32.31  131   
133 Samuel Mueck              12 Massapequa              6:17.5   19:32.62  132   
134 Matthew Cerrato           11 John Glenn              6:17.6   19:32.88  133   
135 Zac Mobius                 9 Southampton             6:17.6   19:33.12  134   
136 Michael Senica            11 Mercy                   6:17.8   19:33.73        
137 chris dinizeo             10 Mattituck               6:18.0   19:34.38  135   
138 Dom Katrivanos            10 Connetquot              6:18.5   19:35.84  136   
139 Tyler Goldstein           11 Plainview               6:18.7   19:36.42  137   
140 Michael Cunningham        11 Riverhead               6:19.3   19:38.30  138   
141 Kiernan Smith             10 Archbishop Molloy       6:19.7   19:39.49  139   
142 Jack Lynch                11 St. Francis Prep        6:20.1   19:40.87  140   
143 Josh Meyer                12 Ward Melville           6:20.6   19:42.22  141   
144 Tyler Glaser               9 Eastport/SouthMano      6:20.8   19:43.08  142   
145 Nick Lacomba              12 North Shore             6:21.0   19:43.72  143   
146 Daniel Mardkha            11 Kings Park              6:21.1   19:44.05  144   
147 Diego Llanos              10 St. Francis Prep        6:21.2   19:44.31  145   
148 Jimmy Curley              10 Rocky Point             6:21.3   19:44.59  146   
149 Derick Seneus             11 Hauppauge               6:21.7   19:45.73  147   
150 Christian Snyder          10 Massapequa              6:22.0   19:46.83  148   
151 Brandon Gong              12 Garden City             6:22.1   19:47.12  149   
152 Ryan Mecca                10 Ward Melville           6:22.2   19:47.38  150   
153 Shane Johnson             12 VS North                6:22.6   19:48.48  151   
154 Peter Argerakis           12 Sachem East             6:22.9   19:49.37  152   
155 Leonardo Ramirez          12 Middle Country          6:23.1   19:50.00  153   
156 Jack McGowan              11 South Side              6:23.2   19:50.43  154   
157 victor ariza              12 Townnsend Harris        6:23.3   19:50.71  155   
158 Brian Cho                 11 Great Neck South        6:23.4   19:50.98  156   
159 Louis Wang                12 Stony Brook             6:23.6   19:51.71  157   
160 Garrick Neuner             9 VS North                6:24.5   19:54.58  158   
161 Thomas Parisi             10 Somers                  6:24.6   19:54.88  159   
162 Will Joyner               12 Tappan Zee              6:25.1   19:56.29  160   
163 Frank Bellucci            10 East Hampton            6:25.4   19:57.23  161   
164 Michael Lu                11 Great Neck South        6:25.6   19:57.73  162   
165 Jonathan Engelhardt        9 Kings Park              6:25.9   19:58.89  163   
166 Robert Weiss              12 East Hampton            6:26.1   19:59.35  164   
167 derek fucich              11 Townnsend Harris        6:26.6   20:00.87  165   
168 Jack Torre                12 Somers                  6:26.9   20:02.06  166   
169 Tyler Nolan               11 Connetquot              6:27.2   20:02.86  167   
170 Sean Cudia                12 Connetquot              6:28.2   20:05.83  168   
171 Antonio Aguilar           12 Hicksville              6:28.4   20:06.65  169   
172 Justin Hu                 10 Great Neck South        6:28.5   20:06.94  170   
173 Alex Bensen               11 Garden City             6:28.8   20:07.83  171   
174 David Cheque              11 VS North                6:28.9   20:08.14  172   
175 Andrew Campbell           12 Sachem East             6:29.3   20:09.49  173   
176 Jordan Sealey-Ashford     12 St. Dominic             6:29.6   20:10.34        
177 Ryan Fodero               11 Fordham Prep            6:29.8   20:10.78  174   
178 Jack Michael              12 Islip                   6:30.2   20:12.23  175   
179 Jacob Jablonski            9 Shoreham Wad            6:30.8   20:14.08  176   
180 Bobby Elias               11 Copiague                6:31.0   20:14.81  177   
181 Peter Macneil             10 Somers                  6:31.2   20:15.31  178   
182 Patrick Lane              12 Shoreham Wad            6:31.3   20:15.62  179   
183 Aryes Garrett             11 Copiague                6:31.5   20:16.17  180   
184 Andrew Babstock           11 Middle Country          6:32.1   20:18.03  181   
185 Qai Hardy                 12 John Glenn              6:32.4   20:18.98  182   
186 JP Grace                  11 Locust Valley           6:32.5   20:19.31  183   
187 Chris D'Antonio           12 Wantagh                 6:33.0   20:20.74  184   
188 Glenn Fiocca              12 St. Francis Prep        6:33.3   20:21.72  185   
189 Jason Reynolds            12 Connetquot              6:33.7   20:23.17  186   
190 Matt Ferrara              10 Plainview               6:34.0   20:23.94  187   
191 Ben Liu                   10 Great Neck South        6:34.1   20:24.26  188   
192 Alexander Mejia            9 Garden City             6:34.2   20:24.71  189   
193 Tom Moeller               11 Kings Park              6:34.5   20:25.45  190   
194 Jacob Grant               12 South Side              6:34.9   20:26.83  191   
195 kevin Wrobleski           12 Hauppauge               6:35.0   20:27.13  192   
196 Patrick Giambruno         12 John Glenn              6:35.1   20:27.39  193   
197 Jacob Schoenfeld          11 VS North                6:35.2   20:27.63  194   
198 Craig Certo               12 Fordham Prep            6:36.5   20:31.60  195   
199 Evan Miller               10 VS South                6:37.4   20:34.66  196   
200 Jared Bazan               12 North Shore             6:37.6   20:35.27  197   
201 Chris Schmidt             10 Riverhead               6:38.0   20:36.43  198   
202 Tristin Duenas             9 Rocky Point             6:38.8   20:39.01  199   
203 Thomas Bodendorf          11 Mepham                  6:39.6   20:41.45  200   
204 Antonio Vasquiz           11 Middle Country          6:39.9   20:42.35  201   
205 Wyatt Yustat              12 Wantagh                 6:40.1   20:43.05  202   
206 William Drexel            12 North Shore             6:40.3   20:43.60  203   
207 William Villatoro         10 Copiague                6:40.6   20:44.58  204   
208 Jonathan Cruz             11 VS South                6:40.8   20:45.09  205   
209 Daniel Finning            11 South Side              6:40.9   20:45.47  206   
210 Jonathan Downward         12 Archbishop Molloy       6:41.0   20:45.81  207   
211 Hassan Raja               12 VS North                6:41.1   20:46.13        
212 Justin Liu                12 Great Neck South        6:41.4   20:46.98  208   
213 Joseph Georgiou           12 Stony Brook             6:42.4   20:49.92  209   
214 Joseph Malone             11 Mepham                  6:42.6   20:50.55  210   
215 Aidan Harrigan             8 Stony Brook             6:42.9   20:51.67  211   
216 Jordan Neilsen            10 Hauppauge               6:43.3   20:52.98  212   
217 Sam Moritz                10 Wantagh                 6:43.7   20:54.18  213   
218 Charles Ohanian           10 South Side              6:43.8   20:54.51  214   
219 Kevin Anglin              12 Massapequa              6:45.2   20:58.86  215   
220 Kennedy Kirk              11 Archbishop Molloy       6:45.5   20:59.77  216   
221 Eli Pullaro               10 South Side              6:45.9   21:01.05  217   
222 John Anthony Miller       10 Mercy                   6:46.7   21:03.29        
223 Kajetan Leitner           11 Monroe Woodbury         6:46.8   21:03.63  218   
224 Sam Daly                  11 Kings Park              6:47.2   21:05.07  219   
225 jesse anderson            12 Townnsend Harris        6:47.4   21:05.49  220   
226 Matthew Seaman            12 Wantagh                 6:47.9   21:07.05  221   
227 Michael Silverman         10 Wantagh                 6:48.0   21:07.62  222   
228 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         6:48.2   21:08.08        
229 Micah Moore               10 Copiague                6:48.3   21:08.38  223   
230 Julian Jimenez            10 Division Avenue         6:48.4   21:08.65  224   
231 Dylan Chambers            12 Islip                   6:48.5   21:08.98  225   
232 Shabue (Sky) Mosley       11 East Rockaway           6:49.1   21:10.96  226   
233 Danny Claps               12 Hauppauge               6:49.3   21:11.48  227   
234 Michael Sensale           10 Friends Academy         6:49.6   21:12.53        
235 Kevin Howard              12 East Rockaway           6:50.0   21:13.84  228   
236 Emmanuel Ajewole          10 Stony Brook             6:50.7   21:15.77  229   
237 matthew neil              11 Townnsend Harris        6:50.8   21:16.17  230   
238 Antonio Ortiz                Queens Metropolitan     6:51.3   21:17.79  231   
239 luke woods                 8 Mattituck               6:51.6   21:18.67  232   
240 Sean Murphy               12 John Glenn              6:52.6   21:21.69  233   
241 Jorge Ramos               12 Copiague                6:53.2   21:23.53  234   
242 John Bensen               11 Garden City             6:54.3   21:27.07  235   
243 Eric Taveres              11 Copiague                6:54.8   21:28.66  236   
244 Marco Castelli            11 St. Francis Prep        6:55.4   21:30.52  237   
245 Tim Montick               10 Bellport                6:55.5   21:30.81  238   
246 Justin Reisert            10 Wantagh                 6:55.8   21:31.82  239   
247 adem musovic              12 Townnsend Harris        6:56.0   21:32.48  240   
248 Steven Chale              10 Locust Valley           6:56.1   21:32.79  241   
249 Dillon Pekoff             11 Mepham                  6:56.3   21:33.24  242   
250 Zachary Vila              11 Deer Park               6:56.4   21:33.51        
251 Connor Hamilton           11 Rocky Point             6:56.5   21:33.78  243   
252 James Kearney             11 Southampton             6:57.3   21:36.50  244   
253 Robert Mongitore          11 Farmingdale             6:58.7   21:40.70  245   
254 Christian Velasquez       12 Division Avenue         7:00.2   21:45.36  246   
255 Daniel Vilchek            12 Plainview               7:00.7   21:47.08  247   
256 Max Garner                10 Stony Brook             7:00.9   21:47.43  248   
257 Joshua Starling           12 VS South                7:01.0   21:47.80  249   
258 Thomas Geddes             11 Farmingdale             7:01.7   21:49.89  250   
259 Elijah Halsey             10 Southampton             7:01.9   21:50.78  251   
260 Andrew Bacile             11 St. Francis Prep        7:02.5   21:52.61  252   
261 Justin Wolf               12 Plainview               7:02.7   21:53.09  253   
262 Tom Casey                  9 Rocky Point             7:03.0   21:54.12  254   
263 James Field               11 Stony Brook             7:03.2   21:54.81  255   
264 Joe Mahoney               12 Locust Valley           7:03.4   21:55.23  256   
265 Pedro Martinez            12 Uniondale               7:03.5   21:55.69  257   
266 Jerry Wan                  9 Stony Brook             7:05.1   22:00.62        
267 Matthew Solomon           12 Hicksville              7:05.2   22:00.88  258   
268 Scott Petersen            10 Hauppauge               7:06.3   22:04.20  259   
269 Nicholas Drivas           12 Hicksville              7:06.4   22:04.79  260   
270 James Pizaro              11 Division Avenue         7:06.7   22:05.71  261   
271 Ryan Devitt               10 John Glenn              7:06.9   22:06.25  262   
272 Jason McGlynn             12 Bellport                7:07.1   22:06.92  263   
273 mike calle                12 Townnsend Harris        7:07.2   22:07.24  264   
274 Joseph Badalamenti        12 Farmingdale             7:07.7   22:08.62  265   
275 Aidan Donnelly            11 Middle Country          7:07.9   22:09.33  266   
276 Alexander Mazzella        11 Middle Country          7:08.0   22:09.67  267   
277 Matthew Devitt            10 John Glenn              7:08.6   22:11.59  268   
278 Luke Marro                 9 Southampton             7:09.0   22:12.65  269   
279 Sean Rae                  10 Farmingdale             7:09.3   22:13.73  270   
280 Darious Pickett           12 Uniondale               7:09.6   22:14.71  271   
281 Quentin Charley              Queens Metropolitan     7:10.8   22:18.28  272   
282 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           7:11.3   22:20.01  273   
283 Wilson Guillen            12 Glen Cove               7:12.2   22:22.61  274   
284 Tyler Hanratty            10 John Glenn              7:12.8   22:24.55        
285 Daniel Sedgh              10 Great Neck North        7:13.4   22:26.30  275   
286 Christopher Vedder        11 Shoreham Wad            7:13.8   22:27.75  276   
287 Steven An                 12 Stony Brook             7:13.9   22:28.04        
288 Nick Bertrand             10 Stony Brook             7:15.0   22:31.29        
289 Ebed Pineda               10 Islip                   7:15.1   22:31.79  277   
290 Sebastian Torres             Queens Metropolitan     7:15.8   22:33.72  278   
291 Jack Grossman              9 Rocky Point             7:16.3   22:35.45  279   
292 Nicholas Reyes            10 Middle Country          7:16.5   22:35.87  280   
293 Joseph Crofts             10 Middle Country          7:17.0   22:37.53  281   
294 Raymond Pepper             9 John Glenn              7:17.7   22:39.73        
295 David Bellante            10 Bellport                7:18.3   22:41.51  282   
296 Thomas Hilbert            11 Farmingdale             7:18.7   22:42.77  283   
297 Daniel Salazar            12 East Rockaway           7:19.2   22:44.30  284   
298 Matt Murcott              11 Locust Valley           7:20.1   22:47.34  285   
299 Matt Guerra               11 Locust Valley           7:21.3   22:51.06  286   
300 eric palencia             10 Mattituck               7:22.0   22:53.24  287   
301 Steve Zhou                11 Stony Brook             7:22.2   22:53.63        
302 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           7:22.3   22:53.99  288   
303 Jeffrey Andrade              Queens Metropolitan     7:22.4   22:54.25  289   
304 Justin Ahye               11 VS South                7:24.3   23:00.35  290   
305 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:24.5   23:00.84  291   
306 Connor Fawcett            10 Farmingdale             7:24.8   23:01.96  292   
307 Derek Castillo            11 Hicksville              7:25.7   23:04.61  293   
308 Nathan Agpalo             11 VS South                7:27.3   23:09.42  294   
309 Joseph Valiente              Queens Metropolitan     7:27.9   23:11.46  295   
310 Christopher Lu            11 Great Neck North        7:28.4   23:12.88  296   
311 Robert Dewitt             10 Mercy                   7:29.2   23:15.61        
312 antonio marine            11 Mattituck               7:30.3   23:19.04  297   
313 Spencer Boos              12 Islip                   7:40.6   23:51.00  298   
314 Michael Derenzo           12 Division Avenue         7:46.6   24:09.43  299   
315 Szymon Frye               11 Glen Cove               7:47.5   24:12.29  300   
316 Kenneth Faiella           12 St. Dominic             7:47.6   24:12.56        
317 Jan Kaluta                10 Great Neck North        7:50.4   24:21.27  301   
318 Tyler Brock               11 Bellport                7:50.6   24:22.07  302   
319 Juha Yoon                 10 Great Neck North        7:52.9   24:29.23  303   
320 Daniel Chitsaz            11 Great Neck North        7:54.6   24:34.48  304   
321 Jared Astrof               9 Great Neck North        8:02.9   25:00.05  305   
322 Jason Mueller             12 John Glenn              8:03.2   25:00.97        
323 John Dong                 12 Glen Cove               8:06.6   25:11.76  306   
324 Kyle Markland             12 Rocky Point             8:07.4   25:14.20  307   
325 Brendan Piszczatowski     12 Glen Cove               8:07.8   25:15.30  308   
326 Christopher Saisa         12 Saint Mary              8:17.4   25:45.21        
327 Nicholas Batson            9 Uniondale               8:18.1   25:47.40  309   
328 Peter Leonard             12 Islip                   8:21.7   25:58.54  310   
329 Vincent Famiglietti       11 Islip                   8:24.1   26:06.08  311   
330 Nathaniel Miller          11 Uniondale               8:28.9   26:20.96  312   
331 Erik Allen                11 Uniondale               8:39.5   26:54.03  313   
332 Malik Barrett             11 Uniondale               8:40.3   26:56.51  314   
333 Ethan Sobel               10 Friends Academy         8:49.4   27:24.63        
334 Daniel Acosta             12 VS North                8:50.2   27:27.10        
335 Robert Penn               11 Mercy                   8:50.3   27:27.36        
336 Richard Chen              11 VS North                8:50.4   27:27.66        
337 Eric Szydlowski           11 St. Dominic             8:57.2   27:48.80        
338 Jahmari Rance             11 Uniondale               8:58.2   27:51.93  315   
339 Saeed Hussain             11 Bellport                8:58.3   27:52.21  316   
340 Jaime Macias              12 Division Avenue         8:58.9   27:54.09  317   
341 Cristian Cueva-Bonilla    11 Glen Cove               9:00.6   27:59.39  318   
342 Andrew Thais              12 St. Dominic             9:07.2   28:20.00        
343 Leo D''Auria-Gupta        12 Locust Valley           9:13.4   28:39.25  319   
344 Alex Rice                 11 Locust Valley           9:14.8   28:43.41        
345 Alec (Aj) Rovner          11 East Rockaway           9:18.7   28:55.71  320   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Monroe Woodbury             106    6   13   24   30   33   51  218           
      Total Time:  1:28:14.69                                                     
         Average:    17:38.94                                                     
   2 Amity, Conn                 138   14   16   17   22   69   75                
      Total Time:  1:28:57.68                                                     
         Average:    17:47.54                                                     
   3 St. John the Baptist        141    7   19   26   40   49  103  114           
      Total Time:  1:28:57.44                                                     
         Average:    17:47.49                                                     
   4 St. Anthony's               144    1    9   35   36   63   70   87           
      Total Time:  1:27:50.59                                                     
         Average:    17:34.12                                                     
   5 Danbury (Conn)              169    4    8   44   52   61   62   74           
      Total Time:  1:29:01.50                                                     
         Average:    17:48.30                                                     
   6 Sachem East                 193    5   20   43   58   67  152  173           
      Total Time:  1:29:53.11                                                     
         Average:    17:58.63                                                     
   7 Tappan Zee                  241   18   25   64   66   68  102  160           
      Total Time:  1:31:02.72                                                     
         Average:    18:12.55                                                     
   8 Ward Melville               272   10   12   21   88  141  150                
      Total Time:  1:31:01.85                                                     
         Average:    18:12.37                                                     
   9 North Shore                 283   11   27   48   54  143  197  203           
      Total Time:  1:31:22.89                                                     
         Average:    18:16.58                                                     
  10 Eastport/SouthMano          295   23   50   60   79   83   97  142           
      Total Time:  1:31:59.18                                                     
         Average:    18:23.84                                                     
  11 Somers                      350    2    3   78  108  159  166  178           
      Total Time:  1:31:14.95                                                     
         Average:    18:14.99                                                     
  12 East Hampton                421   15   29   96  120  161  164                
      Total Time:  1:33:52.02                                                     
         Average:    18:46.41                                                     
  13 West Islip                  422   32   89   91  104  106  107  109           
      Total Time:  1:34:17.21                                                     
         Average:    18:51.45                                                     
  14 Riverhead                   473   34   59  115  127  138  198                
      Total Time:  1:34:55.16                                                     
         Average:    18:59.04                                                     
  15 Connetquot                  515   39   72  101  136  167  168  186           
      Total Time:  1:35:30.18                                                     
         Average:    19:06.04                                                     
  16 Plainview                   529   37   42  126  137  187  247  253           
      Total Time:  1:35:36.71                                                     
         Average:    19:07.35                                                     
  17 Massapequa                  536   71  100  111  122  132  148  215           
      Total Time:  1:36:01.16                                                     
         Average:    19:12.24                                                     
  18 Shoreham Wading River       542   28   31  128  176  179  276                
      Total Time:  1:35:46.46                                                     
         Average:    19:09.30                                                     
  19 Kings Park                  544   76   80   81  144  163  190  219           
      Total Time:  1:35:56.39                                                     
         Average:    19:11.28                                                     
  20 St. Francis Prep            557   41   46  140  145  185  237  252           
      Total Time:  1:36:02.41                                                     
         Average:    19:12.49                                                     
  21 Archbishop Molloy           567   95   98  117  118  139  207  216           
      Total Time:  1:36:33.58                                                     
         Average:    19:18.72                                                     
  22 VS North                    580   65   94  112  151  158  172  194           
      Total Time:  1:36:33.57                                                     
         Average:    19:18.72                                                     
  23 Fordham Prep                610   84  110  113  129  174  195                
      Total Time:  1:37:08.46                                                     
         Average:    19:25.70                                                     
  24 Great Neck South            618   57   73  156  162  170  188  208           
      Total Time:  1:37:00.31                                                     
         Average:    19:24.07                                                     
  25 Garden City                 624   56  123  125  149  171  189  235           
      Total Time:  1:37:13.52                                                     
         Average:    19:26.71                                                     
  26 Hicksville                  657   55   82   93  169  258  260  293           
      Total Time:  1:38:19.06                                                     
         Average:    19:39.82                                                     
  27 South Side                  742   92   99  154  191  206  214  217           
      Total Time:  1:39:09.99                                                     
         Average:    19:50.00                                                     
  28 John Glenn                  860  119  133  182  193  233  262  268           
      Total Time:  1:41:04.47                                                     
         Average:    20:12.90                                                     
  29 Mepham                      860   77  131  200  210  242                     
      Total Time:  1:41:19.57                                                     
         Average:    20:15.92                                                     
  30 Hauppauge                   883  105  147  192  212  227  259                
      Total Time:  1:41:30.12                                                     
         Average:    20:18.03                                                     
  31 Townnsend Harris            891  121  155  165  220  230  240  264           
      Total Time:  1:41:37.72                                                     
         Average:    20:19.55                                                     
  32 Stony Brook                 892   86  157  209  211  229  248  255           
      Total Time:  1:41:42.04                                                     
         Average:    20:20.41                                                     
  33 Bellport                    911   38   90  238  263  282  302  316           
      Total Time:  1:43:20.33                                                     
         Average:    20:40.07                                                     
  34 Copiague                    914  130  177  180  204  223  234  236           
      Total Time:  1:41:56.01                                                     
         Average:    20:23.21                                                     
  35 Wantagh                     936  116  184  202  213  221  222  239           
      Total Time:  1:42:25.29                                                     
         Average:    20:29.06                                                     
  36 Southampton                1022  124  134  244  251  269                     
      Total Time:  1:44:39.43                                                     
         Average:    20:55.89                                                     
  37 Mattituck                  1036   85  135  232  287  297                     
      Total Time:  1:45:57.37                                                     
         Average:    21:11.48                                                     
  38 Middle Country             1068  153  181  201  266  267  280  281           
      Total Time:  1:45:09.38                                                     
         Average:    21:01.88                                                     
  39 Farmingdale                1077   47  245  250  265  270  283  292           
      Total Time:  1:46:03.71                                                     
         Average:    21:12.75                                                     
  40 Queens Metropolitan        1115   45  231  272  278  289  295                
      Total Time:  1:47:12.46                                                     
         Average:    21:26.50                                                     
  41 Rocky Point                1121  146  199  243  254  279  307                
      Total Time:  1:46:26.95                                                     
         Average:    21:17.39                                                     
  42 Great Neck North           1228   53  275  296  301  303  304  305           
      Total Time:  1:52:46.66                                                     
         Average:    22:33.34                                                     
  43 VS South                   1234  196  205  249  290  294                     
      Total Time:  1:49:17.32                                                     
         Average:    21:51.47                                                     
  44 Locust Valley              1238  183  241  256  273  285  286  319           
      Total Time:  1:48:54.68                                                     
         Average:    21:46.94                                                     
  45 Islip                      1285  175  225  277  298  310  311                
      Total Time:  1:53:42.54                                                     
         Average:    22:44.51                                                     
  46 East Rockaway              1346  226  228  284  288  320                     
      Total Time:  1:56:58.80                                                     
         Average:    23:23.76                                                     
  47 Division Avenue            1347  224  246  261  299  317                     
      Total Time:  1:57:03.24                                                     
         Average:    23:24.65                                                     
  48 Uniondale                  1462  257  271  309  312  313  314  315           
      Total Time:  2:03:12.79                                                     
         Average:    24:38.56                                                     
  49 Glen Cove                  1479  274  291  300  306  308  318                
      Total Time:  2:00:02.80                                                     
         Average:    24:00.56                                                     
                               
  Girls 5k Run CC Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Maggie Maier              10 Sacred Heart            6:19.7   19:39.54    1   
  2 Catherine Farrell         11 Smithtown               6:23.6   19:51.75    2   
  3 Alexandra Thomas          11 Tappan Zee              6:24.9   19:55.63    3   
  4 Carly Woelfel             10 South Side              6:25.6   19:57.89    4   
  5 Samantha Law              12 Great Neck North        6:30.6   20:13.52    5   
  6 Gabrielle Schneider       11 Smithtown               6:35.0   20:27.16    6   
  7 Kerri McCormack           10 St. John the            6:35.1   20:27.43    7   
  8 Christina Yakaboski       10 Riverhead               6:36.0   20:30.34    8   
  9 Lauren Moore              11 Danbury (Conn)          6:37.5   20:34.85    9   
 10 Tori Fears                11 Tappan Zee              6:38.5   20:37.94   10   
 11 Alexandra Smith           11 Shoreham Wad            6:38.7   20:38.50   11   
 12 Emily Ginty               10 Smithtown               6:39.8   20:41.94   12   
 13 Klaire Klemens            12 West Islip              6:41.0   20:45.82   13   
 14 Alaxandra Chakar          10 Danbury (Conn)          6:43.6   20:53.87   14   
 15 Bridget Roell             10 Kings Park              6:44.0   20:55.07   15   
 16 Cassandra Sturdevant      11 Danbury (Conn)          6:44.9   20:57.92   16   
 17 Anna Kavanagh             11 Sacred Heart            6:48.1   21:07.64   17   
 18 Katherine Marsh           11 East Meadow             6:49.1   21:10.86   18   
 19 Maddy Roth                11 Tappan Zee              6:50.1   21:13.94   19   
 20 Cassandra Shore           11 Eastport/SouthMano      6:50.7   21:15.87   20   
 21 DeAnna Martin             11 VS South                6:51.2   21:17.49        
 22 Hailey Marcello           11 St. John the            6:51.7   21:18.83   21   
 23 Rebecca Clackett          10 Hauppauge               6:52.2   21:20.63   22   
 24 Margaret McKeever         12 North Babylon           6:54.1   21:26.36   23   
 25 Helen Moloney              9 Sacred Heart            6:54.6   21:28.04   24   
 26 Sierra Schlendorf         11 Eastport/SouthMano      6:55.9   21:31.90   25   
 27 Valerie Fox               10 Danbury (Conn)          6:59.2   21:42.32   26   
 28 Emily Tsoumpas            12 Manhasset               6:59.7   21:43.79   27   
 29 Payton Maddaloni          10 Mattituck               7:00.1   21:44.94   28   
 30 Megan Kielbasa            10 Riverhead               7:00.9   21:47.51   29   
 31 Morgan Murray             11 St. John the            7:01.0   21:47.83   30   
 32 Elizabeth Demacopoulos    10 Commack                 7:01.3   21:48.71   31   
 33 Danielle Perez            11 Tappan Zee              7:01.4   21:49.25   32   
 34 Kayla Bullard             10 Hauppauge               7:01.9   21:50.79   33   
 35 Dana Dipaoli              12 VS North                7:02.1   21:51.39   34   
 36 Kylie Conroy               9 Mattituck               7:02.4   21:52.30   35   
 37 Laura Greene              12 Friends Academy         7:03.2   21:54.62   36   
 38 Nicole Garcia             10 Shoreham Wad            7:03.5   21:55.50   37   
 39 Kaitlyn Mohr              10 South Side              7:04.3   21:58.19   38   
 40 Emily Cook                 8 Shoreham Wad            7:04.7   21:59.51   39   
 41 Melissa O'Leary           11 Kings Park              7:05.0   22:00.42   40   
 42 Elena Billings            11 Kings Park              7:05.6   22:02.13   41   
 43 Samantha Clarke            9 Kings Park              7:06.9   22:06.16   42   
 44 Jacqueline Stevens        12 Northport               7:07.2   22:07.09   43   
 45 Shannon Horan             11 West Islip              7:07.5   22:07.92   44   
 46 Olivia Duca                9 South Side              7:07.6   22:08.42   45   
 47 Trinity Lundemo           12 Tappan Zee              7:07.7   22:08.69   46   
 48 Kristen Thomas            12 Islip                   7:07.8   22:09.09   47   
 49 Isabella Rogler           10 West Islip              7:08.4   22:10.85   48   
 50 Leah Loetman              10 Friends Academy         7:09.8   22:15.16   49   
 51 Jennifer Furman           11 St. Anthony's           7:10.9   22:18.65   50   
 52 Sarah Johnson             10 Danbury (Conn)          7:11.2   22:19.52   51   
 53 AlexRae Clark             11 Deer Park               7:11.3   22:19.85        
 54 Hadley Clayton            11 Huntington              7:13.8   22:27.66   52   
 55 Olivia Pizzuto            12 Riverhead               7:14.1   22:28.55   53   
 56 Meredith Haberfield       11 St. John the            7:14.9   22:31.01   54   
 57 Tess Duignan              12 Wantagh                 7:15.4   22:32.45   55   
 58 Samantha Derasse          11 Manhasset               7:15.5   22:32.78   56   
 59 Larisa Dorrian            10 St. Anthony's           7:17.1   22:37.92   57   
 60 Sara Michelsen            12 Eastport/SouthMano      7:18.3   22:41.48   58   
 61 Nicolette Savattere       10 Patchogue/Medford       7:19.1   22:44.04   59   
 62 Olivia Falba              11 Townnsend Harris        7:19.5   22:45.25   60   
 63 Alexis Namdar             11 Great Neck North        7:19.6   22:45.61   61   
 64 Keily Rivas               11 Huntington              7:20.3   22:47.71   62   
 65 Emily Hennessy            12 Smithtown               7:20.7   22:49.03   63   
 66 Alexia Moustakas          12 East Meadow             7:21.4   22:51.23   64   
 67 Maeve Smith               11 Sacred Heart            7:22.3   22:54.15   65   
 68 Ashley Jean-Raymond       12 Copiague                7:23.1   22:56.65   66   
 69 Kelsey Hill               10 Commack                 7:23.2   22:56.92   67   
 70 Gianna Dickson             9 Hauppauge               7:23.4   22:57.55   68   
 71 Olivia Turk               11 Danbury (Conn)          7:23.5   22:57.87   69   
 72 Isabel Marsh              11 East Meadow             7:23.7   22:58.26   70   
 73 Rachel Ewanyk             11 Northport               7:23.8   22:58.68   71   
 74 Valerie Rogel              9 Huntington              7:24.4   23:00.41   72   
 75 Grace Hayes               10 Mercy                   7:24.8   23:01.69        
 76 Ally Turbush              11 Eastport/SouthMano      7:25.4   23:03.61   73   
 77 Meilee Kry                10 Danbury (Conn)          7:25.6   23:04.28   74   
 78 Giselle Aparicio          11 Deer Park               7:25.8   23:04.85        
 79 Bridget Rosso             10 Sacred Heart            7:26.3   23:06.39   75   
 80 Daniella Cambrea          10 Tappan Zee              7:27.4   23:09.89   76   
 81 Karlie Hill               11 Eastport/SouthMano      7:27.6   23:10.49   77   
 82 Jill Schleier             11 St. John the            7:27.9   23:11.54   78   
 83 Abby Egan                  9 Kings Park              7:28.2   23:12.26   79   
 84 Katelyn Fuller            12 Tappan Zee              7:29.0   23:14.92   80   
 85 Julia Salatti              9 Kings Park              7:29.7   23:16.98   81   
 86 Netta Mualem              10 Great Neck North        7:30.2   23:18.63   82   
 87 Alexandra McKenzie        12 Huntington              7:30.4   23:19.09   83   
 88 Shannon Thieke            10 Sacred Heart            7:30.8   23:20.34   84   
 89 Alexa Boniberger           9 West Islip              7:31.0   23:20.96   85   
 90 Samantha Pugh              9 Commack                 7:31.2   23:21.59   86   
 91 Emma Hearns                9 Commack                 7:31.4   23:22.22   87   
 92 Annika Kahl               12 East Meadow             7:31.6   23:22.86   88   
 93 Holly Vion                12 Ward Melville           7:32.3   23:25.25   89   
 94 Michelle Gagliardo        10 Southampton             7:33.5   23:28.76        
 95 Jennifer Gaffney          10 St. John the            7:33.7   23:29.53   90   
 96 Erin Healy                10 St. John the            7:33.9   23:30.08   91   
 97 Weronika Falba            11 Townnsend Harris        7:34.3   23:31.34   92   
 98 Danielle Ohrtman          11 Shoreham Wad            7:34.7   23:32.59   93   
 99 Camila McCusker           12 Middle Country          7:35.0   23:33.45   94   
100 Kristi Ackerina           12 East Rockaway           7:35.3   23:34.44   95   
101 Late Registration  3         Team  A     Girls       7:35.7   23:35.52        
102 Allison Reid               8 Northport               7:36.3   23:37.68   96   
103 Kelly Parker               9 St. Anthony's           7:36.5   23:38.07   97   
104 Alexa Varlamos            11 Commack                 7:37.0   23:39.75   98   
105 Nyree Buccheus             8 Great Neck South        7:37.1   23:40.04   99   
106 Meg Dinizio               12 Mattituck               7:37.2   23:40.39  100   
107 Sarah Dern                12 Mercy                   7:37.9   23:42.45        
108 Giana Haubrich            10 Northport               7:38.0   23:42.71  101   
109 Josie Muratore             8 Smithtown               7:38.4   23:44.04  102   
110 Caroline Berner           11 Smithtown               7:38.5   23:44.36  103   
111 Lola Anderson              9 Mercy                   7:39.1   23:46.13        
112 Emily Owenburg            11 Smithtown               7:39.3   23:46.84  104   
113 Sarah Thornton            10 Ward Melville           7:40.0   23:49.07  105   
114 Victoria Natale           12 St. Anthony's           7:40.1   23:49.38  106   
115 Shannon Moleti            10 Hauppauge               7:40.4   23:50.28  107   
116 Ashley Eckhoff            10 St. Anthony's           7:41.7   23:54.32  108   
117 Natalia Ruszkowski        10 Riverhead               7:42.5   23:56.65  109   
118 Isadora Petretti          10 Shoreham Wad            7:42.6   23:57.02  110   
119 Ja'Lenrosa Defilippis     10 North Babylon           7:42.9   23:57.96  111   
120 Rebecca Holt              11 Ward Melville           7:43.0   23:58.31  112   
121 Avery Brull                9 South Side              7:43.1   23:58.74  113   
122 Serena Tulley             12 Commack                 7:43.2   23:59.04  114   
123 Luciana D'Ambrosio         8 Patchogue/Medford       7:43.5   23:59.91  115   
124 Katherine Hui             11 Great Neck South        7:43.6   24:00.16  116   
125 Reagan Mullins            11 Islip                   7:43.7   24:00.46  117   
126 Sydney Engel              12 West Islip              7:43.8   24:00.85  118   
127 Amanda Kropp              12 Northport               7:43.9   24:01.18  119   
128 Chizuruoke Onouha         10 VS North                7:44.0   24:01.51  120   
129 Jennifer Manzanares       12 Rocky Point             7:44.1   24:01.84  121   
130 Ryann Kenny               10 Manhasset               7:44.2   24:02.19  122   
131 Kate Weilep               10 Manhasset               7:44.3   24:02.51  123   
132 Nicole Leisenring         10 Mepham                  7:44.5   24:03.13        
133 Olivia Plansker           12 Manhasset               7:44.6   24:03.46  124   
134 Amanda Dagnelli           12 Ward Melville           7:44.8   24:03.92  125   
135 Sinead Heaney             11 Plainview               7:44.9   24:04.26  126   
136 Emma Conroy               10 Riverhead               7:45.1   24:04.86  127   
137 Meghan Hund               12 St. Anthony's           7:45.3   24:05.35  128   
138 Lilian Neilson            10 Kings Park              7:45.7   24:06.70  129   
139 Anna Veintimilla          11 North Babylon           7:45.8   24:07.19  130   
140 Christina Nigro           12 Huntington              7:47.2   24:11.54  131   
141 Bella Masotti              9 Mattituck               7:47.6   24:12.62  132   
142 Isabella Muratore         11 Ward Melville           7:47.8   24:13.14  133   
143 Caitlin Cullather         12 Manhasset               7:47.9   24:13.61  134   
144 Laurel Tammany             9 Patchogue/Medford       7:48.3   24:14.74  135   
145 Madeline Mowbray          11 Islip                   7:49.1   24:17.42  136   
146 Vera Victoria Marcelo     12 Sacred Heart            7:49.3   24:18.07  137   
147 Christina O'Brien         12 Ward Melville           7:49.8   24:19.44  138   
148 Late Registration  4         Team  A     Girls       7:50.5   24:21.66        
149 Katherine Synnott         10 Plainview               7:50.6   24:21.99  139   
150 Ilona Kaydanov            12 Hauppauge               7:51.4   24:24.54  140   
151 Lisa Sakia                12 Townnsend Harris        7:51.6   24:25.16  141   
152 Annie Zhang               12 Great Neck South        7:52.4   24:27.42  142   
153 Leio Koga                 11 Ward Melville           7:54.0   24:32.38  143   
154 Sabrina Duenas            11 Rocky Point             7:55.3   24:36.60  144   
155 Jane Wernow               11 Plainview               7:56.0   24:38.62  145   
156 Maggie Cheng              10 Townnsend Harris        7:57.2   24:42.48  146   
157 Julia Friedman            11 Northport               7:57.5   24:43.39  147   
158 Karly Eberly              11 Friends Academy         7:58.5   24:46.39  148   
159 Paige McDade              11 Archbishop Molloy       7:58.6   24:46.69  149   
160 Kyleigh Watson            12 Wantagh                 7:59.4   24:49.33  150   
161 Aileen Schretzmayer       11 Port Jefferson          8:00.0   24:51.14  151   
162 Kerrin Heuser             11 Hicksville              8:00.8   24:53.71  152   
163 Marissa Degni             10 Middle Country          8:01.6   24:56.13  153   
164 Meesha Samuels            12 Archbishop Molloy       8:02.9   25:00.08  154   
165 Christine Gilleran        11 Farmingdale             8:03.0   25:00.51  155   
166 Shay Steuart              11 Patchogue/Medford       8:04.5   25:05.24  156   
167 Mia Martinez               9 VS North                8:04.9   25:06.51  157   
168 ToniAnn Penna             10 Farmingdale             8:05.4   25:08.09  158   
169 Riley Wallace              7 Islip                   8:06.7   25:12.09  159   
170 Sabrina Iammuno           11 Longwood                8:07.0   25:12.94        
171 Haylie Ferreira           10 Longwood                8:07.1   25:13.23        
172 Kaleigh Gilroy            12 Archbishop Molloy       8:07.3   25:13.72  160   
173 Siena Kahler              10 St. Anthony's           8:07.5   25:14.44  161   
174 Cate Hemmer                9 South Side              8:08.5   25:17.59  162   
175 Mehak Verma               12 Hicksville              8:08.6   25:17.95  163   
176 Natalie Brooke Chua        9 Division Avenue         8:08.8   25:18.38  164   
177 Leah Ahdoot               11 Great Neck North        8:09.1   25:19.48  165   
178 Heather Dillon            11 Deer Park               8:09.2   25:19.82        
179 India McKay                9 Shoreham Wad            8:09.5   25:20.67  166   
180 Patrycja Lis              11 Townnsend Harris        8:09.8   25:21.65  167   
181 Mikayla Woss              11 West Islip              8:10.3   25:23.08  168   
182 Leslie Amador              9 Hicksville              8:12.3   25:29.48  169   
183 Athena Yao                10 Wantagh                 8:12.6   25:30.36  170   
184 Neisa Yin                 12 Townnsend Harris        8:12.9   25:31.24  171   
185 Ella Siepel                9 Huntington              8:13.0   25:31.66  172   
186 Jane DeGregorio           12 Mattituck               8:13.6   25:33.28  173   
187 Lilit Kevorkian           11 Northport               8:13.9   25:34.29  174   
188 Carine He                 10 Townnsend Harris        8:15.5   25:39.46  175   
189 Alexandra Ahdoot           9 Great Neck North        8:15.8   25:40.29  176   
190 Danielle Vargas            9 Division Avenue         8:16.5   25:42.30  177   
191 Elizabeth O'Donnell       12 Commack                 8:18.0   25:47.11  178   
192 Cara Becker               12 Great Neck South        8:18.4   25:48.42  179   
193 Savanna Spadalik          10 Farmingdale             8:18.6   25:48.90  180   
194 Kelly Bergersen           10 Farmingdale             8:18.7   25:49.31  181   
195 Leah Chavez               12 Plainview               8:19.2   25:50.81  182   
196 Natalia Cuttler           10 Islip                   8:19.6   25:52.11  183   
197 Emily Lee                 11 Great Neck South        8:20.5   25:54.73  184   
198 Kyra Akley                11 Farmingdale             8:21.1   25:56.69  185   
199 Ashley Skibinski          11 West Islip              8:21.7   25:58.61  186   
200 Annie Browne              12 Wantagh                 8:24.9   26:08.47  187   
201 Mandira Gowda             11 Plainview               8:25.9   26:11.76  188   
202 Emuna Rouhani              9 Great Neck North        8:27.6   26:17.06  189   
203 Carly Knopf               12 Locust Valley           8:27.7   26:17.37  190   
204 Joanna Yu                 11 Locust Valley           8:27.9   26:17.72  191   
205 Samantha Ford             10 Longwood                8:29.0   26:21.24        
206 Liv Shutte                11 Mattituck               8:30.5   26:25.83  192   
207 Abby Rosato                9 Mattituck               8:30.6   26:26.22  193   
208 Rebekah Buon              12 VS North                8:34.1   26:37.03  194   
209 Mairead Connor            10 East Rockaway           8:34.2   26:37.54  195   
210 Hannah Falvey              9 Patchogue/Medford       8:35.0   26:39.87  196   
211 Sejal Luthra              11 Hicksville              8:35.1   26:40.31  197   
212 Colette Barron            11 Huntington              8:35.5   26:41.50  198   
213 Joelle Siong Sin          10 Great Neck South        8:35.9   26:42.77  199   
214 Daisy Julca               12 Rocky Point             8:36.2   26:43.51  200   
215 Sofia Khalek              12 Farmingdale             8:36.5   26:44.44  201   
216 Katherine Lopez           12 East Meadow             8:36.6   26:44.94  202   
217 Yeinell Minder             9 Patchogue/Medford       8:37.0   26:46.08  203   
218 Ilona Karmazinas          10 Archbishop Molloy       8:38.0   26:49.20  204   
219 Danielle Cavaliere        10 Hauppauge               8:39.1   26:52.52  205   
220 Caitlin Jaeggli           12 Wantagh                 8:40.3   26:56.30  206   
221 Bianca St. Cilien         12 Uniondale               8:41.4   26:59.76        
222 Sabrina Kachianos         12 Plainview               8:41.7   27:00.85  207   
223 Taylor Maltese            12 Rocky Point             8:42.0   27:01.53  208   
224 Late Registration  5         Team  A     Girls       8:42.1   27:02.07        
225 Camille Charvet            9 South Side              8:42.7   27:03.91  209   
226 Allison Oyola             11 VS South                8:43.0   27:04.61        
227 Sofia Gaston              10 VS South                8:43.5   27:06.43        
228 Nicole Graziano           11 South Side              8:44.3   27:08.72  210   
229 Emily Farrell             10 Rocky Point             8:44.8   27:10.31  211   
230 Riley Coleman             11 Islip                   8:45.0   27:11.02  212   
231 Emma Kaszovitz             9 Hicksville              8:45.2   27:11.51  213   
232 Rachel Baer               12 Plainview               8:46.3   27:14.96  214   
233 Jesse Natarajan            9 Hicksville              8:48.5   27:21.76  215   
234 Caroline Pescatore         9 North Babylon           8:49.1   27:23.72  216   
235 Valeria Ladino            12 VS North                8:50.3   27:27.48  217   
236 Nathalia Ladino           12 VS North                8:50.7   27:28.57  218   
237 Samantha Cotes            11 Middle Country          8:50.8   27:29.09  219   
238 Marlene Goldstein         11 Locust Valley           8:51.4   27:30.93  220   
239 Ramona Lewis              11 North Babylon           8:55.2   27:42.60  221   
240 Andrea Tenhonsel          10 Middle Country          8:55.6   27:43.99  222   
241 Sara Keiser                9 Rocky Point             8:56.2   27:45.66  223   
242 Charlotte Anich           12 Archbishop Molloy       8:56.4   27:46.24  224   
243 Munachi Egbuziem          11 Middle Country          8:57.4   27:49.55  225   
244 Brianne Lambertson        12 St. Dominic             8:57.7   27:50.46        
245 Emily McBREARTY           12 Rocky Point             8:58.7   27:53.41  226   
246 Chelsea Czawursky         10 Middle Country          8:59.4   27:55.78  227   
247 Sinead Girdusky           12 Archbishop Molloy       9:00.0   27:57.45  228   
248 Elizabeth Kaufmann        10 Farmingdale             9:01.1   28:01.15  229   
249 Katherine Simon           10 Locust Valley           9:03.1   28:07.21  230   
250 Amanda Brosnan            11 Port Jefferson          9:08.3   28:23.37  231   
251 Nina Cialone              10 Locust Valley           9:08.9   28:25.35  232   
252 BarbaraAnn Raynolds       11 Locust Valley           9:12.0   28:34.96  233   
253 Eileen Pineda             10 Copiague                9:12.2   28:35.38  234   
254 Halle Moore               10 Copiague                9:15.7   28:46.38  235   
255 Yun Jae Lee               11 John Glenn              9:23.2   29:09.71  236   
256 Gabby Dolan                9 Patchogue/Medford       9:25.2   29:15.92  237   
257 Devyn Warren              10 John Glenn              9:27.9   29:24.19  238   
258 Tianna Couch              11 Port Jefferson          9:28.5   29:26.23  239   
259 Anna Falco                10 Mercy                   9:33.5   29:41.61        
260 Cielo Jimenez             11 Division Avenue         9:34.1   29:43.47  240   
261 Emma Neary                11 East Rockaway           9:39.4   30:00.14  241   
262 Allison Abbonizio         12 Port Jefferson          9:39.7   30:00.99  242   
263 Gabriella Losco           11 North Babylon           9:40.5   30:03.40  243   
264 Ava Schully               11 Port Jefferson          9:42.8   30:10.46  244   
265 Sarah Mack                12 Division Avenue         9:43.3   30:11.98  245   
266 Kayla Juran               12 Middle Country          9:46.6   30:22.44  246   
267 Kaitlynn Garcia           12 Middle Country          9:49.7   30:32.01        
268 Alislon Ziegler           12 Riverhead               9:51.5   30:37.49  247   
269 Taylor Cooper             11 Division Avenue         9:52.9   30:42.07  248   
270 Caitlin Cassini           12 East Rockaway           9:53.1   30:42.57  249   
271 Alison Mosher             10 Friends Academy         9:53.3   30:43.05  250   
272 Jessica Marchese          11 John Glenn              9:57.5   30:56.09  251   
273 Elissa Velasquez           9 East Rockaway           9:58.0   30:57.76  252   
274 Meena Khwaja              11 Locust Valley           9:58.2   30:58.54  253   
275 Bethany Zekraus           11 Locust Valley           9:58.4   30:58.97        
276 Gianna Ferrara            11 Locust Valley          10:09.9   31:34.73        
277 Shayla Rollerson          11 Longwood               10:10.7   31:37.13        
278 Nicole McCarthy           11 Locust Valley          10:10.8   31:37.48        
279 Kayla Ferguson            10 Copiague               10:10.9   31:37.87  254   
280 Cheyanne Stewart          10 Copiague               10:13.8   31:46.89  255   
281 zonya ricketts            11 Uniondale              10:14.2   31:48.20        
282 Meghan Connor             11 East Rockaway          10:14.7   31:49.61  256   
283 Nicole Pickett             8 Uniondale              10:31.6   32:42.08        
284 Julia Divan               11 Riverhead              10:50.2   33:40.05  257   
285 Zy'Keah Jones             11 John Glenn             10:50.6   33:41.31  258   
286 Samantha Rivera           11 John Glenn             10:53.0   33:48.76  259   
287 Claire Murphy              9 John Glenn             10:57.1   34:01.35  260   
288 Nitha Paulus              10 Locust Valley          10:57.4   34:02.37        
289 Olivia Amian              11 Locust Valley          11:34.9   35:58.77        
290 Brigitte Velasquez        12 East Rockaway          11:35.2   35:59.70  261   
291 Alisha Sharma             12 Division Avenue        11:53.3   36:56.02  262   
292 Milena Portugal           12 East Rockaway          11:58.7   37:12.92        
293 Jenna Christ              10 Port Jefferson         12:22.4   38:26.39  263   
294 Laura Curry               12 Riverhead              12:45.8   39:39.06        
295 Grace Lavin               10 Friends Academy        12:45.8   39:39.06  264   
296 Alessandra DeSano         10 East Rockaway          12:45.8   39:39.06        
297 Marissela Gomez           12 East Rockaway          12:45.8   39:39.06        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Tappan Zee                  110    3   10   19   32   46   76   80           
      Total Time:  1:45:45.45                                                     
         Average:    21:09.09                                                     
   2 Danbury (Conn)              116    9   14   16   26   51   69   74           
      Total Time:  1:46:28.48                                                     
         Average:    21:17.70                                                     
   3 Sacred Heart Academy        182    1   17   24   65   75   84  137           
      Total Time:  1:48:15.76                                                     
         Average:    21:39.16                                                     
   4 Smithtown                   185    2    6   12   63  102  103  104           
      Total Time:  1:47:33.92                                                     
         Average:    21:30.79                                                     
   5 St. John the Baptist        190    7   21   30   54   78   90   91           
      Total Time:  1:49:16.64                                                     
         Average:    21:51.33                                                     
   6 Kings Park                  217   15   40   41   42   79   81  129           
      Total Time:  1:50:16.04                                                     
         Average:    22:03.21                                                     
   7 Eastport/SouthMano          253   20   25   58   73   77                     
      Total Time:  1:51:43.35                                                     
         Average:    22:20.67                                                     
   8 Shoreham Wading River       290   11   37   39   93  110  166                
      Total Time:  1:52:03.12                                                     
         Average:    22:24.63                                                     
   9 West Islip                  308   13   44   48   85  118  168  186           
      Total Time:  1:52:26.40                                                     
         Average:    22:29.28                                                     
  10 Riverhead                   326    8   29   53  109  127  247  257           
      Total Time:  1:52:47.91                                                     
         Average:    22:33.59                                                     
  11 South Side                  362    4   38   45  113  162  209  210           
      Total Time:  1:53:20.83                                                     
         Average:    22:40.17                                                     
  12 Commack                     369   31   67   86   87   98  114  178           
      Total Time:  1:55:09.19                                                     
         Average:    23:01.84                                                     
  13 Hauppauge                   370   22   33   68  107  140  205                
      Total Time:  1:54:23.79                                                     
         Average:    22:52.76                                                     
  14 Huntington                  400   52   62   72   83  131  172  198           
      Total Time:  1:55:46.41                                                     
         Average:    23:09.29                                                     
  15 St. Anthony's               418   50   57   97  106  108  128  161           
      Total Time:  1:56:18.34                                                     
         Average:    23:15.67                                                     
  16 Northport                   430   43   71   96  101  119  147  174           
      Total Time:  1:56:27.34                                                     
         Average:    23:17.47                                                     
  17 East Meadow                 442   18   64   70   88  202                     
      Total Time:  1:57:08.15                                                     
         Average:    23:25.63                                                     
  18 Manhasset                   452   27   56  122  123  124  134                
      Total Time:  1:56:24.73                                                     
         Average:    23:16.95                                                     
  19 Mattituck                   468   28   35  100  132  173  192  193           
      Total Time:  1:57:03.53                                                     
         Average:    23:24.71                                                     
  20 Great Neck North            489    5   61   82  165  176  189                
      Total Time:  1:57:17.53                                                     
         Average:    23:27.51                                                     
  21 Ward Melville               564   89  105  112  125  133  138  143           
      Total Time:  1:59:29.69                                                     
         Average:    23:53.94                                                     
  22 Townnsend Harris            606   60   92  141  146  167  171  175           
      Total Time:  2:00:45.88                                                     
         Average:    24:09.18                                                     
  23 Islip                       642   47  117  136  159  183  212                
      Total Time:  2:01:31.17                                                     
         Average:    24:18.24                                                     
  24 Patchogue/Medford           661   59  115  135  156  196  203  237           
      Total Time:  2:02:43.81                                                     
         Average:    24:32.76                                                     
  25 North Babylon               701   23  111  130  216  221  243                
      Total Time:  2:04:37.83                                                     
         Average:    24:55.57                                                     
  26 Great Neck South            720   99  116  142  179  184  199                
      Total Time:  2:03:50.77                                                     
         Average:    24:46.16                                                     
  27 VS North                    722   34  120  157  194  217  218                
      Total Time:  2:05:03.92                                                     
         Average:    25:00.79                                                     
  28 Friends Academy             747   36   49  148  250  264                     
      Total Time:  2:19:18.28                                                     
         Average:    27:51.66                                                     
  29 Wantagh                     768   55  150  170  187  206                     
      Total Time:  2:05:56.91                                                     
         Average:    25:11.39                                                     
  30 Plainview                   780  126  139  145  182  188  207  214           
      Total Time:  2:05:07.44                                                     
         Average:    25:01.49                                                     
  31 Farmingdale                 859  155  158  180  181  185  201  229           
      Total Time:  2:07:43.50                                                     
         Average:    25:32.70                                                     
  32 Rocky Point                 884  121  144  200  208  211  223  226           
      Total Time:  2:09:33.80                                                     
         Average:    25:54.76                                                     
  33 Archbishop Molloy           891  149  154  160  204  224  228                
      Total Time:  2:09:35.94                                                     
         Average:    25:55.19                                                     
  34 Hicksville                  894  152  163  169  197  213  215                
      Total Time:  2:09:32.96                                                     
         Average:    25:54.60                                                     
  35 Middle Country              913   94  153  219  222  225  227  246           
      Total Time:  2:11:32.21                                                     
         Average:    26:18.45                                                     
  36 East Rockaway              1032   95  195  241  249  252  256  261           
      Total Time:  2:21:52.45                                                     
         Average:    28:22.49                                                     
  37 Copiague                   1044   66  234  235  254  255                     
      Total Time:  2:23:43.17                                                     
         Average:    28:44.64                                                     
  38 Locust Valley              1063  190  191  220  230  232  233  253           
      Total Time:  2:16:38.58                                                     
         Average:    27:19.72                                                     
  39 Division Avenue            1074  164  177  240  245  248  262                
      Total Time:  2:21:38.20                                                     
         Average:    28:19.64                                                     
  40 Port Jefferson             1107  151  231  239  242  244  263                
      Total Time:  2:22:52.19                                                     
         Average:    28:34.44                                                     
  41 John Glenn                 1242  236  238  251  258  259  260                
      Total Time:  2:37:00.06                                                     
         Average:    31:24.02                                                     

                     
  Boys Frosh 1.5 Mile Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
165 Unknown                                              6:54.6   10:21.80        
  1 Eamonn Sullivan            9 Fordham Prep            5:11.4    7:47.07    1   
  2 Nick Scheiner              9 Bellport                5:16.0    7:53.98    2   
  3 Fletcher Hozven            9 Ward Melville           5:18.0    7:56.97    3   
  4 Suraj Joshi                9 Danbury (Conn)          5:18.5    7:57.67    4   
  5 Robert Doherty             9 St. Anthony's           5:24.5    8:06.67    5   
  6 Sebastian Hickey           9 Fordham Prep            5:24.9    8:07.33    6   
  7 Thomas Burfeind            9 North Shore             5:29.6    8:14.36    7   
  8 Tyler Anderson             9 Monroe Woodbury         5:30.4    8:15.60    8   
  9 Fernando Sanchez           9 St. John the            5:32.9    8:19.26    9   
 10 Sean Moir                  9 Sachem East             5:33.3    8:19.85   10   
 11 Andrew Healy               9 St. John the            5:33.5    8:20.14   11   
 12 Sean Murphy                9 Danbury (Conn)          5:33.7    8:20.51   12   
 13 Anthony Petrillo           9 Ward Melville           5:34.3    8:21.40   13   
 14 Michael Cuomo              9 Hicksville              5:35.9    8:23.86        
 15 Bryce Kuehn                9 St. Anthony's           5:37.6    8:26.27   14   
 16 Joel Feliciano            11 Southampton             5:37.7    8:26.53        
 17 David Carlson              9 Bellport                5:38.8    8:28.12   15   
 18 Jack Chitkara              9 Ward Melville           5:39.0    8:28.39   16   
 19 Garrett Gabri              9 Bellport                5:39.4    8:29.08   17   
 20 Justin Tedosschi           9 Connetquot              5:41.1    8:31.66   18   
 21 Declan Cumming             9 Kings Park              5:42.1    8:33.05   19   
 22 Daniel Mullan              9 St. Anthony's           5:42.3    8:33.37   20   
 23 Luke Connolly              9 St. Anthony's           5:43.8    8:35.65   21   
 24 Asher Waller               9 Bellport                5:44.2    8:36.30   22   
 25 Thomas Anich               9 Archbishop Molloy       5:45.0    8:37.51   23   
 26 Emanuel Sanchez            9 St. John the            5:46.2    8:39.30   24   
 27 Minseob Kim                9 Ward Melville           5:46.7    8:39.99   25   
 28 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              5:47.0    8:40.50   26   
 29 Ivan Garcia                9 St. John the            5:47.3    8:40.89   27   
 30 Michael Holihan            9 St. John the            5:48.9    8:43.32   28   
 31 Michael Doboli             9 St. Anthony's           5:49.1    8:43.58   29   
 32 Connor McGloine            9 Sachem East             5:49.8    8:44.69   30   
 33 Lucas Rosado               9 Eastport/SouthMano      5:50.0    8:44.94        
 34 Saintino Arnold            8 Southampton             5:50.3    8:45.32        
 35 N. Straub                  9 Fordham Prep            5:50.4    8:45.60   31   
 36 Izzy Silver                9 Oyster Bay              5:50.6    8:45.87   32   
 37 Jake Cresser               9 VS North                5:51.7    8:47.55        
 38 Matthew Bezdicek           9 Monroe Woodbury         5:52.1    8:48.10   33   
 39 Cole Shortall              9 Fordham Prep            5:52.5    8:48.73   34   
 40 Nick Werner                9 Connetquot              5:53.1    8:49.59   35   
 41 Ryan Brennan               9 St. Anthony's           5:53.9    8:50.74   36   
 42 Chris Giorgi               9 Danbury (Conn)          5:54.3    8:51.43   37   
 43 Thomas Casy                9 North Shore             5:54.9    8:52.26   38   
 44 Ethan Herschander          9 Ward Melville           5:55.7    8:53.42   39   
 45 Payton Bock                9 Danbury (Conn)          5:56.8    8:55.11   40   
 46 vignish pai                9 Townnsend Harris        5:57.6    8:56.32   41   
 47 Rob Viola                  9 Connetquot              5:58.1    8:57.05   42   
 48 James Simon                9 Eastport/SouthMano      5:58.5    8:57.69        
 49 Sean Files                 8 Islip                   5:59.0    8:58.42   43   
 50 Chris Tagliaterri          9 Fordham Prep            5:59.5    8:59.21   44   
 51 Joshua Nosworthy           9 Danbury (Conn)          5:59.8    8:59.61   45   
 52 Ayden Concannon            9 Riverhead               6:00.4    9:00.60        
 53 Charles Whitcomb           9 St. Anthony's           6:00.6    9:00.89   46   
 54 Reece Nugent               9 Southampton             6:00.8    9:01.20        
 55 Sean Moran                 9 St. Anthony's           6:01.1    9:01.57        
 56 John Dolan                 9 Monroe Woodbury         6:01.5    9:02.21   47   
 57 Samuel Sola                9 Fordham Prep            6:01.8    9:02.61   48   
 58 Mike Hippler               9 Connetquot              6:02.5    9:03.63   49   
 59 Sean Robichaux             9 Fordham Prep            6:03.0    9:04.37   50   
 60 Mitchell Satin             9 Archbishop Molloy       6:03.1    9:04.66   51   
 61 Michael Nealis             9 Kings Park              6:03.6    9:05.27   52   
 62 Justin Kirshner            9 St. Anthony's           6:03.8    9:05.68        
 63 JO Derosa                  9 Connetquot              6:04.3    9:06.41   53   
 64 Sam Cordova                9 Farmingdale             6:04.6    9:06.88   54   
 65 Matt Koebele               8 Islip                   6:05.2    9:07.74   55   
 66 Anthony Senica             9 Mercy                   6:05.6    9:08.29        
 67 Jonah Solomon              9 Ward Melville           6:05.8    9:08.61   56   
 68 Nicholas Catapano          9 St. Francis Prep        6:06.3    9:09.32   57   
 69 Paul Bauccio               9 Farmingdale             6:06.6    9:09.78   58   
 70 Matthew Paolo              9 Archbishop Molloy       6:06.8    9:10.10   59   
 71 Liam Conte                 9 St. Anthony's           6:07.1    9:10.60        
 72 Carson Winters             9 Hicksville              6:07.3    9:10.95        
 73 Evander Mazzella           9 Middle Country          6:07.6    9:11.31   60   
 74 David Sullivan             9 Fordham Prep            6:07.8    9:11.63        
 75 Jonal Poueriet             9 Bellport                6:08.6    9:12.87   61   
 76 June Park                  9 Kings Park              6:09.0    9:13.43   62   
 77 Zachary Papa               9 Middle Country          6:10.3    9:15.37   63   
 78 Riley Keffer               9 Oyster Bay              6:10.5    9:15.68   64   
 79 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           6:11.1    9:16.60        
 80 Darin Rodriguez            9 Danbury (Conn)          6:11.5    9:17.14   65   
 81 Aidan Ciesluk              9 West Islip              6:12.8    9:19.13   66   
 82 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              6:13.1    9:19.56   67   
 83 Jack Foley                 9 Monroe Woodbury         6:13.5    9:20.16   68   
 84 Robert Drexel              9 North Shore             6:13.9    9:20.75   69   
 85 Richard Ryan               9 Tappan Zee              6:14.2    9:21.17        
 86 Caleb Gordon               9 Tappan Zee              6:14.7    9:21.95        
 87 Aidan DePaul              10 St. Anthony's           6:14.9    9:22.36        
 88 Tommy Nugent               9 Fordham Prep            6:15.1    9:22.63        
 89 Brennan Frascello          9 Monroe Woodbury         6:15.3    9:22.91   70   
 90 Ben Sweeney                9 Archbishop Molloy       6:16.3    9:24.38   71   
 91 Michael Zecchini           7 Islip                   6:16.8    9:25.18   72   
 92 John McParland             9 Middle Country          6:17.2    9:25.80   73   
 93 David Valerio              9 Archbishop Molloy       6:17.4    9:26.04   74   
 94 Christian Bien-Aime        9 Archbishop Molloy       6:17.6    9:26.33   75   
 95 Christian Burgos           9 Saint Mary              6:17.9    9:26.85        
 96 Sean Wilde                 9 Massapequa              6:18.4    9:27.50        
 97 Thomas Rosselli            9 St. Anthony's           6:18.6    9:27.88        
 98 Tyler Rodriguez            9 Sachem East             6:18.8    9:28.19   76   
 99 Caleb Loring               9 North Shore             6:19.9    9:29.76   77   
100 Peter Stavros              9 John Glenn              6:20.4    9:30.50   78   
101 robert pellicane           9 Townnsend Harris        6:20.8    9:31.20   79   
102 Liam Biscari               8 Islip                   6:21.1    9:31.58   80   
103 James Donovan              9 Monroe Woodbury         6:21.3    9:31.87   81   
104 Daniel Burns               9 Islip                   6:21.5    9:32.22   82   
105 Andrew Kaufman             9 Monroe Woodbury         6:21.8    9:32.59   83   
106 Andrew Vermillion          9 Hauppauge               6:22.0    9:32.98        
107 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              6:22.4    9:33.55   84   
108 Charles Robertson          9 Fordham Prep            6:22.8    9:34.17        
109 Conner Brennan             9 Riverhead               6:23.8    9:35.60        
110 Brian Connelly             9 St. Anthony's           6:24.1    9:36.09        
111 Will Downey                9 Hauppauge               6:24.4    9:36.52        
112 Thomas Siatsis             8 VS North                6:24.9    9:37.35        
113 christopher sullivan       9 Townnsend Harris        6:25.1    9:37.66   85   
114 John Fiumara               9 Sachem East             6:25.7    9:38.55   86   
115 Owen Koszalka              9 Southampton             6:26.1    9:39.04        
116 William Tella              9 John Glenn              6:26.5    9:39.75   87   
117 William Capone             9 Oyster Bay              6:26.8    9:40.08   88   
118 Aaron Glass                9 West Islip              6:27.0    9:40.37   89   
119 Paul Sampino,              9 St. Anthony's           6:28.9    9:43.23        
120 Eoghan Donnelly            9 Fordham Prep            6:29.1    9:43.60        
121 Pablo Ecceston             9 Fordham Prep            6:29.6    9:44.38        
122 Justin Schwender           9 Bellport                6:30.0    9:44.91   90   
123 Brandon Haffner            9 Mepham                  6:30.6    9:45.84        
124 John Casson                9 Fordham Prep            6:30.9    9:46.29        
125 Daniel Orefici             9 St. Anthony's           6:31.1    9:46.58        
126 Alexander Woodward         9 St. Anthony's           6:31.3    9:46.82        
127 Joaquin Lopez-Gibbons      9 Danbury (Conn)          6:31.7    9:47.47   91   
128 Jordon Lema                9 Danbury (Conn)          6:31.9    9:47.74        
129 Dylan Nerud                9 North Shore             6:32.3    9:48.37   92   
130 Zach Sullivan              9 North Shore             6:32.6    9:48.83   93   
131 Michael Morrell            9 Danbury (Conn)          6:33.3    9:49.96        
132 balraj chalal              9 Townnsend Harris        6:34.2    9:51.19   94   
133 Daniel O'Keefe             9 Tappan Zee              6:34.6    9:51.91        
134 Gabriel Cunha              9 Danbury (Conn)          6:34.9    9:52.30        
135 Vincent Manzi              9 Massapequa              6:35.1    9:52.66        
136 Jonathan Stevens           9 Monroe Woodbury         6:35.4    9:52.99        
137 Eduardo Alves              9 Danbury (Conn)          6:35.7    9:53.53        
138 Joseph Schnatterr          9 Massapequa              6:36.0    9:53.88        
139 Blake McConville           9 Kings Park              6:36.2    9:54.22   95   
140 Zachary Pino               9 Bellport                6:37.2    9:55.74   96   
141 Sebastian Escobar          9 St. Francis Prep        6:39.5    9:59.26   97   
142 Eric Vila                  9 St. John the            6:40.2   10:00.27   98   
143 Kaden Lynch                9 Riverhead               6:41.0   10:01.50        
144 Peter Triano               9 St. Francis Prep        6:41.9   10:02.75   99   
145 Michael Coppi              9 Ward Melville           6:42.5   10:03.76  100   
146 Andrew Kaplan              9 Monroe Woodbury         6:43.3   10:04.92        
147 Chris Acosta               9 West Islip              6:44.4   10:06.51  101   
148 Anthony DiDonato           9 St. Anthony's           6:44.6   10:06.91        
149 Paul Holland               9 St. Anthony's           6:44.9   10:07.24        
150 Marcos Caceres             9 Archbishop Molloy       6:45.3   10:07.94  102   
151 Michael Ponzio             9 Farmingdale             6:45.6   10:08.30  103   
152 Sever Radu                 9 Connetquot              6:45.8   10:08.63  104   
153 Stephen Kessler            9 Farmingdale             6:46.0   10:08.99  105   
154 Lars Heimlich              7 Islip                   6:47.4   10:11.00  106   
155 Nicholas Rodriguez         9 Archbishop Molloy       6:49.2   10:13.72        
156 Anthony Schiavone          9 St. Anthony's           6:50.3   10:15.42        
157 Ryan Bucco                 7 Islip                   6:50.5   10:15.67  107   
158 Marco McCormack            9 Locust Valley           6:50.7   10:15.92        
159 Tanner Cline               9 Sachem East             6:51.3   10:16.83  108   
160 Mauricio Rodriguez         9 Archbishop Molloy       6:51.4   10:17.09        
161 Deaglan Doyle              9 North Shore             6:52.1   10:18.15  109   
162 shawn edelstein            9 Townnsend Harris        6:52.8   10:19.17  110   
163 Richard DiDonato           9 St. Anthony's           6:53.7   10:20.48        
164 Axel Cardona-Olivero       9 St. John the            6:54.3   10:21.34  111   
165 Steven Nataniel            7 Islip                   6:56.3   10:24.42        
166 Steve Quizhpilema          9 Archbishop Molloy       6:57.6   10:26.37        
167 Daniel Pinilla             9 Tappan Zee              6:59.4   10:28.98        
168 Justin Luft                9 St. Anthony's           7:00.3   10:30.32        
169 Miguel Meija               9 St. Francis Prep        7:00.6   10:30.78  112   
170 Gregory Aivaliotis         9 St. Dominic             7:01.2   10:31.76        
171 Eduardo Silva              9 St. Francis Prep        7:01.4   10:32.08  113   
172 David Haro                 9 Division Avenue         7:02.6   10:33.84  114   
173 Christopher Addeo          9 John Glenn              7:04.0   10:35.92  115   
174 Anthony Napolitano         9 Archbishop Molloy       7:05.2   10:37.70        
175 Vincent Mallon             9 Massapequa              7:06.3   10:39.43        
176 Michael DiMartini         12 John Glenn              7:07.0   10:40.49  116   
177 Richard Perez              9 North Shore             7:07.3   10:40.82        
178 Jack Kralik                9 Monroe Woodbury         7:07.9   10:41.74        
179 Joseph Gavin               9 Division Avenue         7:08.3   10:42.34  117   
180 Alexander De La Rosa       9 Division Avenue         7:10.0   10:44.92  118   
181 JO Duszak                  9 Connetquot              7:10.4   10:45.51  119   
182 Nicholas Rodriguez         9 West Islip              7:11.8   10:47.57  120   
183 Mark Bennett               9 Danbury (Conn)          7:16.4   10:54.53        
184 Dean Valenti               9 Farmingdale             7:17.7   10:56.45  121   
185 Ryan Wood                  9 St. Anthony's           7:19.4   10:59.01        
186 Jonathan Thomson           9 VS North                7:20.4   11:00.54        
187 Thomas Galka               9 Riverhead               7:21.9   11:02.75        
188 David Regina               9 West Islip              7:23.2   11:04.80  122   
189 Justin Ruggeberg           9 St. Dominic             7:24.4   11:06.60        
190 Gerard Casey               9 Archbishop Molloy       7:26.6   11:09.89        
191 Kyle Romero                9 St. John the            7:26.8   11:10.17        
192 Noah Kemme                 9 Sachem East             7:29.4   11:14.03  123   
193 Ryan Cavanagh              9 Kings Park              7:34.0   11:20.93  124   
194 Matthew Calisto            9 St. Anthony's           7:34.6   11:21.84        
195 Jayden Sampeur             9 Archbishop Molloy       7:39.1   11:28.65        
196 Matthew Vella             10 John Glenn              7:41.4   11:32.04  125   
197 Logan Catalanotto          9 Sachem East             7:44.1   11:36.14  126   
198 Joshua Baer                9 Division Avenue         7:44.5   11:36.73  127   
199 Peter Pistone              9 Locust Valley           7:44.9   11:37.34        
200 Aryan Sharma               9 Middle Country          7:50.1   11:45.08  128   
201 Nicholas Budimlic          9 St. John the            7:50.8   11:46.21        
202 Gabriel Napoleao           9 Danbury (Conn)          7:52.2   11:48.24        
203 Anthony Rowe               9 St. Francis Prep        7:52.5   11:48.68  129   
204 CJ Dunne                   9 West Islip              8:00.3   12:00.36  130   
205 Thomas McNally             9 Farmingdale             8:02.3   12:03.32  131   
206 Juan Pinilla               9 Glen Cove               8:05.6   12:08.36        
207 Gavin Conner               9 Middle Country          8:08.0   12:11.93  132   
208 Marvin Colato              9 Division Avenue         8:09.8   12:14.68  133   
209 Connor Kemme               9 Sachem East             8:15.5   12:23.20        
210 Jason Hamechand            9 St. Francis Prep        8:19.8   12:29.71  134   
211 Anthony DePippo            9 VS North                8:25.7   12:38.43        
212 Ihsan Iqbal                9 St. Francis Prep        8:30.9   12:46.32        
213 Taha Malik                 9 Monroe Woodbury         8:40.0   12:59.88        
214 Kelechi Egbuziem           9 Middle Country          8:40.0   12:59.88  135   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. Anthony's                89    5   14   20   21   29   36   46           
      Total Time:    42:25.54                                                     
         Average:     8:29.11                                                     
   2 Ward Melville                96    3   13   16   25   39   56  100           
      Total Time:    42:20.17                                                     
         Average:     8:28.04                                                     
   3 St. John the Baptist         99    9   11   24   27   28   98  111           
      Total Time:    42:42.91                                                     
         Average:     8:32.59                                                     
   4 Fordham Prep                116    1    6   31   34   44   48   50           
      Total Time:    42:27.94                                                     
         Average:     8:29.59                                                     
   5 Bellport                    117    2   15   17   22   61   90   96           
      Total Time:    42:40.35                                                     
         Average:     8:32.07                                                     
   6 Danbury (Conn)              138    4   12   37   40   45   65   91           
      Total Time:    43:04.33                                                     
         Average:     8:36.87                                                     
   7 Connetquot                  197   18   35   42   49   53  104  119           
      Total Time:    44:28.34                                                     
         Average:     8:53.67                                                     
   8 Monroe Woodbury             226    8   33   47   68   70   81   83           
      Total Time:    44:48.98                                                     
         Average:     8:57.80                                                     
   9 Oyster Bay                  273   26   32   64   67   84   88                
      Total Time:    45:35.16                                                     
         Average:     9:07.04                                                     
  10 Archbishop Molloy           278   23   51   59   71   74   75  102           
      Total Time:    45:42.69                                                     
         Average:     9:08.54                                                     
  11 North Shore                 283    7   38   69   77   92   93  109           
      Total Time:    45:45.50                                                     
         Average:     9:09.10                                                     
  12 Sachem East                 310   10   30   76   86  108  123  126           
      Total Time:    46:28.11                                                     
         Average:     9:17.63                                                     
  13 Islip                       332   43   55   72   80   82  106  107           
      Total Time:    46:35.14                                                     
         Average:     9:19.03                                                     
  14 Kings Park                  352   19   52   62   95  124                     
      Total Time:    48:06.90                                                     
         Average:     9:37.38                                                     
  15 Townnsend Harris            409   41   79   85   94  110                     
      Total Time:    48:15.54                                                     
         Average:     9:39.11                                                     
  16 Farmingdale                 441   54   58  103  105  121  131                
      Total Time:    49:30.40                                                     
         Average:     9:54.08                                                     
  17 Middle Country              456   60   63   73  128  132  135                
      Total Time:    51:49.49                                                     
         Average:    10:21.90                                                     
  18 St. Francis Prep            478   57   97   99  112  113  129  134           
      Total Time:    50:14.19                                                     
         Average:    10:02.84                                                     
  19 West Islip                  498   66   89  101  120  122  130                
      Total Time:    50:58.38                                                     
         Average:    10:11.68                                                     
  20 John Glenn                  521   78   87  115  116  125                     
      Total Time:    51:58.70                                                     
         Average:    10:23.74                                                     
  21 Division Avenue             609  114  117  118  127  133                     
      Total Time:    55:52.51                                                     
         Average:    11:10.51 

Event 2  Girls 1.5 Mile Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Briana Grant               9 Ward Melville           6:03.1    9:04.64    1   
  2 Sabrina Spezia             9 St. John the            6:07.5    9:11.24    2   
  3 Mendez Vivian              9 Danbury (Conn)          6:08.4    9:12.58    3   
  4 Greta Flanagan             9 Oyster Bay              6:12.3    9:18.34        
  5 Marie Naudus               9 Sacred Heart            6:13.0    9:19.44    4   
  6 Linda Pomiranceva          9 Riverhead               6:13.3    9:19.96        
  7 Leann Nicholas             9 Farmingdale             6:14.1    9:21.03        
  8 Aine Mannion               9 St. Anthony's           6:14.8    9:22.20    5   
  9 Julia Stafford             9 Ward Melville           6:15.4    9:22.98    6   
 10 Tanner Richter             9 Kings Park              6:15.7    9:23.45        
 11 Gabriella Teixteria        9 Danbury (Conn)          6:15.9    9:23.82    7   
 12 Jessica Moylan             9 Smithtown               6:16.1    9:24.14    8   
 13 Alexis Tomasello           8 Tappan Zee              6:16.3    9:24.45        
 14 Samantha Kinloch           9 Manhasset               6:18.4    9:27.52    9   
 15 Victoria Grosskopf         9 Ward Melville           6:18.8    9:28.09   10   
 16 Victoria McKnight          9 Ward Melville           6:19.3    9:28.96   11   
 17 Lindsey Schwasnick         9 St. Anthony's           6:27.5    9:41.25   12   
 18 Kayleigh Ryan              9 Ward Melville           6:28.8    9:43.16   13   
 19 Meghan Majeski             8 Tappan Zee              6:29.4    9:43.97        
 20 Lindsey McMinn             9 Ward Melville           6:29.7    9:44.46   14   
 21 Kylie Maddalena            9 St. Anthony's           6:30.0    9:45.00   15   
 22 Samantha Marelli           8 Longwood                6:33.2    9:49.68   16   
 23 Deirdre Sullivan           9 Tappan Zee              6:33.8    9:50.64        
 24 Julia Spampinato           9 Commack                 6:38.0    9:56.98   17   
 25 Lauren Weppler             9 Manhasset               6:39.6    9:59.36   18   
 26 Kaitlyn Taggart            9 Wantagh                 6:40.4   10:00.55        
 27 Nicole Asiryan             9 Townnsend Harris        6:41.2   10:01.75   19   
 28 Julianne Wilson            9 Longwood                6:41.8   10:02.58   20   
 29 Lauria Martin              9 Tappan Zee              6:42.4   10:03.49        
 30 Melissa Cunningham         9 St. Anthony's           6:42.6   10:03.84   21   
 31 Juliana Sims               9 Manhasset               6:44.0   10:06.01   22   
 32 Shannon O'Brien            9 Riverhead               6:44.9   10:07.34        
 33 Faith Luckner              9 Danbury (Conn)          6:46.5   10:09.63   23   
 34 Katherine Hourani          9 Sacred Heart            6:48.1   10:12.09   24   
 35 Camilla Zugel              9 Longwood                6:48.7   10:13.01   25   
 36 Joey Vilardi               9 West Islip              6:49.8   10:14.70        
 37 Taylor Reilly-Dixon        9 West Islip              6:50.3   10:15.33        
 38 Brielle Tillman            9 Longwood                6:51.2   10:16.68   26   
 39 Cienna Lugares             9 Commack                 6:51.6   10:17.36   27   
 40 Lexi Gabrinowitz           9 Longwood                6:52.0   10:17.96   28   
 41 Ann Li                     9 Townnsend Harris        6:52.6   10:18.81   29   
 42 Amanda Dinan               9 Kings Park              6:55.4   10:22.97        
 43 Kaitlyn Smith              9 Kings Park              6:57.8   10:26.63        
 44 Shannon MacArthur          9 Locust Valley           6:59.3   10:28.89        
 45 Lucia Riepp                9 Manhasset               7:01.6   10:32.36   30   
 46 Lydia Paulus               9 Locust Valley           7:03.6   10:35.41        
 47 Grace D'Andrea             9 Sacred Heart            7:04.6   10:36.77   31   
 48 Margaret Pappas            9 St. John the            7:06.2   10:39.21   32   
 49 Caroline Goldstein         9 Ward Melville           7:07.7   10:41.56   33   
 50 Emily Arbuiso              9 Longwood                7:08.6   10:42.91   34   
 51 Jenna Ostrove              9 West Islip              7:09.4   10:44.10        
 52 Isabella DeSantis          9 Archbishop Molloy       7:09.7   10:44.46   35   
 53 Giavanna Genna             9 West Islip              7:11.1   10:46.55        
 54 Marina Kelley-Renda        9 Port Jefferson          7:11.8   10:47.63        
 55 Rose Campbell              9 Commack                 7:12.9   10:49.32   36   
 56 Kate Connolly              9 Manhasset               7:13.3   10:49.95   37   
 57 Valeriya Shin              9 Townnsend Harris        7:14.0   10:50.96   38   
 58 Grace Burke                9 Wantagh                 7:14.3   10:51.39        
 59 Juliet Reitano             9 Middle Country          7:14.7   10:51.97        
 60 Erin Carrera               9 Commack                 7:15.0   10:52.47   39   
 61 Mary Bader                 9 Smithtown               7:15.3   10:52.95   40   
 62 Hannah Wenzel              9 Farmingdale             7:19.7   10:59.50        
 63 Kaitlyn McCann             8 Deer Park               7:20.6   11:00.81        
 64 Aveline Roderick           9 St. Anthony's           7:21.6   11:02.39   41   
 65 Alena Moreira              9 VS North                7:22.3   11:03.43        
 66 Caelan Schretzmayer        8 Port Jefferson          7:23.2   11:04.73        
 67 Ava Reid                   9 Longwood                7:24.2   11:06.20   42   
 68 Cynthia Hardy              9 Townnsend Harris        7:24.5   11:06.66   43   
 69 Carissa Philips            9 Smithtown               7:25.0   11:07.38   44   
 70 Erin Conte                 9 St. Anthony's           7:26.4   11:09.58   45   
 71 Jocelyn Gucci              9 Longwood                7:27.1   11:10.59        
 72 Kerri Conte                9 St. Anthony's           7:27.9   11:11.82   46   
 73 Taylor Verdi               9 St. Anthony's           7:30.3   11:15.32        
 74 Jocelyn Furman             9 St. Anthony's           7:30.5   11:15.62        
 75 Samantha Chen              9 Manhasset               7:31.1   11:16.58   47   
 76 Amanda Ciaramella          9 Wantagh                 7:32.5   11:18.70        
 77 Gianna Riso                9 Smithtown               7:32.9   11:19.31   48   
 78 Samantha Drouin            9 Commack                 7:33.2   11:19.75   49   
 79 Lindsey Gaare              9 St. John the            7:34.0   11:20.93   50   
 80 Lauren Onufrak             9 Mattituck               7:34.6   11:21.77        
 81 Kathryn Boehm              9 Kings Park              7:34.8   11:22.20        
 82 Mya Cocchiola              9 Wantagh                 7:35.1   11:22.58        
 83 Sydney Flynn               9 Hauppauge               7:35.6   11:23.28        
 84 Devin Briordy              9 Commack                 7:36.0   11:23.89   51   
 85 Maeve Cashin               9 Sacred Heart            7:37.4   11:26.08   52   
 86 Casey Gilroy               9 Archbishop Molloy       7:37.9   11:26.77   53   
 87 Rianne Chiarello           9 Danbury (Conn)          7:40.9   11:31.31   54   
 88 Sabrina Eng                9 Townnsend Harris        7:41.7   11:32.46   55   
 89 Elizabeth Schwartz         9 Patchogue/Medford       7:43.0   11:34.49        
 90 Natlalie MacArthur         9 Locust Valley           7:43.4   11:35.05        
 91 Amy Liu                    9 Commack                 7:44.4   11:36.61   56   
 92 Gabriela Arrue             9 Hicksville              7:46.0   11:38.87        
 93 Gillian Geffner            9 Commack                 7:47.6   11:41.33        
 94 Jiselle Inigo-Tolentino    9 Smithtown               7:49.2   11:43.71   57   
 95 Leah Sharifian             9 Commack                 7:50.6   11:45.87        
 96 Brigit Frankel             9 Sacred Heart            7:51.2   11:46.70   58   
 97 Brianna Marichal           9 Riverhead               7:52.4   11:48.51        
 98 Madelyn Schumann           9 Patchogue/Medford       7:53.8   11:50.65        
 99 Alexis Rothar              9 Middle Country          7:55.5   11:53.18        
100 Julia Messina             10 St. Dominic             7:57.0   11:55.47        
101 Jamie-Lynn Bailey          9 Commack                 7:57.4   11:56.05        
102 Ariya Bakhteri             9 Hicksville              8:01.5   12:02.20        
103 Kelly Evers                9 Commack                 8:02.0   12:02.92        
104 Maame Obeng                9 Danbury (Conn)          8:03.2   12:04.81   59   
105 Hailey Geffner             9 Commack                 8:05.7   12:08.51        
106 Emily Penna                9 Smithtown               8:06.9   12:10.35   60   
107 Denise Peng                9 Townnsend Harris        8:07.6   12:11.40   61   
108 Hannah McGuigan            9 Commack                 8:08.5   12:12.76        
109 Mary Menger                9 Sacred Heart            8:10.5   12:15.68   62   
110 Maggie Kiley               9 St. Anthony's           8:12.4   12:18.56        
111 Vivian Mei                 9 Townnsend Harris        8:12.6   12:18.91   63   
112 Katherine Ticano           9 Ward Melville           8:14.4   12:21.55        
113 Grace Bilello              9 St. Anthony's           8:19.2   12:28.72        
114 Anjali Nanjad              9 Archbishop Molloy       8:20.7   12:31.00   64   
115 Annika Chang               9 Commack                 8:21.1   12:31.57        
116 Maggie Maier              10 Sacred Heart            8:23.9   12:35.84   65   
117 Brigit Black               9 Longwood                8:24.4   12:36.55        
118 Mackenzie Lewis            9 St. John the            8:26.5   12:39.63   66   
119 Angelique Henriquez        9 Sacred Heart            8:26.8   12:40.17        
120 Cameron Tonry              9 Hauppauge               8:27.1   12:40.54        
121 Gianna Basta               9 St. Anthony's           8:29.1   12:43.59        
122 Late Registration  2         Team  A     Girls       8:33.5   12:50.26        
123 Coraima Flores            10 St. Dominic             8:37.1   12:55.56        
124 Katelen Valdez             9 East Meadow             8:37.6   12:56.27        
125 Shuana Champagnie          9 Farmingdale             8:42.6   13:03.87        
126 Jayden Prestiano           9 Commack                 8:42.9   13:04.32        
127 Margaret Healy             9 St. John the            8:44.1   13:06.12   67   
128 Jillian Fitzgerald         9 Sacred Heart            8:47.6   13:11.39        
129 Megan Gilligan             9 Sacred Heart            8:47.9   13:11.85        
130 Samantha Muccino           9 Commack                 8:50.3   13:15.33        
131 Danielle Diaz              9 East Meadow             8:50.9   13:16.32        
132 Fiona Von Thaden           9 Ward Melville           8:54.9   13:22.32        
133 Estefany Valdez            9 Archbishop Molloy       8:59.3   13:28.96   68   
134 Katie McCartney            9 Sacred Heart            9:01.8   13:32.68        
135 Meghan Browne              9 Sacred Heart            9:02.2   13:33.22        
136 Kaeli Roth                 9 Hauppauge               9:02.4   13:33.60        
137 Makayla Eason              9 Sacred Heart            9:23.5   14:05.24        
138 Alexandra Buck             9 Sacred Heart            9:24.2   14:06.20        
139 Caroline Darcy             9 Sacred Heart            9:27.2   14:10.77        
140 Mckenna Andrews            9 Sacred Heart            9:28.7   14:12.92        
141 Vicky Ludizaca             9 Archbishop Molloy       9:30.6   14:15.86   69   
142 Jahniya Paul               9 Archbishop Molloy       9:31.2   14:16.78   70   
143 Ashley Larrea              9 Archbishop Molloy       9:39.7   14:29.48   71   
144 Madison Fernandez          9 Archbishop Molloy       9:44.1   14:36.12        
145 Alisha Shah                9 Hicksville              9:45.0   14:37.37        
146 Jane Maloney               9 Commack                 9:49.9   14:44.72        
147 Riya Soni                  9 Danbury (Conn)          9:54.3   14:51.36   72   
148 Christina Gayle            9 St. Anthony's          10:17.3   15:25.91        
149 Nathalia Najarro           9 Archbishop Molloy      10:18.0   15:26.89        
150 Allison Rodriguez-Ortiz    9 Archbishop Molloy      10:22.7   15:33.94        
151 Jasmeet Sehmbi             9 Archbishop Molloy      10:46.2   16:09.22        
152 Olivia Rettig              9 Ward Melville          11:53.8   17:50.67        
153 Brittanya Gaynor           9 Archbishop Molloy      11:54.7   17:52.04        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Ward Melville                41    1    6   10   11   13   14   33           
      Total Time:    47:07.83                                                     
         Average:     9:25.57                                                     
   2 St. Anthony's                94    5   12   15   21   41   45   46           
      Total Time:    49:54.68                                                     
         Average:     9:58.94                                                     
   3 Longwood                    115   16   20   25   26   28   34   42           
      Total Time:    50:39.91                                                     
         Average:    10:07.99                                                     
   4 Manhasset                   116    9   18   22   30   37   47                
      Total Time:    50:55.20                                                     
         Average:    10:11.04                                                     
   5 Danbury (Conn)              146    3    7   23   54   59   72                
      Total Time:    52:22.15                                                     
         Average:    10:28.43                                                     
   6 Commack                     168   17   27   36   39   49   51   56           
      Total Time:    53:15.88                                                     
         Average:    10:39.18                                                     
   7 Sacred Heart Academy        169    4   24   31   52   58   62   65           
      Total Time:    53:21.08                                                     
         Average:    10:40.22                                                     
   8 Townnsend Harris            184   19   29   38   43   55   61   63           
      Total Time:    53:50.64                                                     
         Average:    10:46.13                                                     
   9 Smithtown                   197    8   40   44   48   57   60                
      Total Time:    54:27.49                                                     
         Average:    10:53.50                                                     
  10 St. John the Baptist        217    2   32   50   66   67                     
      Total Time:    56:57.13                                                     
         Average:    11:23.43                                                     
  11 Archbishop Molloy           289   35   53   64   68   69   70   71           
      Total Time:  1:02:27.05                                                     
         Average:    12:29.41