Shoreline Conference Mega-Meet
                                  5.0 km
                    Old Lyme High School, Old Lyme, CT
                            October 12th, 2017

Girls Seeded

Place TmPl No.  Name                       Gr School                   Time   Pace
===== ==== ==== ========================== == ====================     =====  ====
    1    1   86 Liv DiStefano              10 EAST HAMPTON             21:29  6:55 
    2    2    4 Ashley Dana                12 COGINCHAUG               21:40  6:59 
    3    3  114 Julianne Kelly             12 HADDAM-KILLINGWORTH      22:15  7:10 
    4    4  110 Kelsey D'Amico             12 HADDAM-KILLINGWORTH      22:15  7:10 
    5    5  105 Meara Bodak                9  HADDAM-KILLINGWORTH      22:26  7:14 
    6    6  116 Grace Lindell              12 HADDAM-KILLINGWORTH      22:28  7:14 
    7    7  106 Lexie Bouthillier          12 HADDAM-KILLINGWORTH      22:30  7:15 
    8    8  301 Tehra Givehand             11 OLD SAYBROOK             22:34  7:16 
    9    9  302 Grace Hanratty             10 OLD SAYBROOK             22:34  7:16 
   10   10  298 Ally Castro                10 OLD SAYBROOK             22:34  7:16 
   11   11   85 Jessica Cohen              10 EAST HAMPTON             22:46  7:20 
   12   12   91 Kathryn Rivard-Lentz       12 EAST HAMPTON             23:07  7:27 
   13   13  266 Anna Sather                11 OLD LYME                 23:29  7:34 
   14   14  257 Lilah McAndrew             11 OLD LYME                 23:32  7:35 
   15   15   60 Meghan Savinelli           12 CROMWELL                 23:34  7:35 
   16   16   58 Georgia Mikan              10 CROMWELL                 23:40  7:37 
   17   17    2 Emma Bournival             11 COGINCHAUG               23:42  7:38 
   18   18  104 Emma Anziano               11 HADDAM-KILLINGWORTH      23:44  7:39 
   19   19  237 MACKENZIE blue             11 OLD LYME                 23:48  7:40 
   20   20  242 Faith Caulkins             10 OLD LYME                 23:49  7:40 
   21   21   59 Taylor Santos              9  CROMWELL                 23:57  7:43 
   22   22  268 Emily Speckhals            10 OLD LYME                 23:59  7:44 
   23   23   61 Sadie Sullivan             9  CROMWELL                 24:03  7:45 
   24   24  107 Julia Callis               10 HADDAM-KILLINGWORTH      24:04  7:45 
   25   25   90 Megan McDaniel             10 EAST HAMPTON             24:13  7:48 
   26   26  296 Ingrid Boland              12 OLD SAYBROOK             24:21  7:51 
   27   27   88 Morgan Govoni              11 EAST HAMPTON             24:25  7:52 
   28   28  244 Grace Gilbert              11 OLD LYME                 24:53  8:01 
   29   29  310 Julia Sultini              10 OLD SAYBROOK             24:54  8:01 
   30   30  295 Halle Barron               12 OLD SAYBROOK             24:58  8:03 
   31       112 Margaret Fisher            12 HADDAM-KILLINGWORTH      25:05  8:05 
   32   31    9 Julia Kaliszewski          11 COGINCHAUG               25:16  8:08 
   33   32    5 AnnaRose DiPentima         11 COGINCHAUG               25:21  8:10 
   34   33   15 Kelsey O'Sullivan          11 COGINCHAUG               25:37  8:15 
   35   34  297 MacKenzie Cart             10 OLD SAYBROOK             25:49  8:19 
   36   35  271 Anna Williams              10 OLD LYME                 25:50  8:19 
   37       235 Kiley Almy                 12 OLD LYME                 26:10  8:26 
   38   36    8 Anna Glidden               10 COGINCHAUG               26:14  8:27 
   39       311 Autumn Szucs               10 OLD SAYBROOK             26:20  8:29 
   40       306 Abby Norton                10 OLD SAYBROOK             26:34  8:34 
   41       125 Alex Zupan                 10 HADDAM-KILLINGWORTH      26:58  8:41 
   42       119 Elizabeth Overchuck        10 HADDAM-KILLINGWORTH      27:01  8:42 
   43       246 Lillian Grethel            9  OLD LYME                 27:18  8:48 
   44       117 Katherine Melgar           9  HADDAM-KILLINGWORTH      27:23  8:49 
   45       115 Ava Lindell                10 HADDAM-KILLINGWORTH      27:26  8:50 
   46   37   11 Brittany Mangiameli        10 COGINCHAUG               27:34  8:53 
   47       243 Fiona Frederiks            9  OLD LYME                 27:38  8:54 
   48         3 Carolyn Cumello            10 COGINCHAUG               27:45  8:56 
   49   38   56 Julie Colandrea            9  CROMWELL                 27:47  8:57 
   50       299 Lina Farias                12 OLD SAYBROOK             27:50  8:58 
   51       251 Lauren King                12 OLD LYME                 27:50  8:58 
   52       260 Samantha Owen              10 OLD LYME                 27:57  9:00 
   53       248 Isabella Hine              9  OLD LYME                 27:57  9:00 
   54       270 Masha Wallace              9  OLD LYME                 27:58  9:01 
   55       254 Brenna Lewis               10 OLD LYME                 28:02  9:02 
   56       113 Gabby Flaherty             9  HADDAM-KILLINGWORTH      28:05  9:03 
   57   39   89 Lauren Kasperski           11 EAST HAMPTON             28:06  9:03 
   58       252 Paige Kolesnik             9  OLD LYME                 28:09  9:04 
   59       241 Athana Catlett             12 OLD LYME                 28:25  9:09 
   60       122 Julia Sacchi               10 HADDAM-KILLINGWORTH      28:34  9:12 
   61       111 Lauren D'Amico             10 HADDAM-KILLINGWORTH      28:58  9:20 
   62       264 Olivia Rugg                11 OLD LYME                 29:14  9:25 
   63        13 Sarina McCoy               12 COGINCHAUG               29:15  9:25 
   64       124 Kaylee Williams            9  HADDAM-KILLINGWORTH      29:25  9:29 
   65       236 Emma Bass                  10 OLD LYME                 29:34  9:31 
   66       258 Brynn McGlinchey           11 OLD LYME                 30:02  9:40 
   67       256 Angelina Marinelli         10 OLD LYME                 30:20  9:46 
   68       120 Kaleigh Rakowski           9  HADDAM-KILLINGWORTH      30:22  9:47 
   69       309 Carly Spadaccini           12 OLD SAYBROOK             30:27  9:48 
   70       118 Malin Nystrom              9  HADDAM-KILLINGWORTH      30:56  9:58 
   71         7 Micala Fontanella          10 COGINCHAUG               31:10 10:02 
   72        19 Atalie Sweet               10 COGINCHAUG               31:10 10:02 
   73       307 Jenna Palko                10 OLD SAYBROOK             31:20 10:05 
   74       308 Allison Romano             10 OLD SAYBROOK             31:20 10:06 
   75       249 Gillian Holloway           12 OLD LYME                 31:47 10:14 
   76       255 Jordan Lewis               12 OLD LYME                 31:48 10:14 
   77       265 Caroline Sagristano        11 OLD LYME                 32:19 10:24 
   78       259 Emily O'Brien              11 OLD LYME                 32:24 10:26 
   79       253 Sarah Kroes                11 OLD LYME                 32:56 10:36 
   80       247 Sarah Hayward              11 OLD LYME                 33:11 10:41 
   81   40   87 Danyel Godwin              12 EAST HAMPTON             33:16 10:43 
   82       123 Audrey Sodergren           9  HADDAM-KILLINGWORTH      33:21 10:44 
   83       108 Charli Cancroft            10 HADDAM-KILLINGWORTH      33:23 10:45 
   84       245 Emily Grenier              11 OLD LYME                 34:12 11:01 
   85       240 Paige Britton              11 OLD LYME                 36:07 11:38 
   86       239 Claire Britton             11 OLD LYME                 36:09 11:38 

 Girls Seeded Dual Meet Scores
   

  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            2    3    4    5    6   (8)  (9) =    20
  2. COGINCHAUG              
            1    7   10   11   12  (13) (14) =    41


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            1    2    3    4    5   (8) (11) =    15
  2. CROMWELL                
            6    7    9   10   12            =    44


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            1    2    3    4    5   (9) (10) =    15
  2. OLD SAYBROOK            
            6    7    8   11   12  (13) (14) =    44


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            1    2    3    4    5   (8) (12) =    15
  2. OLD LYME                
            6    7    9   10   11  (13) (14) =    43


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            2    3    4    5    6   (9) (10) =    20
  2. EAST HAMPTON            
            1    7    8   11   12  (13) (14) =    39


  1. CROMWELL                
            2    3    5    6   12            =    28
  2. COGINCHAUG              
            1    4    7    8    9  (10) (11) =    29


  1. OLD SAYBROOK            
            2    3    4    6    7   (8) (12) =    22
  2. COGINCHAUG              
            1    5    9   10   11  (13) (14) =    36


  1. OLD LYME                
            2    3    5    6    7   (8) (12) =    23
  2. COGINCHAUG              
            1    4    9   10   11  (13) (14) =    35


  1. EAST HAMPTON            
            1    3    4    6    7  (13) (14) =    21
  2. COGINCHAUG              
            2    5    8    9   10  (11) (12) =    34


  1. OLD SAYBROOK            
            1    2    3    8    9  (10) (11) =    23
  2. CROMWELL                
            4    5    6    7   12            =    34


  1. OLD LYME                
            1    2    5    6    8  (10) (11) =    22
  2. CROMWELL                
            3    4    7    9   12            =    35


  1. EAST HAMPTON            
            1    2    3    8    9  (11) (12) =    23
  2. CROMWELL                
            4    5    6    7   10            =    32


  1. OLD SAYBROOK            
            1    2    3    9   11  (12) (13) =    26
  2. OLD LYME                
            4    5    6    7    8  (10) (14) =    30


  1. OLD SAYBROOK            
            2    3    4    8   10  (11) (12) =    27
  2. EAST HAMPTON            
            1    5    6    7    9  (13) (14) =    28


  1. EAST HAMPTON            
            1    2    3    9   10  (13) (14) =    25
  2. OLD LYME                
            4    5    6    7    8  (11) (12) =    30


Boys Seeded

Place TmPl No.  Name                       Gr School                   Time   Pace
===== ==== ==== ========================== == ====================     =====  ====
    1    1  314 Shane Henderson            11 OLD SAYBROOK             17:57  5:47 
    2    2   96 Jacob Ireland              10 EAST HAMPTON             18:09  5:51 
    3    3  145 Andrew Meredith            12 HADDAM-KILLINGWORTH      18:25  5:56 
    4    4  153 Daniel Schumann            12 HADDAM-KILLINGWORTH      18:25  5:56 
    5    5  144 Conor McCabe               12 HADDAM-KILLINGWORTH      18:25  5:56 
    6    6  158 Jonah Spector              12 HADDAM-KILLINGWORTH      18:26  5:56 
    7    7  142 Matt Jennings              9  HADDAM-KILLINGWORTH      18:40  6:01 
    8    8  156 Kurt Sodergren             12 HADDAM-KILLINGWORTH      18:44  6:02 
    9    9  134 Kyle Criscuolo             11 HADDAM-KILLINGWORTH      18:50  6:04 
   10       141 Alex Inkel                 12 HADDAM-KILLINGWORTH      18:54  6:05 
   11   10   65 Connor Daly                9  CROMWELL                 18:58  6:07 
   12       137 Seth Freeman               11 HADDAM-KILLINGWORTH      19:00  6:07 
   13   11  272 Will Bartlett              10 OLD LYME                 19:02  6:08 
   14   12   78 Mark Rodriguez             9  CROMWELL                 19:07  6:09 
   15       128 Michael Callis             12 HADDAM-KILLINGWORTH      19:12  6:11 
   16   13  284 Nick Myers                 11 OLD LYME                 19:19  6:14 
   17   14  291 Trevor Wells               10 OLD LYME                 19:24  6:15 
   18   15   36 Sean McMaster              12 COGINCHAUG               19:25  6:15 
   19   16  323 Eric Sultini               12 OLD SAYBROOK             19:25  6:15 
   20   17  320 Lance Sigersmith           11 OLD SAYBROOK             19:25  6:15 
   21   18  100 Alexandre' McMillian       9  EAST HAMPTON             19:27  6:16 
   22   19  277 Thomas Creagan             11 OLD LYME                 19:29  6:17 
   23   20  285 Thomas Pennie              11 OLD LYME                 19:48  6:23 
   24   21  273 CASEY blue                 11 OLD LYME                 19:50  6:24 
   25   22   41 Daniel Turecek             12 COGINCHAUG               19:55  6:25 
   26   23  281 Mike Kolesnik              11 OLD LYME                 19:56  6:25 
   27       149 Bradley Rakowski           12 HADDAM-KILLINGWORTH      19:57  6:26 
   28       165 Tuckerman Wink             11 HADDAM-KILLINGWORTH      19:57  6:26 
   29       148 Nate Petras                10 HADDAM-KILLINGWORTH      19:57  6:26 
   30       138 Fisher Harris              9  HADDAM-KILLINGWORTH      19:58  6:26 
   31   24   30 Owen Gonzales              10 COGINCHAUG               20:02  6:27 
   32       150 Colin Regan                12 HADDAM-KILLINGWORTH      20:10  6:30 
   33       139 Owen Howes                 10 HADDAM-KILLINGWORTH      20:12  6:30 
   34       157 Luke Sodergren             10 HADDAM-KILLINGWORTH      20:19  6:33 
   35       151 Griffin Robinson           10 HADDAM-KILLINGWORTH      20:21  6:33 
   36   25   75 Connor Nelson              12 CROMWELL                 20:22  6:34 
   37   26   69 Michael Glass              9  CROMWELL                 20:26  6:35 
   38       129 Nate Carlson               11 HADDAM-KILLINGWORTH      20:28  6:36 
   39       159 Julian Spector             9  HADDAM-KILLINGWORTH      20:32  6:37 
   40   27  324 Liam Sweeney               12 OLD SAYBROOK             20:33  6:37 
   41       152 Sean Rutledge              9  HADDAM-KILLINGWORTH      20:33  6:37 
   42   28  319 Jacob Schneider            9  OLD SAYBROOK             20:46  6:41 
   43       274 Gary Bocian                11 OLD LYME                 20:46  6:42 
   44   29   63 Jordan Caroso              12 CROMWELL                 20:48  6:42 
   45       292 Alexander Williams         11 OLD LYME                 20:54  6:44 
   46       161 Eamon Sweeny               9  HADDAM-KILLINGWORTH      20:55  6:44 
   47       133 Max Cozean                 10 HADDAM-KILLINGWORTH      20:56  6:45 
   48   30  316 Ian Mason                  10 OLD SAYBROOK             20:57  6:45 
   49       154 Maxwell Singer             9  HADDAM-KILLINGWORTH      20:59  6:45 
   50   31  102 Julien Minnock             9  EAST HAMPTON             20:59  6:46 
   51   32  326 Jack Wiley                 9  OLD SAYBROOK             20:59  6:46 
   52       283 Kyle Myers                 10 OLD LYME                 21:06  6:48 
   53   33   79 Nate Roper                 10 CROMWELL                 21:12  6:50 
   54       322 Evan Spadaccini            10 OLD SAYBROOK             21:14  6:50 
   55       290 Evan St. Louis             10 OLD LYME                 21:16  6:51 
   56       312 Noah D'Ambrosie            10 OLD SAYBROOK             21:19  6:52 
   57   34   25 Garret Basiel              12 COGINCHAUG               21:21  6:53 
   58       288 Nicholas Roth              11 OLD LYME                 21:22  6:53 
   59       147 Michael Pascucci           9  HADDAM-KILLINGWORTH      21:23  6:53 
   60   35   81 Shreyesh Vachhani          10 CROMWELL                 21:24  6:54 
   61   36   93 Aidan Daley                12 EAST HAMPTON             21:27  6:55 
   62   37   97 Kyle Jones                 9  EAST HAMPTON             21:27  6:55 
   63   38   43 Connor Zolnik              11 COGINCHAUG               21:28  6:55 
   64        76 Felipe Patinha             9  CROMWELL                 21:33  6:57 
   65       325 Nate Taylor                9  OLD SAYBROOK             21:40  6:59 
   66       135 Jake DiMauro               12 HADDAM-KILLINGWORTH      21:42  6:59 
   67   39   33 Bryce Lipka                9  COGINCHAUG               21:45  7:00 
   68   40   92 Adam Berkenstock           9  EAST HAMPTON             21:49  7:02 
   69       160 Daniel Studzinski          9  HADDAM-KILLINGWORTH      21:54  7:03 
   70       143 Greg Lynskey               9  HADDAM-KILLINGWORTH      22:00  7:05 
   71       131 Ethan Chester              9  HADDAM-KILLINGWORTH      22:06  7:07 
   72       327 Kyle Wisalowski            9  OLD SAYBROOK             22:14  7:10 
   73       155 Henry Sodergren            9  HADDAM-KILLINGWORTH      22:15  7:10 
   74       127 James Bruder               11 HADDAM-KILLINGWORTH      22:16  7:10 
   75       164 Shane Williams             12 HADDAM-KILLINGWORTH      22:20  7:12 
   76   41   27 Anthony Bizzario           10 COGINCHAUG               22:20  7:12 
   77        71 Ben keithan                12 CROMWELL                 22:24  7:13 
   78       286 Aidan Powers               9  OLD LYME                 22:25  7:13 
   79        68 David Ferris               12 CROMWELL                 22:32  7:16 
   80       278 Ty Dean                    10 OLD LYME                 22:33  7:16 
   81       130 Thomas Catenaro            12 HADDAM-KILLINGWORTH      22:37  7:17 
   82        70 Adam Jonkman               12 CROMWELL                 22:41  7:18 
   83        77 Matt Rivera                9  CROMWELL                 22:59  7:24 
   84       329 Jake Zundel                9  OLD SAYBROOK             23:01  7:25 
   85       321 William Smesler            11 OLD SAYBROOK             23:03  7:25 
   86        62 Aaron Ajodhi               10 CROMWELL                 23:03  7:25 
   87        72 Blake Levitts              12 CROMWELL                 23:04  7:26 
   88       140 Etienne Huebner            9  HADDAM-KILLINGWORTH      23:05  7:26 
   89       126 Craig Allen                12 HADDAM-KILLINGWORTH      23:06  7:26 
   90       315 Matt Julius                9  OLD SAYBROOK             23:06  7:27 
   91        66 Ryan Daniele               9  CROMWELL                 23:06  7:27 
   92       132 Michael Coleman            10 HADDAM-KILLINGWORTH      23:07  7:27 
   93        73 Joe Lin                    9  CROMWELL                 23:07  7:27 
   94       136 Jonah Freeman              11 HADDAM-KILLINGWORTH      23:08  7:27 
   95       289 Sean Sagristano            9  OLD LYME                 23:14  7:29 
   96   42  103 Phillip Wentworth          10 EAST HAMPTON             23:21  7:31 
   97        39 Connor Sullivan            12 COGINCHAUG               23:33  7:35 
   98        95 Christopher Godwin         9  EAST HAMPTON             23:36  7:36 
   99        23 Jaden Astle                9  COGINCHAUG               23:42  7:38 
  100        94 Samuel Gibson              9  EAST HAMPTON             24:20  7:50 
  101        24 Levi Axelrod               10 COGINCHAUG               24:25  7:52 
  102        37 Ty Seymour                 10 COGINCHAUG               24:28  7:53 
  103        31 Derek Labasi               12 COGINCHAUG               24:32  7:54 
  104       275 Tyler Clark                11 OLD LYME                 24:33  7:54 
  105        40 Samuel Titus               12 COGINCHAUG               24:34  7:55 
  106       287 Aidan Riley                10 OLD LYME                 24:34  7:55 
  107        80 Jack Sokolowski            12 CROMWELL                 24:35  7:55 
  108       101 Nicholas Miller            9  EAST HAMPTON             24:39  7:56 
  109       282 Jack Manthous              11 OLD LYME                 24:42  7:57 
  110        26 Cooper Berry               12 COGINCHAUG               26:13  8:27 
  111        32 Bryan Lecza                9  COGINCHAUG               26:27  8:31 
  112        42 Justin van Eyndhoven       12 COGINCHAUG               26:35  8:34 
  113        67 Tyler Doherty              10 CROMWELL                 26:43  8:36 
  114       317 Tylar Nichols              10 OLD SAYBROOK             27:06  8:44 
  115        28 Luke Bourland              12 COGINCHAUG               27:09  8:45 
  116        29 Jacob Fazzino              9  COGINCHAUG               27:29  8:51 
  117       313 Saewon Dionne              11 OLD SAYBROOK             28:25  9:09 
  118        83 Nick Wolak                 10 CROMWELL                 34:46 11:12 

  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. COGINCHAUG              
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CROMWELL                
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            2    3    4    5    6   (7)  (8) =    20
  2. OLD SAYBROOK            
            1    9   10   11   12  (13) (14) =    43


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. OLD LYME                
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


  1. HADDAM-KILLINGWORTH     
            2    3    4    5    6   (7)  (8) =    20
  2. EAST HAMPTON            
            1    9   10   11   12  (13) (14) =    43


  1. CROMWELL                
            1    2    6    7    8   (9) (11) =    24
  2. COGINCHAUG              
            3    4    5   10   12  (13) (14) =    34


  1. OLD SAYBROOK            
            1    3    4    7    8   (9) (10) =    23
  2. COGINCHAUG              
            2    5    6   11   12  (13) (14) =    36


  1. OLD LYME                
            1    2    3    5    6   (7)  (9) =    17
  2. COGINCHAUG              
            4    8   10   11   12  (13) (14) =    45


  1. EAST HAMPTON            
            1    3    6    8    9  (12) (14) =    27
  2. COGINCHAUG              
            2    4    5    7   10  (11) (13) =    28


  1. OLD SAYBROOK            
            1    4    5    8    9  (11) (12) =    27
  2. CROMWELL                
            2    3    6    7   10  (13) (14) =    28


  1. OLD LYME                
            2    4    5    6    7   (8)  (9) =    24
  2. CROMWELL                
            1    3   10   11   12  (13) (14) =    37


  1. CROMWELL                
            2    3    5    6    7   (9) (10) =    23
  2. EAST HAMPTON            
            1    4    8   11   12  (13) (14) =    36


  1. OLD LYME                
            2    3    4    7    8   (9) (10) =    24
  2. OLD SAYBROOK            
            1    5    6   11   12  (13) (14) =    35


  1. OLD SAYBROOK            
            1    3    4    6    7   (8) (10) =    21
  2. EAST HAMPTON            
            2    5    9   11   12  (13) (14) =    39


  1. OLD LYME                
            2    3    4    6    7   (8)  (9) =    22
  2. EAST HAMPTON            
            1    5   10   11   12  (13) (14) =    39


Girls Unseeded

Place TmPl No.  Name                       Gr School                   Time   Pace
===== ==== ==== ========================== == ====================     =====  ====
    1    1  173 Emily Sienna               11 HALE RAY                 20:23  6:34 
    2    2  195 Kate Daley                 12 MORGAN                   20:56  6:45 
    3    3  366 Ann (Addie) Byars          12 VALLEY REGIONAL          22:27  7:14 
    4    4  334 Julia Berthiaume           9  PORTLAND                 22:42  7:19 
    5    5  166 Alexis Behilo              11 HALE RAY                 23:05  7:26 
    6    6  170 Brianne Goff               9  HALE RAY                 24:09  7:47 
    7    7  338 Shannon Dolan              12 PORTLAND                 24:19  7:50 
    8    8  333 Gracie Berthiaume          11 PORTLAND                 24:24  7:52 
    9    9  217 Mackenzie Glenn            10 NORTH BRANFORD           24:30  7:53 
   10   10  218 Onna Gott                  9  NORTH BRANFORD           24:32  7:54 
   11   11  367 Lacey Hall                 10 VALLEY REGIONAL          24:50  8:00 
   12   12  171 Abby Kelly                 9  HALE RAY                 24:51  8:00 
   13   13  365 Caitlyn Bogan              9  VALLEY REGIONAL          25:01  8:04 
   14   14  368 Audrey Lenda               9  VALLEY REGIONAL          25:13  8:07 
   15   15  175 Amy Wieleba                12 HALE RAY                 25:35  8:14 
   16   16  219 Riley Kendall              9  NORTH BRANFORD           25:35  8:15 
   17   17  340 Morgan Lasky               10 PORTLAND                 25:46  8:18 
   18   18  332 Ashley Benham              11 PORTLAND                 25:50  8:19 
   19   19  337 Abigail Dillon             12 PORTLAND                 27:06  8:44 
   20   20  330 Lisa Agogliati             11 PORTLAND                 27:06  8:44 
   21       336 Lila Delaronde             9  PORTLAND                 27:19  8:48 
   22       335 Madeline Brunk             10 PORTLAND                 27:22  8:49 
   23   21  197 Isabella Dowd              9  MORGAN                   28:04  9:02 
   24       343 Allison Tewksbury          12 PORTLAND                 28:04  9:02 
   25   22  169 Molly Curry                11 HALE RAY                 28:07  9:03 
   26   23  198 Leah McComiskey            10 MORGAN                   28:33  9:12 
   27   24  199 Phoebe Sullivan            11 MORGAN                   28:53  9:18 
   28       344 Autumn Tewksbury           10 PORTLAND                 28:57  9:19 
   29   25  369 Charlotte Norling          9  VALLEY REGIONAL          29:10  9:24 
   30   26  196 Taylor DiFilippo           9  MORGAN                   29:18  9:26 
   31   27  364 Hanna Babek                9  VALLEY REGIONAL          29:19  9:26 
   32       346 Avery Turecek              11 PORTLAND                 29:29  9:30 
   33       342 Abigail McNickle           11 PORTLAND                 29:38  9:33 
   34   28  220 Sarah Sullivan             12 NORTH BRANFORD           30:40  9:53 
   35   29  168 Madison Chupas             11 HALE RAY                 31:14 10:04 
   36       172 Grace Martel               9  HALE RAY                 31:28 10:08 
   37   30  216 Bianca Castelan            12 NORTH BRANFORD           31:31 10:09 
   38       345 Kaitlin Tran               11 PORTLAND                 31:56 10:17 
   39        44 Aurea Orencia              11 CREED                    33:10 10:41 
   40       347 Heidi Valk                 12 PORTLAND                 33:12 10:41 
   41       331 Alicia Archuleta           12 PORTLAND                 37:33 12:05 

Girls Unseeded Dual Meet Scores
   

  1. MORGAN                  
            1    5    6    7    8            =    27
  2. NORTH BRANFORD          
            2    3    4    9   10            =    28


  1. VALLEY REGIONAL         
            2    3    4    5    9  (11)      =    23
  2. MORGAN                  
            1    6    7    8   10            =    32


  1. PORTLAND                
            2    3    4    5    6   (7)  (8) =    20
  2. MORGAN                  
            1    9   10   11   12            =    43


  1. HALE RAY                
            1    3    4    5    6   (8) (12) =    19
  2. MORGAN                  
            2    7    9   10   11            =    39


  1. MORGAN                  
            1    2    3    4    5            =    15
  2. CREED			
					     =    50


  1. VALLEY REGIONAL         
            1    4    5    6    8   (9)      =    24
  2. NORTH BRANFORD          
            2    3    7   10   11            =    33



  1. PORTLAND                
            1    2    3    7    8   (9) (10) =    21
  2. NORTH BRANFORD          
            4    5    6   11   12            =    38


  1. HALE RAY                
            1    2    3    6    7   (9) (11) =    19
  2. NORTH BRANFORD          
            4    5    8   10   12            =    39


  1. NORTH BRANFORD          
            1    2    3    4    5            =    15
  2. CREED			
					     =    50


  1. PORTLAND                
            2    3    4    8    9  (10) (11) =    26
  2. VALLEY REGIONAL         
            1    5    6    7   12  (13)      =    31


  1. HALE RAY                
            1    3    4    6    9  (10) (13) =    23
  2. VALLEY REGIONAL         
            2    5    7    8   11  (12)      =    33


  1. VALLEY REGIONAL         
            1    2    3    4    5   (6)      =    15
  2. CREED			
					     =    50  


  1. HALE RAY                
            1    3    4    7    8  (13) (14) =    23
  2. PORTLAND                
            2    5    6    9   10  (11) (12) =    32


  1. PORTLAND                
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CREED			
					     =    50 


  1. HALE RAY                
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CREED			
					     =    50

Boys Unseeded

Place TmPl No.  Name                       Gr School                   Time   Pace
===== ==== ==== ========================== == ====================     =====  ====
    1    1  382 Jason Montecavo            11 VALLEY REGIONAL          19:25  6:15 
    2    2  206 Chase Lofgren              10 MORGAN                   19:43  6:21 
    3    3  231 Michael Madoule            12 NORTH BRANFORD           19:45  6:22 
    4    4  182 Connor Egan                12 HALE RAY                 19:48  6:23 
    5    5  191 Eric Sikorski              10 HALE RAY                 20:07  6:29 
    6    6  380 Macklin Miezejeski         10 VALLEY REGIONAL          20:14  6:31 
    7    7  178 Ryan Brownell              12 HALE RAY                 20:21  6:33 
    8    8  183 James Gagne                10 HALE RAY                 20:22  6:34 
    9    9  215 Thomas Southwood           12 MORGAN                   20:25  6:34 
   10   10  370 Josh Arnum                 12 VALLEY REGIONAL          20:36  6:38 
   11   11  374 Peter Halsey               11 VALLEY REGIONAL          20:37  6:38 
   12   12  351 Gianni DiGennaro           10 PORTLAND                 20:50  6:43 
   13   13  190 Michael Rapuano            9  HALE RAY                 20:57  6:45 
   14   14  357 Mark Matera                11 PORTLAND                 21:09  6:49 
   15   15  358 Thomas Reddington          9  PORTLAND                 21:10  6:49 
   16   16  360 Thomas Stoto               9  PORTLAND                 21:11  6:50 
   17   17  210 Justin Mucha               11 MORGAN                   21:13  6:50 
   18   18  192 Griffin Sullivan           9  HALE RAY                 21:52  7:03 
   19   19  228 Jared Jamieson             12 NORTH BRANFORD           21:54  7:03 
   20   20  371 Sean Davis                 10 VALLEY REGIONAL          21:57  7:04 
   21   21  356 Brandon Masal              9  PORTLAND                 21:59  7:05 
   22   22  387 Marcus SantaMaria          9  VALLEY REGIONAL          22:00  7:05 
   23   23  208 Aiden Maurais              9  MORGAN                   22:03  7:06 
   24   24  184 Gabe Hollis                9  HALE RAY                 22:04  7:06 
   25       186 Joe Lauria                 9  HALE RAY                 22:04  7:06 
   26   25  353 Jayden Kilham              9  PORTLAND                 22:06  7:07 
   27   26  350 Nick Dawson                10 PORTLAND                 22:07  7:08 
   28   27  200 Caleb Adams-Hull           11 MORGAN                   22:25  7:13 
   29       361 Shane Tewksbury            9  PORTLAND                 22:35  7:17 
   30       354 Nate Lavoy                 10 PORTLAND                 22:37  7:17 
   31       352 Jacob Durkin               12 PORTLAND                 22:43  7:19 
   32   28  207 Brett Martin               12 MORGAN                   22:46  7:20 
   33   29  227 Roberto Didiano            9  NORTH BRANFORD           22:48  7:21 
   34   30  373 Richard Goetz              10 VALLEY REGIONAL          22:57  7:24 
   35       377 Max Klin                   12 VALLEY REGIONAL          22:59  7:24 
   36       384 David Prendergast          11 VALLEY REGIONAL          23:02  7:25 
   37       349 Bryce Cote                 11 PORTLAND                 23:11  7:28 
   38   31  226 Joe DeLucia                10 NORTH BRANFORD           23:28  7:33 
   39       379 Henry McPherson            9  VALLEY REGIONAL          23:30  7:34 
   40       375 Anthony Joia               10 VALLEY REGIONAL          23:31  7:35 
   41   32  229 Zachary Jamieson           12 NORTH BRANFORD           23:42  7:38 
   42       348 Justin Coe                 9  PORTLAND                 23:45  7:39 
   43   33  205 Zachary Leach              11 MORGAN                   23:45  7:39 
   44       193 Ethan Thiele               9  HALE RAY                 24:07  7:46 
   45       181 Brendan Dalton             11 HALE RAY                 24:12  7:48 
   46   34   51 Hector Garcia Tuxpan       11 CREED                    24:13  7:48 
   47   35   47 James Boland               11 CREED                    24:14  7:48 
   48       386 Michael Ryan               10 VALLEY REGIONAL          24:19  7:50 
   49       209 Lucas Morello              10 MORGAN                   24:24  7:52 
   50   36  225 Joshua Brigido             10 NORTH BRANFORD           24:30  7:54 
   51   37  222 Jason Ash                  11 NORTH BRANFORD           24:59  8:03 
   52       378 Jack Lima                  11 VALLEY REGIONAL          25:05  8:05 
   53       224 Hunter Boni                11 NORTH BRANFORD           25:09  8:06 
   54       213 Hayden Saranich            11 MORGAN                   25:19  8:09 
   55       189 Connor Molkenthin          11 HALE RAY                 25:38  8:15 
   56       359 Justin Renk                9  PORTLAND                 25:42  8:17 
   57       362 Johnathon Wolff            9  PORTLAND                 26:23  8:30 
   58       385 Cooper Rock                11 VALLEY REGIONAL          26:25  8:31 
   59       179 Antonio Dadario            10 HALE RAY                 26:29  8:32 
   60       223 Nicholas Bonaldo           10 NORTH BRANFORD           26:31  8:33 
   61   38   49 Jason Davis                9  CREED                    26:32  8:33 
   62   39   45 Adam Ahmad Rizal           11 CREED                    26:33  8:33 
   63       211 Kiefer Neumann             11 MORGAN                   26:33  8:33 
   64       234 Noah Taylor                11 NORTH BRANFORD           27:19  8:48 
   65       233 Ryan Mingione              12 NORTH BRANFORD           27:28  8:51 
   66       214 James Siciliano            10 MORGAN                   30:48  9:55 
   67   40   46 Manuel Arguello            9  CREED                    32:46 10:33 
   68   41   53 Kaleo Hubert               11 CREED                    35:54 11:34 
   69   42   54 Zarquis Sanders            10 CREED                    37:57 12:13 
   70        52 Jeru Hopkins               9  CREED                    37:57 12:13 

 Boys Unseeded Dual Meet Scores
   

  1. MORGAN                  
            1    3    4    6    7   (8) (12) =    21
  2. NORTH BRANFORD          
            2    5    9   10   11  (13) (14) =    37


  1. VALLEY REGIONAL         
            1    3    5    6    8   (9) (13) =    23
  2. MORGAN                  
            2    4    7   10   11  (12) (14) =    34


  1. PORTLAND                
            3    4    5    6    8  (10) (11) =    26
  2. MORGAN                  
            1    2    7    9   12  (13) (14) =    31


  1. HALE RAY                
            2    3    4    5    7   (9) (11) =    21
  2. MORGAN                  
            1    6    8   10   12  (13) (14) =    37


  1. MORGAN                  
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CREED                   
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


  1. VALLEY REGIONAL         
            1    3    4    5    7   (8) (10) =    20
  2. NORTH BRANFORD          
            2    6    9   11   12  (13) (14) =    40


  1. PORTLAND                
            2    3    4    5    7   (8)  (9) =    21
  2. NORTH BRANFORD          
            1    6   10   11   12  (13) (14) =    40


  1. HALE RAY                
            2    3    4    5    6   (7)  (9) =    20
  2. NORTH BRANFORD          
            1    8   10   11   12  (13) (14) =    42


  1. NORTH BRANFORD          
            1    2    3    4    5   (8)  (9) =    15
  2. CREED                   
            6    7   10   11   12  (13) (14) =    46


  1. VALLEY REGIONAL         
            1    2    3    4    9  (11) (14) =    19
  2. PORTLAND                
            5    6    7    8   10  (12) (13) =    36


  1. HALE RAY                
            2    3    5    6    9  (10) (13) =    25
  2. VALLEY REGIONAL         
            1    4    7    8   11  (12) (14) =    31


  1. VALLEY REGIONAL         
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CREED                   
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


  1. HALE RAY                
            1    2    3    4    6  (10) (12) =    16
  2. PORTLAND                
            5    7    8    9   11  (13) (14) =    40


  1. PORTLAND                
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CREED                   
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


  1. HALE RAY                
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
  2. CREED                   
            8    9   10   11   12  (13) (14) =    50


(c) Paynes Corner Timing 2017