Licensed to GrimesTimes - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/22/2019 07:53 PM
           South West Conference Outdoor TF Championship - 5/20/2019           
                        EZ Meet Services & GrimesTimes                         
                             Weston HS, Weston CT                              
                                    Results   
                                 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Weston                     152        2) Newtown                   119.50
    3) Joel Barlow                 90        4) Immaculate                 68   
    5) Masuk                       52.50     6) Bunnell                    41.50
    7) Pomperaug                   39.50     8) New Milford                33   
    9) New Fairfield               28       10) Kolbe-Cathedral            23   
   10) Bethel                      23       12) Brookfield                 16   
   13) Stratford                   12                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Weston                     142        2) Masuk                      98   
    3) Pomperaug                   97        4) Bethel                     80   
    5) New Milford                 79.50     6) Bunnell                    41.50
    7) Newtown                     40        8) Immaculate                 37   
    8) New Fairfield               37       10) Brookfield                 15   
   11) Kolbe-Cathedral             13       12) Joel Barlow                12   
   13) Stratford                   10                                           
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 12.10  5/27/2014   Grace Blackwell, Joel Barlow                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 D'Haiti, Olivia           12 Kolbe-Cathed           12.64      12.44q  4 
  2 Munoz, Alisia             10 Kolbe-Cathed           12.74      12.46q  3 
  3 Swierbut, Carly           12 Newtown                12.74      12.59q  2  12.589
  3 Mulhern, Emily             9 Joel Barlow            12.64      12.59q  1  12.589
  5 Colegrove, Rachel         12 Masuk                  13.00      12.82q  1 
  6 Phommachanh, Kaylah        9 Bunnell                12.84      12.83q  3 
  7 Graham, Zoe               11 Bethel                 13.14      12.98q  4  12.973
  8 Exantus, Dardielle        11 Bunnell                13.04      12.98q  4  12.979
  9 Davis, Brianna            12 Kolbe-Cathed           13.74      13.09   4 
 10 Nicoletti, Ashley          9 Immaculate             13.24      13.11   1 
 11 Barricelli, Elise          9 Newtown                12.84      13.12   2 
 12 Lovely, Brianna           12 Newtown                13.45      13.19   1 
 13 Castro-Rodriguez, Ana     10 Masuk                  13.32      13.24   2 
 14 Anekwe, Chi Chi           11 Stratford              13.56      13.27   1 
 15 Pringle, Mishell          10 Kolbe-Cathed           13.74      13.31   1 
 16 Schoen, Regan              9 Newtown                13.54      13.34   1 
 17 Moran, Victoria           11 Newtown                13.61      13.38   1 
 18 Benson, Audrey            12 Newtown                13.54      13.49   3 
 19 Farina, Olivia            12 Pomperaug              13.24      13.50   3 
 20 White, Sheon              11 Stratford              13.61      13.53   3 
 21 Buckmir, Ava              10 Stratford              13.64      13.61   2 
 22 Colasante, Melissa        11 Joel Barlow            13.64      13.70   2  13.698
 23 Kass, Rachel              10 Masuk                  13.44      13.70   3  13.700
 24 Rigby, Ella                9 Masuk                  13.46      13.79   4 
 25 Rancourt, Lauren          12 Masuk                  13.57      13.90   4 
 26 Zambarano, Grace          10 Masuk                  13.58      14.34   4 
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 12.10  5/27/2014   Grace Blackwell, Joel Barlow                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Swierbut, Carly           12 Newtown                12.59      12.20   10   
  2 D'Haiti, Olivia           12 Kolbe-Cathed           12.44      12.39    8   
  3 Mulhern, Emily             9 Joel Barlow            12.59      12.51    6   
  4 Munoz, Alisia             10 Kolbe-Cathed           12.46      12.57    5   
  5 Colegrove, Rachel         12 Masuk                  12.82      12.73    4   
  6 Phommachanh, Kaylah        9 Bunnell                12.83      12.85    3   
  7 Exantus, Dardielle        11 Bunnell                12.98      12.89    2   
  8 Graham, Zoe               11 Bethel                 12.98      13.37    1   
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 25.48  2013        Djenne Parris, Brookfield                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Swierbut, Carly           12 Newtown                25.14      25.37#  5  10   
  2 Schweitzer, Mariella       9 Joel Barlow            26.31      25.87   5   8   
  3 Colegrove, Rachel         12 Masuk                  25.90      26.03   5   6   
  4 Barricelli, Elise          9 Newtown                26.11      26.19   5   5   
  5 Bigelow, Lauren           12 Weston                 26.44      26.48   5   4   
  6 Exantus, Dardielle        11 Bunnell                27.44      26.70   4   3   
  7 Nicoletti, Ashley          9 Immaculate             26.84      26.78   5   2   
  8 Mulhern, Emily             9 Joel Barlow            26.61      26.80   5   1   
  9 Graham, Zoe               11 Bethel                 27.13      27.10   4 
 10 Pringle, Mishell          10 Kolbe-Cathed           28.70      27.20   2 
 11 Phommachanh, Kaylah        9 Bunnell                27.04      27.30   4 
 12 Lovely, Brianna           12 Newtown                27.34      27.53   4 
 13 Samperi, Madison          12 Masuk                  27.73      27.68   4 
 13 Anekwe, Chi Chi           11 Stratford              28.94      27.68   1 
 15 Kass, Rachel              10 Masuk                  27.62      27.71   4 
 16 Colasante, Melissa        11 Joel Barlow            28.34      27.75   2 
 17 Schoen, Regan              9 Newtown                28.14      27.89   3 
 18 Llach, Isabel             10 Joel Barlow            27.74      27.90   3 
 19 Moran, Victoria           11 Newtown                28.14      27.97   3 
 20 Garner, Kathryn           10 Newtown                28.54      28.04   2 
 21 Buckmir, Ava              10 Stratford              28.14      28.07   3 
 22 White, Sheon              11 Stratford              27.70      28.26   4 
 23 Rigby, Ella                9 Masuk                  28.55      28.29   2 
 24 Kobza, Madison            11 Masuk                  28.05      28.41   3 
 25 Abraham, Priya            12 Pomperaug              28.94      28.69   1 
 26 Englund, Perri             9 Bethel                 28.74      28.93   2 
 27 Stuart, Brianna            9 Pomperaug              28.54      29.00   2 
 28 Daly, Amelia               9 Newtown                28.92      29.19   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 57.38  2013        Djenne Parris, Brookfield                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Swierbut, Carly           12 Newtown                57.33      57.91   3  10   
  2 Sztachelski, Nicole       10 Weston                 59.94      59.29   3   8   
  3 Rosenberg, Julia          10 Weston                 59.55      59.54   3   6   
  4 Lindquist, Julianna       12 Masuk                1:01.63    1:00.35   3   5   
  5 Ceva, Hannah              12 Joel Barlow          1:00.34    1:00.46   3   4   
  6 Anderson, Ciara           10 New Milford          1:02.24    1:00.59   3   3   
  7 Correard, Abby             9 Bethel               1:02.54    1:01.35   3   2   
  8 Barricelli, Elise          9 Newtown              1:01.54    1:01.46   3   1   
  9 Wong, Laura               11 Newtown              1:04.05    1:02.54   2 
 10 Garner, Kathryn           10 Newtown              1:03.44    1:02.68   2 
 11 Terracino, Taryn          12 Brookfield           1:03.24    1:03.48   2 
 12 Kobza, Madison            11 Masuk                1:03.64    1:04.07   2 
 13 Daly, Amelia               9 Newtown              1:05.08    1:05.54   1 
 14 Murphy, Maura             12 Immaculate           1:04.70    1:05.57   2 
 15 Stankiewicz, Sandra       11 Weston               1:05.14    1:05.67   1 
 16 Moore, Colleen            10 Weston               1:05.24    1:06.28   1 
 17 D'Haiti, Olivia           12 Kolbe-Cathed         1:03.04    1:08.64   2 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
 Meet Record: # 2:16.04  5/23/2018   Emma Connolly, Immaculate                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coyle, Molly              11 Immaculate           2:17.20    2:16.82   2  10   
  2 Zielinski, Ava            10 Weston               2:22.54    2:19.06   2   8   
  3 McCarthy, Ally             9 Newtown              2:21.46    2:20.15   2   6   
  4 Gutowski, Michelle        12 Weston               2:24.14    2:23.14   2   5   
  5 Rosenberg, Julia          10 Weston               2:19.94    2:23.48   2   4   
  6 Axelson, Mie              11 Weston               2:31.34    2:27.90   2   3   
  7 Saussy, Kathleen Lianne    9 Weston               2:24.55    2:28.39   2   2   
  8 Steenburgh, Lilyann        9 Pomperaug            2:26.24    2:28.43   2   1   
  9 Coneybear, Catie          11 Brookfield           2:33.24    2:30.15   1 
 10 Guevara, Sophia            9 Newtown              2:30.72    2:31.33   2 
 11 Toth, Ally                12 Newtown              2:30.74    2:31.75   2 
 12 Melanson, Kelly           11 Pomperaug            2:28.24    2:32.00   2 
 13 Pereira, Vivian           11 Bethel               2:32.89    2:32.46   1 
 14 Palmer, Shannon           10 New Milford          2:35.11    2:32.70   1 
 15 Fetchick, Maddie          10 Newtown              2:33.24    2:33.26   1 
 16 Colley, Julia             11 New Milford          2:32.99    2:33.28   1 
 17 Dell, Abigail             10 Brookfield           2:34.24    2:33.31   1 
 18 Greco, Hayley              9 New Fairfiel         2:33.45    2:36.36   1 
 19 Khan, Sana                10 Weston               2:35.54    2:39.07   1 
 20 Campos, Amanda            10 Masuk                2:34.62    2:40.93   1 
 21 Popham, Nicole            10 Bethel               2:35.74    2:42.57   1 
 22 Street, Emma              12 New Milford          2:35.69    2:45.32   1 
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 4:52.90  5/27/2014   Gabrielle Richichi, New Fairfield         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saidman, Angela           12 Immaculate           5:03.00    5:00.08   10   
  2 Mascetta, Taylor          12 Immaculate           5:01.00    5:06.43    8   
  3 Graham, Ava                9 Bethel               5:06.22    5:06.78    6   
  4 Daniels, Claire            9 New Milford          5:09.53    5:14.88    5   
  5 Doherty, Ailene           10 Immaculate           5:14.58    5:19.12    4   
  6 Bussell, Juliet           12 Brookfield           5:18.24    5:20.58    3   
  7 Anastasakis, Miranda       9 Bethel               5:32.08    5:32.32    2   
  8 Carboni, Christina        12 Immaculate           5:40.65    5:38.10    1   
  9 Cohen, Kayla              12 New Fairfiel         5:25.62    5:39.06  
 10 Brehmer, Charlotte         9 Pomperaug            5:39.24    5:41.29  
 11 Henchclife, Courtney      10 Newtown              5:37.24    5:51.54  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 10:56.37  5/27/2014   Gabrielle Richichi, New Fairfield        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wiser, Kate               10 Pomperaug           11:08.69   10:49.46#  10   
  2 Saidman, Angela           12 Immaculate          10:58.25   11:17.70    8   
  3 Graham, Ava                9 Bethel              10:57.36   11:20.45    6   
  4 Bussell, Juliet           12 Brookfield          11:45.00   11:35.54    5   
  5 Segreti, Kaitlyn          10 Immaculate          11:53.38   11:42.92    4   
  6 Ondy, Kayla                9 Immaculate          12:07.80   11:52.23    3   
  7 Morabito, Brooke          12 New Milford         11:55.04   11:58.92    2   
  8 Tressler, Emily           10 Newtown             12:03.17   12:07.06    1   
  9 McCarthy, Ally             9 Newtown             12:03.70   12:07.08  
 10 Koobatian, Nina           12 Pomperaug           12:24.28   12:11.48  
 11 Coneybear, Catie          11 Brookfield          12:35.24   12:15.44  
 12 Hudson, Hazel             11 New Fairfiel        11:49.80   12:17.90  
 13 Cohen, Kayla              12 New Fairfiel        12:04.52   12:20.76  
 14 Dudas, Natalie            12 Immaculate          12:12.68   12:29.34  
 15 Gage, Brigid              11 Immaculate          12:49.90   12:33.05  
 16 Hubert, Ashley             9 New Fairfiel        12:48.17   12:52.04  
 17 Rowley, Gloria            10 Newtown             12:55.73   12:54.44  
 18 Tesoriero, Amanda         10 New Milford         12:59.93   13:04.33  
 19 Filan, Hallie             11 Newtown             13:01.34   13:06.99  
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: # 15.00  2007        Laureen Tanz, Brookfield                    
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Schweitzer, Mariella       9 Joel Barlow            15.74      15.74q  1 
  2 Colby, Samantha           10 Joel Barlow            16.91      16.04q  1 
  3 Pomeroy, Samantha          9 New Fairfiel           16.73      16.29q  1 
  4 Stephens, Grace            9 Masuk                  16.65      16.35q  2 
  5 Cassol, Caroline          12 Weston                 17.14      16.75q  2 
  6 Benson, Audrey            12 Newtown                16.36      16.79q  2 
  7 Gibbons, Riley             9 New Fairfiel           17.78      17.39q  2 
  8 Slattberg, Katherine       9 Pomperaug              17.54      17.79q  1 
  9 Aquilino, Alexis           9 Bunnell                18.24      17.80   1 
 10 Hodska, Katherine         10 Masuk                  17.23      17.82   2 
 11 Wasco, Gabrielle          12 Joel Barlow            17.64      17.98   1 
 12 Sedensky, Ava              9 Pomperaug              17.94      18.42   2 
 13 Poisson, Susie            11 Bunnell                18.04      18.55   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: # 15.00  2007        Laureen Tanz, Brookfield                    
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Schweitzer, Mariella       9 Joel Barlow            15.74      15.37   10   
  2 Colby, Samantha           10 Joel Barlow            16.04      15.80    8   
  3 Stephens, Grace            9 Masuk                  16.35      15.90    6   
  4 Pomeroy, Samantha          9 New Fairfiel           16.29      16.16    5   
  5 Gibbons, Riley             9 New Fairfiel           17.39      16.94    4   
  6 Cassol, Caroline          12 Weston                 16.75      17.00    3   
  7 Benson, Audrey            12 Newtown                16.79      25.97    2   
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 44.45  2004        Katie Whitlock, Bethel                      
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schweitzer, Mariella       9 Joel Barlow            46.54      45.15   2  10   
  2 Pomeroy, Samantha          9 New Fairfiel           50.65      49.94   2   8   
  3 Colby, Samantha           10 Joel Barlow            51.52      50.28   2   6   
  4 Gibbons, Riley             9 New Fairfiel           51.65      50.79   2   5   
  5 Pirone, Karsen            11 Newtown                52.64      51.22   1   4   
  6 Predham, Avery             9 New Fairfiel           52.55      51.42   1   3   
  7 Hurd, Alissa              10 Pomperaug              52.04      51.47   2   2   
  8 Cassol, Caroline          12 Weston                 51.94      51.53   2   1   
  9 Houlihan, Eva              9 Pomperaug              52.52      51.84   2 
 10 Parker, Blu               10 Weston                 53.64      52.21   1 
 11 Sedensky, Ava              9 Pomperaug              52.52      53.19   2 
 12 Shawah, Grace             10 Masuk                  52.65      53.41   1 
 13 Tressler, Sarah           11 Newtown                53.24      54.36   1 
 14 Slattberg, Katherine       9 Pomperaug              52.97      55.35   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 49.40  5/27/2014   Joel Barlow, Joel Barlow                    
                       L Doyle, G Blackwell, K Eden, G Blackwell         
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Newtown                                             50.40      49.74   2  10   
     1) Lovely, Brianna 12              2) Barricelli, Elise 9            
     3) Schoen, Regan 9                 4) Swierbut, Carly 12             
  2 Kolbe-Cathedral                                     51.39      49.80   2   8   
     1) D'Haiti, Olivia 12              2) Munoz, Alisia 10               
     3) Davis, Brianna 12               4) Pringle, Mishell 10            
  3 Weston                                              50.44      50.29   2   6   
     1) Russell, Elise 11               2) Bigelow, Lauren 12             
     3) Sztachelski, Nicole 10          4) Greene, Hannah 12              
  4 Bunnell                                             50.54      50.71   2   5   
     1) Exantus, Dardielle 11           2) Williams, Abby 12              
     3) Greene, Toni 10                 4) Phommachanh, Kaylah 9          
  5 Joel Barlow                                         50.34      50.95   2   4   
     1) Mulhern, Emily 9                2) Ceva, Hannah 12                
     3) Llach, Isabel 10                4) Colasante, Melissa 11          
  6 Masuk                                               51.22      51.22   2   3   
     1) Kass, Rachel 10                 2) Samperi, Madison 12            
     3) Lindquist, Julianna 12          4) Colegrove, Rachel 12           
  7 Stratford                                           52.74      52.31   2   2   
     1) Thompson, Gleniece 11           2) Buckmir, Ava 10                
     3) White, Sheon 11                 4) Anekwe, Chi Chi 11             
  8 Bethel                                              54.91      52.72   1   1   
     1) Boni, Julia 12                  2) Kinsman, Hailey 11             
     3) Englund, Perri 9                4) Graham, Zoe 11                 
  9 New Milford                                         53.64      52.86   1 
     1) Taouil, Souraya 12              2) Farrell, Abby 12               
     3) Crowley, Felicia 9              4) Toth, Kaley 11                 
 10 Brookfield                                          54.30      53.76   1 
     1) Cofone, Ruby 9                  2) Gonda, Kaelynn 10              
     3) McKee, Shannon 12               4) Morales, Hailey 9              
 11 Pomperaug                                           52.54      54.22   2 
     1) Abraham, Priya 12               2) Farina, Olivia 12              
     3) Sedensky, Ava 9                 4) Hurd, Alissa 10                
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 4:00.97  5/23/2018   Immaculate, Immaculate                    
                         A Sedensky, M Coyle, E Connolly, D Valentine      
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Weston                                            3:59.98    4:01.99   2  10   
     1) Sztachelski, Nicole 10          2) Bigelow, Lauren 12             
     3) Rosenberg, Julia 10             4) Zielinski, Ava 10              
  2 Immaculate                                        4:11.68    4:09.60   2   8   
     1) Murphy, Maura 12                2) Doherty, Ailene 10             
     3) Coyle, Molly 11                 4) Mascetta, Taylor 12            
  3 Masuk                                             4:21.47    4:13.79   2   6   
     1) Kobza, Madison 11               2) Campos, Amanda 10              
     3) Colegrove, Rachel 12            4) Lindquist, Julianna 12         
  4 New Milford                                       4:22.50    4:14.18   2   5   
     1) Bowes, Tatum 11                 2) Daniels, Claire 9              
     3) Malachi, Anichka 9              4) Anderson, Ciara 10             
  5 Newtown                                           4:14.22    4:15.34   2   4   
     1) Guevara, Sophia 9               2) Wong, Laura 11                 
     3) Garner, Kathryn 10              4) Daly, Amelia 9                 
  6 Bunnell                                           4:21.24    4:17.12   2   3   
     1) Noisette, Mia 10                2) Greene, Toni 10                
     3) Lutheran, Megan 11              4) Exantus, Dardielle 11          
  7 Pomperaug                                         4:12.24    4:17.99   2   2   
     1) Brehmer, Charlotte 9            2) Melanson, Kelly 11             
     3) Steenburgh, Lilyann 9           4) Farina, Olivia 12              
  8 Brookfield                                        4:24.24    4:22.41   2   1   
     1) Terracino, Taryn 12             2) Morales, Hailey 9              
     3) Orban, Bailey 9                 4) McKee, Shannon 12              
  9 Bethel                                            4:25.05    4:25.70   1 
     1) Pereira, Vivian 11              2) Anastasakis, Miranda 9         
     3) Popham, Nicole 10               4) Correard, Abby 9               
 10 Kolbe-Cathedral                                   5:13.24    4:26.87   1 
     1) Davis, Brianna 12               2) D'Haiti, Olivia 12             
     3) Pringle, Mishell 10             4) Kerr, Gracen 12                
 11 Joel Barlow                                       4:27.10    4:27.24   1 
     1) Klein, Teagan 10                2) MacDonald, Grace 11            
     3) Colby, Samantha 10              4) Colasante, Melissa 11          
 12 New Fairfield                                     4:28.98    4:28.93   1 
     1) Stroh, Erin 9                   2) Greco, Hayley 9                
     3) Gibbons, Riley 9                4) Ariola, Elena 12               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 9:30.32  5/27/2014   Pomperaug, Pomperaug                      
                         M Meyer, A Meyer, S Tarascio, E Gibbons           
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Immaculate                                        9:27.32    9:43.28   10   
     1) Ondy, Kayla 9                   2) Doherty, Ailene 10             
     3) Coyle, Molly 11                 4) Mascetta, Taylor 12            
  2 Weston                                            9:54.00    9:51.42    8   
     1) Gutowski, Michelle 12           2) Saussy, Kathleen Lianne 9      
     3) Rosenberg, Julia 10             4) Zielinski, Ava 10              
  3 Pomperaug                                        10:10.00    9:57.33    6   
     1) Wiser, Kate 10                  2) Brehmer, Charlotte 9           
     3) Koobatian, Nina 12              4) Melanson, Kelly 11             
  4 New Milford                                      10:23.00   10:03.83    5   
     1) Palmer, Shannon 10              2) Daniels, Claire 9              
     3) Bowes, Tatum 11                 4) Morabito, Brooke 12            
  5 Bethel                                           10:01.35   10:04.09    4   
     1) Pereira, Vivian 11              2) Popham, Nicole 10              
     3) Correard, Abby 9                4) Anastasakis, Miranda 9         
  6 Newtown                                          10:05.37   10:06.00    3   
     1) Guevara, Sophia 9               2) Fetchick, Maddie 10            
     3) Toth, Ally 12                   4) McCarthy, Ally 9               
  7 Masuk                                            10:56.73   11:03.68    2   
     1) Sureshanand, Sneha 12           2) Fox, Maya 10                   
     3) Cusa, Lillian 10                4) Campos, Amanda 10              
  8 Joel Barlow                                      11:02.24   11:29.54    1   
     1) Borofsky, Amber 9               2) Houlahan, Olivia 11            
     3) Merrill, Izzy 11                4) Chan, Elisabeth 10             
  9 Bunnell                                          11:14.24   11:34.89  
     1) Almeida, Ava 11                 2) Lutheran, Megan 11             
     3) Farrell, Natalie 9              4) Chechoski, Lauren 11           
 
Girls High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  5-04  2001        Logan Reece, Barlow                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greene, Hannah            12 Weston               5-02.00    5-00.00   10   
  2 Llach, Isabel             10 Joel Barlow          5-00.00    4-10.00    7   
  2 Phommachanh, Kaylah        9 Bunnell              4-10.00    4-10.00    7   
  4 Stephens, Grace            9 Masuk                5-00.00   J4-10.00    5   
  5 Sapenter, Amy             11 Newtown              4-10.00   J4-10.00    4   
  6 Hurd, Alissa              10 Pomperaug            4-10.00    4-08.00    1.50
  6 Cryder, Juliette          11 Newtown              4-10.00    4-08.00    1.50
  6 Samperi, Madison          12 Masuk                5-00.00    4-08.00    1.50
  6 Greene, Toni              10 Bunnell              4-10.00    4-08.00    1.50
 10 Tressler, Sarah           11 Newtown              4-10.00   J4-08.00  
 10 Emmanuel, Wadline         11 Bunnell              4-10.00   J4-08.00  
 12 Sureshanand, Sneha        12 Masuk                4-08.00    4-06.00  
 12 Murphy, Elizabeth         11 Weston               4-08.00    4-06.00  
 12 Holaday, Madison          10 Joel Barlow          4-08.00    4-06.00  
 12 Matsuoka, Katie           11 Joel Barlow          4-10.00    4-06.00  
 12 Nicoletti, Ashley          9 Immaculate           4-10.00    4-06.00  
 12 Gibbons, Riley             9 New Fairfiel         4-10.00    4-06.00  
 -- Rezvaya, Vassa            11 Bethel               5-00.00         NH  
 -- Luizzi, Josie             12 Brookfield           4-08.00         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: # 12-06  5/21/2013   Emily Savage, Weston                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Russell, Elise            11 Weston              10-06.00   11-06.00   10   
  2 Fine, Lucy                10 Weston               9-00.00    9-00.00    8   
  3 Ryan, Katie               11 Newtown              9-06.00   J9-00.00    6   
  4 Matsuoka, Katie           11 Joel Barlow          9-00.00    8-00.00    5   
  5 Esslinger, Rachel         11 Weston               8-00.00   J8-00.00    4   
  6 Miano, Evelyn              9 Weston               8-00.00    7-06.00    3   
 -- O'Rourke, Meghan          11 Newtown              7-06.00         NH  
 
Girls Long Jump
===================================================================================
 Meet Record: # 17-04  2000        Christie Czernik, Barlow                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Anekwe, Chi Chi           11 Stratford           17-06.00   17-11.75#  2  10   
  2 Ceva, Hannah              12 Joel Barlow         17-02.00   17-01.50   2   8   
  3 Schweitzer, Mariella       9 Joel Barlow         17-03.00   17-00.75   2   6   
  4 Greene, Shea               9 Weston              15-09.00   16-05.75   2   5   
  5 Farrell, Abby             12 New Milford         15-04.25   16-03.50   1   4   
  6 Malachi, Anichka           9 New Milford         15-08.00   16-02.50   2   3   
  7 Greene, Hannah            12 Weston              15-03.00   16-01.75   1   2   
  8 Pomeroy, Samantha          9 New Fairfiel        15-10.50   16-00.75   2   1   
  9 Pirone, Karsen            11 Newtown             15-05.00   15-01.75   1 
 10 Cohen, Isabella           11 Joel Barlow         15-06.00   15-00.25   1 
 11 Tong, Christine           12 Joel Barlow         15-00.00   15-00.00   1 
 12 Nicoletti, Ashley          9 Immaculate          15-07.00   14-11.00   1 
 13 Ryan, Katie               11 Newtown             15-08.00   14-09.25   2 
 14 Sapenter, Amy             11 Newtown             15-07.00   14-07.50   2 
 15 Herrera, Jayleen          12 Bunnell             15-01.00   14-06.50   1 
 16 Suriani, Avery            10 Pomperaug           15-02.00   14-00.25   1 
 17 Kinsman, Hailey           11 Bethel              15-01.50   13-06.00   1 
 
Girls Triple Jump
===================================================================================
 Meet Record: # 36-06  2007        Ashley Matakevich, Bunnell                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Greene, Hannah            12 Weston              32-01.00   34-07.50   2  10   
  2 Greene, Shea               9 Weston              31-01.00   33-04.75   1   8   
  3 Ceva, Hannah              12 Joel Barlow         34-02.50   33-01.00   2   6   
  4 Suriani, Avery            10 Pomperaug           31-11.00   32-06.00   2   5   
  5 Sapenter, Amy             11 Newtown             32-04.25   32-05.50   2   4   
  6 Castro-Rodriguez, Ana     10 Masuk               31-05.00   32-05.00   2   3   
  7 Pomeroy, Samantha          9 New Fairfiel        31-10.00   32-00.50   2   2   
  8 Graham, Zoe               11 Bethel              31-06.00   32-00.25   2   1   
  9 Matsuoka, Katie           11 Joel Barlow         32-00.00   31-04.00   2 
 10 Tressler, Sarah           11 Newtown             31-09.00   31-02.25   2 
 11 Malachi, Anichka           9 New Milford         31-02.00   31-00.00   2 
 12 Cohen, Isabella           11 Joel Barlow         32-04.50   30-11.75   2 
 13 Hodska, Katherine         10 Masuk               31-04.50   30-08.50   2 
 14 Murphy, Elizabeth         11 Weston              30-04.75   30-03.50   1 
 14 Rezvaya, Vassa            11 Bethel              31-11.25   30-03.50   2 
 16 Herrera, Jayleen          12 Bunnell             31-03.00   30-03.00   2 
 17 Llach, Isabel             10 Joel Barlow         30-02.00   30-02.75   1 
 18 Kinsman, Hailey           11 Bethel              31-01.50   30-02.00   2 
 19 Stites, Abigail            9 Joel Barlow         31-00.50   30-01.50   1 
 20 Parker, Blu               10 Weston              30-00.00   29-11.50   1 
 21 Ryan, Katie               11 Newtown             30-01.00   29-10.00   1 
 22 Stuart, Brianna            9 Pomperaug           30-01.00   29-09.00   1 
 23 Sedensky, Ava              9 Pomperaug           30-04.00   29-07.50   1 
 24 Ryder, Candice            11 Stratford           30-02.00   28-10.25   1 
 25 O'Connor, Mary            10 Masuk               30-01.00   28-01.50   1 
 26 Shawah, Grace             10 Masuk               30-09.00   27-08.50   1 
 27 Lynch, Lizzy              11 Bunnell             30-01.00   26-10.50   1 
 -- Santarelli, Anna          12 New Milford         30-06.00       FOUL   1 
 
Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 40-05  2007        Candace Williams, Notre Dame                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nowacki, Sarah            10 Newtown             33-08.50   34-02.25   10   
  2 Cruz, Yovanna              9 Bunnell             33-03.00   33-01.75    8   
  3 Germaine, Yve             12 Bunnell             32-01.00   31-10.75    6   
  4 Burns, Anna               11 Newtown             30-06.00   31-08.25    5   
  5 Savoy, Kelsey             12 Pomperaug           29-00.00   29-09.00    4   
  6 Coco, Madeline            12 Pomperaug           30-04.00   28-08.00    3   
  7 Daley, Jada               10 Kolbe-Cathed        29-04.00   28-06.75    2   
  8 Craig, Brianna            12 Masuk               29-06.00   27-10.25    1   
  9 Rancourt, Lauren          12 Masuk               29-03.00   27-05.00  
 10 Weinbrum, Annie           10 Weston              30-06.00   24-02.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 125-03  5/27/2014   Samantha Mazur, Brookfield                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nowacki, Sarah            10 Newtown               104-06     103-07   10   
  2 Burns, Anna               11 Newtown                88-09      99-07    8   
  3 Mingey, Megan             10 Brookfield             99-04   93-07.25    6   
  4 Tunney, Kathrine           9 Weston                 95-09   93-06.50    5   
  5 Sundstrom, Nicole         11 New Milford            92-07   91-06.50    4   
  6 St. Clair, Jasmine        12 Bunnell                91-09   90-09.25    3   
  7 Savoy, Kelsey             12 Pomperaug              86-01      83-01    2   
  8 Joyce, Kate               11 Weston                 86-00      82-11    1   
  9 Coco, Madeline            12 Pomperaug              91-05   81-10.50  
 10 Alvarez, Heidi            12 Newtown                88-02      80-06  
 11 Cruz, Yovanna              9 Bunnell                85-02      80-02  
 12 Germaine, Yve             12 Bunnell                90-06   78-07.75  
 13 Daley, Jada               10 Kolbe-Cathed           89-00      75-02  
 -- Elmady, Yasmine           10 Brookfield             87-06       FOUL  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: # 131-09  2009        Emma Crowcroft, New Milford                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greene, Shea               9 Weston                130-09     134-06#  10   
  2 Joyce, Kate               11 Weston                129-02  129-10.50    8   
  3 Castro-Rodriguez, Ana     10 Masuk                  98-11     100-06    6   
  4 Burns, Anna               11 Newtown                95-11      98-10    5   
  5 Rancourt, Lauren          12 Masuk                  95-07      98-06    4   
  6 Savoy, Kelsey             12 Pomperaug              97-07      95-01    3   
  7 Farrell, Abby             12 New Milford            92-01      93-09    2   
  8 Luizzi, Josie             12 Brookfield             93-10     J93-09    1   
  9 Nowacki, Sarah            10 Newtown             07-08.50      88-03  
 10 Coco, Madeline            12 Pomperaug              91-00      79-11  
 11 Perelmuter, Melissa       11 Pomperaug              88-01      79-09  
 12 Gaber, Annirose           11 Masuk                  86-08   78-06.50  
 13 Porto, Gabriella          10 Newtown                85-11      76-00  
 14 Matthews, Jackie          12 Newtown             90-03.50      69-04  
 15 Craig, Brianna            12 Masuk                  88-06   67-08.50  
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 11.03  5/23/2018   Elijah Henry, Bunnell                       
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 N'Dabian, Christ          12 Bunnell                11.08      11.06q  4 
  2 Mahony, Conor             12 Masuk                  11.11      11.13q  3 
  3 Cristino, Mark            11 Pomperaug              11.14      11.15q  2 
  4 Spencer, Jack             10 Weston                 11.64      11.30q  1 
  5 Lawrence, Marquise        11 Bunnell                11.44      11.32q  3 
  6 Kentish, Dom              10 New Fairfiel           11.20      11.37q  1 
  7 Mosley, Alex              12 Bunnell                11.30      11.44q  1 
  8 Sanders, David            12 Kolbe-Cathed           11.64      11.49q  2 
  9 Coppola, Neil             10 Newtown                11.30      11.51   3 
 10 Blake, Stephen            12 Bunnell                11.74      11.52   3  11.514
 11 Oleynick, Andrew          12 Weston                 11.44      11.52   4  11.520
 12 Welds, Jaden              12 Kolbe-Cathed           11.94      11.60   3 
 13 Henke, David              10 Brookfield             11.30      11.66   4 
 14 Lafontant, Kaleb          10 Stratford              11.84      11.76   3 
 15 Oleynick, George          12 Weston                 11.54      11.77   2 
 16 Khantikone, Jesone        12 Bunnell                11.84      11.80   1 
 17 Freeman, Nolan             9 New Milford            11.94      11.81   4 
 18 Gross, Theo               11 Masuk                  11.84      11.83   4 
 19 Lee, Steven               11 Masuk                  11.84      11.87   4 
 20 Brown, Elijah             10 Stratford              11.94      11.96   4 
 21 Phillips, Doug             9 Weston                 11.94      12.13   1 
 22 Shamas, Lukas              9 Masuk                  11.94      12.32   2 
 23 Hornby, Will              10 Newtown                11.30      20.08   2 
 -- Rivera, Matthew           12 Newtown                11.94         DQ   1  false start
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 11.03  5/23/2018   Elijah Henry, Bunnell                       
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mahony, Conor             12 Masuk                  11.13      10.98#  10   
  2 N'Dabian, Christ          12 Bunnell                11.06      11.03#   8   
  3 Cristino, Mark            11 Pomperaug              11.15      11.19    6   
  4 Spencer, Jack             10 Weston                 11.30      11.27    5   
  5 Kentish, Dom              10 New Fairfiel           11.37      11.28    4   
  6 Lawrence, Marquise        11 Bunnell                11.32      11.35    3   
  7 Sanders, David            12 Kolbe-Cathed           11.49      11.44    2   
  8 Mosley, Alex              12 Bunnell                11.44      11.46    1   
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 22.29  5/23/2018   Elijah Henry, Bunnell                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mahony, Conor             12 Masuk                  22.23      22.15#  4  10   
  2 N'Dabian, Christ          12 Bunnell                22.24      22.23#  4   8   
  3 Goodman, Baruch           12 Weston                 23.04      22.26#  4   6   
  4 Cristino, Mark            11 Pomperaug              22.44      22.65   4   5   
  5 Guyton, Marcus            11 Bethel                 23.41      22.88   3   4   
  6 Spencer, Jack             10 Weston                 23.94      22.95   2   3   
  7 Sanders, David            12 Kolbe-Cathed           24.54      23.06   1   2   
  8 Andrew, Tristan           11 Newtown                23.10      23.10   4   1   
  9 Bouzakis, Matthew         11 New Milford            23.64      23.25   3 
 10 Markward, Aidan           11 Pomperaug              23.04      23.27   4 
 11 Lawrence, Marquise        11 Bunnell                23.74      23.29   3 
 12 Mosley, Alex              12 Bunnell                23.84      23.39   2 
 13 Oleynick, Andrew          12 Weston                 23.24      23.41   4 
 14 Carr, Khalil              11 Stratford              23.64      23.69   3 
 15 Coppola, Neil             10 Newtown                23.90      23.72   2 
 16 Welds, Jaden              12 Kolbe-Cathed           24.44      23.73   1 
 17 Henke, David              10 Brookfield             23.80      23.82   3 
 18 Oleynick, George          12 Weston                 23.34      23.84   3 
 19 Loth, Tyler               11 Bethel                 24.14      23.93   2 
 20 Freeman, Nolan             9 New Milford            24.14      24.20   2 
 21 Lee, Steven               11 Masuk                  24.34      24.23   2 
 22 Hampford, Will            12 Newtown                23.90      24.24   2 
 23 Dellapiano, Jake           9 Masuk                  24.52      24.33   1 
 24 Gulish, Jonathan          11 Bunnell                24.14      24.36   2 
 25 Gross, Theo               11 Masuk                  24.54      24.66   1 
 26 Vial Jr, Andre            12 New Milford            23.64      24.89   3 
 27 Zitelli, Alexsandro       12 Bunnell                24.44      24.99   1 
 28 Claxton, Bruce            11 Bunnell                24.54      25.12   1 
 29 Kentish, Dom              10 New Fairfiel           23.10      25.53   4 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 48.83  2015        Simeon Okoro, Weston                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Goodman, Baruch           12 Weston                 50.04      49.67   2  10   
  2 Markward, Aidan           11 Pomperaug              50.27      50.21   2   8   
  3 Chastain, Luke            12 New Milford            50.94      50.48   2   6   
  4 Carr, Khalil              11 Stratford              50.34      50.64   2   5   
  5 Guiry, Sean               11 Immaculate             51.84      51.06   2   4   
  6 Saluzzi, Jeremy           12 Joel Barlow            51.24      51.15   2   3   
  7 Tarbet, Jonathan          10 New Milford            52.04      51.74   2   2   
  8 Relator, Ross             11 Immaculate             53.15      52.76   1   1   
  9 Karp, Ryan                11 Pomperaug              53.24      53.10   1 
 10 Gulish, Jonathan          11 Bunnell                53.58      53.41   1 
 11 O'Neil, Nathan            12 Bethel                 54.04      53.77   1 
 12 Brown, Elijah             10 Stratford              54.24      55.14   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 1:57.26  2017        Charles Osborne, New Milford              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bill, Tobey               12 Weston               1:59.28    1:58.56   10   
  2 Candee, Scott             12 Joel Barlow          2:02.24    1:59.16    8   
  3 Bornn, Brad               12 Bethel               2:02.30    2:01.09    6   
  4 Golembeski, Jason         11 New Milford          2:02.13    2:02.51    5   
  5 Gallagher, Evan           11 Bethel               2:03.98    2:02.65    4   
  6 Monahan, Timothy          10 Pomperaug            2:06.41    2:05.34    3   
  7 Hildenbrand, Evan         12 Newtown              2:06.78    2:08.91    2   
  8 Phaneuf, Cole             12 Pomperaug            2:07.54    2:14.85    1   
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 4:18.36  2017        Stephen Tyler, Weston                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibbons, Patrick           9 New Fairfiel         4:38.80    4:31.46   10   
  2 Monahan, Timothy          10 Pomperaug            4:35.24    4:34.10    8   
  3 Crowley, Kevin            11 Weston               4:37.44    4:35.36    6   
  4 Harkin, Robert            10 New Milford          4:39.84    4:35.42    5   
  5 Parris, Jadon             11 Brookfield           4:40.00    4:36.56    4   
  6 Generali, Trey            11 Pomperaug            4:39.04    4:37.40    3   
  7 Cox, Colby                12 Brookfield           4:41.20    4:37.50    2   
  8 Finck, Daniel             12 Brookfield           4:38.00    4:40.93    1   
  9 Cazzaniga, Luca           10 Bethel               4:41.04    4:41.39  
 10 McNerney, Ryan            11 Immaculate           4:37.98    4:45.16  
 11 Jacobs, Nicholas          11 Newtown              4:40.78    4:48.55  
 12 Specht, Henry             12 Bethel               4:46.24    4:49.02  
 13 McHale, Sean              11 Joel Barlow          4:41.14    4:52.97  
 14 Farrell, Garred           11 New Milford          4:40.24    4:54.41  
 15 McKenzie, Parker          12 Immaculate           4:44.00    5:04.43  
 
Boys 3200 Meter Run
===================================================================================
 Meet Record: # 9:28.09  2009        John Raneri, New Fairfield                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Halmose, Justin           12 Newtown             10:13.30   10:08.03   2  10   
  2 Harkin, Robert            10 New Milford          9:59.12   10:10.24   2   8   
  3 Doyle, Robert             11 Bethel              10:13.92   10:15.08   2   6   
  4 Finck, Daniel             12 Brookfield          10:19.99   10:16.25   2   5   
  5 Generali, Trey            11 Pomperaug           10:23.44   10:17.03   2   4   
  6 Cox, Colby                12 Brookfield          10:22.00   10:17.15   2   3   
  7 Goodwin, Xander           12 Bethel              10:19.39   10:25.51   2   2   
  8 Mitchell, Drew            11 Immaculate          10:26.02   10:28.05   2   1   
  9 Farrell, Garred           11 New Milford          9:53.61   10:29.67   2 
 10 Parris, Jadon             11 Brookfield          10:38.00   10:30.28   1 
 11 McNerney, Ryan            11 Immaculate          10:14.67   10:30.35   2 
 12 Jacobs, Nicholas          11 Newtown             10:34.20   10:31.24   2 
 13 Rupprecht, Ryan           10 Weston              10:46.60   10:31.57   1 
 14 Houser, Harrison          12 Joel Barlow         10:45.24   10:35.41   1 
 15 Finck, David              12 Brookfield          10:18.90   10:41.37   2 
 16 Sullivan, James           11 Immaculate          10:14.60   10:47.36   2 
 17 Rosenhein, Drew           10 Pomperaug           10:49.92   10:48.39   1 
 18 Dudley, Ryan              11 Bethel              10:40.39   10:53.48   1 
 19 Fitzgerald, Ian           11 Immaculate          10:37.81   10:56.98   1 
 20 Najera, James              9 New Milford         10:43.02   10:58.94   1 
 21 Specht, Henry             12 Bethel              10:42.10   11:00.30   1 
 22 Smith, Auguste            12 Joel Barlow         10:41.35   11:02.27   1 
 23 Morra, Zaccheri           11 Masuk               10:38.00   11:03.15   1 
 24 Bevilacqua, Joey          10 Pomperaug           10:49.54   11:04.45   1 
 25 Williston, Patrick        12 Joel Barlow         10:48.24   11:06.63   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: # 14.59  2008        Jeremy Ragsdale, Bunnell                    
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 McShane, Aidan            12 Masuk                  14.24      15.20q  1 
  2 Brown, Spencer            12 Immaculate             15.18      15.43q  2 
  3 Macfarlane, John          11 Masuk                  15.59      15.53q  1 
  4 Roberson, Isaiah          10 Masuk                  15.74      15.56q  2 
  5 Chicha, Sam               12 Weston                 15.44      15.92q  2 
  6 Cassol, John              10 Weston                 15.64      16.11q  1 
  7 Hartley, Thomas           12 Newtown                16.40      16.29q  1 
  8 Spears, Robert            12 Kolbe-Cathed           17.04      16.37q  1 
  9 Golino, Anthony           12 New Fairfiel           17.24      16.99   2 
 10 Grom, Greg                10 Pomperaug              17.70      17.16   2 
 11 Valentine, Jack           10 New Milford            17.14      17.28   2 
 12 Kennedy, Alex              9 New Fairfiel           17.60      17.55   1 
 13 Naula, James              12 Bethel                 17.71      17.94   2 
 14 Pederson, Michael         10 New Fairfiel           17.60      18.07   1 
 15 Henke, Karl               10 Brookfield             15.90      18.52   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: # 14.59  2008        Jeremy Ragsdale, Bunnell                    
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 McShane, Aidan            12 Masuk                  15.20      14.93   10   
  2 Brown, Spencer            12 Immaculate             15.43      15.08    8   
  3 Chicha, Sam               12 Weston                 15.92      15.47    6   
  4 Macfarlane, John          11 Masuk                  15.53      15.47    5   
  5 Roberson, Isaiah          10 Masuk                  15.56      15.51    4   
  6 Cassol, John              10 Weston                 16.11      15.81    3   
  7 Hartley, Thomas           12 Newtown                16.29      15.90    2   
  8 Spears, Robert            12 Kolbe-Cathed           16.37      17.57    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 39.68  2009        Nicholas Lindbolm, New Milford              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McShane, Aidan            12 Masuk                  40.47      40.79   2  10   
  2 Cassol, John              10 Weston                 42.24      41.64   2   8   
  3 Valentine, Jack           10 New Milford            42.84      42.67   2   6   
  4 Spears, Robert            12 Kolbe-Cathed           43.74      42.74   1   5   
  5 Golino, Anthony           12 New Fairfiel           42.90      43.08   2   4   
  6 Grom, Greg                10 Pomperaug              43.69      43.11   2   3   
  7 Hartley, Thomas           12 Newtown                42.80      43.71   2   2   
  8 Roberson, Isaiah          10 Masuk                  42.21      44.21   2   1   
  9 Saluzzi, Justin           12 Joel Barlow            44.64      44.30   1 
 10 Naula, James              12 Bethel                 43.74      44.58   1 
 11 Haskett, Morgan           11 Bethel                 43.87      44.95   1 
 12 Ferris, Toby              11 Newtown                44.90      45.13   1 
 13 Macfarlane, John          11 Masuk                  43.34      45.22   2 
 14 Pederson, Michael         10 New Fairfiel           45.00      45.64   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 42.79  5/23/2018   Bunnell, Bunnell                            
                       C N'Dabian, J Cineus, R Exantus, E Henry          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bunnell                                             42.89      42.75#  2  10   
     1) Lawrence, Marquise 11           2) Smith, Tyreek 11               
     3) Mosley, Alex 12                 4) N'Dabian, Christ 12            
  2 Pomperaug                                           43.70      43.69   2   8   
     1) Markward, Aidan 11              2) Collette, Camden 11            
     3) Karp, Ryan 11                   4) Cristino, Mark 11              
  3 Masuk                                               43.74      43.75   2   6   
     1) McShane, Aidan 12               2) Roberson, Isaiah 10            
     3) Gross, Theo 11                  4) Mahony, Conor 12               
  4 Weston                                              44.09      43.81   2   5   
     1) Oleynick, Andrew 12             2) Oleynick, George 12            
     3) Spencer, Jack 10                4) Goodman, Baruch 12             
  5 New Milford                                         44.94      44.95   2   4   
     1) Bouzakis, Matthew 11            2) Freeman, Nolan 9               
     3) Vial Jr, Andre 12               4) Tarbet, Jonathan 10            
  6 Kolbe-Cathedral                                     46.20      45.33   1   3   
     1) Sander, David 12                2) Spears, Robert 12              
     3) Zayas, Jovan 12                 4) Welds, Jaden 12                
  7 Newtown                                             45.30      45.57   2   2   
     1) Hartley, Thomas 12              2) Silverman, Isaac 12            
     3) Andrew, Tristan 11              4) Coppola, Neil 10               
  8 Stratford                                           46.24      45.59   1   1   
     1) Lafontant, Kaleb 10             2) Brown, Elijah 10               
     3) Speed, Jervon 12                4) Carr, Khalil 11                
  9 New Fairfield                                       46.20      46.39   2 
     1) Cerlich, Spencer 9              2) Kentish, Dom 10                
     3) Pederson, Michael 10            4) Theusen, JT 11                 
 10 Joel Barlow                                         47.54      47.71   1 
     1) Sanders, Nathaniel 12           2) Parrales, Garbriel 9           
     3) Saluzzi, Justin 12              4) Gilchrist, Scott 10            
 11 Brookfield                                          46.50      48.39   1 
     1) Mclean-Felix, Zahir 9           2) McLean-Felix, Kamaal 12        
     3) Guy, Zach 9                     4) Jordan, Malachi 10             
 12 Immaculate                                          48.10      49.57   1 
     1) Werdann, Alex 11                2) Murphy, Billy 9                
     3) O'Keefe, James 11               4) Sapenter, Thai 9               
 -- Bethel                                              45.64         DQ   2 
     1) Gonzalez, Adam 11               2) Sarrazin, Justin 11            
     3) Haskett, Morgan 11              4) Loth, Tyler 11                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 3:22.69  2015        Weston, Weston                            
                         Okoro,Parker, Petty, Okoro                        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 New Milford                                       3:29.74    3:24.58   2  10   
     1) Tarbet, Jonathan 10             2) Chastain, Luke 12              
     3) Bouzakis, Matthew 11            4) Vial Jr, Andre 12              
  2 Weston                                            3:28.74    3:25.61   2   8   
     1) Bill, Tobey 12                  2) Cassol, John 10                
     3) Kaeslin, Neil 12                4) Goodman, Baruch 12             
  3 Pomperaug                                         3:31.24    3:25.98   2   6   
     1) Cristino, Mark 11               2) Collette, Camden 11            
     3) Karp, Ryan 11                   4) Markward, Aidan 11             
  4 Bunnell                                           3:33.24    3:34.07   2   5   
     1) Mosley, Alex 12                 2) Lawrence, Marquise 11          
     3) Gulish, Jonathan 11             4) N'Dabian, Christ 12            
  5 Bethel                                            3:36.44    3:34.30   2   4   
     1) Haskett, Morgan 11              2) O'Neil, Nathan 12              
     3) Bornn, Brad 12                  4) Gallagher, Evan 11             
  6 New Fairfield                                     3:33.90    3:35.05   2   3   
     1) Kentish, Dom 10                 2) Sproule, Matt 12               
     3) Golino, Anthony 12              4) Lambert, Jerold 12             
  7 Newtown                                           3:35.90    3:36.85   2   2   
     1) Nowaki, Benjamin 12             2) Nahmias, Jonathan 12           
     3) Poseno, Andrew 10               4) Andrew, Tristan 11             
  8 Immaculate                                        3:36.73    3:37.68   1   1   
     1) Doherty, Keelan 11              2) McKenzie, Parker 12            
     3) Relator, Ross 11                4) Guiry, Sean 11                 
  9 Joel Barlow                                       3:39.24    3:39.67   1 
     1) Candee, Scott 12                2) Saluzzi, Jeremy 12             
     3) Sanders, Nathaniel 12           4) Saluzzi, Justin 12             
 10 Masuk                                             3:35.24    3:41.78   2 
     1) Cirillo, Kyle 11                2) Lee, Steven 11                 
     3) Dauk, Brendan 10                4) Roberson, Isaiah 10            
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 8:00.90  5/27/2014   Brookfield, Brookfield                    
                         T Consalvo, T Mannion, P Timmerman, C Rivas       
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weston                                            8:15.31    8:24.65   10   
     1) Kaeslin, Neil 12                2) Crowley, Kevin 11              
     3) Leuzzi, Brandon 9               4) Bill, Tobey 12                 
  2 Newtown                                           8:37.37    8:30.40    8   
     1) Halmose, Justin 12              2) Hildenbrand, Evan 12           
     3) Jacobs, Nicholas 11             4) Poseno, Andrew 10              
  3 Immaculate                                        8:33.41    8:33.51    6   
     1) McNerney, Ryan 11               2) Riego De Dios, Allen 12        
     3) Doherty, Keelan 11              4) McKenzie, Parker 12            
  4 New Fairfield                                     8:55.80    8:33.74    5   
     1) Golino, Anthony 12              2) Krauss, Devin 10               
     3) Martins, Chris 11               4) Lambert, Jerold 12             
  5 Bethel                                            8:40.64    8:47.64    4   
     1) Specht, Henry 12                2) Bell, Jonathan 12              
     3) Bornn, Brad 12                  4) Gallagher, Evan 11             
  6 Pomperaug                                         8:44.14    8:56.90    3   
     1) Monahan, Timothy 10             2) Phaneuf, Cole 12               
     3) Connelly, Michael 9             4) Rosenhein, Drew 10             
  7 New Milford                                       8:48.50    8:58.69    2   
     1) Anderson, Luke 11               2) Meadows III, Jesse 11          
     3) Delpha, Connor 10               4) Golembeski, Jason 11           
  8 Joel Barlow                                       9:03.64    8:59.34    1   
     1) Smith, Auguste 12               2) Candee, Scott 12               
     3) Houser, Harrison 12             4) McHale, Sean 11                
  9 Masuk                                             9:13.24    9:08.75  
     1) Morra, Zaccheri 11              2) Eisenman, Michael 11           
     3) Cirillo, Kyle 11                4) Jackson, Ian 11                
 10 Bunnell                                           9:14.24    9:10.91  
     1) Ortega, Ryan 10                 2) Acuna, Eric 12                 
     3) Neri, Maurice 10                4) Oliva, Mario 10                
 
Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  6-04  2005        Chuck Hatchett, Stratford                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chicha, Sam               12 Weston               6-03.00    6-02.00   10   
  2 Metviner, Elliot          12 Weston               5-10.00    6-00.00    7   
  2 Guyton, Marcus            11 Bethel               6-00.00    6-00.00    7   
  4 Brown, Spencer            12 Immaculate           6-00.00    5-10.00    5   
  5 Zych, Oliver              12 Weston               5-08.00   J5-10.00    4   
  6 Torok, Dylan              11 Masuk                6-00.00    5-08.00    3   
  7 Llerena, Alec             10 New Milford          5-08.00   J5-08.00    1.50
  7 Dorvil, Henry             10 Bunnell              5-10.00   J5-08.00    1.50
  9 Gilchrist, Scott          10 Joel Barlow          5-08.00    5-06.00  
  9 Saluzzi, Jeremy           12 Joel Barlow          5-08.00    5-06.00  
 -- Vargas, Sean              12 Masuk                5-08.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: # 15-00  5/21/2012   Tim Murphy, New Fairfield                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bigelow, Matthew          10 Weston              13-06.00   13-06.00   10   
  2 Fitzpatrick, Riley        12 Pomperaug           12-00.00   12-06.00    8   
  3 Jasinski, Aiden           12 Newtown             13-02.00  J12-06.00    6   
  4 Zych, Oliver              12 Weston              13-00.00  J12-06.00    5   
  5 Blumenstock, Michael      12 Weston              12-00.00   12-00.00    4   
  6 Nordmann, Connor          11 Bethel              12-00.00  J12-00.00    3   
  7 Mitola, Matthew           12 Masuk               11-06.00   11-06.00    2   
  8 Edwards, Sam              10 Newtown             12-06.00  J11-06.00    1   
  9 Lewis, Chris              11 Weston              11-06.00  J11-06.00  
 10 Collette, Dan             12 Pomperaug           11-06.00  J11-06.00  
 11 Furr, Ryan                11 Pomperaug           10-00.00   10-06.00  
 11 Fine, Jake                10 Weston              11-00.00   10-06.00  
 13 Grabowski, Trent          12 Masuk               10-06.00   10-00.00  
 13 Minch, Zach               12 Masuk               10-06.00   10-00.00  
 15 Bisset, Bryce             12 Newtown             10-00.00    9-06.00  
 -- Klebenow, Logan           11 Weston              10-06.00         NH  
 -- Fitton, Aidan             12 Brookfield          10-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
===================================================================================
 Meet Record: # 21-11  2017        Trevor Rooney, Masuk                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Guyton, Marcus            11 Bethel              20-10.50   22-00.50#  2  10   
  2 Collette, Camden          11 Pomperaug           20-11.50   22-00.00#  2   8   
  3 Brown, Spencer            12 Immaculate          22-03.00   21-05.25   2   6   
  4 Chicha, Sam               12 Weston              21-01.25   21-03.00   2   5   
  5 Bigelow, Matthew          10 Weston              20-06.00   21-01.50   2   4   
  6 Blake, Stephen            12 Bunnell             20-05.00   20-11.50   2   3   
  7 Smith, Tyreek             11 Bunnell             21-06.00   20-04.75   2   2   
  8 Theusen, Jack             12 New Fairfiel        20-03.25   20-03.50   2   1   
  9 Martiska, Miles           12 Newtown             19-03.25   20-01.75   1 
 10 Khantikone, Jesone        12 Bunnell             19-01.00   19-08.25   1 
 11 Bouzakis, Matthew         11 New Milford         19-10.25   19-03.00   1 
 12 Vargas, Sean              12 Masuk               19-08.50   18-10.75   1 
 13 Kennedy, Alex              9 New Fairfiel        19-01.75   18-10.00   1 
 14 Estes, Griffin            12 Newtown             19-04.00   18-08.50   1 
 15 Torok, Dylan              11 Masuk               19-11.75   18-02.75   2 
 16 Smith, Hunter             11 Masuk               19-02.00   18-00.75   1 
 17 Mahony, Conor             12 Masuk               20-02.00   18-00.25   2 
 18 Llerena, Alec             10 New Milford         19-03.00   17-09.75   1 
 
Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: # 45-11.50  5/23/2018   Jonathan Cineus, Bunnell                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macfarlane, John          11 Masuk               43-00.00   42-06.75   10   
  2 Guyton, Marcus            11 Bethel              42-04.25   42-04.50    8   
  3 Chicha, Sam               12 Weston              41-05.50   42-04.00    6   
  4 Brown, Spencer            12 Immaculate          42-04.00   42-00.25    5   
  5 Speed, Jervon             12 Stratford           40-08.00   41-00.00    4   
  6 Zych, Oliver              12 Weston              38-06.50   40-10.50    3   
  7 Fitzpatrick, Riley        12 Pomperaug           39-02.50   40-05.75    2   
  8 Kennedy, Alex              9 New Fairfiel        40-03.50   39-11.00    1   
  9 Llerena, Alec             10 New Milford         39-11.25   39-06.75  
 10 Martiska, Miles           12 Newtown             38-09.00   38-06.00  
 11 Bigelow, Matthew          10 Weston              39-01.00   38-01.75  
 12 Allen, Cole               10 New Milford         38-08.50   38-01.00  
 13 Andrew, Tristan           11 Newtown             40-11.00   38-00.75  
 14 Knight, Alexander         12 Bunnell             38-06.50   37-10.25  
 15 Relator, Ross             11 Immaculate          39-00.00   37-09.25  
 16 Murphy, Billy              9 Immaculate          38-08.00   37-05.25  
 17 Torok, Dylan              11 Masuk               39-01.00   37-04.50  
 18 Vargas, Sean              12 Masuk               38-06.00   35-05.25  
 
Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 56-08.25  2011        John Wlasuk, Newtown                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Resnick, Matthew          12 Masuk               44-06.50   48-00.50   10   
  2 Pallas, Dean              11 Bethel              44-09.00   46-00.75    8   
  3 Theusen, Zachary          12 New Fairfiel        43-05.00   44-03.50    6   
  4 Holst-Grubbe, Nathan      12 Pomperaug           43-08.00   43-00.50    5   
  5 Wood, Kevin               11 Bethel              40-09.00  J43-00.50    4   
  6 Pompa, Austin             11 Masuk               43-01.00   41-10.00    3   
  7 Baker, Grant              10 Newtown             41-04.00   40-03.00    2   
  8 Meenan, Connor            12 Bethel              41-09.00   40-00.75    1   
  9 Hon, Nathan               11 Pomperaug           40-01.00   39-05.50  
 10 Carroll, Robert           12 Newtown             40-08.25   37-07.75  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 171-06  2011        John Wlasuk, Newtown                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holst-Grubbe, Nathan      12 Pomperaug             151-04     151-07   10   
  2 Pompa, Austin             11 Masuk                 136-10     131-04    8   
  3 Hon, Nathan               11 Pomperaug             112-04     120-07    6   
  4 Resnick, Matthew          12 Masuk                 113-06     119-00    5   
  5 Meenan, Connor            12 Bethel                117-00     117-09    4   
  6 Day, James                12 New Milford           125-03     112-04    3   
  7 Carroll, Robert           12 Newtown               121-05     112-01    2   
  8 Grinnell, Andrew          11 New Milford           110-10     106-07    1   
  9 Bon Tempo, Christopher     9 New Milford           111-11     102-09  
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: # 189-07  2011        John Wlasuk, Newtown                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Day, James                12 New Milford           176-09     172-06   10   
  2 Grinnell, Andrew          11 New Milford           170-09     162-09    8   
  3 Tarrant, Sam              10 New Milford           144-05     154-00    6   
  4 Cochrane, Mike            12 Bethel                137-04     140-00    5   
  5 Fredrickson, Mark         12 Weston                141-03     136-03    4   
  6 Theusen, Zachary          12 New Fairfiel          130-10     133-03    3   
  7 Bauso, Anthony            11 New Milford           143-04     133-01    2   
  8 Minch, Zach               12 Masuk                 141-08     124-02    1   
  9 DeVonish, Justice         11 Bunnell               130-02     118-09  
 10 DaEira, Justin            12 Brookfield            135-05     116-08