Licensed to House Hawks Track          HY-TEK's Meet Manager 4/11/2017 08:13 PM
                 Hillhouse vs Guilford, East Haven - 4/11/2017                 
                           Hillhouse HS, New Haven CT                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Boyd, Jada                19 Hillhouse HS           12.50      12.80   1   4   
  2 Williams, Wynter          20 Hillhouse HS           13.10      12.84   1   1   
  3 Ambrose, Nyimah           19 Hillhouse HS           12.90      13.18   1 
  4 Maffeo, Paige             19 East Haven H           13.20      13.81   1 
  4 Lauzier, Rachel           17 Guilford Hig           13.20      13.81   1 
  4 Borque, Ally                 East Haven H           13.30      13.81   1 
  7 Guerra, Jacqueline        18 Guilford Hig           14.50      14.00   1 
  8 Donaldson, Sharmaine      20 Hillhouse HS                      15.74   2 
  9 Bradley, Ahndia           18 Hillhouse HS                      16.00   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Boyd, Jada                19 Hillhouse HS           26.90      26.10   1   5   
  2 Lauzier, Rachel           17 Guilford Hig           28.00      28.70   1   3   
  3 Williams, Wynter          20 Hillhouse HS           26.90      28.90   1   1   
  4 Williams, Enyla           20 Hillhouse HS                      30.00   2 
  5 Nemec, Cassandra          19 Guilford Hig           32.50      31.90   1 
  6 Bradley, Ahndia           18 Hillhouse HS                      32.00   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Wynter          20 Hillhouse HS           59.00    1:02.50   1   5   
  2 Ambrose, Nyimah           19 Hillhouse HS           59.00    1:02.90   1   3   
  3 Maffeo, Katie             18 East Haven H                    1:03.90   2   1   
  4 Black, Sarai              18 Hillhouse HS         1:03.00    1:04.70   1 
  5 Bloss, Meredith           19 Guilford Hig         1:08.00    1:05.50   1 
  6 Wiesler, Clara            20 Guilford Hig         1:10.00    1:12.90   1 
  7 Nemec, Cassandra          19 Guilford Hig         1:13.00    1:13.10   2 
  8 Vallo, Kiana              20 Guilford Hig         1:15.00    1:24.40   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Guerra, Jacqueline        18 Guilford Hig         2:30.00    2:25.40    5   
  2 Davis, De' Janay          19 Hillhouse HS         2:34.00    2:34.80    3   
  3 Putnam, Kelsi             19 Guilford Hig         2:30.00    2:35.00    1   
  4 Ragaini, Isabella            East Haven H                    2:55.40  
  5 Jimenez, Patricia         17 Hillhouse HS         3:00.00    3:25.80  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Guerra, Jacqueline        18 Guilford Hig         5:30.00    5:31.60    5   
  2 Davis, De' Janay          19 Hillhouse HS         5:50.00    5:44.90    3   
  3 Putnam, Kelsi             19 Guilford Hig         5:40.00    5:46.60    1   
  4 Esposito, Julia           18 Guilford Hig         5:50.00    5:46.70  
  5 Slack, Cheyanna           19 Guilford Hig         6:00.00    6:21.60  
  6 Williams, Enyla           20 Hillhouse HS         7:16.00    7:00.20  
  7 Morro, Kamryn             18 Guilford Hig         6:20.00    7:14.80  
  8 Jimenez, Patricia         17 Hillhouse HS         7:00.00    7:28.53  
  9 Brockett, Caitlin            East Haven H                    7:53.60  
 10 Hanlon, Colleen           18 East Haven H                    8:10.90  
 11 Kikosicki, Jordan         18 East Haven H                    8:11.20  
 12 Carpanzano, Debora        18 East Haven H                    8:12.00  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bloss, Meredith           19 Guilford Hig        12:30.00   12:31.00    5   
  2 Wiesler, Eleanor          20 Guilford Hig        12:40.00   13:45.40    1   
  2 Davis, De' Janay          19 Hillhouse HS        12:30.00   13:45.40    3   
  4 Wiesler, Clara            20 Guilford Hig        12:40.00   14:22.00  
  4 Kronengold, Sarah         20 Guilford Hig        13:00.00   14:22.00  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Wynter          20 Hillhouse HS                      16.14    5   
  2 Marquardt, Sydney         18 East Haven H           18.80      20.71    2   
  2 Nelson, Ayesha            19 Hillhouse HS           17.50      20.71    2   
  4 Hutcheson, Grace          18 East Haven H           22.00      21.27  
  5 Mazzucco, Molly           18 East Haven H           21.50      22.90  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Montesanto, Haley         18 East Haven H                      53.00    5   
  2 Marks, Jackie             18 Hillhouse HS           55.00      54.50    3   
  3 Hutcheson, Grace          18 East Haven H                    1:00.00    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillhouse Hs-Ct  'A'                                52.00      50.93    5   
     1) Nelson, Ayesha 19               2) Ambrose, Nyimah 19             
     3) Boyd, Jada 19                   4) Williams, Wynter 20            
  2 East Haven Hs-Ct  'A'                               51.00      54.80  
     1) Marquardt, Sydney 18            2) Maffeo, Paige 19               
     3) Borque, Ally                    4) Montesanto, Haley 18           
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillhouse Hs-Ct  'A'                              4:18.00    4:23.00    5   
     1) Smith, Shayna 18                2) Boyd, Jada 19                  
     3) Black, Sarai 18                 4) Nelson, Ayesha 19              
  2 Guilford High School W  'A'                       4:30.00    4:25.30  
     1) Guerra, Jacqueline 18           2) Putnam, Kelsi 19               
     3) Esposito, Julia 18              4) Lauzier, Rachel 17             
  3 East Haven Hs-Ct  'B'                             4:35.00   x4:37.70  
     1) Maffeo, Paige 19                2) Montesanto, Haley 18           
     3) Ragaini, Isabella               4) Maffeo, Katie 18               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Guilford High School W  'A'                      10:30.00   10:28.95    5   
     1) Wiesler, Clara 20               2) Wiesler, Eleanor 20            
     3) Bloss, Meredith 19              4) Esposito, Julia 18             
  2 Hillhouse Hs-Ct  'A'                             11:00.00   11:28.60  
     1) Black, Sarai 18                 2) Smith, Shayna 18               
     3) Marks, Jackie 18                4) Davis, De' Janay 19            
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mazzucco, Molly           18 East Haven H                    4-06.00    4   
  1 Migani, Sofia             20 Guilford Hig         4-06.00    4-06.00    4   
  3 Nelson, Ayesha            19 Hillhouse HS         4-06.00    4-04.00    1   
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Marquardt, Sydney         18 East Haven H                         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marquardt, Sydney         18 East Haven H                   15-07.00    5   
  2 Ambrose, Nyimah           19 Hillhouse HS        15-03.00   14-09.00    3   
  3 Washington, Kristen       18 Hillhouse HS        16-08.00   14-03.00    1   
  4 Montesanto, Haley         18 East Haven H                   14-01.00  
  5 Marks, Jackie             18 Hillhouse HS        14-10.00   13-10.00  
 -- Mazzucco, Molly           18 East Haven H                       FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Shayna             18 Hillhouse HS        32-00.00   30-00.00    5   
  2 Marks, Jackie             18 Hillhouse HS        32-00.00   29-09.00    3   
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Teaira           17 Hillhouse HS        35-02.00   37-11.00    5   
  2 McCown, Jalynn            19 Hillhouse HS        36-00.00   36-10.00    3   
  3 Donaldson, Sharmaine      20 Hillhouse HS                   28-01.00    1   
  4 Mendez, Joelle            17 Hillhouse HS        21-00.00   24-01.00  
  5 Onorato, Summer           18 East Haven H                   23-06.00  
  6 Greene, Anyia             20 Hillhouse HS        18-00.00   21-10.00  
  7 Doheny, Alannah           19 East Haven H                   19-11.00  
  8 Robert, Alaiana              East Haven H                   18-10.00  
  9 Mirek, Olivia             17 Guilford Hig        20-00.00   18-05.00  
 10 Reid, Janae               20 Hillhouse HS        19-00.00   18-05.00  
 11 Maio, Alexa               18 Guilford Hig        20-00.00   17-03.00  
 12 Dearborn, Rebecca            East Haven H                   14-07.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCown, Jalynn            19 Hillhouse HS           92-00      80-03    5   
  2 Mendez, Joelle            17 Hillhouse HS           66-00      73-02    3   
  3 Edwards, Teaira           17 Hillhouse HS           70-00      69-01    1   
  4 Donaldson, Sharmaine      20 Hillhouse HS           50-00      67-03  
  5 Doheny, Alannah           19 East Haven H                      58-02  
  6 Onorato, Summer           18 East Haven H                      49-06  
  7 Mirek, Olivia             17 Guilford Hig           60-00      47-08  
  8 Robert, Alaiana              East Haven H                      45-11  
  9 Greene, Anyia             20 Hillhouse HS           50-00      44-09  
 10 Reid, Janae               20 Hillhouse HS           45-00      43-01  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ragaini, Isabella            East Haven H                      92-02    5   
  2 Onorato, Summer           18 East Haven H                      80-08    3   
  3 Doheny, Alannah           19 East Haven H                      76-11    1   
  4 Womble, Sabrina              East Haven H                      61-04  
  5 Kozlowski, Haley             East Haven H                      51-02  
  6 Santiago, Kaleyshka          East Haven H                      32-02  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marshall, McClay          17 East Haven H           11.40      11.00   1   5   
  2 Ingram, Jordan            18 East Haven H           11.00      11.40   1   3   
  3 Merritt, Antoine          17 Hillhouse HS           11.30      11.48   1   1   
  4 Sondak, Corey             18 Guilford Hig           11.20      11.49   1 
  5 Roberts, Liam             19 Guilford Hig           12.00      11.65   1 
  6 Sessions, Samuel          17 Guilford Hig           11.40      11.70   1 
  7 Brehon, Matthew           17 Hillhouse HS           11.60      11.90   1 
  8 Harris, Ghante            18 Hillhouse HS           12.30      11.94   1 
  9 Castellano, Mike             East Haven H                      12.78   3 
 10 Chen, Edward Wen          19 Guilford Hig           13.50      13.60   2 
 11 Shriffin, Jacob           20 Guilford Hig           14.80      13.74   2 
 12 Appleman, Justin          19 Guilford Hig           13.80      13.80   2 
 12 Ahmed, Abeed                 East Haven H                      13.80   3 
 14 Caruso, Mike                 East Haven H                      13.81   3 
 15 LaFrance, John            19 Guilford Hig           13.60      14.00   2 
 16 Sabol-Low, Jacob          17 Guilford Hig           12.50      14.90   2 
 17 Mattarelli, Nicholas      18 Guilford Hig           15.60      15.50   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ingram, Jordan            18 East Haven H                      23.50   4   5   
  2 Marshall, McClay          17 East Haven H                      24.10   3   3   
  3 Sondak, Corey             18 Guilford Hig           23.90      24.60   1   1   
  4 Lee, Kwame                   Hillhouse HS                      25.70   2 
  5 Sabol-Low, Jacob          17 Guilford Hig           26.00      26.00   1 
  6 Costanzo, Ryan            19 Guilford Hig           26.10      26.10   2 
  7 Castellano, Mike             East Haven H                      26.40   4 
  8 Hughes, Griffin           20 Guilford Hig           26.80      27.00   2 
  9 Harris, Ghante            18 Hillhouse HS           25.00      27.10   1 
 10 Stevens, James               East Haven H                      27.20   3 
 11 Ahmed, Abeed                 East Haven H                      28.70   4 
 12 Caruso, Mike                 East Haven H                      28.80   3 
 12 LaFrance, John            19 Guilford Hig           28.10      28.80   2 
 14 Appleman, Justin          19 Guilford Hig           28.50      30.50   2 
 15 Shriffin, Jacob           20 Guilford Hig           31.00      31.40   3 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Poole, Deshaune           19 Hillhouse HS           52.00      51.80   1   5   
  2 Sessions, Samuel          17 Guilford Hig           52.50      52.60   1   3   
  3 Palumbo, Nicholas         19 Guilford Hig         1:04.90      52.69   2   1   
  4 McBride, Talib            20 Hillhouse HS           53.00      54.00   1 
  5 Castellano, Mike             East Haven H                      58.90   2 
  6 Appleman, Justin          19 Guilford Hig         1:03.00    1:03.80   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dorsey, George            17 Hillhouse HS            2.05    2:11.80    5   
  2 Martinez, Ryan            20 Hillhouse HS         2:25.00    2:20.00    3   
  3 Hughes, Garrett           17 Guilford Hig         2:20.00    2:24.50    1   
  4 Thompson, Dale            19 Hillhouse HS         2:10.00    2:26.70  
  5 Gonzalez, Dayvon          18 East Haven H                    2:29.80  
  6 Shields, Luke             20 Guilford Hig         2:20.00    2:31.50  
  7 Powell, Matthew           19 Hillhouse HS         2:40.00    2:39.68  
  8 Cubillas, Roberto         19 Hillhouse HS         2:40.00    2:40.00  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dorsey, George            17 Hillhouse HS         4:55.00    4:56.00    5   
  2 Shields, Luke             20 Guilford Hig         5:10.00    5:24.00    3   
  3 Martinez, Ryan            20 Hillhouse HS         5:44.00    5:43.00    1   
  4 Cubillas, Roberto         19 Hillhouse HS         6:30.00    5:58.00  
  5 Powell, Matthew           19 Hillhouse HS         6:30.00    6:19.60  
  6 Vallas, Zach              19 East Haven H                    6:26.00  
  7 Donovan, Bryce            19 East Haven H                    7:11.00  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stern, Joshua             17 Guilford Hig        10:45.00   10:40.00    5   
  2 Dorsey, George            17 Hillhouse HS        10:50.00   11:08.00    3   
  3 Kaisen, Brennan           18 Guilford Hig        11:00.10   11:23.00    1   
  4 Powell, Matthew           19 Hillhouse HS        13:50.00   12:20.00  
  4 Cubillas, Roberto         19 Hillhouse HS        13:50.00   12:20.00  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poole, Deshaune           19 Hillhouse HS           17.00      15.74    5   
  2 Martinez, Reinaldo        17 East Haven H           16.80      16.55    3   
  3 Loehmann, Ian                East Haven H           19.50      17.74    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Merritt, Antoine          17 Hillhouse HS           46.00      43.70    5   
  2 Joseph, Rapheal           18 Hillhouse HS           44.00      44.40    3   
  3 Martinez, Reinaldo        17 East Haven H                      44.90    1   
  4 Loehmann, Ian                East Haven H                      51.27  
 -- Myerholtz, Thomas            East Haven H                         DQ  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 East Haven Hs-Ct  'A'                               44.50      45.90    5   
     1) Manna, Dominic 17               2) Ingram, Jordan 18              
     3) Marshall, McClay 17             4) Castellano, Mike               
 -- Hillhouse Hs-Ct  'A'                                44.00         DQ  
     1) Brehon, Matthew 17              2) Joseph, Rapheal 18             
     3) Merritt, Antoine 17             4) Thompson, Dale 19              
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillhouse Hs-Ct  'A'                              3:45.00    3:35.90    5   
     1) Poole, Deshaune 19              2) Merritt, Antoine 17            
     3) Thompson, Dale 19               4) Martinez, Ryan 20              
  2 Guilford High School M  'A'                       3:48.00    4:05.40  
     1) Smith, William 18               2) Hughes, Griffin 20             
     3) Hughes, Garrett 17              4) Roberts, Liam 19               
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hillhouse Hs-Ct  'A'                              9:00.00    9:10.56    5   
     1) Jackson, Keon 17                2) Dorsey, George 17              
     3) McBride, Talib 20               4) Thompson, Dale 19              
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Costanzo, Ryan            19 Guilford Hig         5-02.00    5-02.00    4   
  1 Sondak, Corey             18 Guilford Hig         5-06.00    5-02.00    4   
 -- McBride, Talib            20 Hillhouse HS         5-04.00         NH  
 -- Jackson, Keon             17 Hillhouse HS         5-08.00         NH  
 -- Vail, Timothy             19 Guilford Hig         5-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson, Keon             17 Hillhouse HS                   18-07.00    5   
  2 Joseph, Rapheal           18 Hillhouse HS                   18-00.00    3   
  3 Costanzo, Ryan            19 Guilford Hig        16-01.50   17-02.50    1   
  4 Martinez, Reinaldo        17 East Haven H                   16-07.50  
  5 Sabol-Low, Jacob          17 Guilford Hig        17-01.00   16-04.00  
  6 Vail, Timothy             19 Guilford Hig        15-00.00   15-01.00  
  7 Hughes, Griffin           20 Guilford Hig        15-06.00   14-05.00  
  8 Chen, Edward Wen          19 Guilford Hig        15-00.00   13-05.00  
 -- LaFrance, John            19 Guilford Hig                       FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson, Keon             17 Hillhouse HS        42-00.00   37-08.00    5   
  2 Larkin-Wells, Thomas      17 Guilford Hig        36-11.50   37-05.00    3   
  3 Joseph, Rapheal           18 Hillhouse HS        40-00.00   36-11.00    1   
  4 Sabol-Low, Jacob          17 Guilford Hig                   31-00.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coward, Niam              17 East Haven H                   42-10.00    5   
  2 Rose, Connor              19 Guilford Hig        37-04.00   39-04.00    3   
  3 Manna, Dominic            17 East Haven H                   35-11.00    1   
  4 Petritz, James            19 Guilford Hig        29-05.00   33-00.00  
  5 Nelson, Calvin               East Haven H                   32-00.00  
  6 Walker, Jacob             18 Guilford Hig        27-11.00   30-03.00  
  7 Escoto, Jon                  East Haven H                   29-01.00  
  8 Palacios, Nate            19 East Haven H                   28-00.00  
  9 Willis, Jehloni           17 Hillhouse HS        30-00.00   27-08.00  
 10 Roger, Montrell           18 Hillhouse HS        37-00.00   27-05.00  
 11 Colberg-Martinez, Juan    19 Guilford Hig        27-11.00   27-00.50  
 12 Surgenor, Jack            18 Guilford Hig        28-00.00   26-08.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coward, Niam              17 East Haven H                     120-06    5   
  2 Manna, Dominic            17 East Haven H                     109-05    3   
  3 Nelson, Calvin               East Haven H                      94-06    1   
  4 Rose, Connor              19 Guilford Hig           84-01      86-04  
  5 Palacios, Nate            19 East Haven H                      83-00  
  6 Walker, Jacob             18 Guilford Hig           70-07      73-04  
  7 Petritz, James            19 Guilford Hig           77-05      70-05  
  8 Willis, Jehloni           17 Hillhouse HS           50-00      67-01  
  9 Colberg-Martinez, Juan    19 Guilford Hig           53-00      59-09  
 10 Surgenor, Jack            18 Guilford Hig           53-08      58-05  
 11 Roger, Montrell           18 Hillhouse HS           50-00      58-02  
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Manna, Dominic            17 East Haven H                     121-03    5   
  2 Colberg-Martinez, Juan    19 Guilford Hig           50-00     101-07    3   
  3 Palacios, Nate            19 East Haven H                      95-10    1   
  4 Walker, Jacob             18 Guilford Hig           75-05      76-01  
  5 Escoto, Jon                  East Haven H                      67-01