Licensed to GrimesTimes - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/31/2013 09:35 PM
                  FCIAC Indoor T&F Championships - 1/31/2013                   
                  Floyd Little Athletic Center, New Haven CT                   
                       EZ Meet Services & Grimes Timing                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Trumbull                                            1:34.53   2 
     1) Johnson, Tim                    2) Gangi, Rafi                    
     3) Matera, Joseph                  4) Cotto, Isaac                   
  2 Brien McMahon                                       1:34.61   2 
     1) Borno, Yvens                    2) Frederick, Justin              
     3) Kinder, Tavon                   4) Pierre, Shnyden                
  3 Darien                                              1:34.77   2 
     1) Lombardo, Nicholas              2) Smith, Cameron                 
     3) Raia, C.J.                      4) McMullin, Spencer              
  4 Greenwich                                           1:35.52   1 
     1) Wilson, Robert                  2) Longi, Austin                  
     3) DeCarlo, Stephan                4) Ambrogio, Louis                
  5 Danbury                                             1:35.54   2 
     1) Hill, Micaiah                   2) Amoah, Eiljah                  
     3) Brown, Cyrus                    4) Acosta, Corey                  
  6 Staples                                             1:37.47   2 
     1) Ciotoli, Daniel                 2) Yang, Jackson                  
     3) Rizzi, Tucker                   4) Petersen, Ryan                 
  7 Wilton                                              1:39.36   1 
     1) Agudo, Marco                    2) Copley, Harry                  
     3) Gilles, Sacha                   4) Contino, Michael               
  8 Fairfield Warde                                     1:39.78   1 
     1) Bist, Drake                     2) Azarian, Gary                  
     3) Gavey, Ryan                     4) Nardone, Nick                  
  9 Fairfield Ludlowe                                   1:42.12   1 
     1) Jacobs, Peter                   2) Arman, Mike                    
     3) Kenton, Zach                    4) Arrigo, Ryan                   
 -- New Canaan                                              DNF   2 
     1) McEneaney, Kyle                 2) Bennett, George                
     3) Deery, Austen                   4) Musicco, Nick                  
 -- Ridgefield                                               DQ   1 
     1) Storm, Jeffrey                  2) Kay, Adam                      
     3) Angelo, David                   4) Albano, Daniel                 
 
Event 2  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Darien                                              1:47.03   3 
     1) Sulger, Anna                    2) Schneider, Maddie              
     3) Fucigna, Elizabeth              4) Schoen, Dillon                 
  2 Greenwich                                           1:47.18   3 
     1) Narvaez, Isabella               2) Black, Anna                    
     3) Johnson, Emily                  4) Leeds, Naomi                   
  3 Staples                                             1:48.56   3 
     1) Scanlin, Tyler                  2) Harris, Kelly                  
     3) Emily, Troelstra                4) Wiener, Olivia                 
  4 Fairfield Ludlowe                                   1:50.66   2 
     1) Carr, Glenn                     2) Hurst, Rachel                  
     3) Johnson, Ali                    4) Koether, Emma                  
  5 Wilton                                              1:51.00   3 
     1) Quinlan, Shannon                2) Lauricella, Jillian            
     3) Kobyra, Julie                   4) Parsons, Laine                 
  6 Danbury                                             1:51.80   3 
     1) Hill, Melanie                   2) Lowry, Naomi                   
     3) Pereira, Natalia                4) Torres, Jay'yona               
  7 St. Joseph                                          1:52.44   2 
     1) Kacenski, Megan                 2) Provenzano, Mariah             
     3) Tkacs, Melissa                  4) Zangrillo, Christine           
  8 New Canaan                                          1:54.99   2 
     1) Schott, Maureen                 2) Stewart, Sammy                 
     3) Novick, Matty                   4) Amir-Aslani, Azadeh            
  9 Ridgefield                                          1:56.26   2 
     1) Hartmayer, Morgan               2) Phelan, Leah                   
     3) Buczek, Catherine               4) MacKenzie, Brooklyn            
 10 Stamford                                            1:57.01   1 
     1) Casseus, Brianna                2) Mesilus, Thessiana             
     3) James, Justine                  4) Sinclair, Jaslyn               
 11 Trumbull                                            1:58.78   2 
     1) Pratcher, Taylor                2) Kaczegowics, Harleigh          
     3) Virasak, Mary                   4) Weston, Bridget                
 12 Westhill                                            2:01.20   1 
     1) Migden, Melissa                 2) Paul, Sabine                   
     3) Spence, Jahmelia                4) Senercchio, Nikki              
 -- Fairfield Warde                                          DQ   3 
     1) Jean-Jocques, Blossom           2) Ciccarelli, Nicole             
     3) Rosten, Amy                     4) Joham, Lia                     
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 New Canaan                                          8:28.51  
     1) Lysenko, Kalan                  2) Reynolds, Sam                  
     3) McEneaney, Kevin                4) Lyman, Spencer                 
  2 Staples                                             8:28.83  
     1) Payne, Brad                     2) Cohen, Sam                     
     3) Russi, Marcus                   4) Hickson, Oliver                
  3 Danbury                                             8:29.54  
     1) Strosser, Stephen               2) Stempel, Zachary               
     3) Farkas, Steven                  4) Leone, Michael                 
  4 Ridgefield                                          8:51.19  
     1) Bordash, William                2) Duffy, Richard                 
     3) Guillaume, Tom                  4) Findlay, Connor                
  5 Trumbull                                            8:52.24  
     1) Duncan, Jacob                   2) Ferraro, Matt                  
     3) Texiera, Zack                   4) Rouleau, Dan                   
  6 Norwalk                                             8:55.90  
     1) Bonebrake, Christian            2) Bonebrake, Mike                
     3) Rosales, Edwin                  4) Ramirez, Dylan                 
  7 Wilton                                              9:00.55  
     1) Hoelzl, Justin                  2) Hermann, Peter                 
     3) Rodiger, Charles                4) Langholm, Kristian             
  8 Fairfield Ludlowe                                   9:14.32  
     1) Peterson, Brian                 2) Accomando, AJ                  
     3) Warten, Kevin                   4) Archer, Josh                   
  9 Fairfield Warde                                     9:28.27  
     1) Bencivengo, Chris               2) Byrne, Kyle                    
     3) Lombardo, Greg                  4) Stearns, Jackson               
 10 St. Joseph                                          9:28.90  
     1) Zannis, Nick                    2) Corica, Carmine                
     3) Aldo, Evan                      4) Mas, James                     
 11 Greenwich                                           9:30.78  
     1) Agresta, Hajime                 2) Clarke, Sean                   
     3) Kates, Andy                     4) Pulitano, Jon                  
 12 Darien                                              9:33.35  
     1) Morgan, Matt                    2) Krishnan, Santosh              
     3) Farren, Michael                 4) Conroy, Mickey                 
 
Event 4  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairfield Warde                                     9:46.45  
     1) Allen, Cate                     2) Tangney, Katie                 
     3) Hanley, Paige                   4) Keough, Caroline               
  2 Ridgefield                                          9:50.59  
     1) Hergenrother, Laura             2) Mickool, Sarah                 
     3) Fleming, Hannah                 4) Guillaume, Sarah               
  3 Wilton                                             10:15.13  
     1) Troller, Cailey                 2) Gaston, Keiley                 
     3) Peraino, Madison                4) Southern, Alosha               
  4 New Canaan                                         10:15.52  
     1) Naughton, Alex                  2) Wood, Emily                    
     3) Hetherington, Isabel            4) Gordon, Elizabeth              
  5 Staples                                            10:17.46  
     1) French, Elisabeth               2) Munley, Erin                   
     3) Marsh, Brynly                   4) Oloughlin, Siobahn             
  6 Danbury                                            10:38.95  
     1) DeMouth, Katie                  2) Kaplan, Pauline                
     3) Kenyon, Brittany                4) Woxholdt, Sarah                
  7 Greenwich                                          10:54.73  
     1) Marache, Julia                  2) Heerdt, Emma                   
     3) Fountain, Emma                  4) Montgomery, Emma               
  8 Trumbull                                           11:15.03  
     1) Kryzanski, Krystyne             2) Nestro, Olivia                 
     3) Haviland, Paige                 4) Healey, Casey                  
  9 Norwalk                                            11:19.27  
     1) Ferguson, Julia                 2) Haus, Allie                    
     3) Balasa, Jess                    4) Bartush, Sam                   
 10 Fairfield Ludlowe                                  11:24.60  
     1) Walsh, Kelly                    2) O'Brien, Maddy                 
     3) Carrano, Isabella               4) Haney, Elizabeth               
 
Event 5  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bovell, Devaun               New Canaan                8.15q  3 
  2 Chambers, Hopeton            Norwalk                   8.23q  2 
  3 Jacowleff, Robert            Staples                   8.26q  1 
  4 Arrigo, Ryan                 Ludlowe                   8.45q  3 
  5 Moffett, Akim                Danbury                   8.54q  1 
  6 Puzzio, Justin               Trumbull                  8.61q  2 
  7 Ellinwood, Sam               Staples                   8.72q  3 
  8 D'Ascanio, Steven            St. Joseph                8.79   3 
  9 Hopwood, Jeremy              St. Joseph                9.06   1 
 10 Black, Marlon                Danbury                   9.06   2 
 11 Patterson-Hamlin, Dashan     Brien McMahon             9.06   1 
 12 O'Conner, Tyrice             Danbury                   9.09   1 
 13 Galvez, Marcelo              Warde                     9.28   3 
 14 Keen, Kenneth                Brien McMahon             9.53   2 
 15 Driscoll, Sean               Staples                   9.62   1 
 16 Arjoon, Narender             Warde                     9.73   1 
 17 Miner, Brendan               Warde                    10.01   2 
 18 Nanez, Ian                   Wilton                   10.17   2 
 19 Clay, Deasean                Danbury                  10.22   3 
 20 Pensak, Zack                 Staples                  10.37   3 
 21 Bartley, Franklin            Norwalk                  13.80   2 
 
Event 5  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Bovell, Devaun               New Canaan                7.92  
  2 Moffett, Akim                Danbury                   8.04  
  3 Chambers, Hopeton            Norwalk                   8.08  
  4 Jacowleff, Robert            Staples                   8.08  
  5 Arrigo, Ryan                 Ludlowe                   8.37  
  6 Puzzio, Justin               Trumbull                  8.53  
  7 Ellinwood, Sam               Staples                   8.64  
 
Event 6  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Boyd, Sarah                  Brien McMahon             9.11q  6 
  2 Schneider, Maddie            Darien                    9.22q  3 
  3 Taylor, Tamia                Norwalk                   9.34q  1 
  4 Auray, Olivia                Ludlowe                   9.43q  3 
  5 Wykoff, Alex                 Ludlowe                   9.50q  5 
  6 Kaptinski, Claire            Stamford                  9.53q  5 
  7 Gillespie, Meaghan           Trumbull                  9.57q  4 
  8 Lynch, Tamika                Danbury                   9.94   1 
  9 Gans, Heather                Warde                     9.95   2 
 10 James, Najmah                Danbury                  10.01   4 
 11 Ward, Katie                  Wilton                   10.13   2 
 12 Hotchkiss, Leah              Darien                   10.25   4 
 13 Lauricella, Lindsey          Wilton                   10.27   4 
 14 Tobin, Lane                  Ridgefield               10.28   6 
 15 Simpson, Margaret            Stamford                 10.31   5 
 16 Robbin, Zoe                  Warde                    10.36   6 
 17 Wu, Emily                    Greenwich                10.38   1 
 18 Fox, Megan                   Ridgefield               10.41   3 
 19 Kennedy, Gillian             Ludlowe                  10.41   1 
 20 Leppla, Erica                Warde                    10.42   2 
 21 Scott, Emma                  Ridgefield               10.58   2 
 22 Virasak, Mary                Trumbull                 10.59   2 
 23 Maisel, Elizabeth            Warde                    10.60   6 
 24 Vodola, Kelly                Darien                   10.60   3 
 25 Kacenski, Megan              St. Joseph               10.61   5 
 26 Collado, Gabriella           Danbury                  10.63   6 
 27 Labash, Katherine            St. Joseph               10.66   1 
 28 MC Cuaig, Morgan             Warde                    10.75   4 
 29 Wilson, Kayla                Stamford                 10.80   1 
 30 Centopani, Alyssa            Trumbull                 10.90   5 
 31 Sheehan, Stephanie           Warde                    11.12   3 
 32 Dymant, Margaret             Greenwich                11.66   6 
 33 Mannarino, Kathryn           Greenwich                12.55   2 
 34 Malone, Zoe                  Ridgefield               15.58   4 
 
Event 6  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Boyd, Sarah                  Brien McMahon             8.88  
  2 Taylor, Tamia                Norwalk                   9.12  
  3 Schneider, Maddie            Darien                    9.17  
  4 Auray, Olivia                Ludlowe                   9.31  
  5 Gillespie, Meaghan           Trumbull                  9.40  
  6 Kaptinski, Claire            Stamford                  9.41  
  7 Wykoff, Alex                 Ludlowe                   9.55  
 
Event 7  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pierre, Shnyden              Brien McMahon             6.73q  2 
  2 Longi, Austin                Greenwich                 6.74q  2 
  3 Hill, Micaiah                Danbury                   6.74q  3 
  4 Chambers, Hopeton            Norwalk                   6.76q  3 
  5 Amoah, Eiljah                Danbury                   6.90q  4 
  6 Brown, Cyrus                 Danbury                   6.92q  1 
  7 Davis, Colin                 Staples                   6.92q  2 
  8 Hunter, Jamel                Westhill                  6.93   3 
  9 Kocturk, Arda                Ludlowe                   6.96   4 
 10 Bloch, Evan                  Ridgefield                6.99   4 
 11 Ciotoli, Daniel              Staples                   6.99   2 
 12 Wilson, Robert               Greenwich                 7.03   1 
 13 Agudo, Marco                 Wilton                    7.11   3 
 14 Goetz, Nicholas              Danbury                   7.13   3 
 14 Contino, Michael             Wilton                    7.13   2 
 16 Petiphat, Sherlson           Westhill                  7.17   4 
 17 Bravo, Anthony               Staples                   7.20   1 
 18 szostek, filip               Stamford                  7.23   4 
 19 Bist, Drake                  Warde                     7.24   3 
 20 Pasquali, Ryan               Greenwich                 7.27   1 
 21 Andrew, Mathew               Danbury                   7.27   1 
 
Event 7  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Longi, Austin                Greenwich                 6.60  
  2 Hill, Micaiah                Danbury                   6.63  
  3 Pierre, Shnyden              Brien McMahon             6.70  
  4 Chambers, Hopeton            Norwalk                   6.72  
  5 Amoah, Eiljah                Danbury                   6.79  
  6 Brown, Cyrus                 Danbury                   6.87  
  7 Davis, Colin                 Staples                   6.92  
 
Event 8  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Quinlan, Shannon             Wilton                    7.55q  6 
  2 Lacy, Catherine              Darien                    7.56q  1 
  3 Taylor, Tamia                Norwalk                   7.59q  2 
  4 Riley, Niema                 Danbury                   7.66q  6 
  5 Hill, Melanie                Danbury                   7.66q  4 
  5 Black, Anna                  Greenwich                 7.66q  3 
  7 Zangrillo, Christine         St. Joseph                7.70q  3 
  8 Hill, Crystle                Norwalk                   7.75   5 
  9 Koether, Emma                Ludlowe                   7.79   4 
 10 Noskin, Lindsey              Greenwich                 7.85   5 
 11 Kobyra, Julie                Wilton                    7.85   1 
 12 Schott, Maureen              New Canaan                7.88   2 
 13 Paletta, Natalie             Greenwich                 7.95   2 
 14 James, Justine               Stamford                  7.96   4 
 15 Henry, Brittany              Darien                    7.97   5 
 16 Provenzano, Mariah           St. Joseph                7.98   4 
 17 Stephens, Joi                Ridgefield                7.99   2 
 18 Johnson, Ali                 Ludlowe                   8.00   3 
 19 Giannuzzi, Anna              Greenwich                 8.01   1 
 20 Harrisson, Treloara          Greenwich                 8.07   1 
 21 Druehl, Heidi                Westhill                  8.09   5 
 22 Tkacs, Melissa               St. Joseph                8.11   3 
 22 Novick, Matty                New Canaan                8.11   1 
 24 Evans, Lindsey               Ludlowe                   8.12   6 
 25 Mannarino, Kathryn           Greenwich                 8.14   4 
 25 Wu, Emily                    Greenwich                 8.14   6 
 27 Overby, Megan                Warde                     8.16   3 
 27 Rosten, Amy                  Warde                     8.16   5 
 29 Hartmayer, Morgan            Ridgefield                8.17   6 
 30 Sinclair, Jaslyn             Stamford                  8.19   1 
 31 Giannitti, Amanda            Staples                   8.19   5 
 32 Warner, Liz                  Greenwich                 8.23   2 
 33 Gonzalez, Marissa            Danbury                   8.25   4 
 34 Maldonado, Jennifer          Warde                     8.25   6 
 35 Sheehan, Stephanie           Warde                     8.34   2 
 36 Rainford, Shayna             Warde                     8.35   3 
 37 Singer, Amanda               Stamford                  8.39   4 
 38 Fucigna, Elizabeth           Darien                    8.42   5 
 -- Keating, Hannah              Warde                       DQ   6 
 
Event 8  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Quinlan, Shannon             Wilton                    7.46  
  2 Black, Anna                  Greenwich                 7.49  
  3 Taylor, Tamia                Norwalk                   7.50  
  4 Lacy, Catherine              Darien                    7.53  
  5 Hill, Melanie                Danbury                   7.65  
  6 Zangrillo, Christine         St. Joseph                7.69  
  7 Riley, Niema                 Danbury                   7.80  
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wynne, Henry                 Staples                2:34.59  
  2 Kozak, Mickey                Danbury                2:38.12  
  3 Wilbanks, Daniel             Greenwich              2:38.47  
  4 Elkind, Peter                Staples                2:39.13  
  5 Crossley, Kevin              Trumbull               2:40.88  
  6 Davey, Brian                 Darien                 2:42.70  
  7 Keller, McCall               Ridgefield             2:43.01  
  8 Kreuch, Peter                Darien                 2:47.73  
  9 O'Day, Connor                Warde                  2:48.30  
 10 Taylor, Spencer              Wilton                 2:51.21  
 11 Marsh, Campbell              Staples                2:51.82  
 12 Farrington, James            Darien                 2:52.04  
 13 Cruz, Luis                   Staples                2:52.36  
 14 Xiong, Andrew                Darien                 2:52.42  
 15 Grozier, Tim                 Darien                 2:55.27  
 16 McEneaney, Kevin             New Canaan             2:55.68  
 17 Mas, James                   St. Joseph             2:56.10  
 18 Yancey, Lawrence             Westhill               2:56.52  
 19 Bonebrake, Christian         Norwalk                2:56.76  
 19 Texiera, Zack                Trumbull               2:56.76  
 21 Oakes, Andrew                Ridgefield             2:56.87  
 22 Pecoriello, Scott            Staples                2:57.23  
 23 Rosales, Edwin               Norwalk                2:57.38  
 24 Zannis, Nick                 St. Joseph             2:57.69  
 25 Grant, Wyatt                 Westhill               2:57.93  
 26 Lee, Sean                    Darien                 2:58.06  
 27 Ramirez, Dylan               Norwalk                2:58.86  
 27 Atlas, Jake                  Staples                2:58.86  
 29 Driscoll, Chris              Staples                3:01.15  
 30 McGrath, Ian                 Norwalk                3:01.23  
 31 fils, pierre                 Stamford               3:01.28  
 32 Kingham, Edmund              Danbury                3:01.35  
 33 costello, mike               Stamford               3:01.80  
 34 Falcone, Jeremy              Norwalk                3:02.72  
 35 Baccaro, Tom                 Trumbull               3:03.06  
 36 Langholm, Kristian           Wilton                 3:03.16  
 37 Hermann, Peter               Wilton                 3:03.93  
 38 Helmrich, Spencer            Greenwich              3:04.34  
 39 Roberts, Jake                Danbury                3:07.40  
 
Event 10  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Loh, Grace                   Darien                 3:03.76  
  2 Hergenrother, Laura          Ridgefield             3:07.20  
  3 Goggin, Jennifer             Greenwich              3:10.18  
  4 Hefnawy, Erica               Staples                3:10.86  
  5 Bernstein, Kathryn           Greenwich              3:11.22  
  6 Fiesel, Alex                 Wilton                 3:11.35  
  7 Reggiano, Gabriella          Trumbull               3:12.00  
  8 Anbrosecchio, Alison         Westhill               3:13.18  
  9 Wood, Emily                  New Canaan             3:16.60  
 10 Gordon, Elizabeth            New Canaan             3:20.07  
 11 Thurber, Sabrina             Greenwich              3:21.10  
 12 Walsh, Kelly                 Ludlowe                3:22.13  
 13 Long, Sophie                 Darien                 3:22.53  
 14 Harmon, Grace                Darien                 3:23.04  
 15 Budicini, Melissa            Ridgefield             3:23.47  
 16 Kursten, Georgia             Staples                3:25.20  
 17 Igram, Quinn                 Warde                  3:25.70  
 18 Montgomery, Emma             Greenwich              3:25.80  
 19 Woxholdt, Sarah              Danbury                3:26.12  
 20 Fountain, Emma               Greenwich              3:28.05  
 21 Spadinger, Mckenzie          St. Joseph             3:31.23  
 
Event 11  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marsh, Walker                Staples                1:23.57   5 
  2 Winter, Austin               Danbury                1:24.14   5 
  3 Winter, Chazz                Danbury                1:25.22   5 
  4 Caswell, Matthew             Wilton                 1:26.44   5 
  5 Scott, Jack                  Staples                1:27.06   5 
  6 Gans, Nick                   Warde                  1:30.29   4 
  7 Andrianos, Tom               Westhill               1:31.09   4 
  8 Bergman, Judson              Darien                 1:31.27   3 
  9 Dewitt, Jeremy               Danbury                1:31.54   3 
 10 Farkas, Steven               Danbury                1:32.29   1 
 11 Peters, Stuart               Warde                  1:32.48   3 
 12 Taylor, Travis               Wilton                 1:32.59   4 
 13 Leone, Michael               Danbury                1:32.62   4 
 14 Lewis, James                 Staples                1:32.94   3 
 15 Hoyt, Justin                 Danbury                1:33.17   1 
 16 Buchta, Nick                 Trumbull               1:33.49   3 
 17 Bennett, George              New Canaan             1:33.66   1 
 18 Kolbin, Victor               Staples                1:33.76   4 
 19 Shannon, Ian                 Danbury                1:33.95   4 
 20 Reynolds, Sam                New Canaan             1:34.26   2 
 21 Edgar, Matt                  Danbury                1:34.27   3 
 22 Pulitano, Jon                Greenwich              1:34.35   1 
 23 Teran, Ian                   Staples                1:34.55   1 
 24 Bonebrake, Mike              Norwalk                1:34.79   2 
 25 Ashcraft, Carter             Darien                 1:35.11   2 
 26 Keyes, Jordan                Norwalk                1:36.15   2 
 27 Ferraro, Matt                Trumbull               1:44.64   2 
 -- Quiroga, Paul                Greenwich                   DQ   5 
 
Event 12  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Schoen, Dillon               Darien                 1:36.08   5 
  2 Sulger, Anna                 Darien                 1:36.46   5 
  3 Scanlin, Tyler               Staples                1:37.76   5 
  4 Foley, Katie                 Trumbull               1:41.52   5 
  5 Parsons, Laine               Wilton                 1:42.76   4 
  6 Weeks, Molly                 Ridgefield             1:42.93   5 
  7 Turner, Claire               Norwalk                1:42.95   5 
  8 Weihs, Caroline              Darien                 1:44.12   4 
  9 Bonanno, Mia                 Greenwich              1:46.48   4 
 10 Mickool, Sarah               Ridgefield             1:47.43   4 
 11 Levine, Lauren               Warde                  1:47.53   4 
 12 Dougherty, Hannah            Warde                  1:47.84   3 
 13 Reilly, Sarah                Warde                  1:49.65   3 
 14 Marache, Julia               Greenwich              1:49.75   3 
 15 Holek, Lindsey               Darien                 1:51.39   2 
 16 Hutter, Kaitlyn              Stamford               1:51.47   2 
 17 McAuliffe, Keaton            New Canaan             1:51.60   3 
 18 Evanich, Grace               Darien                 1:52.81   3 
 19 Galbrier, Vitoria            Greenwich              1:53.04   2 
 20 Pulvino, Natalie             Staples                1:53.35   1 
 21 Santoni, Samantha            New Canaan             1:53.88   1 
 22 Schultz, Kylie               Danbury                1:54.52   1 
 23 Reisert, Nicole              Danbury                1:55.44   2 
 24 Mercorella, Hannah           Ridgefield             1:55.85   1 
 25 Germain, Nicole              Darien                 1:59.71   1 
 
Event 13  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wynne, Henry                 Staples                4:29.99  
  2 Nolan, Patrick               Staples                4:31.33  
  3 Bordash, William             Ridgefield             4:31.33  
  4 Guillaume, Tom               Ridgefield             4:31.63  
  5 Hickson, Oliver              Staples                4:34.45  
  6 Kozak, Mickey                Danbury                4:34.80  
  7 Huffman, Marshall            Darien                 4:35.18  
  8 Ostberg, Alex                Darien                 4:35.24  
  9 Stempel, Zachary             Danbury                4:36.86  
 10 Healey, Patrick              Danbury                4:38.48  
 11 Wilbanks, Daniel             Greenwich              4:39.90  
 12 Van der Els, Eric            Brien McMahon          4:39.97  
 13 Noonan, Armstrong            Darien                 4:40.75  
 14 Kreuch, Peter                Darien                 4:44.70  
 15 Mullins, Corey               Danbury                4:45.09  
 16 Olsen, Ben                   Darien                 4:47.24  
 17 Lord, Avery                  Danbury                4:47.25  
 18 Duffy, Richard               Ridgefield             4:48.68  
 19 Lyman, Spencer               New Canaan             4:50.95  
 20 Kieffer, Charlie             Warde                  4:52.10  
 21 Lysenko, Kalan               New Canaan             4:54.05  
 22 Caldwell, Ken                Danbury                4:58.41  
 23 Clarke, Sean                 Greenwich              5:01.06  
 24 Keller, McCall               Ridgefield             5:01.17  
 25 Agresta, Hajime              Greenwich              5:04.18  
 26 Moore, Tim                   Danbury                5:10.83  
 
Event 14  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allen, Cate                  Warde                  5:06.23  
  2 Howlett, Claire              Westhill               5:06.35  
  3 Dibalsi, hannah              Staples                5:07.27  
  4 Johnston, Anne               Darien                 5:19.00  
  5 Healy, Sarah                 Wilton                 5:25.07  
  6 Guillaume, Sarah             Ridgefield             5:25.90  
  7 Burnham, Kristin             Brien McMahon          5:31.94  
  8 Hetherington, Isabel         New Canaan             5:33.25  
  9 Farren, Katie                Darien                 5:33.74  
 10 Munley, Erin                 Staples                5:39.48  
 11 Smith, Katharine             Staples                5:39.56  
 12 Thurber, Sabrina             Greenwich              5:45.56  
 13 Southern, Alosha             Wilton                 5:46.50  
 14 French, Elisabeth            Staples                5:47.58  
 15 Mappa, Roey                  Warde                  5:48.83  
 16 Walker, Claire               Darien                 5:50.79  
 17 Halabi, Kate                 Darien                 5:52.25  
 18 O'Brien, Caroline            Darien                 5:52.69  
 19 Jacullo, Jeanne              Ridgefield             5:53.55  
 20 Ford, Alex                   Darien                 5:54.54  
 21 Hergenrother, Emma           Ridgefield             5:55.73  
 22 Kuczo, Amanda                Warde                  5:56.43  
 23 Farley, Virginia             New Canaan             5:56.68  
 24 Heerdt, Emma                 Greenwich              5:57.04  
 25 Goggin, Jennifer             Greenwich              5:58.01  
 26 Montgomery, Emma             Greenwich              6:04.84  
 27 Gilson, Lindsey              Trumbull               6:06.35  
 28 Narvaez, Alejandra           Greenwich              6:11.90  
 -- Lowden, Caity                Darien                     DNF  
 
Event 15  Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ridgefield                                          3:45.13   3 
     1) Keating, Johnathan              2) Bloch, Evan                    
     3) Barile, James                   4) Hewett, Graeme                 
  2 Staples                                             3:46.71   3 
     1) Lewis, James                    2) Jacowleff, Robert              
     3) Yang, Jackson                   4) Elkind, Peter                  
  3 Trumbull                                            3:47.48   3 
     1) Crossley, Kevin                 2) Johnson, Tim                   
     3) Cotto, Isaac                    4) Gangi, Rafi                    
  4 Danbury                                             3:50.21   3 
     1) Acosta, Corey                   2) Goetz, Nicholas                
     3) Challenger, Tyler               4) Cunningham, C.J.               
  5 Darien                                              3:52.99   2 
     1) Ardery, Will                    2) Drippe, Cooper                 
     3) Raia, C.J.                      4) Davey, Brian                   
  6 Greenwich                                           3:53.50   1 
     1) Wilson, Robert                  2) Longi, Austin                  
     3) Ambrogio, Louis                 4) Quiroga, Paul                  
  7 Fairfield Warde                                     3:56.63   3 
     1) Azarian, Gary                   2) Bist, Drake                    
     3) Peters, Stuart                  4) Kieffer, Charlie               
  8 Wilton                                              3:56.84   2 
     1) Contino, Michael                2) Copley, Harry                  
     3) Agudo, Marco                    4) Taylor, Spencer                
  9 Fairfield Ludlowe                                   4:00.38   2 
     1) Jacobs, Peter                   2) Kocturk, Arda                  
     3) Arrigo, Ryan                    4) Peterson, Brian                
 10 Brien McMahon                                       4:07.91   2 
     1) Borno, Yvens                    2) Lindehan, Daniel               
     3) Frederick, Justin               4) Patterson-Hamlin, Dashanti     
 11 New Canaan                                          4:11.84   1 
     1) Smith, Zachary                  2) Roman, Christopher             
     3) Wertz, Dean                     4) Reynolds, Sam                  
 12 St. Joseph                                          4:15.18   2 
     1) Zannis, Nick                    2) Losonci, Shane                 
     3) O'Brien, Kyle                   4) Mas, James                     
 13 Norwalk                                             4:16.91   1 
     1) Lajoie, Zack                    2) Smith, Jaquan                  
     3) Keyes, Jordan                   4) McGrath, Ian                   
 -- Stamford                                                DNF   1 
     1) carias, jean-carlos             2) costello, mike                 
     3) fils, pierre                    4) szostek, filip                 
 
Event 16  Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ridgefield                                          4:23.88   3 
     1) Berta, Amanda                   2) Phelan, Leah                   
     3) Weeks, Molly                    4) Fleming, Hannah                
  2 Greenwich                                           4:29.08   3 
     1) Noskin, Lindsey                 2) Giannuzzi, Anna                
     3) Johnson, Emily                  4) Bernstein, Kathryn             
  3 Wilton                                              4:32.59   3 
     1) Troller, Cailey                 2) Lauricella, Jillian            
     3) Kobyra, Julie                   4) Peraino, Madison               
  4 Trumbull                                            4:33.67   2 
     1) Gillespie, Meaghan              2) Reggiano, Gabriella            
     3) Pratcher, Taylor                4) Sullivan, Katie                
  5 Westhill                                            4:34.14   2 
     1) Ambrosecchio, Nicole            2) Anbrosecchio, Alison           
     3) Druehl, Heidi                   4) Paul, Sabine                   
  6 Fairfield Warde                                     4:37.42   3 
     1) Gans, Heather                   2) Ciccarelli, Nicole             
     3) Hanley, Paige                   4) Tangney, Katie                 
  7 Staples                                             4:40.03   3 
     1) Wiener, Olivia                  2) Adrian, Jessica                
     3) Oloughlin, Siobahn              4) Hefnawy, Erica                 
  8 New Canaan                                          4:41.88   2 
     1) Spindel, Julie                  2) DiFazio, Catherine             
     3) Schott, Maureen                 4) Gordon, Elizabeth              
  9 Danbury                                             4:49.96   2 
     1) Pereira, Natalia                2) Riley, Niema                   
     3) Seipio, Philecia                4) Constantine, Kaleigh           
 10 Stamford                                            4:51.99   1 
     1) Wilson, Kayla                   2) Casseus, Brianna               
     3) Singer, Amanda                  4) Stietzel, Jessica              
 11 Darien                                              4:52.37   1 
     1) Henry, Brittany                 2) Heaney, Liz                    
     3) Mayhew, Kristen                 4) Harmon, Grace                  
 12 St. Joseph                                          4:58.32   1 
     1) Morton, Channel                 2) Frattaroli, Kristen            
     3) Quatrella, Alexandra            4) Spadinger, Mckenzie            
 13 Fairfield Ludlowe                                   5:02.59   1 
     1) Johnson, Ali                    2) Evans, Lindsey                 
     3) O'Shea, Kate                    4) Haney, Elizabeth               
 
Event 17  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amoah, Eiljah                Danbury                  36.21   5 
  2 Pierre, Shnyden              Brien McMahon            36.37   5 
  3 Chambers, Hopeton            Norwalk                  36.91   5 
  4 Matera, Joseph               Trumbull                 37.21   4 
  5 Deery, Austen                New Canaan               37.21   4 
  6 Hill, Micaiah                Danbury                  37.27   5 
  7 Marsh, Walker                Staples                  37.29   4 
  8 McMullin, Spencer            Darien                   37.40   5 
  9 Ciotoli, Daniel              Staples                  38.11   4 
 10 O'Conner, Tyrice             Danbury                  38.42   3 
 11 Kinder, Tavon                Brien McMahon            38.46   5 
 12 Moffett, Akim                Danbury                  38.47   3 
 13 Yuen, Ryan                   Darien                   39.21   2 
 14 Borno, Yvens                 Brien McMahon            39.23   2 
 15 Lindehan, Daniel             Brien McMahon            39.44   1 
 16 Petiphat, Sherlson           Westhill                 39.64   2 
 17 Barrow, Neil                 Trumbull                 39.76   1 
 18 Rodriguez, Heriberto         Danbury                  41.04   2 
 19 Woodfine, Kajon              Westhill                 42.10   1 
 -- Pasquali, Ryan               Greenwich                   DQ   4 
 
Event 18  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Quinlan, Shannon             Wilton                   41.04   6 
  2 Sulger, Anna                 Darien                   41.42   6 
  3 Foley, Katie                 Trumbull                 42.28   6 
  4 Hill, Crystle                Norwalk                  42.40   6 
  5 Narvaez, Isabella            Greenwich                42.66   6 
  6 Joham, Lia                   Warde                    42.73   5 
  7 Emily, Troelstra             Staples                  43.33   5 
  8 Leeds, Naomi                 Greenwich                43.35   6 
  9 Harrisson, Treloara          Greenwich                44.39   5 
 10 Torres, Jay'yona             Danbury                  44.49   5 
 11 Zangrillo, Christine         St. Joseph               44.69   4 
 12 Provenzano, Mariah           St. Joseph               44.91   3 
 13 Stewart, Sammy               New Canaan               45.08   4 
 14 Carr, Glenn                  Ludlowe                  45.15   3 
 15 Warner, Liz                  Greenwich                45.59   3 
 16 Wykoff, Alex                 Ludlowe                  46.14   4 
 17 Mickool, Sarah               Ridgefield               46.40   2 
 18 Lowry, Naomi                 Danbury                  46.47   2 
 19 Singewald, Deanna            Norwalk                  46.53   4 
 20 Murphy, Logan                Staples                  46.56   4 
 21 Tkacs, Melissa               St. Joseph               46.63   1 
 22 Acosta, Alex                 Danbury                  46.64   3 
 23 Hadlow, Sarah                Darien                   46.81   1 
 24 MacKenzie, Brooklyn          Ridgefield               46.84   2 
 25 Stauffer, Cassidy            Darien                   46.86   2 
 26 Lieder, Katherine            Staples                  46.91   1 
 27 Reilly, Sarah                Warde                    47.04   3 
 28 Galbrier, Vitoria            Greenwich                47.17   1 
 29 Bien-Aime, Medna             Brien McMahon            48.06   1 
 
Event 19  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wynne, Henry                 Staples                9:30.54  
  2 Hopper, Trevor               Ridgefield             9:43.01  
  3 Sogaard, Kristian            Ridgefield             9:58.32  
  4 Van der Els, Eric            Brien McMahon          9:59.29  
  5 Huffman, Marshall            Darien                 9:59.78  
  6 Carlsen, Nicholas            Danbury               10:00.35  
  7 Bordash, William             Ridgefield            10:06.81  
  8 Fiol, Aidan                  Warde                 10:08.13  
  9 Corso, Clint                 Ridgefield            10:11.46  
 10 Altopp, Gabriel              Ridgefield            10:14.37  
 11 Jarombek, Andrew             Greenwich             10:15.27  
 12 Ansel, Ryan                  Danbury               10:19.88  
 13 Russi, Marcus                Staples               10:21.77  
 14 Das, Rohit                   Danbury               10:21.93  
 15 Quintanille, James           Danbury               10:22.58  
 16 Realander, Ethan             Ridgefield            10:23.85  
 17 Fox, Ryan                    Danbury               10:25.12  
 18 Sulich, John                 Greenwich             10:25.28  
 19 Berman, Jake                 Staples               10:30.27  
 20 Rayhill, Alex                Darien                10:33.56  
 21 Cohen, Sam                   Staples               10:38.74  
 22 O'Brien, Kyle                Danbury               10:48.58  
 23 Kates, Andy                  Greenwich             10:50.27  
 24 Hickson, Oliver              Staples               10:51.63  
 25 McDonald, Will               Staples               10:51.74  
 26 Archer, Josh                 Ludlowe               10:53.02  
 27 DiGiacomo, Philip            Ridgefield            10:54.95  
 28 Farrington, James            Darien                10:57.85  
 29 Payne, Brad                  Staples               10:58.24  
 30 McAulay, Dylan               Danbury               10:59.63  
 31 Radecki, Tucker              New Canaan            11:00.38  
 32 Byrne, Kyle                  Warde                 11:07.86  
 
Event 20  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Howlett, Claire              Westhill              10:48.08  
  2 Dibalsi, hannah              Staples               10:50.41  
  3 Hergenrother, Laura          Ridgefield            11:39.59  
  4 Keough, Caroline             Warde                 11:50.28  
  5 Burnham, Kristin             Brien McMahon         12:01.37  
  6 Colon, Sarah                 Darien                12:02.47  
  7 Persau, Elizabeth            Greenwich             12:03.82  
  8 Bauer, Ellen                 Darien                12:19.02  
  9 Perry, Elizabeth             New Canaan            12:29.92  
 10 Gaston, Keiley               Wilton                12:30.90  
 11 Parmar, Angelee              Staples               12:34.38  
 12 Jacullo, Jeanne              Ridgefield            12:35.07  
 13 Sachs, Jenna                 New Canaan            12:36.26  
 14 Constantine, Kaleigh         Danbury               12:39.47  
 15 Kenyon, Brittany             Danbury               12:39.51  
 16 Budicini, Melissa            Ridgefield            12:40.80  
 17 Davidson, Molly              Warde                 12:47.85  
 18 O'Kane, Alexandra            Staples               12:56.94  
 19 Kaplan, Pauline              Danbury               13:09.87  
 20 Schaffer, Laura              Westhill              13:25.50  
 21 Granata, Allison             Brien McMahon         13:29.42  
 22 Endres, Sarah                New Canaan            13:35.78  
 
Event 21  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Trumbull                                            3:32.99   2 
     1) Johnson, Tim                    2) Matera, Joseph                 
     3) Cotto, Isaac                    4) Gangi, Rafi                    
  2 Danbury                                             3:35.07   2 
     1) Brown, Cyrus                    2) Winter, Chazz                  
     3) Strosser, Stephen               4) Winter, Austin                 
  3 Staples                                             3:38.29   2 
     1) Scott, Jack                     2) Nolan, Patrick                 
     3) Rizzi, Tucker                   4) Marsh, Walker                  
  4 Greenwich                                           3:38.46   2 
     1) Wilbanks, Daniel                2) Pasquali, Ryan                 
     3) Lasorsa, Chandler               4) Ambrogio, Louis                
  5 New Canaan                                          3:41.17   1 
     1) Bennett, George                 2) Musicco, Nick                  
     3) Lyman, Spencer                  4) Deery, Austen                  
  6 Ridgefield                                          3:45.18   2 
     1) Findlay, Connor                 2) Keating, Johnathan             
     3) Barile, James                   4) Guillaume, Tom                 
  7 Fairfield Warde                                     3:49.02   1 
     1) Gale-Kelleter, Percy            2) Kieffer, Charlie               
     3) Byrne, Kyle                     4) Potenza, Joe                   
  8 Westhill                                            3:51.90   1 
     1) Andrianos, Tom                  2) Grant, Wyatt                   
     3) Daly, Ryan                      4) Yancey, Lawrence               
  9 Wilton                                              3:52.90   1 
     1) Caswell, Matthew                2) Gilles, Sacha                  
     3) Taylor, Spencer                 4) Taylor, Travis                 
 10 Norwalk                                             3:54.29   1 
     1) Bonebrake, Christian            2) Bonebrake, Mike                
     3) Hessert, Will                   4) Keyes, Jordan                  
 11 Fairfield Ludlowe                                   3:55.55   1 
     1) Smalley, Sean                   2) Nerod, Zach                    
     3) Wang, Justin                    4) Kenton, Zach                   
 
Event 22  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greenwich                                           4:07.17   2 
     1) Narvaez, Isabella               2) Black, Anna                    
     3) Goggin, Jennifer                4) Leeds, Naomi                   
  2 Staples                                             4:14.10   2 
     1) Troelstra, Emily                2) Marsh, Brynly                  
     3) Wiener, Olivia                  4) Scanlin, Tyler                 
  3 Fairfield Warde                                     4:15.10   2 
     1) Dougherty, Hannah               2) Hanley, Paige                  
     3) Joham, Lia                      4) Levine, Lauren                 
  4 Wilton                                              4:15.74   2 
     1) Troller, Cailey                 2) Healy, Sarah                   
     3) Peraino, Madison                4) Parsons, Laine                 
  5 Trumbull                                            4:17.80   1 
     1) Gillespie, Meaghan              2) Foley, Katie                   
     3) Sullivan, Katie                 4) Reggiano, Gabriella            
  6 Danbury                                             4:19.34   2 
     1) Hill, Melanie                   2) Acosta, Alex                   
     3) Torres, Jay'yona                4) Seipio, Philecia               
  7 Darien                                              4:19.44   2 
     1) Weihs, Caroline                 2) Fucigna, Elizabeth             
     3) Heaney, Liz                     4) Schoen, Dillon                 
  8 Fairfield Ludlowe                                   4:24.00   1 
     1) Carr, Glenn                     2) Hurst, Rachel                  
     3) Evans, Lindsey                  4) Koether, Emma                  
  9 New Canaan                                          4:24.90   1 
     1) Wood, Emily                     2) Amir-Aslani, Azadeh            
     3) McAuliffe, Keaton               4) Stewart, Sammy                 
 10 Ridgefield                                          4:29.54   1 
     1) Berta, Amanda                   2) Phelan, Leah                   
     3) Fleming, Hannah                 4) Weeks, Molly                   
 11 Westhill                                            4:36.68   1 
     1) Schaffer, Laura                 2) Migden, Melissa                
     3) Herrara, Cassie                 4) Senercchio, Nikki              
 12 Stamford                                            4:39.02   1 
     1) Simpson, Margaret               2) Blas, Sam                      
     3) Wilson, Kayla                   4) Hutter, Kaitlyn                
 
Event 23  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lacy, Catherine              Darien                18-04.50  
  2 Berta, Amanda                Ridgefield            16-05.00  
  3 Boyd, Sarah                  Brien McMahon         15-11.75  
  4 Giannitti, Amanda            Staples               15-05.50  
  5 Knorr, Julia                 Warde                 15-03.75  
  6 Landrie, Caylea              Danbury               15-02.75  
  7 Alfano, Lindsey              Greenwich             15-01.25  
  8 Casseus, Brianna             Stamford              14-11.50  
  9 Reilly, Sarah                Warde                 14-11.00  
  9 Harris, Kelly                Staples               14-11.00  
 11 Hotchkiss, Leah              Darien                14-09.00  
 11 Knoll, Elizabeth             Staples               14-09.00  
 13 MacKenzie, Brooklyn          Ridgefield            14-06.50  
 14 Rosten, Amy                  Warde                 14-06.25  
 15 Mesilus, Thessiana           Stamford              13-10.00  
 16 Lowry, Naomi                 Danbury               13-07.00  
 16 Palmeiri, Julia              Warde                 13-07.00  
 18 Sogaard, Sofie               Ridgefield            12-10.50  
 -- Stietzel, Jessica            Stamford                  FOUL  
 
Event 24  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lombardo, Nicholas           Darien                21-06.25  
  2 Barile, James                Ridgefield            20-06.25  
  3 Kinder, Tavon                Brien McMahon         20-03.00  
  4 Morrow, Mike                 Danbury               20-01.50  
  5 Davis, Colin                 Staples               20-01.25  
  6 Bravo, Anthony               Staples               20-01.00  
  7 McMullin, Spencer            Darien                19-09.00  
  8 DeCarlo, Stephan             Greenwich             19-06.00  
  9 McEneaney, Kyle              New Canaan            19-03.00  
 10 Jacobs, Peter                Ludlowe               18-09.75  
 11 Bartley, Franklin            Norwalk               18-08.50  
 12 Jacowleff, Robert            Staples               18-05.50  
 13 szostek, filip               Stamford              18-01.00  
 14 Yuen, Ryan                   Darien                18-00.00  
 15 Azarian, Gary                Warde                 17-10.75  
 16 Storm, Jeffrey               Ridgefield            17-08.75  
 17 Bortniker, Max               Staples               17-01.00  
 18 Salem, Thomas                Warde                 17-00.75  
 19 Lewis, Jeremy                Trumbull              16-09.75  
 20 Drippe, Cooper               Darien                16-02.25  
 -- senecal, dylan               Stamford                  FOUL  
 
Event 25  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McDonald, Taylor             Darien                32-01.75  
  2 Spinelli, Julia              St. Joseph            31-10.00  
  3 Robbins, Jessica             Danbury               30-09.75  
  4 Lynch, Tamika                Danbury               30-01.50  
  5 Foster, Mikayla              Brien McMahon         29-05.00  
  6 Decker, Tess                 New Canaan           J29-05.00  
  7 Czech, Sydney                New Canaan            29-00.75  
  8 Socci, Bianca                Wilton                27-05.25  
  9 Thibault, Jocelyn            Warde                 27-00.50  
 10 Wydra, Melissa               Trumbull              26-08.00  
 10 Galeano, Andrea              St. Joseph            26-08.00  
 12 Walter, Kayleen              Ridgefield            26-00.75  
 13 Plotzky, Jenna               Westhill              25-06.25  
 14 Edmondson, Ashley            Westhill              25-00.00  
 15 Schreck, Alexandra           Danbury               24-09.00  
 16 Johnson, Emily               Greenwich             24-08.50  
 17 Centopani, Alyssa            Trumbull              24-05.00  
 
Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKeough, Spencer            Darien                47-10.50  
  2 Shipp, Hunter                Wilton                45-07.00  
  3 Gutierrez, Michael           Danbury               45-04.00  
  4 Gillotti, Cody               Danbury               44-09.00  
  5 Adams, Evan                  Norwalk               43-06.00  
  6 Ficarra, Robert              Ludlowe               43-05.25  
  7 Harvey, George               New Canaan            42-11.50  
  8 Lusardi, Matthew             Ridgefield            41-08.00  
  9 Hill, Brendan                New Canaan            40-11.50  
 10 Hoets, Pieter                Staples               40-08.25  
 11 O'Malley, Michael            Darien                40-07.00  
 12 Barrett, Corey               Norwalk               40-03.25  
 13 Cutler, Wesley               Wilton                38-08.25  
 14 Jankowski, Charles           Wilton                38-04.25  
 15 Rizzi, Tucker                Staples               38-04.00  
 16 McGee, Alex                  Greenwich             38-00.25  
 17 Padovan, Marc                Wilton                38-00.00  
 18 Oliver, Robert               Trumbull              37-08.50  
 19 Ready, John                  St. Joseph            37-05.00  
 19 Farooqui, Ismael             New Canaan            37-05.00  
 21 Goff, Lucas                  Ridgefield            37-04.25  
 22 Alvarez, Joseph              Ridgefield            36-10.75  
 23 Ernest, Tanner               Danbury               36-08.75  
 24 Conor, McGuiness             Warde                 36-04.00  
 25 Claroni, Dan                 Greenwich             35-10.50  
 26 Nunez, Marcus                Brien McMahon         35-07.50  
 27 Bermudez, Lawrence           Ridgefield            32-08.50  
 
Event 27  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schneider, Maddie            Darien                10-06.00  
  2 Thornbury, Jessica           Darien                10-00.00  
  2 Moroknek, Rachel             Ridgefield            10-00.00  
  4 Fernandes, Lyzandra          Danbury              J10-00.00  
  5 Kelley, Beth                 New Canaan             9-06.00  
  6 Gruendel, Colleen            Ridgefield             8-06.00  
  7 Friedman, Sydney             Staples                8-00.00  
  7 Cotto, Miranda               Trumbull               8-00.00  
  9 Brown, Grace                 Darien                 7-06.00  
  9 Lutz, Emmaline               Danbury                7-06.00  
 11 Hemmerle, Meg                Wilton                J7-06.00  
 11 Leppla, Erica                Warde                 J7-06.00  
 -- Mayhew, Kristen              Darien                      NH  
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mula, Matt                   Staples               14-00.00  
  2 Thibault, Billy              Westhill              13-06.00  
  3 Lochoff, Alex                Staples               13-00.00  
  4 Rough, Chris                 Westhill              12-06.00  
  5 Roberts, Leland              Danbury               12-00.00  
  6 Miller, Kyle                 Westhill             J12-00.00  
  7 Bautista, Jake               Westhill              11-00.00  
  8 Peterson, Brian              Ludlowe               10-00.00  
  8 D'Ascanio, Steven            St. Joseph            10-00.00  
  8 Gorski, Gregory              Ridgefield            10-00.00  
  8 Nolan, William               Staples               10-00.00  
  8 Partenio, Christian          Danbury               10-00.00  
  8 Thach, Phat                  Danbury               10-00.00  
 14 Jones, EJ                    New Canaan             9-06.00  
 14 Topete, Antonio              Danbury                9-06.00  
 16 Mitchell, Eli                Staples                9-00.00  
 16 Hopwood, Jeremy              St. Joseph             9-00.00  
 16 Morin, Tyler                 Trumbull               9-00.00  
 -- Schaney, Eamon               New Canaan                  NH  
 -- Lindwall, Patrick            Staples                     NH  
 -- Wardle, Calvin               Wilton                      NH  
 -- Rider, Jack                  Staples                     NH  
 -- Novella, Kevin               Danbury                     NH  
 -- Chessman, Thomas             Greenwich                   NH  
 -- McCafferty, Evan             Westhill                    NH  
 -- Vaughan, Miller              Ridgefield                  NH  
 -- Caffery, Doug                Staples                     DQ  
 
Event 29  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hotchkiss, Leah              Darien                 5-02.00  
  2 Lacy, Catherine              Darien                 5-00.00  
  3 Fernandes, Lyzandra          Danbury                4-10.00  
  4 Knoll, Elizabeth             Staples               J4-10.00  
  5 Ward, Katie                  Wilton                J4-10.00  
  5 O'Keefe, Emily               Ludlowe               J4-10.00  
  7 Smith, Eleanor               Darien                J4-10.00  
  8 Jean-Jocques, Blossom        Warde                  4-08.00  
  9 Piper, Anna                  Greenwich             J4-08.00  
 10 Ginsberg, Kylie              Greenwich             J4-08.00  
 11 Stietzel, Jessica            Stamford              J4-08.00  
 12 DeVita, Annie                Brien McMahon          4-06.00  
 13 Sogaard, Sofie               Ridgefield            J4-06.00  
 14 Moore, Ella                  Darien                J4-06.00  
 15 Ross, Tressa                 Warde                 J4-06.00  
 -- Vega, Bea                    Staples                     NH  
 -- Seymour, Jackie              Warde                       NH  
 -- Naughton, Alex               New Canaan                  NH  
 
Event 30  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lombardo, Nicholas           Darien                 6-02.00  
  2 D'Ascanio, Steven            St. Joseph            J6-02.00  
  3 Smith, Cameron               Darien                J6-02.00  
  4 Bovell, Devaun               New Canaan             5-10.00  
  4 Smith, Kyle                  Staples                5-10.00  
  4 Morrow, Mike                 Danbury                5-10.00  
  7 McEneaney, Kyle              New Canaan            J5-10.00  
  8 Reilly, Patrick              Darien                J5-10.00  
  8 Davis, Colin                 Staples               J5-10.00  
  8 Bradeen, Ethan               Staples               J5-10.00  
 11 Thibault, Billy              Westhill               5-08.00  
 12 Reilly, Brian                St. Joseph             5-06.00  
 12 Kocturk, Arda                Ludlowe                5-06.00  
 12 Lasorsa, Chandler            Greenwich              5-06.00  
 15 Nanez, Ian                   Wilton                 5-04.00  
 15 Tuin, Eric                   Wilton                 5-04.00  
 15 Woodfine, Kajon              Westhill               5-04.00  
 15 Culver, Hasan                Danbury                5-04.00  
 -- DeCarlo, Stephan             Greenwich                   NH  
 -- Hoffman, Will                Wilton                      NH  
 -- Collins, Evan                Brien McMahon               NH  
 -- Harmon, Marcus               Ridgefield                  NH  
 -- Sammon, Philip               Ridgefield                  NH  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Darien                     116        2) Ridgefield                 50   
    3) Staples                     48        4) Wilton                     44.50
    5) Greenwich                   44        6) Fairfield Warde            34   
    7) Danbury                     26        8) Brien McMahon              20   
    8) Westhill                    20       10) Norwalk                    18   
   10) Trumbull                    18       12) Fairfield Ludlowe           9.50
   13) St. Joseph                   9       14) New Canaan                  7   
   15) Stamford                     1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Staples                    104.33     2) Danbury                    92.33
    3) Ridgefield                  47        3) Darien                     47   
    5) Trumbull                    35        6) Brien McMahon              32   
    7) New Canaan                  26.33     8) Greenwich                  25   
    9) Norwalk                     19       10) Westhill                   13   
   11) Wilton                      12       12) St. Joseph                  8   
   13) Fairfield Ludlowe            3       14) Fairfield Warde             1