Licensed to EZ Meet Services - Contractor License         HY-TEK's Meet Manager
                  88th Greater Hartford Outdoor Invitational                   
                        EZ Meet Services & GrimesTimes                         
               East Hartford HS, East Hartford, CT  - 5/10/2019                
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 800 Sprint Medley Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Capital Prep  'A'                                   1:36.91  
     1) Ferguson, Julian 10             2) Anderson, Kobe 11              
     3) Hough, Chris 10                 4) Taylor, Jeremiah 12            
  2 Southington  'A'                                    1:37.61  
     1) Rogers, Kolby 12                2) Penta, Anthony 11              
     3) Porter, Trevor 12               4) Verderame, Joseph 12           
  3 East Hartford  'A'                                  1:40.08  
     1) Allen, Jaquan 12                2) White, Aaron 12                
     3) Kankam, David 12                4) Robinson, Rajay 12             
  4 East Hartford  'B'                                  1:48.96  
     1) Evans, Nathaniel 9              2) Anderson, Andred 10            
     3) Bennett, Malik 10               4) Brown, Tyrese 10               
  5 Capital Prep  'B'                                   1:49.41  
     1) Fontan, Isaiah 9                2) Tullis, Zaire 9                
     3) Arce, Xavier 10                 4) Torres, Victor 11              
 
Event 2  Girls 800 Sprint Medley Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 East Hartford  'A'                                  1:50.09  
     1) Ofori, Kelsey 12                2) Oliveras, Yarisha 10           
     3) Smith, Nichele 12               4) Diaz, Kamilah 12               
  2 Southington  'A'                                    1:53.90  
     1) Pizzitola, Livvy 10             2) Litchfield, Shannon 10         
     3) Przybylski, Samantha 12         4) Verderame, Natalie 12          
  3 Berlin  'A'                                         1:54.03  
     1) Konior, Noelle 10               2) Monroe, Madison 12             
     3) Muscatello, Maxine 12           4) Perrotta, Megan 10             
  4 Southington  'B'                                    2:02.42  
     1) Catlin, Lindsey 9               2) Muir, Nina 9                   
     3) O'Neill, Erin 9                 4) Plourde, Emma 11               
  5 East Hartford  'B'                                  2:05.84  
     1) Outlaw, Navaeh 10               2) Mensah, Melisa 10              
     3) Walker, Nikela 10               4) Bryant, Myasia 10              
  6 Berlin  'B'                                         2:15.94  
     1) Cloutier, Isabella 9            2) Garofalo, Nina 9               
     3) Jones, Emma 10                  4) Nalepa, Kayla 10               
 
Event 3  Boys 1000 Sprint Medley Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bloomfield  'A'                                     2:00.68  
     1) Beckford, Malcolm 9             2) Nealy, Jaylon 12               
     3) Hill, Shakur 11                 4) Hay, Kymali 11                 
  2 Bloomfield  'B'                                     2:04.28  
     1) Anderson, Ajrael 10             2) Herbert, Ray 12                
     3) Steele, Korey 10                4) Lindo, Jahmar 12               
  3 Capital Prep  'A'                                   2:14.64  
     1) Ferguson, Isaiah 11             2) Clemons, Roy 12                
     3) Arce, Xavier 10                 4) Williams, Bryce 10             
  4 East Hartford  'A'                                  2:15.81  
     1) Evans, Nathaniel 9              2) Haughton, Dillon 9             
     3) Nieves, Xavier 10               4) Joyner, Elijah 10              
 
Event 4  Girls 1000 Sprint Medley Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bloomfield  'A'                                     2:17.60  
     1) Lindo, Jahmiha 10               2) Brown, Shante 12               
     3) Mars, Jillian 12                4) Gibson, Jadyn 10               
  2 East Hartford  'A'                                  2:32.53  
     1) Ofori, Kelsey 12                2) Oliveras, Yarisha 10           
     3) Minott, Gabriella 9             4) Cruz-Bermudez, Janaiya 11      
  3 Berlin  'A'                                         2:37.07  
     1) Baclaski, Bailey 9              2) Dombrowski, Sophia 10          
     3) Ingenito, Jess 10               4) Morley, Christianna 9          
  4 Berlin  'B'                                         2:43.32  
     1) Roski, Emma 11                  2) Ross, Alley 10                 
     3) Uba, Gianna 9                   4) Taylor, Margaret 9             
 
Event 5  Boys Distance Medley Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Tolland  'A'                                       10:27.60  
     1) Sutton, Stephen 12              2) Martens, Jacob 11              
     3) Rublewski, Gavin 12             4) McNamee, Killian 11            
  2 Tolland  'B'                                       10:40.70  
     1) Paolangeli, Nathan 11           2) Hickey, Cole 11                
     3) Boivin, Ethan 11                4) Sauter, Alec 11                
  3 Bristol Central  'A'                               10:41.52  
     1) Petrosky, Mark 11               2) Ambert, Ramon 11               
     3) Ramirez, Jose 11                4) Flores, Devin 12               
  4 Bristol Central  'B'                               10:47.66  
     1) Flores, Pacifico 12             2) Bowes, David 11                
     3) Freve, Austin 10                4) DeAngelo, Nate 10              
  5 East Hartford  'A'                                 12:31.33  
     1) Dupont, Alexander 12            2) Megquier, Alexander 11         
     3) Maxwell, Benjamin 12            4) Murdzek, Evan 12               
 
Event 6  Girls Distance Medley Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Berlin  'A'                                        13:23.73  
     1) Desmarais, Taylor 9             2) Cancellieri, Juliana 11        
     3) Monroe, Alexa 12                4) Foster, Gabby 10               
  2 Middletown  'A'                                    14:12.85  
     1) Nenninger, Nicole 11            2) Monarca, Ariana 11             
     3) M'Hamdi, Hajar 10               4) Zingle, Emma 10                
  3 Berlin  'B'                                        15:01.16  
     1) Perrotta, Sarah 10              2) Jankovich, Audrey 11           
     3) Uba, Gianna 9                   4) Morley, Madalin 12             
  4 East Hartford  'A'                                 16:34.10  
     1) Kelly, Nyriah 9                 2) Mensah, Melisa 10              
     3) Jayakickrema, Clarice 11        4) Akhtar, Kalsoom 10             
 
Event 7  Boys 4x200 Meter Relay Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 East Hartford  'A'                                  1:32.26  
     1) Allen, Jaquan 12                2) Kankam, David 12               
     3) White, Aaron 12                 4) Gardener, Jaydon 12            
  2 Bloomfield  'A'                                     1:33.78  
     1) Anderson, Ajrael 10             2) Herbert, Ray 12                
     3) Montaque, Dante 11              4) Steele, Korey 10               
  3 Capital Prep  'A'                                   1:38.04  
     1) Taylor, Jeremiah 12             2) Anderson, Kobe 11              
     3) Ferguson, Julian 10             4) Taylor, Miles 12               
  4 East Hartford  'B'                                  1:42.69  
     1) Evans, Nathaniel 9              2) Burke, Tristan 9               
     3) McCrorey, Iverson 12            4) Massey, Kameron 9              
  5 Capital Prep  'B'                                   1:43.13  
     1) Fontan, Isaiah 9                2) Tyson-Slaughter, Mehki 9       
     3) White, Andrew 9                 4) Black, Ajani 9                 
 
Event 8  Girls 4x200 Meter Relay Exhibition
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bloomfield  'A'                                     1:46.09  
     1) Brown, Shante 12                2) Mars, Jillian 12               
     3) Lindo, Jahmiha 10               4) Banton, Jahlia 12              
  2 Rham  'A'                                           1:49.52  
     1) Lalonde, Bridget 12             2) Czarnecki, Madison 12          
     3) Mawdsley, Mykenzie 10           4) Kingsley, Katie 11             
  3 Berlin  'A'                                         1:52.52  
     1) Muscatello, Maxine 12           2) Mroczkowski, Patricia 12       
     3) Ingenito, Jess 10               4) Konior, Noelle 10              
  4 East Hartford  'A'                                  1:56.67  
     1) Outlaw, Navaeh 10               2) Pryce, Sudeen 10               
     3) Allen, Tayjarenee 9             4) Appiah, Matilda 9              
  5 East Hartford  'B'                                  1:58.20  
     1) Mensah, Melisa 10               2) Minott, Gabriella 9            
     3) Bryant, Myasia 10               4) Desauguste, Ferlina 11         
 
Event 9  Boys Hammer Throw Exhibition
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanham, Joseph            12 Coventry                196-01  
  2 Williams, Aaron           12 Bloomfield              169-03  
  3 Campbell, Nicholas        12 Bloomfield              149-08  
  4 Krause, Alex               9 Coventry                118-08  
  5 Drescher, Trevor          10 Middletown              104-06  
  6 Meyer, Eric               10 Middletown              100-09  
  7 O'Reilly, Jacob           10 Middletown               92-04  
  8 Peterson, Zach            11 Coventry                 90-05  
  9 Zuccalo, Dominic          10 Somers                   88-01  
 10 Geary, Matthew            10 Southington              71-00  
 11 Laframboise, Spencer         Southington              66-02  
 12 Chesnes, Theodore         11 Bacon Academ             63-09  
 13 Martin, Kyle               9 Southington              63-02  
 
Event 10  Girls Hammer Throw Exhibition
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Moore, Leah               10 Hillhouse               144-02  
  2 Cardillo, Trinity         11 Southington             137-10  
  3 Sartor, Morgan            12 Crec Academy            131-01  
  4 Williams, Otisha          11 Bloomfield              130-01  
  5 Cerra, Samantha           11 Tolland                 127-03  
  6 Belvit, Hope              11 Bloomfield              119-06  
  7 McCown, Jalynn            12 Hillhouse               119-05  
  8 Williams, Emani           12 Hillhouse               115-10  
  9 Chafouleas, Zoe           11 E.O. Smith              115-06  
 10 Smith, Fiona                 Seymour                 110-05  
 11 Dutton, Brooke            12 Coventry                108-02  
 12 Reilly, Ella              10 Coventry                 71-11  
 13 DiMauro, Ava              10 Middletown               69-01  
 14 Zitofsky, Jillian         11 Southington              64-08