Licensed to EZ Meet Services - Contractor License         HY-TEK's Meet Manager
                        39th O'Grady Relays - 4/27/2019                        
                    EZ Meet Services & Paynes Corner Timing                    
                         Bethel High School, Bethel CT                         
                                    Results                                    
 
Girls 800 Meter Run Mid. School
===================================================================
 Meet Record: # 2:25.20  2012        Brittany Mendelson                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Bennett, Skylar           14 New Canaan B           2:30.75   2 
      1:10.35 (1:10.35)  2:30.75 (1:20.41)
  2 Walters, Olivia              D.A.Y.O. Lig           2:41.23   2 
      1:16.85 (1:16.85)  2:41.23 (1:24.38)
  3 O'Connor, Catherine       12 Nutmeg Strid           2:48.85   2 
      1:21.04 (1:21.04)  2:48.85 (1:27.82)
  4 Hamed, Dayle              14 Danbury Flye           2:52.83   2 
      1:23.30 (1:23.30)  2:52.83 (1:29.53)
  5 Andrew, Nadia             12 Nutmeg Strid           2:59.34   2 
      1:26.35 (1:26.35)  2:59.34 (1:32.99)
  6 Case, Anjuii              14 Danbury Flye           2:59.44   2 
      1:24.58 (1:24.58)  2:59.44 (1:34.86)
  7 Da Costa, Isabelle        14 D.A.Y.O. Lig           3:00.26   1 
      1:27.40 (1:27.40)  3:00.26 (1:32.87)
  8 De Jesus, Alani           12 D.A.Y.O. Lig           3:00.94   2 
      1:25.99 (1:25.99)  3:00.94 (1:34.95)
  9 Styranovski, Nikki        12 Danbury Flye           3:01.56   2 
      1:26.09 (1:26.09)  3:01.56 (1:35.47)
 10 Newnham, Serena           12 Nutmeg Strid           3:04.53   1 
      1:31.69 (1:31.69)  3:04.53 (1:32.85)
 11 Zaloski, Katelyn          14 Danbury Flye           3:05.03   2 
      1:25.78 (1:25.78)  3:05.03 (1:39.26)
 12 Cledera, Christtal        14 D.A.Y.O. Lig           3:06.17   2 
      1:24.07 (1:24.07)  3:06.17 (1:42.11)
 13 Scappaticci, Leyna        12 Nutmeg Strid           3:06.64   1 
      1:31.19 (1:31.19)  3:06.64 (1:35.45)
 14 Oliveira, Amanda           6 D.A.Y.O. Lig           3:12.03   1 
      1:27.57 (1:27.57)  3:12.03 (1:44.46)
 15 Whelchel, Corinne          7 Ms_new Fairf           3:14.75   1 
      1:28.43 (1:28.43)  3:14.75 (1:46.33)
 16 Greco, Abigail             7 Ms_new Fairf           3:17.88   1 
      1:34.21 (1:34.21)  3:17.88 (1:43.67)
 17 Going, Tallulah           14 Danbury Flye           3:20.31   1 
      1:29.80 (1:29.80)  3:20.31 (1:50.51)
 18 Greco, Hannah              5 Ms_new Fairf           3:21.10   1 
      1:31.31 (1:31.31)  3:21.10 (1:49.79)
 19 Seidl, Giovanna           12 Danbury Flye           3:24.15   2 
      1:27.95 (1:27.95)  3:24.15 (1:56.21)
 20 Pejril, Kaitlyn            8 Ms_new Fairf           3:25.12   1 
      1:32.95 (1:32.95)  3:25.12 (1:52.18)
 
Girls 3000 Meter Run Relay
===================================================================
 Meet Record: # 34:18.40  1984        Lynch, Filip, Rush, Roger Ludlowe        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wiser, Kate               10 Pomperaug             10:22.91#  2 
      3:29.34 (3:29.34) 10:22.91 (6:53.57)
  2 Webb, Caroline            12 Greenwich             10:32.93#  2 
      3:29.02 (3:29.02) 10:32.93 (7:03.91)
  3 Clas, Mairead              9 Darien                10:45.59#  2 
      3:36.89 (3:36.89) 10:45.59 (7:08.70)
  4 Caputo, Julia             10 Canton                10:49.56#  2 
      3:33.68 (3:33.68) 10:49.56 (7:15.89)
  5 Cohen, Kayla              12 New Fairfiel          11:13.33#  2 
      3:41.17 (3:41.17) 11:13.33 (7:32.17)
  6 Johnson, Sarah            11 Danbury               11:17.86#  2 
      3:41.39 (3:41.39) 11:17.86 (7:36.47)
  7 Cutler, Daphne            12 Darien                11:18.36#  2 
      3:42.25 (3:42.25) 11:18.36 (7:36.11)
  8 LaFalce, Sofia             9 Fairfield Lu          11:18.44#  2 
      3:36.64 (3:36.64) 11:18.44 (7:41.80)
  9 Weissenberg, Anna         12 Shelton               11:22.44#  2 
      3:47.78 (3:47.78) 11:22.44 (7:34.67)
 10 Izzo, Jacqueline           9 Southington           11:23.36#  2 
      3:43.36 (3:43.36) 11:23.36 (7:40.00)
 11 LoMonte, Amanda           12 Shelton               11:31.05#  2 
      3:48.10 (3:48.10) 11:31.05 (7:42.96)
 12 Koobatian, Nina           12 Pomperaug             11:33.32#  1 
      3:47.70 (3:47.70) 11:33.32 (7:45.63)
 13 Hynes, Kiera               9 New Canaan            11:35.07#  1 
      3:47.21 (3:47.21) 11:35.07 (7:47.87)
 14 Michaud, Grace            10 Southington           11:35.71#  2 
      3:44.93 (3:44.93) 11:35.71 (7:50.78)
 15 Fox, Valerie              11 Danbury               11:36.81#  2 
      3:45.54 (3:45.54) 11:36.81 (7:51.28)
 16 Gallant, Emma             10 Canton                11:39.54#  1 
      3:51.11 (3:51.11) 11:39.54 (7:48.44)
 17 Winkler, Helena           12 Canton                11:40.57#  1 
      3:50.83 (3:50.83) 11:40.57 (7:49.74)
 18 Mendez, Vivian            10 Danbury               11:41.14#  2 
      3:47.48 (3:47.48) 11:41.14 (7:53.66)
 19 Adamczyk, Natalia         12 Southington           11:42.54#  2 
      3:44.62 (3:44.62) 11:42.54 (7:57.93)
 20 Shipman, Breanne          10 New Canaan            11:47.88#  1 
      3:47.25 (3:47.25) 11:47.88 (8:00.64)
 21 Stein, Jordan              9 Fairfield Lu          11:53.39#  2 
      3:37.01 (3:37.01) 11:53.39 (8:16.38)
 22 Becker, Megan             11 Trumbull              11:56.42#  2 
      3:51.69 (3:51.69) 11:56.42 (8:04.74)
 23 Kemp, Hunter              12 Greenwich             11:58.96#  2 
      3:51.46 (3:51.46) 11:58.96 (8:07.51)
 24 Malin, Ellie              10 Trumbull              12:00.37#  1 
      4:01.40 (4:01.40) 12:00.37 (7:58.97)
 25 Teitler, Julianne          9 Darien                12:00.48#  2 
      3:48.68 (3:48.68) 12:00.48 (8:11.81)
 26 Clarke, Eadaoin           10 Greenwich             12:02.63#  2 
      3:45.60 (3:45.60) 12:02.63 (8:17.04)
 27 Tesoriero, Amanda         10 New Milford           12:06.53#  1 
      4:03.55 (4:03.55) 12:06.53 (8:02.98)
 28 Wyner, Aviva               9 Amity                 12:06.83#  1 
      4:02.56 (4:02.56) 12:06.83 (8:04.28)
 29 Franzese, Adriana          9 Shelton               12:08.07#  1 
      3:52.76 (3:52.76) 12:08.07 (8:15.32)
 30 Steenburgh, Lilyann        9 Pomperaug             12:09.09#  1 
      3:49.98 (3:49.98) 12:09.09 (8:19.11)
 31 Bodak, Meara              10 Haddam-Killi          12:09.73#  1 
      3:54.24 (3:54.24) 12:09.73 (8:15.50)
 32 Antonicelli, Julia        12 Fairfield Lu          12:10.71#  2 
      3:48.59 (3:48.59) 12:10.71 (8:22.12)
 33 Asaro, Brenna             10 Trumbull              12:16.17#  1 
      4:01.66 (4:01.66) 12:16.17 (8:14.51)
 34 Ricciardi, Jenna           9 Amity                 12:22.05#  1 
      4:04.03 (4:04.03) 12:22.05 (8:18.02)
 35 Minervino, Brianna         9 Haddam-Killi          12:27.66#  1 
      3:56.72 (3:56.72) 12:27.66 (8:30.95)
 36 Baranowski, Jessica       10 New Milford           12:28.45#  1 
      4:03.08 (4:03.08) 12:28.45 (8:25.38)
 37 Rowley, Gloria            10 Newtown               12:36.65#  1 
      4:02.97 (4:02.97) 12:36.65 (8:33.69)
 38 Karnas, Chloe              9 Newtown               12:36.76#  1 
      4:03.27 (4:03.27) 12:36.76 (8:33.50)
 39 Filan, Hallie             11 Newtown               12:39.36#  1 
      4:03.33 (4:03.33) 12:39.36 (8:36.04)
 40 Su, Allison               10 Amity                 12:53.76#  1 
      4:07.34 (4:07.34) 12:53.76 (8:46.42)
 41 Colley, Julia             11 New Milford           13:01.75#  1 
      4:03.69 (4:03.69) 13:01.75 (8:58.07)
 42 Unger, Elena              10 New Canaan            13:17.68#  1 
      4:04.74 (4:04.74) 13:17.68 (9:12.95)
 43 Studzinski, Kylie          9 Haddam-Killi          13:39.72#  1 
      4:08.11 (4:08.11) 13:39.72 (9:31.61)
 44 Sufka, Bernadotte         12 Kennedy               15:43.97#  1 
      4:49.90 (4:49.90) 13:50.00 (9:00.10)

                               Girls 3000 Meter Run Relay
                           Team Rankings - Running Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Darien                            34:04.43      10
                   2  Pomperaug                         34:05.32       8
                   3  Canton                            34:09.67       6
                   4  Greenwich                         34:34.52       5
                   5  Danbury                           34:35.81       4
                   6  Southington                       34:41.61       3
                   7  Shelton                           35:01.56       2
                   8  Fairfield Ludlowe                 35:22.54       1
                   9  Trumbull                          36:12.96       
                  10  New Canaan                        36:40.63       
                  11  Amity                             37:22.64       
                  12  New Milford                       37:36.73       
                  13  Newtown                           37:52.77       
                  14  Haddam-Killingworth               38:17.11 
 
Girls 300 Meter Hurdles Relay
===================================================================
 Meet Record: # 2:27.19  4/30/2016   Warner, Johnson, Allen, Windsor           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Langis, Emma              11 Ridgefield               47.15   9 
  2 Donovan, Carolyn          11 Ridgefield               48.46   9 
  3 Michalowski, Grace        10 Ridgefield               49.28   9 
  4 Carter, Jaylyn            12 Danbury                  49.69   8 
  5 O'Connell, Paige          12 Fairfield Lu             49.92   8 
  6 Clark, Kayla              11 St. Joseph               50.20   9 
  7 Sherman, Da'Nae           10 Danbury                  50.23   6 
  8 Alabre, Analy             10 Windsor                  50.50   8 
  9 Neugebauer, Allison       10 Fairfield Lu             50.61   8 
 10 Coady, Autumn             12 Haddam-Killi             50.70   7 
 11 Joseph, Toni              12 Danbury                  51.26   7 
 12 Fedor, Emily              12 St. Joseph               51.79   8 
 13 Strauch, Grace            12 Windsor                  51.82   8 
 14 Sutton-Hall, Maya         10 Canton                   51.92   8 
 15 Archangelo, Madeline      12 Canton                   52.06   7 
 16 Celmer, Allison           11 Canton                   52.15   5 
 17 Christie, Nia             10 St. Joseph               52.26   7 
 18 Olsen, Erica              10 Shelton                  52.35   3 
 19 Chen, Mia                  9 Shelton                  52.59   6 
 20 Clarke, Sinead            12 Greenwich                52.76   7 
 21 Schaaf, Summer            12 Amity                    53.34   5 
 22 Strom, Sadie              12 Haddam-Killi             53.35   9 
 23 Beaudette, Lani           12 Amity                    53.36   4 
 24 Gould, Katherine          10 Darien                   53.40   5 
 25 Adams, Zoe                12 Wethersfield             54.24   7 
 26 Van Ingen, Charlotte      10 Darien                   54.29   7 
 27 Krzysztopik, Victoria     12 Amity                    54.35   6 
 28 Hurd, Alissa              10 Pomperaug                54.37   5 
 29 Baldieri, Lillian         11 Jonathan Law             54.82   5 
 30 Cassol, Caroline          12 Weston                   54.84   6 
 31 Sedensky, Ava              9 Pomperaug                55.22   5 
 32 Hepp, Maddie              11 Southington              56.12   3 
 33 Sung, Camryn              10 New Canaan               56.43   4 
 34 Jankovich-Besan, Isabell  11 Greenwich                56.66   4 
 35 Parker, Blu               10 Weston                   56.69   6 
 36 Stewart, Wren             12 Darien                   57.04   6 
 37 Sherman, Annelyse          9 Shelton                  57.09   3 
 38 Burgess, Anna              9 Fairfield Lu             57.58   1 
 39 Teredesai, Isha           11 New Canaan               57.95   3 
 40 Bruno, Andriana           10 Jonathan Law             58.13   3 
 41 Sosnowski, Leah            9 Haddam-Killi             58.58   4 
 42 Christakos, Demetra        9 Weston                   58.83   3 
 43 Walker, Zoe                9 New Canaan               59.34   2 
 44 Cadman, Karla             10 Greenwich              1:00.33   3 
 45 Sargent, Ava              10 Wethersfield           1:00.43   1 
 46 Kowalski, Olivia          11 Jonathan Law           1:00.95   2 
 47 Kleppin, McKenzie         11 New Milford            1:01.26   4 
 48 Bielenda, Ava              9 Wethersfield           1:02.16   1 
 49 Keegan, Kailey            10 Southington            1:02.75   2 
 50 Bryant, Brianna           10 Kennedy                1:03.10   1

                             Girls 300 Meter Hurdles Relay
                           Team Rankings - Running Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Ridgefield                         2:24.89      10
                   2  Danbury                            2:31.18       8
                   3  St. Joseph                         2:34.25       6
                   4  Canton                             2:36.13       5
                   5  Fairfield Ludlowe                  2:38.11       4
                   6  Amity                              2:41.05       3
                   7  Shelton                            2:42.03       2
                   8  Haddam-Killingworth                2:42.63       1
                   9  Darien                             2:44.73       
                  10  Greenwich                          2:49.75       
                  11  Weston                             2:50.36       
                  12  New Canaan                         2:53.72       
                  13  Jonathan Law                       2:53.90       
                  14  Wethersfield                       2:56.83   
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 48.14  2008        Danbury                                     
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ridgefield                                            51.49   4 
     1) Riek, Natasha 10                2) Conroy, Catherine 12           
     3) Gasparo, Sofia 10               4) Dabroi, Carrina 12             
  2 Danbury                                               51.52   4 
     1) Seipio, Natalee 12              2) Stewart, Shanell 12            
     3) Glowacki, Jessica 11            4) Robles, Giuliana 9             
  3 Weston                                                51.53   4 
     1) Russell, Elise 11               2) Bigelow, Lauren 12             
     3) Sztachelski, Nicole 10          4) Greene, Hannah 12              
  4 Windsor                                               51.58   4 
     1) Robinson, Jade 10               2) Moye, Khaia 10                 
     3) Gray, Leah 10                   4) Green, Shavanice 10            
  5 Fairfield Ludlowe                                     51.80   3 
     1) Ferullo, Molly 10               2) Cerny, Madison 12              
     3) Pattison, Kayla 9               4) Mocarski, Maya 12              
  6 Amity                                                 52.93   3 
     1) Zielinski, Emily 10             2) Torrenti, Daria 12             
     3) Plaza, Alexandra 11             4) Jennes, Madison 11             
  7 Trumbull                                              53.64   2 
     1) Riodin, Jeah 12                 2) Ruggiero, Julie 10             
     3) Kennedy, Olivia 12              4) Michel, Abbygail 11            
  8 St. Joseph                                            53.89   4 
     1) Johnson, Olivia 12              2) Pelletier, Nina 9              
     3) Stook, Annie 9                  4) Tokar, Kathleen 10             
  9 Newtown                                               54.24   4 
     1) Benson, Audrey 12               2) Shelton, Reilly 10             
     3) Moran, Victoria 11              4) Schoen, Regan 9                
 10 Pomperaug                                             54.51   3 
     1) Houlihan, Eva 9                 2) Stuart, Brianna 9              
     3) Farina, Olivia 12               4) Abraham, Priya 12              
 11 Staples                                               54.55   2 
     1) Bollo, Olivia 10                2) Cua, Megan 10                  
     3) Rourke, Caroline 10             4) Nordberg, Emma 9               
 12 Jonathan Law                                          55.02   2 
     1) Mayo, Nia 11                    2) Simpson, Sydney 9              
     3) Powers, MacKenzie 9             4) Dillman, Brooke 10             
 13 Shelton                                               55.09   2 
     1) Sherman, Annelyse 9             2) Turski, Nina 9                 
     3) Olsen, Erica 10                 4) Kim, Adeline 10                
 14 New Canaan                                            55.14   4 
     1) Bennett, Zoey 9                 2) Salmini, Sophie 10             
     3) Burke, Blaine 10                4) St George, Elizabeth 10        
 15 Greenwich                                             55.27   3 
     1) Jankovich-Besan, Isabelle 11    2) Morganti, Marissa 10           
     3) Steele, Sydney 10               4) Cook, Tabitha 9                
 16 Southington                                           55.55   3 
     1) Asido, Kaitlyn 9                2) Kryzanski, Monika 9            
     3) Catlin, Lindsey 9               4) O'Neill, Erin 9                
 17 Haddam-Killingworth                                   56.97   2 
     1) Fisher, Rebecca 11              2) Criscuolo, Ly-Linh 9           
     3) Danaher, Kayla 10               4) Comerford, Hadley 9            
 18 Derby                                                 57.36   1 
     1) Picheco, Kelsey 9               2) McKnight, Tierra 10            
     3) Uleano, Brooke 9                4) Wright, Bridget 9              
 19 New Milford                                           57.66   3 
     1) Taouil, Souraya 12              2) Crowley, Felicia 9             
     3) Toth, Kaley 11                  4) Antonucci, Mackenzie 12        
 20 Canton                                              1:03.09   1 
     1) Adams, Ty 11                    2) Dean, Novalee 9                
     3) McClain, Theresa 9              4) Neeley, Lexi 11                
 21 Wethersfield                                        1:03.33   3 
     1) Padilla, Ariana 10              2) Touponse, Lorien 10            
     3) Sousa, Meghan 9                 4) Glendon, Katelyn 12            
 -- Crosby                                                   DQ   1  zone violation
     1) Boone, Zamya 10                 2) Ellison, Dejanea 10            
     3) Gudaf, Aeisha 12                4) Reyes, Denise 9                
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 1:41.94  4/30/2016   Windsor, Windsor                          
                         S Hinds, E Hightower, A McDonald, J Baker         
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Windsor                                             1:46.49   3 
     1) Richardson, Cori 12             2) Coleman, Zarieh 12             
     3) Cooper, Jalah 11                4) Lindsay, Cyana 9               
          53.52 (53.52)    1:46.49 (52.97)
  2 Danbury                                             1:47.64   3 
     1) Smith, Alanna 9                 2) Seipio, Natalee 12             
     3) Glowacki, Jessica 11            4) Kry, Meilee 11                 
          54.46 (54.46)    1:47.64 (53.18)
  3 Fairfield Ludlowe                                   1:50.75   3 
     1) Mocarski, Maya 12               2) Aurilio, Emma 9                
     3) Sharpe, Georgia 12              4) Stapleton, Tess 10             
          56.00 (56.00)    1:50.75 (54.76)
  4 Greenwich                                           1:52.55   3 
     1) Granitto, Bianca 9              2) Egan, Kayla 9                  
     3) Edmonds, Brett 12               4) Steele, Sydney 10              
          56.36 (56.36)    1:52.55 (56.20)
  5 Newtown                                             1:54.41   3 
     1) Barricelli, Elise 9             2) Swierbut, Carly 12             
     3) Lovely, Brianna 12              4) Moran, Victoria 11             
          59.62 (59.62)    1:54.41 (54.80)
  6 Amity                                               1:55.11   3 
     1) Zielinski, Emily 10             2) Torrenti, Daria 12             
     3) Grosso, Danielle 12             4) Jennes, Madison 11             
          56.49 (56.49)    1:55.11 (58.62)
  7 New Canaan                                          1:58.67   2 
     1) Van Dussen, Abby 10             2) Salmini, Sophie 10             
     3) Burke, Blaine 10                4) Miller, Katie 12               
          59.49 (59.49)    1:58.67 (59.18)
  8 Weston                                              1:59.40   2 
     1) Miles, Abby 9                   2) Saussy, Kathleen 9             
     3) Moore, Colleen 10               4) Stankiewicz, Sandra 11         
          58.51 (58.51)  1:59.40 (1:00.90)
  9 Darien                                              2:00.66   1 
     1) Martin, Catherine 10            2) Smith, Alice 9                 
     3) Aysseh, Dillon 10               4) Noonan, Ally 10                
          59.10 (59.10)  2:00.66 (1:01.56)
 10 St. Joseph                                          2:01.06   1 
     1) Espaillat, Bianca 10            2) Frattaroli, Megan 10           
     3) Simms, Madelaine 10             4) Haverl, Emily 10               
      1:01.24 (1:01.24)    2:01.06 (59.83)
 11 Trumbull                                            2:01.24   2 
     1) Medwinter, Nheriessa 10         2) Ruggiero, Julie 10             
     3) Foley, Elizabeth 10             4) Kennedy, Olivia 12             
      1:00.69 (1:00.69)  2:01.24 (1:00.55)
 12 Pomperaug                                           2:01.37   2 
     1) Houlihan, Eva 9                 2) Stuart, Brianna 9              
     3) Farina, Olivia 12               4) Zahran, Sophia 9               
          59.13 (59.13)  2:01.37 (1:02.25)
 13 Haddam-Killingworth                                 2:01.43   2 
     1) Boyington, Elena 12             2) Criscuolo, Ly-Linh 9           
     3) Fisher, Rebecca 11              4) Comerford, Hadley 9            
          59.75 (59.75)  2:01.43 (1:01.68)
 14 Jonathan Law                                        2:03.04   1 
     1) Dillman, Brooke 10              2) Simpson, Sydney 9              
     3) Shaw, Ashley 10                 4) Regina, Ashley 9               
      1:02.52 (1:02.52)  2:03.04 (1:00.52)
 15 Kennedy                                             2:04.15   2 
     1) Torres, Rocio 9                 2) Capozzi, Christina 11          
     3) Bunker, Vivian 10               4) Wilson, Jordyn 12              
      1:04.19 (1:04.19)    2:04.15 (59.97)
 16 Brookfield                                          2:04.53   1 
     1) McKee, Shannon 12               2) Morales, Hailey 9              
     3) Orban, Bailey 9                 4) Terracino, Taryn 12            
      1:04.36 (1:04.36)  2:04.53 (1:00.17)
 17 Canton                                              2:16.35   1 
     1) Adams, Ty 11                    2) Ausere, Megan 9                
     3) Gibbons, Mollly 11              4) Frawley, Marta 11              
      1:06.73 (1:06.73)  2:16.35 (1:09.62)
 18 Crosby                                              2:24.07   1 
     1) Figueroa, Iyana 10              2) Ellison, Dejanea 10            
     3) Saunders, Aaliyah 11            4) Brown, Zylisha 10              
      1:12.61 (1:12.61)  2:24.07 (1:11.47)
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 3:58.84  2009        Danbury                                   
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Windsor                                             4:13.97   3 
     1) Coleman, Zarieh 12              2) Cooper, Jalah 11               
     3) Strauch, Grace 12               4) Dube, Rachel 11                
      2:04.21 (2:04.21)  3:07.84 (1:03.63)  4:13.97 (1:06.14)
  2 Weston                                              4:16.16   3 
     1) Bigelow, Lauren 12              2) Sztachelski, Nicole 10         
     3) Gutowski, Michelle 12           4) Zielinski, Ava 10              
      2:06.86 (2:06.86)  3:12.47 (1:05.61)  4:16.16 (1:03.69)
  3 Ridgefield                                          4:17.26   3 
     1) Donovan, Carolyn 11             2) Langis, Katherine 11           
     3) McGerald, Kasey 12              4) McGrath, Rory 10               
      2:09.28 (2:09.28)  3:13.28 (1:04.01)  4:17.26 (1:03.98)
  4 Fairfield Ludlowe                                   4:20.20   3 
     1) Melvin, Ellie 10                2) O'Connell, Paige 12            
     3) Ferullo, Molly 10               4) Neugebauer, Allison 10         
      2:10.76 (2:10.76)  3:15.21 (1:04.45)  4:20.20 (1:04.99)
  5 Danbury                                             4:25.40   3 
     1) Gilliard, Briana 9              2) Carter, Jaylyn 12              
     3) Sherman, Da'Nae 10              4) Smith, Alanna 9                
      2:17.03 (2:17.03)  3:25.05 (1:08.02)  4:25.40 (1:00.35)
  6 Trumbull                                            4:29.61   2 
     1) Lewis, Molli 10                 2) Orazietti, Sabrina 11          
     3) Consla, Ella 10                 4) Holden, Kali 9                 
      2:15.77 (2:15.77)  3:23.78 (1:08.01)  4:29.61 (1:05.84)
  7 Darien                                              4:36.06   2 
     1) Boucher, Sally 10               2) McKay, Kelly 12                
     3) Popson, Kaitlyn 11              4) Van Ingen, Charlotte 10        
      2:19.87 (2:19.87)  3:27.45 (1:07.59)  4:36.06 (1:08.61)
  8 Staples                                             4:37.66   2 
     1) Bollo, Olivia 10                2) Thompson, Ella 9               
     3) Nordberg, Emma 9                4) Havemann, Tatum 9              
      2:20.89 (2:20.89)  3:29.06 (1:08.17)  4:37.66 (1:08.61)
  9 New Canaan                                          4:40.07   2 
     1) Van Dussen, Abby 10             2) Miller, Katie 12               
     3) Curcio, Sophie 11               4) Bennett, Zoey 9                
      2:20.45 (2:20.45)  3:29.51 (1:09.07)  4:40.07 (1:10.57)
 10 Brookfield                                          4:41.80   1 
     1) Cofone, Ruby 9                  2) Coneybear, Catie 11            
     3) Dell, Abigail 10                4) Moen, Rebecca 12               
      2:25.03 (2:25.03)  3:32.17 (1:07.14)  4:41.80 (1:09.64)
 11 Canton                                              4:42.71   2 
     1) Sutton-Hall, Maya 10            2) Bailey, Kaylia 12              
     3) Celmer, Allison 11              4) Shepard, Brooke 12             
      2:21.01 (2:21.01)  3:33.95 (1:12.94)  4:42.71 (1:08.76)
 12 New Milford                                         4:44.55   2 
     1) Bowes, Tatum 11                 2) Carroccio, Brittany 11         
     3) Zeitler, Shae 10                4) Street, Emma 12                
      2:17.21 (2:17.21)  3:33.31 (1:16.10)  4:44.55 (1:11.25)
 13 Jonathan Law                                        4:46.94   1 
     1) Shaw, Ashley 10                 2) Davis, Lauren 9                
     3) Green, Shelby 9                 4) Konareski, Katelyn 10          
      2:24.37 (2:24.37)  3:36.88 (1:12.52)  4:46.94 (1:10.06)
 14 Pomperaug                                           4:47.63   2 
     1) Hurd, Alissa 10                 2) Quinn, Bailey 11               
     3) Blackwell, Sadie 9              4) Zahran, Sophia 9               
      2:29.14 (2:29.14)  3:37.32 (1:08.19)  4:47.63 (1:10.31)
 15 Haddam-Killingworth                                 4:57.65   1 
     1) Sosnowski, Leah 9               2) Strom, Sadie 12                
     3) Timothy, Jessica 9              4) Melgar, Katherine 10           
      2:25.45 (2:25.45)  3:42.32 (1:16.87)  4:57.65 (1:15.34)
 16 Derby                                               4:58.68   1 
     1) Ngaopraseutsack, Cassidy 9      2) Khanthaphixay, Annaly 11       
     3) Hanock, Sabrina 11              4) Chevarella, Izzy 10            
      2:26.78 (2:26.78)  3:46.32 (1:19.54)  4:58.68 (1:12.37)
 17 St. Joseph                                          5:04.29   1 
     1) Vocalina, Tess 11               2) Fedor, Emily 12                
     3) Smith, Ella 10                  4) Simms, Elizabeth 12            
      2:36.62 (2:36.62)  3:52.14 (1:15.52)  5:04.29 (1:12.15)
 18 Crosby                                              5:25.42   1 
     1) Gomez, Ashanty 9                2) Saunders, Aaliyah 11           
     3) Figueroa, Iyana 10              4) Iljazi, Mevlana 11             
      2:43.06 (2:43.06)  4:05.25 (1:22.19)  5:25.42 (1:20.17)
 
Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 9:25.23  4/29/2017   Fairfield Ludlowe, Fairfield Ludlow       
                         A Kraus, P Davis, K Simonsen, B Auray             
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ridgefield                                          9:47.98   2 
     1) Michalowski, Grace 10           2) McGrath, Rory 10               
     3) Viggiano, Gabriella 12          4) Pisanelli, Tess 11             
      2:22.45 (2:22.45)  4:52.24 (2:29.79)  7:21.24 (2:29.00)  9:47.98 (2:26.75)
  2 Weston                                             10:03.65   2 
     1) Axelson, Mie 11                 2) Gutowski, Michelle 12          
     3) Saussy, Kathleen 9              4) Zielinski, Ava 10              
      2:29.31 (2:29.31)  5:03.24 (2:33.94)  7:38.51 (2:35.27) 10:03.65 (2:25.15)
  3 Trumbull                                           10:03.66   2 
     1) Holden, Kali 9                  2) Marchand, Evelyn 9             
     3) LoSchiavo, Margaret 12          4) Cardell, Carolyn 11            
      2:30.63 (2:30.63)  5:03.44 (2:32.81)  7:32.78 (2:29.35) 10:03.66 (2:30.88)
  4 Southington                                        10:17.87   2 
     1) Pillsbury, Diane 10             2) Sheline, Meghan 11             
     3) Verrilli, Lauren 10             4) Moquete Volquez, Anny 11       
      2:34.66 (2:34.66)  5:15.70 (2:41.05)  7:47.89 (2:32.19) 10:17.87 (2:29.99)
  5 Fairfield Ludlowe                                  10:20.05   2 
     1) Bentley, Annelise 9             2) Ruggiero, Maddy 11             
     3) O'Neil, Lauren 11               4) LaFalce, Sofia 9               
      2:32.93 (2:32.93)  5:05.61 (2:32.68)  7:43.77 (2:38.17) 10:20.05 (2:36.28)
  6 New Milford                                        10:27.73   2 
     1) Daniels, Claire 9               2) Morabito, Brooke 12            
     3) Palmer, Shannon 10              4) Ranno, Cassidy 10              
      2:35.68 (2:35.68)  5:12.19 (2:36.52)  7:47.68 (2:35.49) 10:27.73 (2:40.06)
  7 Jonathan Law                                       10:39.45   1 
     1) Green, Shelby 9                 2) Konareski, Katelyn 10          
     3) Rascoll, Hannah 10              4) Gachi, Allison 9               
      2:41.55 (2:41.55)  5:26.62 (2:45.08)  8:06.50 (2:39.88) 10:39.45 (2:32.96)
  8 New Canaan                                         10:40.95   2 
     1) Cheney, Abby 9                  2) Rawlings-Green, Imogen 9       
     3) Curcio, Sophie 11               4) Murphy, Molly 10               
      2:50.00 (2:50.00)  5:32.36 (2:42.37)  8:06.87 (2:34.52) 10:40.95 (2:34.08)
  9 Newtown                                            10:42.72   2 
     1) Toth, Ally 12                   2) Fetchick, Maddie 10            
     3) Wong, Laura 11                  4) Guevara, Sophia 9              
      2:40.61 (2:40.61)  5:25.41 (2:44.80)  8:04.74 (2:39.34) 10:42.72 (2:37.99)
 10 Pomperaug                                          10:47.37   1 
     1) Suriani, Avery 10               2) Sims, Karis 10                 
     3) Dumont, Elisabeth 12            4) Brehmer, Charlotte 9           
      2:38.11 (2:38.11)  5:21.62 (2:43.52)  8:11.60 (2:49.98) 10:47.37 (2:35.78)
 11 Darien                                             10:49.29   2 
     1) Blake, Lauren 9                 2) Boucher, Sally 10              
     3) Stein, Olivia 12                4) Hill, Sophie 12                
      2:45.29 (2:45.29)  5:22.45 (2:37.16)  8:08.05 (2:45.61) 10:49.29 (2:41.25)
 12 Greenwich                                          10:57.01   2 
     1) Eberwein, Sophia 10             2) Gans, Charlotte 10             
     3) O'Donnell, Lauren 12            4) O'Hara, Ashley 10              
      2:37.03 (2:37.03)  5:20.33 (2:43.30)  8:12.19 (2:51.87) 10:57.01 (2:44.82)
 13 Derby                                              10:59.58   1 
     1) Ngaopraseutsack, Cassidy 9      2) Hanock, Sabrina 11             
     3) Chevarella, Izzy 10             4) Khanthaphixay, Annaly 11       
      2:41.66 (2:41.66)  5:28.84 (2:47.19)  8:20.46 (2:51.62) 10:59.58 (2:39.13)
 14 Haddam-Killingworth                                11:01.72   1 
     1) Cassidy, Hailey 12              2) Twachtman, Ali 9               
     3) Dimatteo, Ava 9                 4) Selmer, Charlotte 9            
      2:40.00 (2:40.00)  5:30.89 (2:50.90)  8:11.69 (2:40.80) 11:01.72 (2:50.04)
 15 Staples                                            11:09.07   2 
     1) Havemann, Tatum 9               2) Holmes, Nicole 10              
     3) Greenberg, Tori 11              4) Ahmad, Zarah 12                
      2:48.96 (2:48.96)  5:31.74 (2:42.79)  8:20.57 (2:48.84) 11:09.07 (2:48.50)
 16 Amity                                              11:26.87   1 
     1) Esposito, Cailey 12             2) Beloin, Rebecca 12             
     3) Marin, Laurella 11              4) Ciskowski, Madelyn 12          
      2:52.13 (2:52.13)  5:39.49 (2:47.37)  8:34.31 (2:54.82) 11:26.87 (2:52.57)
 17 St. Joseph                                         11:59.57   1 
     1) Naughton, Kathleen 9            2) Kudravy, Riley 9               
     3) Smith, Ella 10                  4) Vocalina, Tess 11              
      2:53.00 (2:53.00)  6:01.43 (3:08.44)  9:03.04 (3:01.61) 11:59.57 (2:56.54)
 18 Shelton                                            12:26.02   1 
     1) Gasbarro, Sofia 9               2) O'Rourke, Ellie 9              
     3) Verdicchio, Allysa 10           4) Vasser, Emily 9                
      3:01.91 (3:01.91)  6:13.52 (3:11.62)  9:23.46 (3:09.94) 12:26.02 (3:02.56)
 
Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
 Meet Record: # 4:09.59  2013        Darien, Darien                            
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Newtown                                             4:18.66   3 
     1) Schoen, Regan 9                 2) Barricelli, Elise 9            
     3) Swierbut, Carly 12              4) McCarthy, Ally 9               
          55.26 (55.26)  1:55.98 (1:00.72)  4:18.66 (2:22.69)
  2 Southington                                         4:22.41   3 
     1) Pizzitola, Livvy 10             2) Przybylski, Samantha 12        
     3) Verderame, Natalie 12           4) Kemnitz, Kate 12               
          56.13 (56.13)  1:59.60 (1:03.48)  4:22.41 (2:22.82)
  3 Trumbull                                            4:26.82   3 
     1) Lewis, Molli 10                 2) Michel, Abbygail 11            
     3) Consla, Ella 10                 4) Alexandru, Emily 11            
          55.57 (55.57)  2:02.73 (1:07.17)  4:26.82 (2:24.09)
  4 Danbury                                             4:28.54   3 
     1) Dickson, Florence 9             2) McClain, Asiyah 12             
     3) Gilliard, Briana 9              4) Johnson, Sarah 11              
          57.41 (57.41)  2:02.65 (1:05.25)  4:28.54 (2:25.89)
  5 Shelton                                             4:30.79   2 
     1) Oko, Haley 11                   2) Wadeka, Emma 12                
     3) Chen, Mia 9                     4) Kenealy, Alexandra 12          
          56.47 (56.47)  2:02.35 (1:05.89)  4:30.79 (2:28.44)
  6 Ridgefield                                          4:33.97   3 
     1) Conroy, Catherine 12            2) Dabroi, Carrina 12             
     3) Daugherty, Erin 10              4) Jasminski, Elizabeth 11        
          57.34 (57.34)  2:02.37 (1:05.03)  4:33.97 (2:31.61)
  7 Fairfield Ludlowe                                   4:43.75   2 
     1) Scala, Kaylee 9                 2) Pattison, Kayla 9              
     3) Jefremow, Nadine 9              4) Moriarty, Grace 9              
          57.90 (57.90)  2:04.55 (1:06.66)  4:43.75 (2:39.20)
  8 New Fairfield                                       4:44.97   1 
     1) Stroh, Erin 9                   2) Rilley, Mckenna 12             
     3) Riccardi, Vanessa 12            4) Ariola, Elena 12               
          58.04 (58.04)  2:03.10 (1:05.06)  4:44.97 (2:41.87)
  9 Haddam-Killingworth                                 4:45.48   3 
     1) Boyington, Elena 12             2) Coady, Autumn 12               
     3) Duncanson, Ashley 11            4) Anziano, Emma 12               
          59.98 (59.98)  2:14.42 (1:14.44)  4:45.48 (2:31.06)
 10 St. Joseph                                          4:45.77   2 
     1) Tokar, Kathleen 10              2) Pelletier, Nina 9              
     3) Stook, Annie 9                  4) Osterberg, Hanna 10            
          58.09 (58.09)  2:06.96 (1:08.87)  4:45.77 (2:38.82)
 11 New Canaan                                          4:46.39   2 
     1) Moussignac, Kaitlyn 12          2) St George, Elizabeth 10        
     3) Sung, Camryn 10                 4) Doherty, Lauren 9              
      1:01.62 (1:01.62)  2:14.88 (1:13.26)  4:46.39 (2:31.51)
 12 Pomperaug                                           4:51.40   1 
     1) Quinn, Bailey 11                2) Abraham, Priya 12              
     3) Brehmer, Charlotte 9            4) Bueno, Miranda 12              
      1:04.65 (1:04.65)  2:16.22 (1:11.57)  4:51.40 (2:35.19)
 13 Amity                                               4:53.63   1 
     1) Schaaf, Summer 12               2) Beaudette, Lani 12             
     3) Krzysztopik, Victoria 12        4) Wegman, Rose 9                 
      1:00.08 (1:00.08)  2:09.54 (1:09.46)  4:53.63 (2:44.10)
 14 Greenwich                                           4:53.73   3 
     1) Granitto, Bianca 9              2) Egan, Kayla 9                  
     3) Gans, Charlotte 10              4) O'Hara, Ashley 10              
          58.15 (58.15)  2:05.32 (1:07.18)  4:53.73 (2:48.41)
 15 Weston                                              4:54.41   2 
     1) Kreitler, Aiden 9               2) Fleigelman, Alexis 9           
     3) Miles, Abby 9                   4) Khan, Sana 10                  
      1:00.48 (1:00.48)  2:15.65 (1:15.17)  4:54.41 (2:38.77)
 16 Darien                                              4:56.06   1 
     1) Armstrong, Kate 11              2) Pizzani, Christina 10          
     3) Mellin, Eleanor 11              4) Garfield, Marley 12            
      1:00.45 (1:00.45)  2:06.94 (1:06.50)  4:56.06 (2:49.12)
 17 New Milford                                         4:58.02   2 
     1) Taouil, Souraya 12              2) Kleppin, McKenzie 11           
     3) Bowes, Tatum 11                 4) Anderson, Ciara 10             
      1:02.92 (1:02.92)  2:13.94 (1:11.03)  4:58.02 (2:44.08)
 18 Staples                                             4:58.61   1 
     1) Liles, Molly 9                  2) Spheeris, Lauren 10            
     3) Muktavaram, Lyah 9              4) Fitch, Eva 10                  
      1:00.79 (1:00.79)  2:09.84 (1:09.05)  4:58.61 (2:48.77)
 19 Wethersfield                                        5:01.43   2 
     1) Sousa, Meghan 9                 2) Serrao, Giuliana 10            
     3) Peak, Caroline 9                4) Mantilla, Adriana 10           
      1:01.12 (1:01.12)  2:15.14 (1:14.02)  5:01.43 (2:46.29)
 20 Canton                                              5:03.52   1 
     1) Gallant, Emma 10                2) Hunt, Lila 12                  
     3) Archangelo, MacKenzie 10        4) McClain, Theresa 9             
      1:02.66 (1:02.66)  2:13.47 (1:10.81)  5:03.52 (2:50.06)
 21 Derby                                               5:24.12   1 
     1) Picheco, Kelsey 9               2) McKnight, Tierra 10            
     3) Uleano, Brooke 9                4) Donnauro, Zoe 11               
      1:03.40 (1:03.40)  2:20.88 (1:17.48)  5:24.12 (3:03.24)
 22 Kennedy                                             5:27.25   2 
     1) Torres, Rocio 9                 2) Capozzi, Christina 11          
     3) Wilson, Jordyn 12               4) Evangelista, Amelis 11         
      1:01.72 (1:01.72)  2:13.88 (1:12.16)  5:27.25 (3:13.38)
 
Girls Distance Medley
===================================================================
 Mark Goodwin Distance Medley
 Meet Record: # 12:22.35  4/28/2018   Greenwich, Greenwich                     
                          E Philippides, J Numme, Z Harris, H McMillan      
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Danbury                                            12:42.76   2 
     1) Quieroz, Stephanie 9            2) Chakar, Alexandra 11           
     3) Gawley, Maya 10                 4) Grullon-Pena, Daniella 10      
      3:51.31 (3:51.31)  4:55.96 (1:04.66)  7:25.02 (2:29.06) 12:42.76 (5:17.74)
  2 Trumbull                                           12:54.98   2 
     1) Alexandru, Emily 11             2) Marchand, Evelyn 9             
     3) Cardell, Carolyn 11             4) Zaffina, Alessandra 11         
      3:52.80 (3:52.80)  4:56.91 (1:04.11)  7:27.34 (2:30.43) 12:54.98 (5:27.64)
  3 Bethel                                             13:11.22   2 
     1) Anastasakis, Miranda 9          2) Correard, Abby 9               
     3) Popham, Nicole 10               4) Graham, Ava 9                  
      4:09.91 (4:09.91)  5:15.46 (1:05.55)  7:54.57 (2:39.12) 13:11.22 (5:16.65)
  4 New Milford                                        13:11.26   2 
     1) Daniels, Claire 9               2) Anderson, Ciara 10             
     3) Ranno, Cassidy 10               4) Morabito, Brooke 12            
      4:05.06 (4:05.06)  5:10.55 (1:05.50)  7:50.12 (2:39.57) 13:11.26 (5:21.15)
  5 New Canaan                                         13:20.58   2 
     1) Doherty, Lauren 9               2) Rawlings-Green, Imogen 9       
     3) Cheney, Abby 9                  4) Murphy, Molly 10               
      3:59.45 (3:59.45)  5:09.33 (1:09.89)  7:49.54 (2:40.22) 13:20.58 (5:31.04)
  6 Haddam-Killingworth                                13:26.60   2 
     1) Callis, Julia 11                2) Duncanson, Ashley 11           
     3) Cassidy, Hailey 12              4) Anziano, Emma 12               
      4:09.47 (4:09.47)  5:18.58 (1:09.11)  7:59.53 (2:40.95) 13:26.60 (5:27.08)
  7 Newtown                                            13:42.94   2 
     1) Henchclife, Courtney 10         2) Garner, Kathryn 10             
     3) Guevara, Sophia 9               4) Tressler, Emily 10             
      4:16.19 (4:16.19)  5:23.22 (1:07.04)  7:59.98 (2:36.76) 13:42.94 (5:42.97)
  8 Brookfield                                         13:47.18   2 
     1) Bussell, Juliet 12              2) Terracino, Taryn 12            
     3) Dell, Abigail 10                4) Coneybear, Catie 11            
      4:19.86 (4:19.86)  5:26.25 (1:06.39)  8:17.53 (2:51.29) 13:47.18 (5:29.65)
  9 Canton                                             13:50.37   1 
     1) Cuniowski, Jenna 9              2) Hunt, Lila 12                  
     3) Winkler, Helena 12              4) Caputo, Julia 10               
      4:20.36 (4:20.36)  5:31.07 (1:10.71)  8:15.93 (2:44.86) 13:50.37 (5:34.44)
 10 Amity                                              14:02.27   1 
     1) Chen, Caroline 10               2) Esposito, Cailey 12            
     3) Ciskowski, Madelyn 12           4) Garay, Ariana 10               
      4:18.96 (4:18.96)  5:28.49 (1:09.54)  8:12.09 (2:43.60) 14:02.27 (5:50.18)
 11 New Fairfield                                      14:08.78   1 
     1) Hubert, Ashley 9                2) Greco, Hayley 9                
     3) Ariola, Elena 12                4) Cohen, Kayla 12                
      4:33.53 (4:33.53)  5:45.62 (1:12.09)  8:27.63 (2:42.02) 14:08.78 (5:41.15)
 12 Fairfield Ludlowe                                  14:12.32   2 
     1) Noto, Grace 9                   2) Shah, Grace 11                 
     3) Clarke, Heather 11              4) Lesko, Sophia 11               
      4:19.07 (4:19.07)  5:26.51 (1:07.44)  8:09.64 (2:43.14) 14:12.32 (6:02.69)
 13 Staples                                            14:13.32   1 
     1) Ahmad, Zarah 12                 2) McCambley, Elysse 12           
     3) Muktavaram, Lyah 9              4) Dolan, Josie 9                 
      4:19.05 (4:19.05)  5:26.98 (1:07.93)  8:10.58 (2:43.61) 14:13.32 (6:02.75)
 14 Shelton                                            14:18.21   1 
     1) Sheldon, Maeve 11               2) Oddo, Trista 10                
     3) Porto, Elizabeth 10             4) Parkes, Greta 9                
      4:18.69 (4:18.69)  5:26.95 (1:08.26)  8:09.03 (2:42.08) 14:18.21 (6:09.18)
 15 Southington                                        14:35.53   1 
     1) Perkowski, Amanda 12            2) Andrews, Bethany 10            
     3) Wadman, Megan 9                 4) Schmarr, Kailey 12             
      4:38.39 (4:38.39)  5:48.21 (1:09.82)  8:29.26 (2:41.05) 14:35.53 (6:06.27)
 16 Weston                                             14:43.08   1 
     1) Cross, Anna 10                  2) Stankiewicz, Sandra 11         
     3) Yung, Zoe 12                    4) Samson, Claire 11              
      4:34.81 (4:34.81)  5:43.89 (1:09.08)  8:24.52 (2:40.63) 14:43.08 (6:18.57)
 17 Ridgefield                                         14:43.38   2 
     1) Ryan, Clodagh 11                2) Langis, Katherine 11           
     3) Overlock, Eliza 11              4) Jasminski, Elizabeth 11        
      4:29.69 (4:29.69)  5:35.15 (1:05.46)  8:22.37 (2:47.23) 14:43.38 (6:21.02)
 18 Darien                                             14:47.93   1 
     1) Boucher, Penn 12                2) Garfield, Marley 12            
     3) DeGennaro, Lila 9               4) Sheehan, Georgia 10            
      4:29.95 (4:29.95)  5:43.17 (1:13.22)  8:29.75 (2:46.59) 14:47.93 (6:18.19)
 19 Kennedy                                            17:33.44   1 
     1) Guardado, Katherine 9           2) Mason, Colby 12                
     3) Evangelista, Amelis 11          4) Sufka, Bernadotte 12           
      5:18.56 (5:18.56)  6:38.47 (1:19.91)  9:53.81 (3:15.34) 17:33.44 (7:39.64)
 
Girls High Jump Relay
================================================================
 Meet Record: # 15-00  2014        Darien, Staples                             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Greene, Hannah            12 Weston                 5-00.00  
  2 Hedbabny, Calista         11 Greenwich              4-10.00  
  2 Tressler, Sarah           11 Newtown                4-10.00  
  4 Moroknek, Leah            12 Ridgefield             4-08.00  
  4 Vannart, Emma             11 Staples                4-08.00  
  4 Cryder, Juliette          11 Newtown                4-08.00  
  4 Smith, Shani               9 Windsor                4-08.00  
  4 Mihaly, Elena             10 Trumbull               4-08.00  
  4 Corbett, Maddie           11 Fairfield Lu           4-08.00  
  4 Harkins, McCallum         11 Greenwich              4-08.00  
 11 Chambers, Cassandra       12 Wethersfield           4-06.00  
 11 Fine, Lucy                10 Weston                 4-06.00  
 11 Baker, Hannah             10 Fairfield Lu           4-06.00  
 11 Westerlund, Kendal        11 Fairfield Lu           4-06.00  
 11 Overlock, Eliza           11 Ridgefield             4-06.00  
 11 Nelly, Emma                9 Jonathan Law           4-06.00  
 11 Ball, Abigail              9 Amity                  4-06.00  
 11 Murphy, Elizabeth         11 Weston                 4-06.00  
 19 Lodewick, Grace            9 Amity                  4-04.00  
 19 Sisson, Chloe             12 Wethersfield           4-04.00  
 19 Levin, Jillian            10 Staples                4-04.00  
 19 Guiduli, Sofia            10 Staples                4-04.00  
 19 Wagner, Alison             9 Wethersfield           4-04.00  
 19 Sahagun, Elizabeth        11 Shelton                4-04.00  
 25 Paredes, Amanda           10 Crosby                 4-02.00  
 25 Santarelli, Anna          12 New Milford            4-02.00  
 25 Reed, Emily                9 Amity                  4-02.00  
 28 Lyons, Emma               11 Ridgefield             4-00.00  
 28 Cook, Tabitha              9 Greenwich              4-00.00  
 28 Sevigny, Hannah           10 Canton                 4-00.00  
 28 Yantosh, Grace            12 Haddam-Killi           4-00.00  
 -- Antonucci, Mackenzie      12 New Milford                 NH  
 -- Timothy, Jessica           9 Haddam-Killi                NH  
 -- Sapenter, Amy             11 Newtown                     NH  
 -- Lynch, Kathryn            10 New Milford                 NH  
 -- Abdul-Hack, Reem          11 Shelton                     NH  
 -- Alabre, Analy             10 Windsor                     NH  
 -- Riodin, Jeah              12 Trumbull                    NH  
 -- Goncalves, Vida           11 Danbury                     NH 

                                  Girls High Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Weston                            14-00.00      10
                   2  Fairfield Ludlowe                 13-08.00       8
                   3  Greenwich                         13-06.00       6
                   4  Staples                           13-04.00       5
                   5  Wethersfield                      13-02.00     3.5
                   5  Ridgefield                        13-02.00     3.5
                   7  Amity                             13-00.00       2
                   8  Newtown                            9-06.00       1
                   9  Windsor                            4-08.00       
                   9  Trumbull                           4-08.00       
                  11  Jonathan Law                       4-06.00       
                  12  Shelton                            4-04.00       
                  13  Crosby                             4-02.00       
                  13  New Milford                        4-02.00       
                  15  Canton                             4-00.00       
                  15  Haddam-Killingworth                4-00.00   
 
Girls Pole Vault Relay
================================================================
 Meet Record: # 30-07  2013        Weston                                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Russell, Elise            11 Weston                10-00.00  
  2 Blackman, Laurel          12 Fairfield Lu           9-00.00  
  2 Ryan, Katie               11 Newtown                9-00.00  
  4 Fine, Lucy                10 Weston                 8-06.00  
  4 Misiewicz, Aleksandra     12 Trumbull               8-06.00  
  6 Reeves, Natalie           10 Southington            8-00.00  
  6 Sharpe, Makenna            9 Jonathan Law           8-00.00  
  6 Schmidt, Lana             11 Darien                 8-00.00  
  6 Shamus-Udicious, Ella     11 Southington            8-00.00  
 10 Tolk, Jaime               11 Trumbull               7-03.00  
 10 Baldieri, Lillian         11 Jonathan Law           7-03.00  
 10 Porto, Elizabeth          10 Shelton                7-03.00  
 13 Matson, Jessica           10 New Milford            6-06.00  
 13 O'Rourke, Meghan          11 Newtown                6-06.00  
 13 Schultz, Morgan           10 Haddam-Killi           6-06.00  
 -- Ausere, Megan              9 Canton                      NH  
 -- Martins, Karolina         10 Shelton                     NH  
 -- Dean, Novalee              9 Canton                      NH  
 -- Conklin, Sophia           10 New Milford                 NH  
 -- Pizzuto, Sally            10 Haddam-Killi                NH  
 -- Pudelka, Lauren           12 Danbury                     NH  
 -- Ruiz, Miah                 9 New Fairfiel                NH  
 -- Graney, Sophia             9 Fairfield Lu                NH

                                 Girls Pole Vault Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 2

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Weston                            18-06.00      10
                   2  Southington                       16-00.00       8
                   3  Trumbull                          15-09.00       6
                   4  Newtown                           15-06.00       5
                   5  Jonathan Law                      15-03.00       4
                   6  Fairfield Ludlowe                  9-00.00       3
                   7  Darien                             8-00.00       2
                   8  Shelton                            7-03.00       1
                   9  Haddam-Killingworth                6-06.00       
                   9  New Milford                        6-06.00   
 
Girls Long Jump Relay
===================================================================
 Meet Record: # 51-01.75  4/29/2017   Harris, Cavalier, Campbell, Bloomfield   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Chelsea         11 Canton                18-03.00   1 
  1 Plaza, Alexandra          11 Amity                J15-01.00   1 
  2 Stapleton, Tess           10 Fairfield Lu          18-01.25   2 
  2 Yuan, Kate                12 Amity                J14-07.00   1 
  3 Robles, Giuliana           9 Danbury               16-09.50   2 
  3 Cuniowski, Jenna           9 Canton               J14-04.75   1 
  4 Kry, Meilee               11 Danbury               16-09.25   2 
  4 Gianquinto, Grace          9 Amity                J14-03.50   1 
  5 Evans, Jataya             11 Crosby                15-07.50   2 
  5 Devorsetz, Emily          12 Brookfield           J14-02.75   1 
  6 Ryan, Katie               11 Newtown               15-05.50   3 
  6 Kinsman, Hailey           11 Bethel               J13-10.00   1 
  7 Malachi, Anichka           9 New Milford           15-03.00   3 
  7 Bailey, Kaylia            12 Canton               J13-09.00   1 
  7 Graham, Zoe               11 Bethel               J13-09.00   1 
  8 Sharpe, Georgia           12 Fairfield Lu          15-02.50   2 
  9 Andros, Bethany           12 Bethel               J13-02.00   1 
 10 Souza, Emilly             12 Danbury               15-00.50   2 
 10 Zach, Camila              10 Brookfield           J12-01.25   1 
 11 Bukai, Eliana              9 New Canaan            14-10.75   3 
 11 Mahoney, Bailey            9 Brookfield           J10-10.00   1 
 12 Riek, Natasha             10 Ridgefield            14-08.75   4 
 13 Corbett, Maddie           11 Fairfield Lu          14-07.50   2 
 15 Bruno, Andriana           10 Jonathan Law          14-06.25   3 
 16 Albert, Sarah             10 Weston                14-05.00   5 
 18 Callis, Julia             11 Haddam-Killi          14-04.25   3 
 20 Wadeka, Emma              12 Shelton               14-02.75   4 
 22 Cleveland, Rachel         10 Windsor               14-01.00   5 
 22 DeMassa, Elizabeth        12 Ridgefield            14-01.00   4 
 24 Burt, Takai               10 Windsor               14-00.25   5 
 25 Tressler, Sarah           11 Newtown               13-11.75   3 
 26 Righi, Madison            10 Wethersfield          13-11.50   5 
 26 Perrotti, Kelly           10 Southington           13-11.50   4 
 26 Reyes, Denise              9 Crosby                13-11.50   2 
 29 Cassol, Caroline          12 Weston                13-11.00   5 
 30 Farrell, Abby             12 New Milford           13-10.75   3 
 31 Moussignac, Kaitlyn       12 New Canaan            13-10.00   3 
 35 Santarelli, Anna          12 New Milford           13-07.50   3 
 35 Parker, Blu               10 Weston                13-07.50   5 
 37 Giordano, Isabella        11 Ridgefield            13-07.25   4 
 38 Chambers, Cassandra       12 Wethersfield          13-06.50   5 
 39 Nelly, Emma                9 Jonathan Law          13-06.00   3 
 40 Espaillat, Bianca         10 St. Joseph            13-05.50   5 
 41 Greene, Taylor            11 Shelton               13-04.75   4 
 41 Shamus-Udicious, Ella     11 Southington           13-04.75   4 
 43 Reeves, Natalie           10 Southington           13-04.25   4 
 44 Lewis-Holcombe, Tess       9 Wethersfield          13-03.50   5 
 45 Sahagun, Elizabeth        11 Shelton               13-02.25   4 
 46 Cullen, Lucy              10 Darien                13-02.00   2 
 48 Epstein, Emily             9 Staples               13-00.00   4 
 49 Orlando, Isabella         11 New Canaan            12-11.50   3 
 50 Purcell, Grace-Anne       11 Haddam-Killi          12-11.00   3 
 51 Pizzani, Christina        10 Darien                12-08.25   2 
 52 Levin, Jillian            10 Staples               12-08.00   4 
 54 Smith, Alice               9 Darien                11-10.50   2 
 55 Yantosh, Grace            12 Haddam-Killi          11-09.50   3 
 56 Dew, Amanda               10 Jonathan Law          11-09.00   3 
 57 Cora, Ashley              12 Kennedy               11-07.25   5 
 58 Paredes, Amanda           10 Crosby                11-05.00   2 
 59 Sapenter, Amy             11 Newtown               11-03.00   3

                                  Girls Long Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Danbury                           48-07.25      10
                   2  Fairfield Ludlowe                 47-11.25       8
                   3  Canton                            46-04.75       6
                   4  Amity                             43-11.50       5
                   5  New Milford                       42-09.25       4
                   6  Ridgefield                        42-05.00       3
                   7  Weston                            41-11.50       2
                   8  New Canaan                        41-08.25       1
                   9  Crosby                            41-00.00       
                  10  Shelton                           40-09.75       
                  11  Wethersfield                      40-09.50       
                  12  Bethel                            40-09.00       
                  13  Southington                       40-08.50       
                  14  Newtown                           40-08.25       
                  15  Jonathan Law                      39-09.25       
                  16  Haddam-Killingworth               39-00.75       
                  17  Darien                            37-08.75       
                  18  Brookfield                        37-02.00       
                  19  Windsor                           28-01.25       
                  20  Staples                           25-08.00       
                  21  St. Joseph                        13-05.50       
                  22  Kennedy                           11-07.25  
 
Girls Triple Jump Relay
===================================================================
 Meet Record: # 104-06  2009        Torrington                                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Christie, Nia             10 St. Joseph            34-08.00   4 
  2 Clark, Kayla              11 St. Joseph            34-07.00   4 
  3 Mitchell, Chelsea         11 Canton                34-02.25   1 
  4 Johnson, Olivia           12 St. Joseph            32-10.75   4 
  5 Adams, Zoe                12 Wethersfield          32-00.00   4 
  6 Cledera, Christine        11 Danbury               31-10.50   2 
  7 Pomeroy, Samantha          9 New Fairfiel          31-10.00   3 
  8 Ball, Abigail              9 Amity                 31-06.50   1 
  9 Souza, Emilly             12 Danbury               31-05.50   2 
 10 Popson, Kaitlyn           11 Darien                31-04.00   2 
 11 Yuan, Kate                12 Amity                 31-02.00   1 
 12 Righi, Madison            10 Wethersfield          31-00.25   4 
 12 Rico, Hennesy             10 Danbury               31-00.25   2 
 14 Greene, Shea               9 Weston                30-10.00   4 
 15 Malachi, Anichka           9 New Milford           30-08.00   4 
 16 Murphy, Elizabeth         11 Weston                30-04.75   4 
 17 Graham, Zoe               11 Bethel                30-04.50   1 
 18 Archangelo, MacKenzie     10 Canton                30-02.75   1 
 19 Greene, Taylor            11 Shelton               29-11.00   3 
 20 Abdul-Hack, Reem          11 Shelton               29-07.50   3 
 21 Kinsman, Hailey           11 Bethel                29-07.00   1 
 22 Devorsetz, Emily          12 Brookfield            29-02.50   1 
 23 Epstein, Emily             9 Staples               28-10.00   3 
 24 Sedensky, Ava              9 Pomperaug             28-07.00   3 
 24 Popham, Nicole            10 Bethel                28-07.00   1 
 24 Ford, Skylar              11 Darien                28-07.00   2 
 27 Lewis-Holcombe, Tess       9 Wethersfield          28-06.00   4 
 28 Pejril, Jess               9 New Fairfiel          28-03.00   3 
 29 Wright, Bridget            9 Derby                 28-00.50   4 
 29 Luizzi, Josie             12 Brookfield            28-00.50   1 
 31 Vannart, Emma             11 Staples               27-11.50   3 
 32 Fleigelman, Alexis         9 Weston                27-06.00   4 
 33 Cullen, Lucy              10 Darien                27-05.50   2 
 34 Lundquist, Paige          11 Staples               27-04.25   3 
 35 Honeychurch, Uulen        11 Amity                 26-11.25   1 
 36 Fitzgerald, Avery          9 Jonathan Law          26-09.50   3 
 37 Blackwell, Sadie           9 Pomperaug             26-09.00   3 
 38 Zach, Camila              10 Brookfield            25-11.50   1 
 39 Stroh, Erin                9 New Fairfiel          25-09.75   3 
 40 Krusinsky, Claire         10 Jonathan Law          24-06.00   3 
 41 Suriani, Avery            10 Pomperaug              3-05.50   3 
 -- Burt, Takai               10 Windsor                   FOUL   4 
 -- Bowman, Sara              12 Canton                    FOUL   1 

                                Girls Triple Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  St. Joseph                       102-01.75      10
                   2  Danbury                           94-04.25       8
                   3  Wethersfield                      91-06.25       6
                   4  Amity                             89-07.75       5
                   5  Weston                            88-08.75       4
                   6  Bethel                            88-06.50       3
                   7  Darien                            87-04.50       2
                   8  New Fairfield                     85-10.75       1
                   9  Staples                           84-01.75       
                  10  Brookfield                        83-02.50       
                  11  Canton                            64-05.00       
                  12  Shelton                           59-06.50       
                  13  Pomperaug                         58-09.50       
                  14  Jonathan Law                      51-03.50       
                  15  New Milford                       30-08.00       
                  16  Derby                             28-00.50 
 
Girls Shot Put Relay
===================================================================
 Meet Record: # 112-09.75  4/29/2017   Jones, Wilson, Pouncey, Bloomfield      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cardillo, Trinity         11 Southington           39-07.00   4 
  2 Nock, Clarissa            11 Wethersfield          36-00.00   5 
  3 Malick, Ariana            12 Shelton               32-01.00   4 
  4 Norris, Samantha          12 Shelton               31-06.00   4 
  5 Williams, Otisha          11 Bloomfield            31-05.00   1 
  6 Filloramo, Caitlyn        10 Fairfield Lu          31-04.00   2 
  7 Brady, Annika             12 Newtown               31-00.00   3 
  8 Ovesny, Sarah             11 Shelton               30-02.00   4 
  9 Chikezie, Celia-Ann       12 Danbury               30-01.00   2 
 10 Angelucci, Hailey         12 Trumbull              29-11.00   5 
 11 Vicens, Tatiana           10 Derby                 29-10.00   2 
 12 Thompson, Kristal         11 Bloomfield            29-07.00   1 
 13 Brown, Chanse             12 Bloomfield            29-00.00   1 
 14 Cimino, Naomi             11 New Canaan            28-11.00   3 
 14 Green, Eve                11 Amity                 28-11.00   1 
 16 Gibbens, Emma             10 New Canaan            28-10.00   3 
 17 Bowman, Sara              12 Canton                28-09.00   1 
 18 Ingram, Jordyn            10 New Milford           28-08.00   3 
 18 Savoy, Kelsey             12 Pomperaug             28-08.00   4 
 20 Parkinson, Toni-Ann       10 Danbury               28-07.00   2 
 21 Symonette, Taylor         10 Staples               28-05.00   4 
 21 Ross, Tyana               12 Danbury               28-05.00   2 
 23 Elmady, Amal              11 Brookfield            27-11.00   1 
 24 Blackman, Laurel          12 Fairfield Lu          27-08.00   2 
 24 Ridley, Mya               12 Trumbull              27-08.00   5 
 24 DeMassa, Zoe              11 Fairfield Lu          27-08.00   2 
 27 Coco, Madeline            12 Pomperaug             27-02.00   4 
 28 Barker, Sadie              9 Canton                27-01.00   1 
 29 Blau, Audrey              11 Staples               26-11.00   4 
 30 Padden, Alexandra         11 Southington           26-09.00   4 
 31 King, Maddie              10 Wethersfield          26-02.00   5 
 32 Rigione, Megan            11 New Canaan            25-11.00   3 
 33 Wyzykowski, Gabriella     11 Haddam-Killi          25-10.00   2 
 34 Lester, Gabby             10 Haddam-Killi          25-08.00   2 
 35 Weinbrum, Annie           10 Weston                25-04.00   5 
 36 Smith-Belgrave, Areyona   10 Windsor               25-00.00   5 
 36 Tazi, Mariya              11 New Milford           25-00.00   3 
 38 DelVecchio, Charlotte     10 Amity                 24-10.00   1 
 38 Prancon, Nicole           10 Derby                 24-10.00   2 
 38 Ciavarelli, Carli          9 Ridgefield            24-10.00   4 
 41 Montes, Kerry             12 Trumbull              24-00.00   5 
 41 Mingey, Megan             10 Brookfield            24-00.00   1 
 41 Minervino, Amanda         12 Haddam-Killi          24-00.00   2 
 41 Dogbo, Sharon             10 New Milford           24-00.00   3 
 45 Babbitt, Meg              11 Canton                23-11.00   1 
 46 Pikulik, Katherine        11 St. Joseph            22-11.00   5 
 47 Douglas, Makynzie         10 Windsor               22-10.00   5 
 48 Giscombe, Amayia          12 Wethersfield          22-09.00   5 
 48 Gubitz, Anja               9 Staples               22-09.00   4 
 48 Esslinger, Rachel         11 Weston                22-09.00   5 
 51 Sullivan, Julia           12 Newtown               22-08.00   3 
 51 Hemmers, Danielle         10 Weston                22-08.00   5 
 53 Gall, Rachel              11 Derby                 22-02.00   2 
 54 Frederic, Arline          12 Crosby                22-00.00   1 
 55 Jossick, Dana             10 Amity                 21-11.00   1 
 56 Alvarez, Heidi            12 Newtown               21-08.00   3 
 56 Norkowski, Allyson        10 Brookfield            21-08.00   1 
 58 Perelmuter, Melissa       11 Pomperaug             21-05.00   4 
 58 Williams, Evalyon         11 Crosby                21-05.00   1 
 60 Lafontaine, Sara          10 Southington           21-03.00   4 
 61 Roth, Sydney              10 Ridgefield            21-00.00   4 
 62 McGoey, Falyn             11 Ridgefield            20-07.00   4 
 63 Solomon, Abigail          11 St. Joseph            19-09.00   5 
 64 Palumbo, jackie           12 St. Joseph            19-08.00   5 

                                   Girls Shot Put Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Shelton                           93-09.00      10
                   2  Bloomfield                        90-00.00       8
                   3  Southington                       87-07.00       6
                   4  Danbury                           87-01.00       5
                   5  Fairfield Ludlowe                 86-08.00       4
                   6  Wethersfield                      84-11.00       3
                   7  New Canaan                        83-08.00       2
                   8  Trumbull                          81-07.00       1
                   9  Canton                            79-09.00       
                  10  Staples                           78-01.00       
                  11  New Milford                       77-08.00       
                  12  Pomperaug                         77-03.00       
                  13  Derby                             76-10.00       
                  14  Amity                             75-08.00       
                  15  Haddam-Killingworth               75-06.00       
                  16  Newtown                           75-04.00       
                  17  Brookfield                        73-07.00       
                  18  Weston                            70-09.00       
                  19  Ridgefield                        66-05.00       
                  20  St. Joseph                        62-04.00       
                  21  Windsor                           47-10.00       
                  22  Crosby                            43-05.00    
 
Girls Discus Throw Relay
===================================================================
 Meet Record: # 299-09  4/30/2016   Stevens, Oakes, Norris, Shelton            
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cardillo, Trinity         11 Southington             108-11   1 
  2 Williams, Otisha          11 Bloomfield              101-06   3 
  3 Mingey, Megan             10 Brookfield               99-04   3 
  4 Dabiran, Yasmeen          12 Shelton                  93-01   1 
  5 Nowacki, Sarah            10 Newtown                  91-00   5 
  6 Norris, Samantha          12 Shelton                  85-02   1 
  7 Radzion, Kelsey           11 Shelton                  84-02   1 
  8 Vicens, Tatiana           10 Derby                    82-02   4 
  9 Sundstrom, Nicole         11 New Milford              81-00   1 
 10 Brown, Chanse             12 Bloomfield               78-10   3 
 11 Tazi, Mariya              11 New Milford              78-08   1 
 12 Elmady, Yasmine           10 Brookfield               78-02   3 
 13 Reeves, Kate              12 New Canaan               76-04   5 
 14 Burns, Anna               11 Newtown                  75-11   5 
 15 Elmady, Amal              11 Brookfield               75-03   3 
 16 Ferrone, Alexa            11 Fairfield Lu             74-00   4 
 17 Tunney, Kathrine           9 Weston                   73-00   2 
 18 Brennan, Margaux          12 New Canaan               72-07   5 
 18 Joyce, Kate               11 Weston                   72-07   2 
 20 Filloramo, Caitlyn        10 Fairfield Lu             70-06   4 
 21 Carroll, Andie            12 New Canaan               69-11   5 
 22 Sasportas, Ainsley         9 Windsor                  68-05   2 
 23 Green, Eve                11 Amity                    68-02   3 
 24 Gagnon, Marcelle          12 Amity                    67-03   3 
 25 Barker, Sadie              9 Canton                   67-01   3 
 26 Parkinson, Toni-Ann       10 Danbury                  66-09   3 
 26 Thompson, Kristal         11 Bloomfield               66-09   3 
 28 Nulf, Lila                11 Fairfield Lu             66-04   4 
 29 Prancon, Nicole           10 Derby                    66-00   4 
 30 Maxaner, Brianna          11 New Milford              65-07   1 
 31 Symonette, Taylor         10 Staples                  65-06   1 
 32 King, Maddie              10 Wethersfield             65-03   2 
 33 Cardinale, Emily          12 Trumbull                 64-04   2 
 33 Blau, Audrey              11 Staples                  64-04   1 
 35 Ross, Tyana               12 Danbury                  63-10   3 
 36 Chikezie, Alexis          11 Danbury                  63-06   3 
 37 Pikulik, Katherine        11 St. Joseph               62-10   2 
 38 Roth, Sydney              10 Ridgefield               61-04   1 
 39 Alvarez, Heidi            12 Newtown                  60-10   5 
 40 Marin, Julia               9 Trumbull                 59-04   2 
 41 Fording, Caroline         10 Staples                  59-00   1 
 42 Padden, Alexandra         11 Southington              58-07   1 
 43 Torres, Isabella          10 Jonathan Law             58-06   5 
 43 Wyzykowski, Gabriella     11 Haddam-Killi             58-06   4 
 45 Gall, Rachel              11 Derby                    57-11   4 
 46 Flanagan, Melissa         12 Jonathan Law             56-10   5 
 47 Jenkins, Reilly           11 Haddam-Killi             56-07   4 
 48 Allen, Taylor             12 Windsor                  56-00   2 
 49 Lau, Julia                 9 Canton                   54-00   3 
 50 Strom, Scarlett            9 Haddam-Killi             53-05   4 
 50 Giannini, Faith           10 Wethersfield             53-05   2 
 52 Lafontaine, Sara          10 Southington              53-00   1 
 53 Hemmers, Danielle         10 Weston                   51-04   2 
 54 Giscombe, Amayia          12 Wethersfield             48-04   2 
 55 Michaca, Kayla            12 St. Joseph               47-09   2 
 56 First, Grace               9 Canton                   45-09   3 
 57 Ward, Sophia              10 Amity                    45-00   3 
 58 Ciavarelli, Carli          9 Ridgefield               41-00   1 
 59 Eckardt, Brooke           10 St. Joseph               40-08   2 
 60 McGoey, Falyn             11 Ridgefield               40-01   1 
 61 Hall, Jillian             11 Jonathan Law             32-07   5 
 -- Smith-Belgrave, Areyona   10 Windsor                   FOUL   2 

                                Girls Discus Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Shelton                             262-05      10
                   2  Brookfield                          252-09       8
                   3  Bloomfield                          247-01       6
                   4  Newtown                             227-09       5
                   5  New Milford                         225-03       4
                   6  Southington                         220-06       3
                   7  New Canaan                          218-10       2
                   8  Fairfield Ludlowe                   210-10       1
                   9  Derby                               206-01       
                  10  Weston                              196-11       
                  11  Danbury                             194-01       
                  12  Staples                             188-10       
                  13  Amity                               180-05       
                  14  Haddam-Killingworth                 168-06       
                  15  Wethersfield                        167-00       
                  16  Canton                              166-10       
                  17  St. Joseph                          151-03       
                  18  Jonathan Law                        147-11       
                  19  Ridgefield                          142-05       
                  20  Windsor                             124-05       
                  21  Trumbull                            123-08 
 
Girls Javelin Throw Relay
===================================================================
 Meet Record: # 306-04  4/30/2016   Oakes, Stevens, Adler, Shelton             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Greene, Shea               9 Weston                  121-07   4 
  2 Joyce, Kate               11 Weston                  121-03   4 
  3 Angelucci, Hailey         12 Trumbull                116-11   4 
  4 Simington, Jackie         12 Shelton                 115-04   3 
  5 Adzigian, Madeline        12 Amity                   114-08   5 
  6 Vega, Alijah              12 Southington             101-01   3 
  7 Nowacki, Sarah            10 Newtown                  99-08   2 
  8 Dabiran, Yasmeen          12 Shelton                  96-04   3 
  9 Archangelo, Madeline      12 Canton                   92-06   5 
 10 Malick, Ariana            12 Shelton                  92-04   3 
 11 Imme, Marisa              10 Southington              91-09   3 
 12 Zaczynski, Alexah         10 Southington              90-03   3 
 13 Coco, Madeline            12 Pomperaug                87-06   3 
 14 Farrell, Abby             12 New Milford              86-06   2 
 15 Luizzi, Josie             12 Brookfield               85-10   5 
 16 Savoy, Kelsey             12 Pomperaug                83-08   3 
 17 Burns, Anna               11 Newtown                  83-04   2 
 18 Gibbens, Emma             10 New Canaan               82-06   2 
 19 Marin, Julia               9 Trumbull                 80-11   4 
 20 Haslam, Lauren            12 Trumbull                 80-09   4 
 21 Elmady, Yasmine           10 Brookfield               80-05   5 
 22 Ferrone, Alexa            11 Fairfield Lu             79-01   1 
 23 Shepard, Brooke           12 Canton                   78-09   5 
 24 Minervino, Amanda         12 Haddam-Killi             77-05   1 
 25 Riccardi, Vanessa         12 New Fairfiel             76-00   2 
 26 Powell, Isabel            12 Staples                  75-04   3 
 27 Michaca, Kayla            12 St. Joseph               74-01   4 
 28 Tunney, Kathrine           9 Weston                   74-00   4 
 29 Williams, Lily            12 Staples                  73-08   3 
 30 Nock, Clarissa            11 Wethersfield             73-05   4 
 31 Frederic, Arline          12 Crosby                   73-04   5 
 32 Joseph, Allyson           11 Danbury                  73-02   5 
 33 Chinitz, Alexa            12 Staples                  73-00   3 
 34 Jenkins, Reilly           11 Haddam-Killi             71-03   1 
 35 Reuther, Emma              9 New Fairfiel             67-09   2 
 35 Nulf, Lila                11 Fairfield Lu             67-09   1 
 37 O'Marra, Lyndsey          11 New Milford              67-02   2 
 38 Mantoura, Kelaan          10 Ridgefield               66-06   3 
 39 Predham, Brooke            9 New Fairfiel             64-00   2 
 40 Bueno, Miranda            12 Pomperaug                63-08   3 
 41 Lau, Julia                 9 Canton                   63-02   5 
 42 Torres, Isabella          10 Jonathan Law             63-00   2 
 43 Williams, Evalyon         11 Crosby                   61-09   5 
 44 Brennan, Margaux          12 New Canaan               61-08   2 
 45 Scandura, Isabella        12 Wethersfield             58-09   4 
 46 Eckardt, Brooke           10 St. Joseph               58-08   4 
 47 Candullo, Siena           10 Ridgefield               58-03   3 
 48 Chikezie, Alexis          11 Danbury                  57-11   5 
 49 Fuller, Brooke             9 Ridgefield               57-10   3 
 49 Strom, Scarlett            9 Haddam-Killi             57-10   1 
 51 Rees, Gillian             10 Jonathan Law             57-08   2 
 52 Nuzzo, Carley             10 Fairfield Lu             56-09   1 
 53 Mahoney, Bailey            9 Brookfield               53-06   5 
 54 Rebolledo, Denise         12 Derby                    52-01   1 
 55 Sundstrom, Nicole         11 New Milford              51-10   2 
 56 Iannazzo, Rachel          11 St. Joseph               51-06   4 
 57 De Oliveira, Judith       10 Danbury                  51-03   5 
 58 Sullivan, Julia           12 Newtown                  50-02   2 
 59 Robichaud, Charmaine      12 Amity                    47-07   5 
 60 Teran, Shantall           12 Wethersfield             47-00   4 
 61 Rutkowski, Aurora          9 Jonathan Law             44-01   2 
 62 Reeves, Kate              12 New Canaan               42-08   2 
 63 Cook, Casey               11 Derby                    41-10   1 
 64 Amici, Juliana            12 Amity                    41-03   5 
 65 Silva, Angelina           12 Derby                    33-02   1

                               Girls Javelin Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Weston                              316-10      10
                   2  Shelton                             304-00       8
                   3  Southington                         283-01       6
                   4  Trumbull                            278-07       5
                   5  Pomperaug                           234-10       4
                   6  Canton                              234-05       3
                   7  Newtown                             233-02       2
                   8  Staples                             222-00       1
                   9  Brookfield                          219-09       
                  10  New Fairfield                       207-09       
                  11  Haddam-Killingworth                 206-06       
                  12  New Milford                         205-06       
                  13  Fairfield Ludlowe                   203-07       
                  14  Amity                               203-06       
                  15  New Canaan                          186-10       
                  16  St. Joseph                          184-03       
                  17  Ridgefield                          182-07       
                  18  Danbury                             182-04       
                  19  Wethersfield                        179-02       
                  20  Jonathan Law                        164-09       
                  21  Crosby                              135-01       
                  22  Derby                               127-01  
 
Boys 800 Meter Run Mid. School
===================================================================
 Meet Record: # 2:12.90  2009        Robert Cheng                              
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Connolly, Declan          14 Nutmeg Strid           2:23.94   1 
      1:08.81 (1:08.81)  2:23.94 (1:15.14)
  2 Rosemark, Devon           14 Danbury Flye           2:28.76   2 
      1:11.14 (1:11.14)  2:28.76 (1:17.62)
  3 Cruz, Daniel               6 D.A.Y.O. Lig           2:37.94   2 
      1:18.33 (1:18.33)  2:37.94 (1:19.62)
  4 Sturdevant, Canaan        14 Danbury Flye           2:39.09   2 
      1:17.47 (1:17.47)  2:39.09 (1:21.62)
  5 Hanson, Reid              14 New Canaan B           2:43.49   2 
      1:20.43 (1:20.43)  2:43.49 (1:23.06)
  6 Espinoza, Gregorio        14 D.A.Y.O. Lig           2:44.70   2 
      1:19.21 (1:19.21)  2:44.70 (1:25.49)
  7 Sharron, Andrew           12 New Canaan B           2:45.19   2 
      1:19.90 (1:19.90)  2:45.19 (1:25.29)
  8 Hodges, Tyler              8 Ms_new Fairf           2:46.60   1 
      1:18.02 (1:18.02)  2:46.60 (1:28.59)
  9 Malanga, Raymond           7 Ms_new Fairf           2:49.11   1 
      1:25.77 (1:25.77)  2:49.11 (1:23.34)
 10 Mellas, Gavin              7 Ms_new Fairf           2:56.85   1 
      1:25.55 (1:25.55)  2:56.85 (1:31.30)
 11 Lopes, Lorenzo            12 Danbury Flye           2:59.13   2 
      1:26.90 (1:26.90)  2:59.13 (1:32.24)
 12 Going, Xavier             12 Danbury Flye           2:59.46   2 
      1:28.56 (1:28.56)  2:59.46 (1:30.90)
 13 Madsen-Kelly, Tobeas      12 D.A.Y.O. Lig           3:13.72   1 
      1:30.26 (1:30.26)  3:13.72 (1:43.47)
 14 Diffey, Reve              12 Danbury Flye           3:15.05   2 
      1:31.64 (1:31.64)  3:15.05 (1:43.41)
 15 Alvarado, Elias           14 Danbury Flye           3:16.09   1 
      1:28.50 (1:28.50)  3:16.09 (1:47.59)
 16 Tanucci, John              5 CT Storm               3:20.53   1 
      1:31.78 (1:31.78)  3:20.53 (1:48.75)
 17 Manfredonia, Nick         14 Danbury Flye           3:23.66   2 
      1:28.51 (1:28.51)  3:23.66 (1:55.15)
 18 George, Andrew            12 D.A.Y.O. Lig           3:25.35   1 
      1:34.38 (1:34.38)  3:25.35 (1:50.97)
 19 Mendez, Julian            12 Danbury Flye           3:30.27   1 
      1:39.68 (1:39.68)  3:30.27 (1:50.59)
 
Boys 3000 Meter Run Relay
===================================================================
 Meet Record: # 27:53.80  1983        Brown, Khosla, Mascalino, Staples        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Taubenheim, Nicholas      11 Staples                9:08.44#  2 
      3:06.56 (3:06.56)  9:08.44 (6:01.89)
  2 O'Kane, Teddy             11 Staples                9:09.64#  2 
      3:06.34 (3:06.34)  9:09.64 (6:03.31)
  3 Smith, Mayo               12 Staples                9:17.47#  2 
      3:06.13 (3:06.13)  9:17.47 (6:11.34)
  4 Penna, Matt               11 Southington            9:19.53#  2 
      3:06.77 (3:06.77)  9:19.53 (6:12.76)
  5 Brown, Cormac             11 Darien                 9:27.96#  2 
      3:08.48 (3:08.48)  9:27.96 (6:19.49)
  6 Bein, Alexander           11 Greenwich              9:28.82#  2 
      3:07.60 (3:07.60)  9:28.82 (6:21.23)
  7 Byrne, Aidan              11 Danbury                9:31.95#  2 
      3:08.13 (3:08.13)  9:31.95 (6:23.83)
  8 Malling, Andrew           12 New Canaan             9:38.11#  2 
      3:06.62 (3:06.62)  9:38.11 (6:31.50)
  9 Watson, Jack              11 Danbury                9:41.90#  2 
      3:07.70 (3:07.70)  9:41.90 (6:34.21)
 10 Finck, Daniel             12 Brookfield             9:45.65#  1 
      3:17.59 (3:17.59)  9:45.65 (6:28.06)
 11 Brites, Alexander         11 Kennedy                9:49.55#  2 
      3:12.21 (3:12.21)  9:49.55 (6:37.34)
 12 Finck, David              12 Brookfield             9:50.30#  1 
      3:17.37 (3:17.37)  9:50.30 (6:32.94)
 13 Cox, Colby                12 Brookfield             9:51.57#  1 
      3:17.04 (3:17.04)  9:51.57 (6:34.53)
 14 Morra, Zaccheri           11 Masuk                  9:53.07#  2 
      3:13.81 (3:13.81)  9:53.07 (6:39.27)
 15 Palamenti, Luca           10 New Canaan             9:53.20#  1 
      3:17.30 (3:17.30)  9:53.20 (6:35.91)
 16 Adamski, Chris            12 Danbury                9:54.71#  2 
      3:13.10 (3:13.10)  9:54.71 (6:41.62)
 17 Madariaga, Lucas          10 Darien                 9:59.00#  2 
      3:14.41 (3:14.41)  9:59.00 (6:44.60)
 18 Molekudy, Akash           12 Greenwich              9:59.58#  2 
      3:14.83 (3:14.83)  9:59.58 (6:44.75)
 19 Kosyakov, Alexander       12 Greenwich             10:07.23#  2 
      3:13.55 (3:13.55) 10:07.23 (6:53.69)
 20 Harris, Fisher            10 Haddam-Killi          10:08.04#  2 
      3:14.58 (3:14.58) 10:08.04 (6:53.47)
 21 Geray, Cem                12 New Canaan            10:13.31#  1 
      3:17.96 (3:17.96) 10:13.31 (6:55.35)
 22 Carlson, Nate             12 Haddam-Killi          10:14.45#  2 
      3:15.03 (3:15.03) 10:14.45 (6:59.43)
 23 Loschiavo, Michael        11 Jonathan Law          10:18.97#  1 
      3:18.68 (3:18.68) 10:18.97 (7:00.29)
 24 Cramer, Nathan             9 Fairfield Lu          10:21.16#  1 
      3:18.24 (3:18.24) 10:21.16 (7:02.92)
 25 O'Rourke, Evan             9 Darien                10:22.30#  1 
      3:21.88 (3:21.88) 10:22.30 (7:00.43)
 26 Asido, Ryan               11 Southington           10:37.55#  1 
      3:18.47 (3:18.47) 10:37.55 (7:19.08)
 27 Merola, Greyson            9 Haddam-Killi          10:43.90#  1 
      3:21.10 (3:21.10) 10:43.90 (7:22.81)
 28 Hussey, Sam               11 Fairfield Lu          10:45.08#  1 
      3:24.02 (3:24.02) 10:45.08 (7:21.06)
 29 Richard, Sean             11 Canton                10:45.46#  1 
      3:32.05 (3:32.05) 10:45.46 (7:13.41)
 30 Eisenman, Michael         11 Masuk                 10:50.99#  1 
      3:28.09 (3:28.09) 10:50.99 (7:22.90)
 31 O'Donnell, Liam            9 Canton                11:11.00#  1 
      3:37.52 (3:37.52) 11:11.00 (7:33.49)
 32 Cole, Andrew              10 Shelton               11:11.25#  1 
      3:43.37 (3:43.37) 11:11.25 (7:27.88)
 33 Miscikoski, Sean          10 Canton                11:24.82#  1 
      3:37.89 (3:37.89) 11:24.82 (7:46.93)
 34 Lamar, Aaron              12 Kennedy               11:39.80#  1 
      3:30.71 (3:30.71) 11:39.80 (8:09.10)
 35 Daxner, Jacob             11 Shelton               11:49.69#  1 
      3:53.07 (3:53.07) 10:39.86 (6:46.80)
 -- Donnelly, Aiden           11 Masuk                      DNF   1 
      3:38.73 (3:38.73)

                               Boys 3000 Meter Run Relay
                           Team Rankings - Running Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Staples                           27:35.55      10
                   2  Danbury                           29:08.56       8
                   3  Brookfield                        29:27.52       6
                   4  Greenwich                         29:35.63       5
                   5  New Canaan                        29:44.62       4
                   6  Darien                            29:49.26       3
                   7  Haddam-Killingworth               31:06.39       2
                   8  Canton                            33:21.28       1
 
Boys 300 Meter Hurdles Relay
===================================================================
 Meet Record: # 2:04.95  2008        Wethersfield                              
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McShane, Aidan            12 Masuk                    41.13#  7 
  2 Roberson, Isaiah          10 Masuk                    42.20#  7 
  3 Beiku, Alexander          12 Danbury                  43.55#  7 
  4 Sodergren, Luke           11 Haddam-Killi             43.66#  7 
  5 Fahsbender, Shay          12 Danbury                  43.81#  7 
  6 Haskett, Morgan           11 Bethel                   43.87#  6 
  7 Daly, Kieran              12 Darien                   43.92#  6 
  8 Clark, Joshua              9 Windsor                  44.18#  6 
  9 Hartley, Thomas           12 Newtown                  44.20#  5 
 10 Wiltshire, Demitrius      12 Danbury                  44.39#  6 
 11 Macfarlane, John          11 Masuk                    44.69#  5 
 12 Warters, Jackson           9 Jonathan Law             45.36#  4 
 13 Ferris, Toby              11 Newtown                  46.00#  5 
 14 Faugno, David             10 Greenwich                46.07#  5 
 15 Grom, Greg                10 Pomperaug                46.11#  5 
 16 Chilamkurthi, Akhil       12 East Lyme                46.36#  7 
 17 Nahmias, Jonathan         12 Newtown                  46.39#  4 
 18 Zavaleta, Jonathan         9 East Lyme                46.79#  6 
 19 Sweeney, Eamon            10 Haddam-Killi             46.92#  5 
 20 Naula, James              12 Bethel                   47.06#  5 
 21 Lebreck, Rian             12 Amity                    47.23#  6 
 22 O'Neil, Nathan            12 Bethel                   47.29#  4 
 23 Fuller, Peter             11 Canton                   47.31#  6 
 24 Gander, Evan              12 Fairfield Lu             47.36#  5 
 25 Gutierez, Jovan           12 Windsor                  47.38#  7 
 26 McPherson, Craig          12 Southington              47.91#  4 
 27 Papadimitriou, Deven      10 Shelton                  47.95#  1 
 28 Dawkins, Justin            9 Windsor                  48.05#  4 
 29 Bialy, Jacob              11 Shelton                  48.27#  1 
 30 Comizio, Kobe             10 Greenwich                48.29#  4 
 31 Latina, Luke              10 Wethersfield             48.49#  3 
 32 Flaherty, Liam            11 Darien                   48.68#  3 
 33 Fallon, John              11 Darien                   48.73#  6 
 34 Falsetta, Michael         11 Pomperaug                48.77#  2 
 35 LaClair, Brandon          11 Canton                   49.34#  4 
 36 Perry, Akeem              10 Shelton                  49.81#  1 
 37 Hunter, Micaiah           12 Derby                    49.92#  3 
 38 Ehrlich, Cole             11 Staples                  50.16#  3 
 39 Deluca, Tony              10 Greenwich                50.34#  3 
 40 Cournean, Nathan           9 Canton                   50.41#  2 
 41 Williams, Jyipree         10 Crosby                   50.98#  2 
 42 Harris, Blake              9 East Lyme                51.38#  2 
 43 Kim, Kevin                12 Haddam-Killi             51.62#  2 
 44 Harrigan, Ethan           10 Jonathan Law             52.26#  3 
 45 Pirkl, Alex                9 Staples                  52.68#  1 
 46 Krawiec, Brian            12 Staples                  53.10#  2 
 47 Matt, Sproule             12 New Fairfiel             54.16#  1 
 48 Doron, Sean                9 Amity                    56.81#  2

                              Boys 300 Meter Hurdles Relay
                           Team Rankings - Running Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Masuk                              2:08.02      10
                   2  Danbury                            2:11.75       8
                   3  Newtown                            2:16.59       6
                   4  Bethel                             2:18.22       5
                   5  Windsor                            2:19.61       4
                   6  Darien                             2:21.33       3
                   7  Haddam-Killingworth                2:22.20       2
                   8  East Lyme                          2:24.53       1
                   9  Greenwich                          2:24.70       
                  10  Shelton                            2:26.03       
                  11  Canton                             2:27.06       
                  12  Staples                            2:35.94    
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 42.71  4/29/2017   Danbury, Danbury                            
                       C Cledera, S Parkinson, A Agosto, E Olivacce      
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Windsor                                               43.01   3 
     1) Gayle, Le-Andre 11              2) Holliday, Cordell 12           
     3) Bryan, Gabriel 12               4) Burnett, Nathan 12             
  2 Greenwich                                             43.11   3 
     1) Wint, Christopher 12            2) Clark, Hunter 10               
     3) Raybuck, Ryan 12                4) Nye, Zane 10                   
  3 Danbury                                               43.79   3 
     1) Cazorla, Jaden 11               2) Thomas, Malik 12               
     3) Santos, Luka 10                 4) Carter, Shamar 12              
  4 Derby                                                 44.11   3 
     1) Samoker, Rocco 12               2) Ibrahim, Xavier 12             
     3) Montgomery, Zerion 10           4) Hale, Ja'Kwan 12               
  5 Jonathan Law                                          44.68   3 
     1) Lazar, Alex 11                  2) Washington, Naheim 10          
     3) Jacobs, Rayshon 11              4) Plaskon, Mike 12               
  6 Fairfield Ludlowe                                     45.64   2 
     1) Tabois, Jadyn 12                2) Routhier, Elliot 12            
     3) Lambo, Carter 10                4) Smith, Mathew 10               
  7 Weston                                                45.76   3 
     1) Oleynick, Andrew 12             2) Oleynick, George 12            
     3) Spencer, Jack 10                4) Goodman, Baruch 12             
  8 Trumbull                                              46.40   3 
     1) Seymour, Evan 11                2) Hayes, Nigel 12                
     3) Spillane, Andy 11               4) Williams, Webster 12           
  9 New Canaan                                            46.88   2 
     1) Bausman, Thomas 10              2) Wise, John 10                  
     3) Crookenden, Patrick 12          4) Savini, Nico 12                
 10 Staples                                               47.02   2 
     1) McGeehan, Casey 12              2) Rose, Aiden 11                 
     3) Torres, Isaiah 10               4) Winser, Alexander 12           
 11 Shelton                                               47.73   2 
     1) Thompson, Chris 11              2) Zamani, Josh 10                
     3) Klein, Josh 10                  4) Craft, Michael 11              
 12 Masuk                                                 47.98   2 
     1) Quinonez, Victor 10             2) Shamas, Lukas 9                
     3) Dellapiano, Jake 9              4) Dauk, Brendan 10               
 13 Wethersfield                                          48.07   2 
     1) Guerrera, Anthony 12            2) Reid, Peter 12                 
     3) Zurzola, Zachary 10             4) Wong, Shun 12                  
 14 Darien                                                48.88   1 
     1) Slonieski, John Henry 11        2) Ashrifeh, Noor 11              
     3) Firmin, Matt 12                 4) Smith, Colin 12                
 15 Brookfield                                            50.16   1 
     1) Guy, Zach 9                     2) Henke, David 10                
     3) Henke, Karl 10                  4) Jordan, Malachi 10             
 16 Canton                                                52.49   1 
     1) Cournean, Nathan 9              2) Obrzut, Aidan 9                
     3) Taiwo, Oluwafemi 11             4) Rottkamp, JR 9                 
 17 Haddam-Killingworth                                   53.10   1 
     1) Kowal, John 10                  2) Cavrell, Kevin 9               
     3) Law, Aidan 9                    4) Zichichi, Andrew 10            
 18 Amity                                                 54.89   2 
     1) Zhang, William 10               2) Yang, Philip 10                
     3) London, Philip 10               4) Wissink, Cole 10               
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 1:29.65  4/25/2015   Windsor, Windsor                          
                         C Rush, T Coyle, N Williams, K Bonner             
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Windsor                                             1:31.72   3 
     1) Bryan, Gabriel 12               2) Gayle, Le-Andre 11             
     3) Holliday, Cordell 12            4) Burnett, Nathan 12             
          46.56 (46.56)    1:31.72 (45.17)
  2 Danbury                                             1:33.35   3 
     1) Cazorla, Jaden 11               2) Thomas, Malik 12               
     3) Santos, Luka 10                 4) Carter, Shamar 12              
          47.19 (47.19)    1:33.35 (46.16)
  3 Shelton                                             1:34.51   2 
     1) Gumbs, Camerin 12               2) Rodia, Michael 11              
     3) Kovachev, Martin 12             4) Andrade, Nicholas 12           
          47.23 (47.23)    1:34.51 (47.28)
  4 New Canaan                                          1:37.98   2 
     1) Crookenden, Patrick 12          2) Wise, John 10                  
     3) Babenkov, Sergiy 12             4) Savini, Nico 12                
          49.88 (49.88)    1:37.98 (48.10)
  5 Southington                                         1:38.28   3 
     1) Salzillo, Tyler 12              2) Porter, Trevor 12              
     3) Verderame, Joseph 12            4) Kiyak, Brendan 10              
          48.69 (48.69)    1:38.28 (49.59)
  6 Wethersfield                                        1:39.31   2 
     1) Wong, Shun 12                   2) Guerrera, Anthony 12           
     3) Zurzola, Zachary 10             4) Errickson, Jimmy 12            
          49.39 (49.39)    1:39.31 (49.93)
  7 Staples                                             1:40.80   2 
     1) McGeehan, Casey 12              2) Rose, Aiden 11                 
     3) Torres, Isaiah 10               4) Winser, Alexander 12           
          49.60 (49.60)    1:40.80 (51.20)
  8 Masuk                                               1:40.95   3 
     1) McShane, Aidan 12               2) Roberson, Isaiah 10            
     3) Gross, Theo 11                  4) Mahony, Conor 12               
          47.17 (47.17)    1:40.95 (53.78)
  9 Kennedy                                             1:41.23   3 
     1) Nelson, Elijah 12               2) Scarlett, Tyreke 11            
     3) Thomas, Taj 10                  4) Echevarria, Chris 11           
          51.39 (51.39)    1:41.23 (49.84)
 10 Weston                                              1:41.61   2 
     1) Oleynick, George 12             2) Spencer, Jack 10               
     3) Bello, Tim 9                    4) Phillips, Doug 9               
          49.95 (49.95)    1:41.61 (51.67)
 11 Trumbull                                            1:41.86   2 
     1) Cardone, William 11             2) Mead, Porter 12                
     3) McEniry, Liam 12                4) Schober, Henry 12              
          50.47 (50.47)    1:41.86 (51.39)
 12 Darien                                              1:41.91   1 
     1) Armstrong, Alec 11              2) Maclehose, Thomas 11           
     3) Hills, Aiden 11                 4) Firmin, Matt 12                
          50.92 (50.92)    1:41.91 (51.00)
 13 Haddam-Killingworth                                 1:42.80   3 
     1) Brown, Dalton 12                2) Knapp, Tyler 12                
     3) Mallon, Dmytri 11               4) Regan, Seth 11                 
          49.22 (49.22)    1:42.80 (53.58)
 14 Brookfield                                          1:47.30   2 
     1) Bouchard, Ethan 9               2) McLean-Felix, Kamaal 12        
     3) Soney, Anixon 9                 4) Xavier, Octavio 9              
          55.16 (55.16)    1:47.30 (52.15)
 15 Crosby                                              1:51.94   1 
     1) Amissah-Arthur, Kwame 9         2) Brathwaite, Jeramiyah 9        
     3) Moody, Armani 9                 4) Evon, Steven 10                
          56.35 (56.35)    1:51.94 (55.59)
 16 Canton                                              1:56.79   1 
     1) Biega, Nathaniel 10             2) Sleath, Aidan 11               
     3) Mason, Noah 11                  4) Neeley, Ethan 9                
          55.81 (55.81)  1:56.79 (1:00.99)
 -- Newtown                                                  DQ   1  zone violation
     1) Silverman, Isaac 12             2) Hampford, Will 12              
     3) Delia, Daniel 10                4) Ferris, Toby 11                
          51.94 (51.94)    1:42.89 (50.95)
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 3:22.63  4/28/2012   Danbury, Danbury                          
                         E Ward, A Winter, S Chiaravalle, P DeAngelo       
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Pomperaug                                           3:32.15   3 
     1) Cristino, Mark 11               2) Collette, Camden 11            
     3) Karp, Ryan 11                   4) Markward, Aidan 11             
      1:47.97 (1:47.97)    2:41.35 (53.38)    3:32.15 (50.80)
  2 Weston                                              3:34.54   3 
     1) Bill, Tobey 12                  2) Cassol, John 10                
     3) Oleynick, Andrew 12             4) Goodman, Baruch 12             
      1:47.30 (1:47.30)    2:42.55 (55.25)    3:34.54 (52.00)
  3 Fairfield Ludlowe                                   3:34.80   3 
     1) Rullo, Nicholas 12              2) Gander, Evan 12                
     3) Ellwanger, Aidan 10             4) Agostisi, Colin 12             
      1:47.18 (1:47.18)    2:42.38 (55.20)    3:34.80 (52.43)
  4 Kennedy                                             3:42.08   3 
     1) Scarlett, Tyreke 11             2) Trinkley, Michael 12           
     3) Mahony, William 12              4) Phillips, Tariq 12             
      1:50.42 (1:50.42)    2:48.33 (57.91)    3:42.08 (53.76)
  5 Crosby                                              3:42.50   3 
     1) Patrick, Malik 12               2) Days, Markeese 12              
     3) Lewis, Elijah 12                4) Burke, Jeffrey 9               
      1:48.85 (1:48.85)    2:45.22 (56.37)    3:42.50 (57.28)
  6 Danbury                                             3:45.13   2 
     1) Amalfitano, Brennan 12          2) Hopkins, Malachi 11            
     3) Addotey, Glenn 10               4) Lamour, Rock 12                
      1:52.49 (1:52.49)    2:48.95 (56.46)    3:45.13 (56.19)
  7 Derby                                               3:45.71   3 
     1) Bailey, Kanye 9                 2) Peppers, Monte 12              
     3) Mclean, Branden 10              4) Guevara-Cragwell, Javan 11     
      1:52.04 (1:52.04)    2:48.54 (56.50)    3:45.71 (57.18)
  8 New Canaan                                          3:46.19   2 
     1) Carraby-Jones, Ajamo 10         2) Malagoli, Allessandro 10       
     3) Lytle, Ryan 11                  4) Imbruce, Dylan 10              
      1:52.31 (1:52.31)    2:49.16 (56.86)    3:46.19 (57.03)
  9 Windsor                                             3:46.34   3 
     1) Blue, Tyler 10                  2) Wolliston, Brenden 11          
     3) Lambert, Keon 12                4) Caldwell, Michael 9            
      1:52.40 (1:52.40)    2:47.60 (55.21)    3:46.34 (58.75)
 10 Haddam-Killingworth                                 3:53.37   2 
     1) Sodergren, Luke 11              2) Howes, Owen 11                 
     3) Yepes, Niko 10                  4) Frith, Jarod 9                 
      1:53.52 (1:53.52)  2:53.91 (1:00.40)    3:53.37 (59.46)
 11 Staples                                             3:54.40   2 
     1) Keenan, Carrick 11              2) Wilson, Oscar 11               
     3) Szostak, Max 10                 4) Mott, Samir 9                  
      1:54.88 (1:54.88)  2:56.17 (1:01.29)    3:54.40 (58.24)
 12 Newtown                                             3:54.57   1 
     1) Albee, Ben 12                   2) Budge, Aidan 9                 
     3) Hornby, Will 10                 4) Nowaki, Benjamin 12            
      1:55.39 (1:55.39)    2:52.93 (57.55)  3:54.57 (1:01.64)
 13 East Lyme                                           3:55.02   3 
     1) Brandt, Magnum 10               2) Folz, Luciano 12               
     3) Bennett, Samuel 11              4) Rukundo, Fred 10               
      1:54.61 (1:54.61)  2:54.71 (1:00.11)  3:55.02 (1:00.31)
 14 Shelton                                             3:56.25   2 
     1) Bialy, Jacob 11                 2) Papadimitriou, Deven 10        
     3) Perry, Akeem 10                 4) Mysirlidis, Stelio 12          
      1:57.08 (1:57.08)  2:57.30 (1:00.22)    3:56.25 (58.95)
 15 Trumbull                                            3:56.48   2 
     1) Seymour, Zach 10                2) Michel, Sebastian 12           
     3) McEniry, Liam 12                4) Bowen, Nathan 12               
      1:57.59 (1:57.59)    2:56.94 (59.35)    3:56.48 (59.54)
 16 Jonathan Law                                        4:00.89   1 
     1) Wootton, Chris 10               2) Warters, Jackson 9             
     3) Birks, Zane 11                  4) Washington, Naheim 10          
      2:06.66 (2:06.66)    3:04.26 (57.60)    4:00.89 (56.63)
 17 Amity                                               4:04.75   1 
     1) Ignatowski, Ryan 11             2) Tischer, Aiden 9               
     3) Laskowski, Bryan 11             4) Li, Jason 12                   
      2:02.19 (2:02.19)  3:03.14 (1:00.96)  4:04.75 (1:01.62)
 18 Darien                                              4:05.94   2 
     1) Maclehose, Thomas 11            2) O'Rourke, Aidan 11             
     3) Morgan, Will 10                 4) Sangaru, Shishir 9             
      1:57.48 (1:57.48)  3:01.37 (1:03.90)  4:05.94 (1:04.57)
 19 Masuk                                               4:09.68   1 
     1) Cirillo, Kyle 11                2) Esposito, Nick 10              
     3) Swift, Carson 11                4) Edgar, Michael 9               
      2:03.56 (2:03.56)  3:06.60 (1:03.04)  4:09.68 (1:03.09)
 20 Canton                                              4:15.08   1 
     1) Conforti, Justin 11             2) Lashgari, Chase 10             
     3) Mower, Gabe 11                  4) Barton, Matt 11                
      2:07.36 (2:07.36)  3:11.88 (1:04.52)  4:15.08 (1:03.21)
 21 Greenwich                                           4:24.26   2 
     1) Pastore, Tommy 12               2) Ducret, Lucien 12              
     3) Bacco, Tyler 10                 4) Deluca, Tony 10                
      2:08.51 (2:08.51)  3:21.33 (1:12.82)  4:24.26 (1:02.94)
 
Boys 4x800 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: # 8:04.38  4/29/2017   Fairfield Ludlowe, Fairfield Ludlow       
                         C Agostisi, D Bates, B Ertel, I Bartlett          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Danbury                                             8:16.72   2 
     1) Hefele, Jacob 11                2) George, Benjamin 12            
     3) Kwarteng, Gabriel 10            4) Going, Malcolm 12              
      2:04.84 (2:04.84)  4:10.13 (2:05.29)  6:17.46 (2:07.34)  8:16.72 (1:59.26)
  2 Staples                                             8:22.55   2 
     1) Haas, Henry 12                  2) Lorenz, Luke 12                
     3) Lepska, George 10               4) Fierro, Morgan 11              
      2:05.03 (2:05.03)  4:10.60 (2:05.58)  6:14.94 (2:04.35)  8:22.55 (2:07.61)
  3 Fairfield Ludlowe                                   8:32.71   2 
     1) Rullo, Nicholas 12              2) Chavan, Kabir 12               
     3) Lovallo, Ethan 12               4) Agostisi, Colin 12             
      2:09.99 (2:09.99)  4:15.32 (2:05.34)  6:24.30 (2:08.98)  8:32.71 (2:08.42)
  4 East Lyme                                           8:35.75   2 
     1) Abbey, Christopher 11           2) Kung, Matthew 12               
     3) Avena, Robert 12                4) Rukundo, Fred 10               
      2:07.39 (2:07.39)  4:13.95 (2:06.57)  6:29.39 (2:15.44)  8:35.75 (2:06.37)
  5 New Canaan                                          8:38.53   2 
     1) Malagoli, Allessandro 10        2) Carraby-Jones, Ajamo 10        
     3) Lytle, Ryan 11                  4) Imbruce, Dylan 10              
      2:11.33 (2:11.33)  4:23.05 (2:11.72)  6:31.48 (2:08.44)  8:38.53 (2:07.06)
  6 Weston                                              8:47.32   2 
     1) Bill, Tobey 12                  2) Maya-Lafort, Antonio 9         
     3) Bello, Daniel 10                4) Kaeslin, Neil 12               
      2:07.25 (2:07.25)  4:22.81 (2:15.57)  6:43.15 (2:20.34)  8:47.32 (2:04.17)
  7 Trumbull                                            8:49.51   1 
     1) Collins, Matthew 12             2) Ignatov, Nikolai 11            
     3) Edwards, Varujan 9              4) Kulkarni, Tejas 12             
      2:12.72 (2:12.72)  4:29.38 (2:16.66)  6:44.72 (2:15.34)
  8 Windsor                                             8:53.77   2 
     1) Abbot, Cameron 11               2) Blue, Tyler 10                 
     3) Sanchez, Leonardo 10            4) Wolliston, Brenden 11          
      2:15.27 (2:15.27)  4:31.69 (2:16.42)  6:45.08 (2:13.39)  8:53.77 (2:08.70)
  9 Jonathan Law                                        8:55.27   1 
     1) Wootton, Chris 10               2) Periera-Ramos, Chris 11        
     3) Wasserman, Dan 12               4) McKenna-Hansen, Tyler 12       
      2:11.27 (2:11.27)  4:29.64 (2:18.37)  6:43.46 (2:13.83)  8:55.27 (2:11.81)
 10 Haddam-Killingworth                                 8:57.17   2 
     1) Uzwiak, Christian 11            2) Freeman, Seth 12               
     3) Rutledge, Sean 10               4) Coleman, Michael 11            
      2:09.21 (2:09.21)  4:21.41 (2:12.20)  6:39.07 (2:17.67)  8:57.17 (2:18.10)
 11 Pomperaug                                           8:57.42   1 
     1) Generali, Trey 11               2) Monahan, Timothy 10            
     3) Connelly, Michael 10            4) Johnson, Noah 12               
      2:13.16 (2:13.16)  4:31.42 (2:18.27)  6:50.30 (2:18.88)  8:57.42 (2:07.13)
 12 Shelton                                             9:10.96   1 
     1) Fulton, Brandon 11              2) Kocurek, Samuel 12             
     3) Derosa, John 12                 4) Richard, Matthew 12            
      2:19.47 (2:19.47)  4:36.25 (2:16.79)  6:52.71 (2:16.46)  9:10.96 (2:18.25)
 13 Newtown                                             9:10.98   1 
     1) Halmose, Justin 12              2) Hildenbrand, Evan 12           
     3) Jacobs, Nicholas 11             4) Wong, Alex 12                  
      2:14.51 (2:14.51)  4:39.88 (2:25.38)  6:56.78 (2:16.91)  9:10.98 (2:14.21)
 14 Southington                                         9:35.02   1 
     1) Rivera, Jared 10                2) Ditota, Michael 10             
     3) Francis, Trevor 10              4) Hoffman, Benjamin 12           
      2:23.23 (2:23.23)  4:48.70 (2:25.48)  7:09.44 (2:20.74)  9:35.02 (2:25.59)
 15 Darien                                              9:36.33   1 
     1) Bouton, Will 12                 2) Collins, Harry 11              
     3) Johnson, Phil 12                4) Smith, Jake 9                  
      2:17.90 (2:17.90)  4:39.36 (2:21.46)  7:05.78 (2:26.43)  9:36.33 (2:30.55)
 16 Kennedy                                             9:42.76   1 
     1) Guevara, Sergio 12              2) Rosario, Sebastian 11          
     3) Lamar, Aaron 12                 4) Solberg, Jordan 10             
      2:20.89 (2:20.89)  4:50.06 (2:29.18)  7:09.69 (2:19.63)  9:42.76 (2:33.08)
 17 Canton                                              9:43.66   1 
     1) O'Donnell, Liam 9               2) Barton, Matt 11                
     3) Miscikoski, Sean 10             4) Nickerson, Ryan 11             
      2:18.44 (2:18.44)  4:48.54 (2:30.10)  7:18.30 (2:29.77)  9:43.66 (2:25.37)
 18 Greenwich                                           9:56.46   2 
     1) Burke, Stephen 12               2) Kosyakov, Alexander 12         
     3) Jelinek, Zachary 9              4) Brock, Aidan 12                
      2:23.94 (2:23.94)  4:51.43 (2:27.50)  7:16.66 (2:25.23)  9:56.46 (2:39.81)
 19 Derby                                               9:58.20   1 
     1) Shepard, Blake 10               2) Liriano, Brian 12              
     3) Soto, Chris 11                  4) Aleksiejczuk, Adrian 11        
      2:19.59 (2:19.59)  4:51.85 (2:32.26)  7:24.09 (2:32.24)  9:58.20 (2:34.12)
 20 Crosby                                             10:08.27   1 
     1) Doucette, Nicholas 11           2) Medina, Danny 12               
     3) Guerrero, Joxel 10              4) Mercado, William 9             
      2:23.80 (2:23.80)  4:59.96 (2:36.16)  7:26.23 (2:26.28) 10:08.27 (2:42.05)
 
Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================
 Meet Record: # 3:32.50  4/30/2016   Wethersfield, Wethersfield                
                         C Manousos, P Hurley, E Young, T Stegman          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Southington                                         3:41.14   3 
     1) Porter, Trevor 12               2) Rogers, Kolby 12               
     3) Verderame, Joseph 12            4) Slesinski, Ryan 12             
          47.66 (47.66)    1:40.36 (52.70)  3:41.14 (2:00.78)
  2 Haddam-Killingworth                                 3:45.86   3 
     1) Mallon, Dmytri 11               2) Regan, Seth 11                 
     3) Criscuolo, Kyle 12              4) Jennings, Matt 10              
          48.22 (48.22)    1:42.27 (54.06)  3:45.86 (2:03.60)
  3 Danbury                                             3:49.44   3 
     1) Hopkins, Malachi 11             2) Smith, Deaven 10               
     3) Caldwell, Ryan 12               4) Rosemark, Dylan 11             
          50.48 (50.48)    1:44.32 (53.85)  3:49.44 (2:05.12)
  4 Darien                                              3:50.62   3 
     1) Balenzano, Nick 11              2) Dehmel, Austin 11              
     3) Armstrong, Alec 11              4) Grimm, Jacob 11                
          48.31 (48.31)    1:43.11 (54.81)  3:50.62 (2:07.51)
  5 Greenwich                                           3:55.48   2 
     1) Enslein, Robert 9               2) Bacco, Tyler 10                
     3) Mozer, Daniel 10                4) Sakai, Shun 11                 
          51.37 (51.37)    1:47.64 (56.28)  3:55.48 (2:07.85)
  6 Brookfield                                          3:56.47   2 
     1) McLean-Felix, Kamaal 12         2) Mclean-Felix, Zahir 9          
     3) Parris, Schyler 10              4) Parris, Jadon 11               
          52.34 (52.34)    1:47.74 (55.40)  3:56.47 (2:08.74)
  7 Trumbull                                            3:57.07   3 
     1) Hayes, Nigel 12                 2) Seymour, Evan 11               
     3) Collins, Matthew 12             4) Bowen, Nathan 12               
          50.02 (50.02)    1:43.64 (53.63)  3:57.07 (2:13.43)
  8 Fairfield Ludlowe                                   4:03.85   3 
     1) Buongiorno, Dillon 12           2) Feldman, Denholm 9             
     3) Galluzzo, Domenick 12           4) Havard, Quinn 10               
          50.73 (50.73)    1:47.90 (57.18)  4:03.85 (2:15.95)
  9 Canton                                              4:04.61   3 
     1) Taiwo, Oluwafemi 11             2) Biega, Nathaniel 10            
     3) Lashgari, Chase 10              4) Obrzut, Andrew 12              
          53.73 (53.73)  1:54.46 (1:00.74)  4:04.61 (2:10.15)
 10 New Fairfield                                       4:05.66   1 
     1) Gorman, Connor 12               2) Kentish, Dominic 12            
     3) Lagerman, Ralph 10              4) Williams, Bobby 10             
          51.31 (51.31)    1:48.19 (56.88)  4:05.66 (2:17.48)
 11 Staples                                             4:06.42   2 
     1) Nordberg, Konur 10              2) Bullock, Adam 10               
     3) Vosper, Aidan 10                4) Guiduli, Bruno 9               
          51.25 (51.25)  1:52.94 (1:01.70)  4:06.42 (2:13.48)
 12 Wethersfield                                        4:08.96   2 
     1) Stec, Liam 9                    2) Latina, Luke 10                
     3) Prevalla, Dorian 12             4) Reid, Peter 12                 
          53.55 (53.55)  1:53.77 (1:00.23)  4:08.96 (2:15.19)
 13 Crosby                                              4:09.06   2 
     1) Agba, Lazarus 10                2) Burke, Jeffrey 9               
     3) Leon-Figueroa, Jose 11          4) Cabrera, Diego 11              
          49.20 (49.20)    1:46.72 (57.52)  4:09.06 (2:22.35)
 14 Newtown                                             4:12.06   2 
     1) Coppola, Neil 10                2) Silverman, Isaac 12            
     3) Albee, Ben 12                   4) Sortino, Matt 10               
          49.71 (49.71)    1:49.13 (59.42)  4:12.06 (2:22.93)
 15 Masuk                                               4:15.66   1 
     1) Dellapiano, Jake 9              2) Gross, Theo 11                 
     3) Dauk, Brendan 10                4) Jackson, Ian 11                
          51.42 (51.42)    1:51.20 (59.78)  4:15.66 (2:24.47)
 16 Weston                                              4:17.27   2 
     1) Escandon, Ari 9                 2) Bello, Tim 9                   
     3) Golden, Connor 11               4) Rupprecht, Ryan 10             
          52.72 (52.72)  1:56.42 (1:03.70)  4:17.27 (2:20.86)
 17 Derby                                               4:22.72   3 
     1) Ibrahim, Xavier 12              2) Samoker, Rocco 12              
     3) Bailey, Kanye 9                 4) Soto, Chris 11                 
          49.72 (49.72)  1:49.97 (1:00.26)  4:22.72 (2:32.75)
 18 Pomperaug                                           4:36.28   1 
     1) Chen, Winson 11                 2) Cohen, Lucas 9                 
     3) Michael, Nathan 12              4) Collette, Dan 12               
          56.94 (56.94)  1:57.61 (1:00.68)  4:36.28 (2:38.67)
 
Boys Distance Medley
===================================================================
 Meet Record: # 10:21.97  4/28/2018   Staples, Staples                         
                          B Seiple, T Wright, C Myers, W Landowne           
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Danbury                                            10:48.90   2 
     1) Going, Malcolm 12               2) Caldwell, Ryan 12              
     3) Kwarteng, Gabriel 10            4) Hefele, Jacob 11               
      3:23.48 (3:23.48)    4:15.42 (51.95)  6:18.18 (2:02.76) 10:48.90 (4:30.73)
  2 Staples                                            10:54.52   2 
     1) Haas, Henry 12                  2) Wilson, Oscar 11               
     3) Lepska, George 10               4) Fierro, Morgan 11              
      3:22.18 (3:22.18)    4:18.94 (56.77)  6:17.91 (1:58.97) 10:54.52 (4:36.61)
  3 East Lyme                                          11:04.39   2 
     1) Abbey, Christopher 11           2) Whittaker, Sam 12              
     3) Kung, Matthew 12                4) Avena, Robert 12               
      3:25.33 (3:25.33)    4:22.26 (56.94)  6:30.62 (2:08.36) 11:04.39 (4:33.78)
  4 Haddam-Killingworth                                11:05.29   2 
     1) Uzwiak, Christian 11            2) Criscuolo, Kyle 12             
     3) Freeman, Seth 12                4) Jennings, Matt 10              
      3:28.28 (3:28.28)    4:21.89 (53.61)  6:30.38 (2:08.49) 11:05.29 (4:34.92)
  5 Shelton                                            11:07.56   2 
     1) Pineau, Tyler 12                2) Thompson, Chris 11             
     3) Sacoto, Joshua 12               4) Dillon Jr, Robert 12           
      3:24.87 (3:24.87)    4:20.42 (55.56)  6:34.59 (2:14.17) 11:07.56 (4:32.98)
  6 Greenwich                                          11:13.02   2 
     1) Brock, Aidan 12                 2) Bein, Alexander 11             
     3) Molekudy, Akash 12              4) Hill, Anthony 12               
      3:25.26 (3:25.26)    4:19.79 (54.53)  6:28.35 (2:08.57) 11:13.02 (4:44.68)
  7 Wethersfield                                       11:14.35   2 
     1) Gagne, Owen 10                  2) McNiece, Evan 11               
     3) Arnold, Alec 12                 4) Dunn, Mike 11                  
      3:29.14 (3:29.14)    4:22.94 (53.81)  6:32.14 (2:09.20) 11:14.35 (4:42.22)
  8 Trumbull                                           11:21.25   2 
     1) Gregory, Joseph 10              2) Michel, Sebastian 12           
     3) Hopwood, Owen 12                4) Lepore, Christopher 12         
      3:31.29 (3:31.29)    4:26.99 (55.71)  6:33.90 (2:06.92) 11:21.25 (4:47.35)
  9 Brookfield                                         11:31.66   2 
     1) Cox, Colby 12                   2) Parris, Schyler 10             
     3) Parris, Jadon 11                4) Finck, Daniel 12               
      3:34.72 (3:34.72)    4:29.82 (55.10)  6:43.47 (2:13.65) 11:31.66 (4:48.20)
 10 New Fairfield                                      11:43.05   1 
     1) Golino, Anthony 12              2) Lambert, Jerold 12             
     3) Krauss, Devin 10                4) Gibbons, Patrick 9             
      3:34.26 (3:34.26)    4:27.46 (53.21)  6:48.56 (2:21.10) 11:43.05 (4:54.50)
 11 Kennedy                                            11:45.75   2 
     1) Trinkley, Michael 12            2) Phillips, Tariq 12             
     3) Mahony, William 12              4) Brites, Alexander 11           
      3:42.87 (3:42.87)    4:38.76 (55.90)  6:53.36 (2:14.60) 11:45.75 (4:52.39)
 12 Fairfield Ludlowe                                  11:48.29   2 
     1) Boyle, Griffin 10               2) Ellwanger, Aidan 10            
     3) Ertel, Ian 12                   4) Sweeney, Samuel 11             
      3:38.96 (3:38.96)    4:35.91 (56.96)  6:50.38 (2:14.48) 11:48.29 (4:57.91)
 13 Jonathan Law                                       11:58.02   2 
     1) Wasserman, Dan 12               2) Birks, Zane 11                 
     3) McKenna-Hansen, Tyler 12        4) Loschiavo, Michael 11          
      3:38.66 (3:38.66)    4:32.81 (54.15)  6:48.09 (2:15.28) 11:58.02 (5:09.94)
 14 Newtown                                            12:01.07   1 
     1) Halmose, Justin 12              2) Budge, Aidan 9                 
     3) Hildenbrand, Evan 12            4) Jacobs, Nicholas 11            
      3:36.35 (3:36.35)  4:36.54 (1:00.19)  6:51.82 (2:15.29) 12:01.07 (5:09.26)
 15 Southington                                        12:15.86   1 
     1) Landino, Jackson 10             2) Salzillo, Tyler 12             
     3) Le, Kevin 10                    4) Borla, Grayson 9               
      3:41.34 (3:41.34)    4:39.15 (57.81)  7:00.57 (2:21.42) 12:15.86 (5:15.30)
 16 Weston                                             12:16.82   1 
     1) Leuzzi, Brandon 9               2) Clemens, Cooper 9              
     3) Bello, Daniel 10                4) Rupprecht, Ryan 10             
      3:39.19 (3:39.19)    4:35.67 (56.49)  6:58.32 (2:22.65) 12:16.82 (5:18.50)
 17 Pomperaug                                          12:17.13   1 
     1) Bevilacqua, Joey 10             2) Wiser, Brian 11                
     3) Rosenhein, Drew 10              4) Fromowitz, Joshua 10           
      3:40.15 (3:40.15)  4:41.71 (1:01.56)  7:07.24 (2:25.53) 12:17.13 (5:09.89)
 18 Canton                                             12:54.69   1 
     1) Conforti, Justin 11             2) Nickerson, Ryan 11             
     3) Mower, Gabe 11                  4) Richard, Sean 11               
      3:53.59 (3:53.59)  4:58.10 (1:04.52)  7:20.91 (2:22.81) 12:54.69 (5:33.78)
 19 Darien                                             13:22.67   1 
     1) Jones, Dylan 9                  2) O'Rourke, Aidan 11             
     3) Liu, Nicholas 10                4) Walsh, Jack 9                  
      4:06.87 (4:06.87)  5:09.39 (1:02.52)  7:39.75 (2:30.37) 13:22.67 (5:42.92)
 
Boys High Jump Relay
================================================================
 Meet Record: # 18-02  4/30/2016   Campbell, Zoto, Parker, Wethersfield        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellis, Chet               12 Staples                6-06.00  
  2 Funk, Ben                 11 Fairfield Lu           5-10.00  
  2 Torok, Dylan              11 Masuk                  5-10.00  
  2 Parker, Dan               12 Wethersfield           5-10.00  
  5 Fallon, John              11 Darien                 5-08.00  
  5 Bocchino, Jack            11 Shelton                5-08.00  
  5 Errickson, Jimmy          12 Wethersfield           5-08.00  
  5 Sweeney, Eamon            10 Haddam-Killi           5-08.00  
  5 Buongiorno, Dillon        12 Fairfield Lu           5-08.00  
  5 Hill, Anthony             12 Greenwich              5-08.00  
  5 Reynolds, Jack            10 Fairfield Lu           5-08.00  
 12 Mayerson, Aaron            9 Amity                  5-06.00  
 12 Luiz, Jimmy               11 Wethersfield           5-06.00  
 12 Gamble, Steven            11 Shelton                5-06.00  
 15 Ibekwe, Stephan           11 Shelton                5-04.00  
 15 Mead, Porter              12 Trumbull               5-04.00  
 15 Tutlis, Noah              10 Jonathan Law           5-04.00  
 15 Gibbens, Alex             11 New Canaan             5-04.00  
 15 Vargas, Sean              12 Masuk                  5-04.00  
 15 Contaxis, Jonathan        10 Jonathan Law           5-04.00  
 21 Bourgeois, Daniel         12 Greenwich              5-02.00  
 21 Colman, Alexander         10 Weston                 5-02.00  
 21 Henry, Ben                11 Darien                 5-02.00  
 21 Cheng, Garrett            10 Trumbull               5-02.00  
 21 Echevarria, Chris         11 Kennedy                5-02.00  
 21 Carifa, Zachary            9 Greenwich              5-02.00  
 21 Carratu, Christopher      11 New Canaan             5-02.00  
 28 Smith, Hunter             11 Masuk                  5-00.00  
 28 Mullings, Andrew          12 Crosby                 5-00.00  
 28 Coleman, Jae-Quan         10 Staples                5-00.00  
 28 Cavrell, Kevin             9 Haddam-Killi           5-00.00  
 28 Rivera, Matthew           12 Newtown                5-00.00  
 28 Jasinski, Aiden           12 Newtown                5-00.00  
 28 Henry, Tyrell             12 Crosby                 5-00.00  
 28 Law, Aidan                 9 Haddam-Killi           5-00.00  
 28 Estes, Griffin            12 Newtown                5-00.00  
 37 Varnas, Lucas             10 Staples                4-10.00  
 -- Dale, Torayle             11 Windsor                     NH  
 -- Sheikh, Danyal            12 Trumbull                    NH  
 -- Eppley, Ryan              12 Darien                      NH  
 -- Sacchetta, Nicholas       10 Weston                      NH  
 -- Peppers, Monte            12 Derby                       NH  
 -- Reid, Ryan                10 Windsor                     NH


                                  Boys High Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Fairfield Ludlowe                 17-02.00      10
                   2  Wethersfield                      17-00.00       8
                   3  Shelton                           16-06.00       6
                   4  Staples                           16-04.00       5
                   5  Masuk                             16-02.00       4
                   6  Greenwich                         16-00.00       3
                   7  Haddam-Killingworth               15-08.00       2
                   8  Newtown                           15-00.00       1
                   9  Darien                            10-10.00       
                  10  Jonathan Law                      10-08.00       
                  11  Trumbull                          10-06.00       
                  11  New Canaan                        10-06.00       
                  13  Crosby                            10-00.00       
                  14  Amity                              5-06.00       
                  15  Weston                             5-02.00       
                  15  Kennedy                            5-02.00    
 
Boys Pole Vault Relay
================================================================
 Meet Record: # 38-00  2013        Staples                                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hemphill, Jackson         12 Fairfield Lu          13-06.00  
  2 Bigelow, Matthew          10 Weston                12-06.00  
  2 Daly, Kieran              12 Darien                12-06.00  
  4 Selinske, Casey           12 Southington           11-06.00  
  4 Charkales, Andrew         11 New Canaan            11-06.00  
  6 Corazzo, Cameron          12 Wethersfield          11-00.00  
  6 Jasinski, Aiden           12 Newtown               11-00.00  
  6 Blumenstock, Michael      12 Weston                11-00.00  
  6 Deer, Ethan               12 Jonathan Law          11-00.00  
 10 Fitzpatrick, Riley        12 Pomperaug             10-06.00  
 10 Hills, Aiden              11 Darien                10-06.00  
 10 Edwards, Sam              10 Newtown               10-06.00  
 13 Waldron, Liam             11 Danbury               10-00.00  
 13 Giannini, Scott           12 Wethersfield          10-00.00  
 13 Collette, Dan             12 Pomperaug             10-00.00  
 13 Green, Jacob              11 Danbury               10-00.00  
 17 Hemphill, Bennett          9 Fairfield Lu           9-03.00  
 17 Howes, Owen               11 Haddam-Killi           9-03.00  
 17 Lichtenfels, Nathaniel    11 East Lyme              9-03.00  
 17 Adler, Jax                11 Staples                9-03.00  
 17 Persico, Nathan           11 Shelton                9-03.00  
 17 Merkin, Jeremy            10 Trumbull               9-03.00  
 17 McKeon, Daniel            11 Trumbull               9-03.00  
 24 Obrzut, Aidan              9 Canton                 8-06.00  
 24 Rottkamp, JR               9 Canton                 8-06.00  
 -- Altis, Hunter              9 Staples                     NH  
 -- Islam, Arvin               9 Shelton                     NH  
 -- Gallois, Andrew           11 New Canaan                  NH  
 -- Chesanow, Aiden           10 Southington                 NH  
 -- Coleman, James            12 Jonathan Law                NH  
 -- Ky, Jason                 12 Amity                       NH  
 -- Moon, Jay                 12 Amity                       NH  
 -- Knapp, Tyler              12 Haddam-Killi                NH

                                 Boys Pole Vault Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 2

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Weston                            23-06.00      10
                   2  Darien                            23-00.00       8
                   3  Fairfield Ludlowe                 22-09.00       6
                   4  Newtown                           21-06.00       5
                   5  Wethersfield                      21-00.00       4
                   6  Pomperaug                         20-06.00       3
                   7  Danbury                           20-00.00       2
                   8  Trumbull                          18-06.00       1
                   9  Canton                            17-00.00       
                  10  Southington                       11-06.00       
                  10  New Canaan                        11-06.00       
                  12  Jonathan Law                      11-00.00       
                  13  Haddam-Killingworth                9-03.00       
                  13  East Lyme                          9-03.00       
                  13  Shelton                            9-03.00       
                  13  Staples                            9-03.00    
 
Boys Long Jump Relay
===================================================================
 Meet Record: # 62-07.75  2010        Darien                                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hale, Ja'Kwan             12 Derby                 20-08.75   2 
  2 Brown, Dalton             12 Haddam-Killi          19-03.25   3 
  3 Umunakwe, Jude            12 Danbury               19-02.50   1 
  4 Montgomery, Zerion        10 Derby                 19-00.75   2 
  5 Orefice, John             12 Fairfield Lu          18-08.50   2 
  5 Johnson, Isaiah           12 Trumbull              18-08.50   5 
  7 Guyton, Marcus            11 Bethel                18-08.25   1 
  8 Guevara-Cragwell, Javan   11 Derby                 18-08.00   2 
  9 Bianchi, Owen             12 Greenwich             18-07.75   2 
 10 Figol, Kyle               11 Shelton               18-04.00   4 
 11 Vargas, Sean              12 Masuk                 18-02.50   3 
 12 Gamble, Steven            11 Shelton               18-01.50   4 
 13 Mahony, Conor             12 Masuk                 18-00.25   3 
 14 Faugno, David             10 Greenwich             17-11.00   2 
 15 Rogers, Kolby             12 Southington           17-10.50   4 
 16 Ashrifeh, Noor            11 Darien                17-10.00   2 
 17 Lambo, Carter             10 Fairfield Lu          17-08.50   2 
 18 Kowal, John               10 Haddam-Killi          17-04.75   3 
 19 Lacadie, Matt             11 Jonathan Law          17-04.00   3 
 20 Nelson, Elijah            12 Kennedy               17-03.75   4 
 21 Sheikh, Danyal            12 Trumbull              17-03.00   5 
 21 Jacobs, Rayshon           11 Jonathan Law          17-03.00   3 
 23 Salem, Joshua             12 Trumbull              17-02.00   5 
 23 Comizio, Kobe             10 Greenwich             17-02.00   2 
 25 Penta, Anthony            11 Southington           17-01.00   4 
 26 Dominquez, Martin         12 Shelton               17-00.00   4 
 27 Estes, Griffin            12 Newtown               16-11.75   3 
 28 Cassol, John              10 Weston                16-10.75   5 
 29 Olawale, Makaih           12 East Lyme             16-10.50   2 
 30 Koorejian, Samuel         12 Amity                 16-10.00   1 
 31 Kane, Gerard              11 Danbury               16-09.75   1 
 32 Cajigas, Joshua           10 New Canaan            16-09.50   3 
 33 Bryan, Xavier             11 Danbury               16-09.00   1 
 34 Bigelow, Matthew          10 Weston                16-08.75   5 
 35 Kamydo, Ivan              11 Windsor               16-07.00   5 
 36 Quinonez, Victor          10 Masuk                 16-05.50   3 
 37 Melger, Steven            11 Haddam-Killi          16-04.75   3 
 38 Martiska, Miles           12 Newtown               16-04.50   3 
 39 Kennedy, Alex              9 New Fairfiel          16-04.00   4 
 40 Chesanow, Aiden           10 Southington           16-03.25   4 
 41 Kentish, Dominic          12 New Fairfiel          16-03.00   4 
 42 Wissink, Cole             10 Amity                 16-02.75   1 
 43 Anand, Adithya            12 Fairfield Lu          16-02.00   2 
 43 Babenkov, Sergiy          12 New Canaan            16-02.00   3 
 45 Alvord, Patrick            9 Bethel                16-00.50   1 
 46 Lambert, Keon             12 Windsor               15-09.50   5 
 46 Carratu, Christopher      11 New Canaan            15-09.50   3 
 48 Dave, Raj                 11 Bethel                15-07.50   1 
 49 Kandula, Adharsh          10 Brookfield            15-07.00   1 
 50 Henry, Shemar             12 Crosby                15-04.25   1 
 51 Graham, Shaun             12 Amity                 15-02.25   1 
 52 Chicha, Sam               12 Weston                14-10.00   5 
 53 Deer, Spencer             10 Jonathan Law          14-08.50   3 
 54 Glenn, Wyatt              10 Staples               14-07.00   5 
 55 Balenzano, Nick           11 Darien                14-06.00   2 
 56 Hampford, Will            12 Newtown               14-03.00   3 
 57 Kelly, Conor              12 Brookfield            13-11.75   1 
 58 Padilla, Angel            12 Crosby                13-10.50   1 
 59 Pederson, Michael         10 New Fairfiel          13-02.50   4 
 60 Gada, Marshall            10 East Lyme             12-06.25   2 
 61 Devorsetz, Alex           10 Brookfield            12-01.00   1 
 62 Paris, Malachi            12 Crosby                 9-09.50   1 
 -- Szostak, Max              10 Staples                   FOUL   5

                                  Boys Long Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Derby                             58-05.50      10
                   2  Greenwich                         53-08.75       8
                   3  Shelton                           53-05.50       6
                   4  Trumbull                          53-01.50       5
                   5  Haddam-Killingworth               53-00.75       4
                   6  Danbury                           52-09.25       3
                   7  Masuk                             52-08.25       2
                   8  Fairfield Ludlowe                 52-07.00       1
                   9  Southington                       51-02.75       
                  10  Bethel                            50-04.25       
                  11  Jonathan Law                      49-03.50       
                  12  New Canaan                        48-09.00       
                  13  Weston                            48-05.50       
                  14  Amity                             48-03.00       
                  15  Newtown                           47-07.25       
                  16  New Fairfield                     45-09.50       
                  17  Brookfield                        41-07.75       
                  18  Crosby                            39-00.25       
                  19  Windsor                           32-04.50       
                  20  Darien                            32-04.00       
                  21  East Lyme                         29-04.75       
                  22  Kennedy                           17-03.75       
                  23  Staples                           14-07.00    
 
Boys Triple Jump Relay
===================================================================
 Meet Record: # 128-01.75  4/29/2017   Lounsbury, LaRovera, Soares, Seymour    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bianchi, Owen             12 Greenwich             40-11.50   2 
  2 Fuller, Peter             11 Canton                40-04.50   1 
  3 Macfarlane, John          11 Masuk                 38-11.00   3 
  4 Ibekwe, Stephan           11 Shelton               38-10.50   3 
  5 Figol, Kyle               11 Shelton               38-06.50   3 
  6 Andrew, Tristan           11 Newtown               38-04.75   3 
  7 Williams, Webster         12 Trumbull              38-03.00   4 
  8 Sturza, Adam              12 Greenwich             38-01.75   2 
  9 Schober, Henry            12 Trumbull              38-01.50   4 
 10 Spillane, Andy            11 Trumbull              38-01.25   4 
 11 Contaxis, Jonathan        10 Jonathan Law          37-11.00   2 
 12 Modehn, Dalton            11 Haddam-Killi          37-07.75   2 
 13 Bourgeois, Daniel         12 Greenwich             37-06.50   2 
 14 Henry, Ben                11 Darien                37-01.75   1 
 15 Zych, Oliver              12 Weston                36-11.00   4 
 16 Lacadie, Matt             11 Jonathan Law          36-08.50   2 
 17 Kamydo, Ivan              11 Windsor               36-07.00   4 
 18 Felag, Brian              10 Jonathan Law          36-03.00   2 
 19 Koorejian, Samuel         12 Amity                 36-02.00   1 
 20 Martiska, Miles           12 Newtown               36-01.50   3 
 21 Bryan, Xavier             11 Danbury               36-00.00   1 
 22 Swift, Carson             11 Masuk                 35-08.00   3 
 23 Nahmias, Jonathan         12 Newtown               35-06.50   3 
 23 Bocchino, Jack            11 Shelton               35-06.50   3 
 25 Obrzut, Andrew            12 Canton                35-06.00   1 
 26 Leonardis, Nicholas       11 Fairfield Lu          35-02.00   2 
 27 Emerson, Tom              11 Haddam-Killi          34-07.50   2 
 28 Anand, Adithya            12 Fairfield Lu          34-05.75   2 
 29 Melger, Steven            11 Haddam-Killi          34-02.75   2 
 30 Smith, Hunter             11 Masuk                 33-10.75   3 
 31 LaClair, Brandon          11 Canton                33-02.00   1 
 32 Kolek, Nathaniel          10 Staples               32-08.00   4 
 33 Fortin, Johnathan          9 Amity                 32-04.50   1 
 34 Iyer, Arjun               12 Fairfield Lu          31-01.50   2 
 35 Zanin, Alexander          11 Darien                30-03.50   1 
 36 Chicha, Dylan             10 Weston                28-10.00   4 
 37 Varnas, Lucas             10 Staples               27-06.50   4 
 38 Huss, Levi                 9 Amity                 27-02.00   1 
 -- Kane, Gerard              11 Danbury                   FOUL   1 
 -- Klebenow, Logan           11 Weston                    FOUL   4

                                 Boys Triple Jump Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Greenwich                        116-07.75      10
                   2  Trumbull                         114-05.75       8
                   3  Shelton                          112-11.50       6
                   4  Jonathan Law                     110-10.50       5
                   5  Newtown                          110-00.75       4
                   6  Canton                           109-00.50       3
                   7  Masuk                            108-05.75       2
                   8  Haddam-Killingworth              106-06.00       1
                   9  Fairfield Ludlowe                100-09.25       
                  10  Amity                             95-08.50       
                  11  Darien                            67-05.25       
                  12  Weston                            65-09.00       
                  13  Staples                           60-02.50       
                  14  Windsor                           36-07.00       
                  15  Danbury                           36-00.00   
 
Boys Shot Put Relay
===================================================================
 Marty Sauer Boy's Shot Put
 Meet Record: # 147-01  2012        Bloomfield                                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Aaron           12 Bloomfield            51-11.00   1 
  2 Campbell, Nicholas        12 Bloomfield            51-07.00   1 
  3 Campbell, Michael         11 Bloomfield            46-09.00   1 
  4 Gladstone, Zach           12 Staples               44-05.00   5 
  5 Callendar, Trey           11 Haddam-Killi          43-11.00   3 
  6 Lavoie, Colton            12 Haddam-Killi          43-09.00   3 
  7 Resnick, Matthew          12 Masuk                 42-10.00   3 
  8 Wilson, Davon             12 Derby                 42-07.00   2 
  9 Mysirlides, Andrew        11 Shelton               42-03.00   4 
 10 Wegman, Reed              12 Amity                 41-04.00   1 
 11 Morton, Joshua            11 East Lyme             41-02.00   2 
 12 Corbi, Kyle               11 Shelton               39-11.00   4 
 13 Pompa, Austin             11 Masuk                 39-09.00   3 
 14 Correa, Christian         12 Trumbull              39-03.00   5 
 15 Gargano, Sheldon          11 Jonathan Law          39-01.00   3 
 16 Harnish, Austin           12 Wethersfield          38-11.00   5 
 17 Moro, Dean                10 Staples               38-09.00   5 
 17 Ruggerio, John            11 Derby                 38-09.00   2 
 19 Sample, Wallace           12 Haddam-Killi          38-03.00   3 
 20 Theusen, Zachary          12 New Fairfiel          38-01.00   4 
 21 Skrym, Harrison           12 New Canaan            38-00.00   3 
 22 Cortinhas, Nick           10 Shelton               37-09.00   4 
 22 Perelmuter, David         12 Pomperaug             37-09.00   4 
 24 Simon, Benjamin           12 Amity                 37-08.00   1 
 24 Northrop, Jake            12 Fairfield Lu          37-08.00   2 
 26 Clark, Dan                12 Trumbull              37-07.00   5 
 27 McHugh, Michael           12 Trumbull              37-01.00   5 
 27 Krawiec, Brian            12 Staples               37-01.00   5 
 29 Vieira, Isaac             11 Danbury               36-11.00   2 
 30 Carroll, Robert           12 Newtown               36-10.00   3 
 31 Baker, Grant              10 Newtown               36-05.00   3 
 32 Krofssik, Jake            11 Masuk                 35-05.00   3 
 33 Chard, Sam                10 Greenwich             35-04.00   2 
 34 Martinez, Johanse         10 Danbury               35-00.00   2 
 34 McLaughlin, Colton        10 New Fairfiel          35-00.00   4 
 36 Fredrickson, Mark         12 Weston                34-08.00   5 
 37 Volpe, Connor             12 New Canaan            34-05.00   3 
 38 Myer, Robert              12 Fairfield Lu          34-04.00   2 
 39 Cleaves, Colin            12 Canton                34-03.00   1 
 40 Fitzgerald, Parker        12 Amity                 34-02.00   1 
 41 Forte, Max                12 New Canaan            34-00.00   3 
 42 Holst-Grubbe, Nathan      12 Pomperaug             33-11.00   4 
 43 Shanahan, Luke            11 Brookfield            33-09.00   1 
 43 LaFauci, Alexander        12 East Lyme             33-09.00   2 
 43 Andrews, Ryan             10 Southington           33-09.00   4 
 46 Obrzut, Adam              11 Canton                33-02.00   1 
 47 Ortiz, Daniel             10 Weston                33-01.00   5 
 48 Godfrey, Kyle             11 Newtown               32-09.00   3 
 49 Castellanos, Omar         12 New Fairfiel          32-05.00   4 
 50 DiFederico, Anthony       10 Jonathan Law          32-03.00   3 
 51 Hon, Nathan               11 Pomperaug             32-02.00   4 
 52 Geary, Matthew            10 Southington           31-10.00   4 
 53 Thompson, Nick            10 Wethersfield          29-10.00   5 
 54 Todd, Zachary             11 East Lyme             29-01.00   2 
 55 Magyar, Connor            10 Danbury               28-07.00   2 
 56 Cumming, Ryan             12 Weston                28-06.00   5 
 57 Finkelstein, Mitchell     12 Greenwich             28-02.00   2 
 58 Bonetti, David            12 Canton                27-11.00   1 
 59 DaEira, Justin            12 Brookfield            26-05.00   1 
 60 Leonardis, Nicholas       11 Fairfield Lu          25-08.00   2 
 61 Antin, Matthew            10 Brookfield            24-09.00   1 
 62 Iuteri, Edward            11 Greenwich             21-03.00   2 
 -- Silva, Josue              11 Derby                     FOUL   2

                                   Boys Shot Put Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Bloomfield                       150-03.00      10
                   2  Haddam-Killingworth              125-11.00       8
                   3  Staples                          120-03.00       6
                   4  Shelton                          119-11.00       5
                   5  Masuk                            118-00.00       4
                   6  Trumbull                         113-11.00       3
                   7  Amity                            113-02.00       2
                   8  New Canaan                       106-05.00       1
                   9  Newtown                          106-00.00       
                  10  New Fairfield                    105-06.00       
                  11  East Lyme                        104-00.00       
                  12  Pomperaug                        103-10.00       
                  13  Danbury                          100-06.00       
                  14  Fairfield Ludlowe                 97-08.00       
                  15  Weston                            96-03.00       
                  16  Canton                            95-04.00       
                  17  Brookfield                        84-11.00       
                  18  Greenwich                         84-09.00       
                  19  Derby                             81-04.00       
                  20  Jonathan Law                      71-04.00       
                  21  Wethersfield                      68-09.00       
                  22  Southington                       65-07.00    
 
Boys Discus Throw Relay
===================================================================
 Meet Record: # 400-09  4/30/2016   Williams, Davis, Samuels, Danbury          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Campbell, Nicholas        12 Bloomfield              142-02   3 
  2 Williams, Aaron           12 Bloomfield              133-03   3 
  3 Pompa, Austin             11 Masuk                   132-06   5 
  4 Holst-Grubbe, Nathan      12 Pomperaug               120-09   1 
  5 Northrop, Jake            12 Fairfield Lu            117-07   5 
  6 Samuels, Erris            12 Bloomfield              115-11   3 
  7 Fitzgerald, Parker        12 Amity                   114-02   3 
  8 Lavoie, Colton            12 Haddam-Killi            113-04   5 
  9 McHugh, Michael           12 Trumbull                110-03   2 
 10 Mack, Chase               12 Haddam-Killi            108-01   5 
 11 Kraninger, Joe            12 Greenwich               107-10   5 
 11 D'Ambra, William          11 Haddam-Killi            107-10   5 
 13 Silva, Josue              11 Derby                   107-05   4 
 14 Clark, Dan                12 Trumbull                106-06   2 
 14 Corbi, Kyle               11 Shelton                 106-06   1 
 16 Mysirlides, Andrew        11 Shelton                 106-03   1 
 17 Morton, Joshua            11 East Lyme               103-10   4 
 18 Pelehach, James           12 Canton                  103-07   3 
 19 Torres, Danny             11 New Canaan              103-05   5 
 20 Nowaki, Benjamin          12 Newtown                 101-07   1 
 21 Antin, Matthew            10 Brookfield              101-06   3 
 22 Tivadar, Andrew           12 Trumbull                101-01   2 
 23 Smith, Mathew             10 Fairfield Lu            100-05   5 
 24 Bonetti, David            12 Canton                   97-07   3 
 25 McKinnon, Carson          10 Shelton                  95-10   1 
 26 Gladstone, Zach           12 Staples                  95-09   2 
 27 Burke, Nevan              11 Greenwich                95-08   5 
 28 Mastino, Vincent          12 Fairfield Lu             93-05   5 
 29 Socci, Hunter             11 Masuk                    91-05   5 
 30 Mescavage, Henry          11 Pomperaug                91-00   1 
 31 Jones, Sebastian          12 Greenwich                90-01   5 
 32 Hon, Nathan               11 Pomperaug                89-03   1 
 33 Skrym, Harrison           12 New Canaan               87-10   5 
 33 Belton-Tilghman, Quinton  11 Amity                    87-10   3 
 35 Pauley, Jake              12 Staples                  85-09   2 
 36 Cleaves, Colin            12 Canton                   84-09   3 
 37 Ortiz, Daniel             10 Weston                   84-08   2 
 38 Vieira, Isaac             11 Danbury                  83-01   4 
 39 Nemecek, Luke             12 Amity                    82-10   3 
 40 Andrews, Ryan             10 Southington              82-02   1 
 41 Rodriguez, Abraham        11 Derby                    82-00   4 
 42 Weibel, Sydney            10 Darien                   81-03   4 
 43 Baker, Grant              10 Newtown                  79-07   1 
 44 Pohle, Henry              11 New Canaan               78-05   5 
 45 Murillo, Arthur           11 Masuk                    78-00   5 
 46 McKinley, Sean            11 Newtown                  77-10   1 
 47 Ruggerio, John            11 Derby                    77-04   4 
 48 Caselnova, Kenneth        12 New Fairfiel             77-02   1 
 49 LaFauci, Alexander        12 East Lyme                75-07   4 
 50 Geary, Matthew            10 Southington              72-03   1 
 51 Gutierrez, Miguel         10 Danbury                  72-02   4 
 52 Shanahan, Luke            11 Brookfield               71-10   3 
 53 Mclean-Felix, Zahir        9 Brookfield               70-11   3 
 54 Gray, Dustin              10 Staples                  69-10   2 
 55 Martin, Garrett           10 Darien                   66-07   4 
 56 Lamb, Robert              12 Weston                   64-08   2 
 57 Castellanos, Omar         12 New Fairfiel             62-02   1 
 58 Overbeck, Grayden         11 Darien                   60-06   4 
 59 Todd, Zachary             11 East Lyme                60-02   4 
 60 Mohamed, Waleed           11 Danbury                  58-09   4 
 61 Mosiej, Henry              9 New Fairfiel             57-05   1 
 62 Cumming, Ryan             12 Weston                   46-08   2

                                 Boys Discus Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Bloomfield                          391-04      10
                   2  Haddam-Killingworth                 329-03       8
                   3  Trumbull                            317-10       6
                   4  Fairfield Ludlowe                   311-05       5
                   5  Shelton                             308-07       4
                   6  Masuk                               301-11       3
                   7  Pomperaug                           301-00       2
                   8  Greenwich                           293-07       1
                   9  Canton                              285-11       
                  10  Amity                               284-10       
                  11  New Canaan                          269-08       
                  12  Derby                               266-09       
                  13  Newtown                             259-00       
                  14  Staples                             251-04       
                  15  Brookfield                          244-03       
                  16  East Lyme                           239-07       
                  17  Danbury                             214-00       
                  18  Darien                              208-04       
                  19  New Fairfield                       196-09       
                  20  Weston                              196-00       
                  21  Southington                         154-05    
 
Boys Javelin Throw Relay
===================================================================
 Meet Record: # 476-07  1992        Darien                                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Burke, Nevan              11 Greenwich               157-08   2 
  2 Norton, Connor            12 Amity                   142-03   5 
  3 Sample, Wallace           12 Haddam-Killi            138-09   2 
  4 Cochrane, Mike            12 Bethel                  136-10   5 
  5 Nemecek, Luke             12 Amity                   135-09   5 
  6 Kraninger, Joe            12 Greenwich               131-06   2 
  7 Salemme, Christopher      12 East Lyme               129-06   1 
  8 Cutright, Christian       12 Bethel                  129-05   5 
  9 Fredrickson, Mark         12 Weston                  129-00   4 
 10 Duthrie, Spencer          12 East Lyme               128-00   1 
 11 Belton-Tilghman, Quinton  11 Amity                   127-11   5 
 12 Harvey, Eric              12 Trumbull                127-08   4 
 13 Wilson, Davon             12 Derby                   126-10   1 
 14 Jones, Sebastian          12 Greenwich               124-10   2 
 15 Harnish, Austin           12 Wethersfield            124-04   4 
 15 DaEira, Justin            12 Brookfield              124-04   5 
 17 Bosco, John               10 Haddam-Killi            124-02   2 
 18 Minch, Zach               12 Masuk                   123-02   3 
 19 Seibold, Dominic          10 Darien                  122-10   1 
 20 Mastino, Vincent          12 Fairfield Lu            121-05   2 
 21 Krolikowski, Ryan         12 New Canaan              118-04   3 
 22 Chalon, Ethan             10 New Canaan              117-08   3 
 23 Kudej, Ryan               10 Shelton                 117-04   3 
 23 Samuels, Ethan            11 Bloomfield              117-04   5 
 25 Greenlaw, Donovan         10 Southington             117-00   4 
 26 Theusen, Zachary          12 New Fairfiel            116-00   3 
 27 Kaufman, Elliot           12 Staples                 115-07   4 
 28 Deer, Spencer             10 Jonathan Law            114-08   2 
 29 Boyle, Griffin            10 Fairfield Lu            114-05   2 
 30 Myer, Robert              12 Fairfield Lu            113-07   2 
 31 Bent, Jason               11 Bloomfield              113-02   5 
 32 Correard, Max             12 Bethel                  113-00   5 
 33 Bernetic, Steve           10 Shelton                 112-10   3 
 33 Caselnova, Kenneth        12 New Fairfiel            112-10   3 
 35 McKinley, Sean            11 Newtown                 112-08   3 
 36 Palmer, Richard           10 Weston                  112-05   4 
 37 DeAndrea, Chris           12 Trumbull                112-04   4 
 38 Champagne, Dylan          11 Haddam-Killi            111-09   2 
 39 Karas, Jacob              11 Jonathan Law            110-04   2 
 40 Hurd, Braeden             11 Shelton                 110-01   3 
 41 Freyler, Jack              9 Southington             109-05   4 
 41 Kirby, Will               11 Darien                  109-05   1 
 43 Williams, Gunner          12 Newtown                 108-06   3 
 44 Obrzut, Adam              11 Canton                  105-05   5 
 45 Godfrey, Kyle             11 Newtown                 102-10   3 
 46 Wisentaner, Mike          12 Masuk                    99-11   3 
 47 Aleksiejczuk, Adrian      11 Derby                    99-06   1 
 48 O'Leary, Kyle             11 Masuk                    99-00   3 
 49 Parker, Dan               12 Wethersfield             98-06   4 
 50 Selinske, Casey           12 Southington              97-10   4 
 51 Neleman, Hudson           11 New Canaan               96-05   3 
 52 Lamb, Robert              12 Weston                   95-07   4 
 53 Morello, John             11 Trumbull                 95-04   4 
 54 Gandenberger, Ben         10 East Lyme                93-07   1 
 55 Keenan, Carrick           11 Staples                  90-08   4 
 56 Mason, Noah               11 Canton                   89-10   5 
 57 Melendez, Michael         10 Derby                    88-11   1 
 58 Jolly, Christian           9 Danbury                  86-07   1 
 59 Alec, Capasso             12 Wethersfield             85-11   4 
 60 McLaughlin, Colton        10 New Fairfiel             85-10   3 
 61 Fitzpatrick, Charles      11 Staples                  85-08   4 
 62 Lott, Andrew              10 Brookfield               83-03   5 
 63 Pelehach, James           12 Canton                   79-10   5 
 64 Hirsch, Josh              11 Danbury                  74-10   1 
 65 Diesta, Vince             10 Brookfield               72-11   5 
 66 Mercado, Axel             10 Kennedy                  71-03   2 
 67 Jones, DeSean             11 Bloomfield               32-05   5


                                Boys Javelin Throw Relay
                            Team Rankings - Field Event Relay
                                  Members Per Team - 3

                Rank  Team                            Total Mark  Points
                ========================================================
                   1  Greenwich                           414-00      10
                   2  Amity                               405-11       8
                   3  Bethel                              379-03       6
                   4  Haddam-Killingworth                 374-08       5
                   5  East Lyme                           351-01       4
                   6  Fairfield Ludlowe                   349-05       3
                   7  Shelton                             340-03       2
                   8  Weston                              337-00       1
                   9  Trumbull                            335-04       
                  10  New Canaan                          332-05       
                  11  Southington                         324-03       
                  12  Newtown                             324-00       
                  13  Masuk                               322-01       
                  14  Derby                               315-03       
                  15  New Fairfield                       314-08       
                  16  Wethersfield                        308-09       
                  17  Staples                             291-11       
                  18  Brookfield                          280-06       
                  19  Canton                              275-01       
                  20  Bloomfield                          262-11       
                  21  Darien                              232-03       
                  22  Jonathan Law                        225-00       
                  23  Danbury                             161-05       
                  24  Kennedy                              71-03   
 
Mixed 800 Sprint Medley EXHIBITION
================================================================
 Meet Record: # 1:32.50  4/30/2016   Danbury, Danbury                          
                         N Known                                           
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Danbury                                             1:35.90  
          48.57 (48.57)    1:35.90 (47.33)
  2 Windsor                                             1:36.49  
          49.00 (49.00)    1:36.49 (47.49)
  3 Trumbull                                            1:45.14  
          53.17 (53.17)    1:45.14 (51.98)
  4 Southington                                         1:46.28  
          55.58 (55.58)    1:46.28 (50.70)
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Danbury                     70        2) Weston                     59   
    3) Fairfield Ludlowe           50        4) Ridgefield                 45.50
    5) Southington                 39        6) Trumbull                   37   
    7) Shelton                     37        8) Newtown                    29   
    9) Windsor                     25       10) Amity                      21   
   11) Canton                      20       12) St. Joseph                 17   
   13) New Milford                 16       14) Greenwich                  16   
   14) Darien                      16       16) Bloomfield                 14   
   17) Wethersfield                12.50    18) New Canaan                 12   
   19) Pomperaug                   12       20) Bethel                      9   
   20) Brookfield                   9       22) Staples                     7   
   23) Jonathan Law                 6       24) Haddam-Killingworth         4   
   25) New Fairfield                2

                     Female Team Scores -  Large Schools Division
 Place        School                                                         Points
     1        Danbury                                                          85
     2        Fairfield Ludlowe                                                79
     3        Shelton                                                          60
     4        Trumbull                                                         57
     5        Southington                                                      56
     6        Ridgefield                                                       55
     7        Newtown                                                          54
     8        Amity                                                            47
     9        Staples                                                          34
    10        Greenwich                                                        30
                                                                        
                     Female Team Scores -  Medium Schools Division
 Place        School                                                         Points
     1        New Milford                                                      92.50
     2        New Canaan                                                       90
     3        Darien                                                           73
     4        Pomperaug                                                        60
     4        Wethersfield                                                     60
     6        Windsor                                                          50
     7        Crosby                                                           24.50
     8        Kennedy                                                          14
                                                                         
                     Female Team Scores -  Small Schools Division
 Place        School                                                         Points
     1        Weston                                                          107
     2        Haddam-Killingworth                                              78.50
     3        Canton                                                           76.50
     4        St. Joseph                                                       57
     5        Jonathan Law                                                     54
     6        Brookfield                                                       45
     7        Derby                                                            30
     8        New Fairfield                                                    24
     9        Bethel                                                           22
    10        Bloomfield                                                       18                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Danbury                     64        2) Greenwich                  52   
    3) Haddam-Killingworth         45        4) Fairfield Ludlowe          41   
    5) Shelton                     39        5) Staples                    39   
    7) Trumbull                    27        8) Windsor                    26   
    8) Masuk                       26       10) Weston                     24   
   11) Bloomfield                  20       12) Darien                     19   
   13) Derby                       17       13) Wethersfield               17   
   15) East Lyme                   16       15) Newtown                    16   
   17) New Canaan                  15       18) Pomperaug                  15   
   19) Southington                 14       20) Bethel                     11   
   21) Jonathan Law                10       21) Amity                      10   
   23) Brookfield                   9       24) Kennedy                     5   
   25) Crosby                       4       25) Canton                      4 

                      Male Team Scores -  1 Large Schools Division
 Place        School                                                         Points
     1        Danbury                                                          88
     2        Greenwich                                                        76
     3        Shelton                                                          73.50
     4        Fairfield Ludlowe                                                73
     5        Staples                                                          71.50
     6        Trumbull                                                         68
     7        Newtown                                                          47
     8        Southington                                                      29
     9        Amity                                                            28
                                                                         
                      Male Team Scores -  2 Medium Schools Division
 Place        School                                                         Points
     1        Masuk                                                            81
     2        New Canaan                                                       79
     3        Darien                                                           77
     4        East Lyme                                                        56
     5        Wethersfield                                                     54
     6        Windsor                                                          49
     7        Pomperaug                                                        43
     8        Kennedy                                                          29
     9        Crosby                                                           26
                                                                         
                      Male Team Scores -  3 Small Schools Division
 Place        School                                                         Points
     1        Haddam-Killingworth                                             112
     2        Weston                                                           82
     3        Canton                                                           67
     4        Jonathan Law                                                     56
     5        Brookfield                                                       49
     6        Derby                                                            47
     7        New Fairfield                                                    27
     8        Bethel                                                           26
     9        Bloomfield                                                       21