[header_main.htm]
 

Last Update: Monday, October 12, 2009

 

21st Annual Brown Interscholastic Relays
Sponsored by FLEET BANK / ASICS
Brown University
Friday December 27, 2002 to Saturday December 28, 2002


Use landscape mode for printing



Brown University                                                                                              Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                              21st Annual Brown Interscholastic Relays                                       Page 1 
                                                  Sponsored by FLEET BANK / ASICS                                                   
                             Brown University - Friday December 27, 2002 to Saturday December 28, 2002                              
                                                                                                                                    
                                                  COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                                                   
                                                                                                                                    
Event 1 Boys Weight Throw Relay                                    Event 4 Girls Shot Put Relay (Continued)                         
-----------------------------------------------------------------                                                                   
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK              PTS      PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK              PTS   
=== ======================= ============ ==========        ===     === ======================= ============ ==========        ===   
  1 Relay Field             Bis Hend     166'05.50" 50.74m           5 Field Relay             Uniondale     82'02.50" 25.06m       
  2 Relay Field             Classical    159'11.50" 48.76m           6 Field Relay             North Quincy  78'04.25" 23.88m       
  3 Relay Field             WOONSOCKET-R 145'01.00" 44.22m           7 Field Relay             South King    77'08.00" 23.67m       
  4 Relay Field             South King   139'08.50" 42.58m           8 Field Relay             Cumberland    77'01.75" 23.51m       
  5 Relay Field             Iona Prep    133'04.50" 40.65m           9 Field Relay             MINEOLA - NY  77'00.00" 23.47m       
  6 Relay Field             Westerly     119'03.50" 36.36m          10 Field Relay             TOLL GATE-RI  76'11.75" 23.46m       
  7 Relay Field             TOLL GATE-RI 118'11.00" 36.25m          11 Field Relay             Bay Shore-NY  76'06.25" 23.32m       
  8 Relay Field             Cumberland    69'11.00" 21.31m          12 Field Relay             Sachem North  75'02.00" 22.91m       
  9 Relay Field             FAIRFIELD PR  62'08.50" 19.11m          13 Field Relay             Barrington    74'02.75" 22.63m       
 10 Relay Field             Chariho-RI    42'00.00" 12.80m          14 Field Relay             HHH           74'00.75" 22.57m       
                                                                    15 Field Relay             BLOOMFIELD    72'01.75" 21.99m       
Event 2 Boys Shot Put Relay                                         16 Feld Relay              Middle Count  71'00.50" 21.65m       
-----------------------------------------------------------------   17 Field Relay             A P Randolph  66'08.00" 20.32m       
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------   18 Field Rela              WESTHAMPTON   62'10.25" 19.16m       
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK              PTS      19 Field Relay             St Dominic    62'00.25" 18.90m       
=== ======================= ============ ==========        ===      20 Field Relay             Port Jeff     60'10.50" 18.55m       
  1 Relay Field             LA SALLE-RI  130'06.25" 39.78m          21 Field Relay             Westerly      57'02.75" 17.44m       
  2 Relay Field             FAIRFIELD PR 129'03.75" 39.41m          22 Field Relay             Mry Louis-Ny  56'04.25" 17.18m       
  3 Relay Field             Iona Prep    127'11.75" 39.01m          22 Field Relay             JFK BELLMORE  56'04.25" 17.18m       
  4 Relay Field             Berg Cath    124'08.00" 38.00m                                                                          
  5 Relay Field             SHAKER-NY    123'06.25" 37.65m         Event 5 Boys Long Jump Relay                                     
  6 Relay Field             CBA-Lincroft 117'08.50" 35.88m         -----------------------------------------------------------------
  7 Relay Field             St Jhn Villa 116'05.75" 35.50m         --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
  8 Relay Field             Westerly     116'00.75" 35.38m          PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK             PTS    
  9 Relay Field             Bis Hend     114'03.75" 34.84m         === ======================= ============ =========        ===    
  9 Relay Field             Syosset      114'03.75" 34.84m           1 Field Relay             BLOOMFIELD   59'06.75" 18.15m        
 11 Relay Field             TOLL GATE-RI 109'08.00" 33.43m           2 Field Relay             Bay Shore-NY 58'09.75" 17.93m        
 12 Relay Field             South King   109'04.50" 33.34m           3 Field Relay             Uniondale    53'09.75" 16.40m        
 13 Relay Field             Bay Shore-NY 107'02.25" 32.67m           4 Relay Field             Paul Robeson 53'02.50" 16.22m        
 14 Relay Field             HOLY TRINITY 105'04.75" 32.12m           5 Relay Field             SHAKER-NY    50'09.25" 15.47m        
 15 Relay Field             MANCHESTER - 101'04.25" 30.89m           6 Relay Field             CONARD-CT    50'02.00" 15.29m        
 16 Relay Field             BLOOMFIELD    95'00.75" 28.98m           7 Field Relay             Syosset      49'06.75" 15.11m        
 17 Relay Field             Transit Tech  92'07.50" 28.23m           8 Relay Field             St. Francis  48'03.75" 14.73m        
 18 Relay Field             Chariho-RI    87'01.75" 26.56m           9 Field Relay             WESTHAMPTON  47'10.50" 14.59m        
 19 Relay Field             WESTHAMPTON   82'10.75" 25.27m          10 Relay Field             Colonie-NY   36'02.00" 11.02m        
 20 Relay Field             SARATOGA SPR  48'03.50" 14.72m          11 Relay Field             East Cath    33'06.00" 10.21m        
 21 Relay Field             Port Jeff     32'08.00" 9.96m           12 Relay Field             FAIRFIELD PR 33'04.00" 10.16m        
                                                                    13 Field Relay             Saint John          ND 0.00m         
Event 4 Girls Shot Put Relay                                                                                                        
-----------------------------------------------------------------  Event 6 Girls Long Jump Relay                                    
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  -----------------------------------------------------------------
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK              PTS     --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
=== ======================= ============ ==========        ===      PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK             PTS    
  1 Field Relay             New Roch     101'01.75" 30.83m         === ======================= ============ =========        ===    
  2 Field Relay             Ledyard       94'01.00" 28.68m           1 Field Relay             MONROE WOODB 48'04.00" 14.73m        
  3 Field Relay             MONROE WOODB  90'09.25" 27.67m           2 Field Relay             Clara Barton 46'03.00" 14.10m        
  4 Field Relay             SMITHTOWN     88'04.75" 26.94m           3 Field Relay             Paul Robeson 45'05.00" 13.84m        
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                           
                                                                                                                                    
Event 6 Girls Long Jump Relay (Continued)                          Event 9 Girls High Jump Relay                                    
                                                                   -----------------------------------------------------------------
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK             PTS       PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK            PTS     
=== ======================= ============ =========        ===      === ======================= ============ =========       ===     
  4 Field Reay              MT VERNON-NY 45'01.50" 13.75m            1 Field Relay             Sachem North 14'02.00" 4.32m         
  5 Field Relay             Uniondale    44'00.50" 13.42m            2 Field Relay             Uniondale    13'09.00" 4.19m         
  6 Field Relay             Sachem North 42'11.00" 13.08m            3 Field Relay             MT VERNON-NY 10'04.00" 3.15m         
  7 Field Relay             North Quincy 42'09.00" 13.03m            4 Field Relay             New Roch     10'00.00" 3.05m         
  8 Field Relay             Comsewogue   41'10.50" 12.76m            5 Field Relay             SMITHTOWN     9'03.00" 2.82m         
  9 Field Relay             BLOOMFIELD   41'10.00" 12.75m            6 Field Relay             St Francis    4'06.00" 1.37m         
 10 Field Relay             WEST WARWICK 41'04.50" 12.61m            6 Field Relay             Shor-Wade Rv  4'06.00" 1.37m         
 11 Field Relay             New Roch     41'00.50" 12.51m            6 Field Relay             Brook Tech    4'06.00" 1.37m         
 12 Field Relay             Mry Louis-Ny 40'11.50" 12.48m                                                                           
 13 Field Relay             BARNSTABLE   40'04.25" 12.30m          Event 10 Boys High Jump Relay                                    
 14 Field Relay             HHH          39'05.00" 12.01m          -----------------------------------------------------------------
 15 Field Relay             SMITHTOWN    39'04.00" 11.99m          --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 16 Field Relay             Tilden       38'06.00" 11.73m           PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK            PTS     
 17 Field Relay             A P Randolph 34'02.25" 10.42m          === ======================= ============ =========       ===     
 18 Field Relay             WESTHAMPTON  31'09.00" 9.68m             1 Relay Field             CBA-Lincroft 17'03.00" 5.26m         
 19 Field Relay             Cumberland   30'05.25" 9.28m             2 Relay Field             Uniondale    12'00.00" 3.66m         
 20 Field Relay             St Francis   26'11.00" 8.20m             3 Relay Field             Berg Cath    11'00.00" 3.35m         
 21 Field Relay             Shor-Wade Rv 22'03.00" 6.78m             4 Relay Field             St. John-MA   6'00.00" 1.83m         
 22 Field Relay             St Dominic   21'11.50" 6.69m             4 Relay Field             Smithfield    6'00.00" 1.83m         
 23 Field Relay             Port Jeff    12'05.50" 3.80m             6 Relay Field             Bay Shore-NY  5'06.00" 1.68m         
                                                                     - Relay Field             BURNT HILLS         NH               
Event 7 Boys Triple Jump                                             - Relay Field             Shrewsbury          NH               
-----------------------------------------------------------------    - Relay Field             WESTHAMPTON         NH               
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------                                                                   
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK             PTS      Event 11 Boys Pole Vault                                         
=== ======================= ============ =========        ===      -----------------------------------------------------------------
  1 Johnson Oni             St Raphael   43'05.50" 13.25m          --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
  2 Jermel Wilson           Bay Shore-NY 42'02.50" 12.87m           PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK            PTS     
  3 Carl Smith              CAMDEN - NJ  41'08.50" 12.71m          === ======================= ============ =========       ===     
  4 Herlentz Mesidor        Uniondale    30'09.50" 9.39m             1 Gavin Mc Mahon          Fordham Prep 14'06.00" 4.42m         
  - Dan Doherty             Fordham Prep      FOUL                   2 Adam Bokuniewicz        TOLL GATE-RI 12'06.00" 3.81m         
  - Shaun Kippins           SHAKER-NY           ND                   3 Mike Corsillo           Fordham Prep 12'00.00" 3.66m         
                                                                     4 Max Manthos             Bay Shore-NY 12'00.00" 3.66m         
Event 8 Girls Triple Jump                                            5 Chase Davis             Ledyard      11'00.00" 3.35m         
-----------------------------------------------------------------    6 Shaun Strizzi           SHAKER-NY    11'00.00" 3.35m         
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------    - Chris Eck               Berg Cath           NH               
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK             PTS        - R.J. Long               SHAKER-NY           NH               
=== ======================= ============ =========        ===                                                                       
  1 Kerry-An Robinson       New Roch     36'03.50" 11.06m          Event 12 Boys 1,600 Mtr Sprint Medley Fr/Soph                    
  2 Yanique Sharpe          MT VERNON-NY 36'02.50" 11.04m          -----------------------------------------------------------------
  3 Jasmine Montgomery      Paul Robeson 34'06.00" 10.52m          --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
  4 Jermaine Stanislaus     Brook Tech   34'02.00" 10.41m           PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
  5 Ashley Thompson         East Cath    34'00.50" 10.38m           == ================================================= ======= == 
  6 Valin Jordan            Mry Louis-Ny 32'11.00" 10.03m            1 MSM       Mt St Michael-NY                        3:50.55  1 
  7 Meghan Garrity          SMITHTOWN    32'06.00" 9.91m                1) Andre Easton          2) Eric Pettaway                   
  - Krista Maynard          Tolman              ND                      3) Troy Robinson         4) Jerry Roman                     
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                               
                                                                                                                                    
Event 12 Boys 1,600 Mtr Sprint Medley Fr/Soph (Continued)          Event 13 Girls 1,600 Mtr Sprint Medley Fr/Soph (Continued)       
                                                                                                                                    
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
 == ================================================= ======= ==    == ================================================= ======= == 
  2 IO        Iona Prep-NY                            3:56.74  1     8 CB        Clara Barton-NY                         4:50.68  4 
  3 BS        Bay Shore-NY                            4:02.23  3     9 SS        SARATOGA SPRINGS                        4:54.01  4 
  4 MAN       MANCHESTER - CT                         4:05.10  1    10 WS        Westerly-RI                             4:55.92  1 
  5 PRB       Paul Robeson-NY                         4:05.25  3    11 NQ        North Quincy-Mass                       4:56.36  2 
  6 TT        Transit Tech-NY                         4:09.02  1    12 BS        Bay Shore-NY                            4:56.52  4 
  7 SHA       SHAKER-NY                               4:09.20  2    13 BT        Brooklyn Tech-NY                        4:57.78  3 
  8 MEP       MEPHAM - NY                             4:09.58  3    14 TG        TOLL GATE-RI                            5:00.84  3 
  9 UN        Uniondale-NY                            4:10.10  3    15 ER        ERASMUS HALL - NY                       5:03.64  2 
 10 ER        ERASMUS HALL - NY                       4:12.26  1    16 PF        Port Jefferson-NY                       5:04.21  2 
 11 BH        Bishop Hendricken-RI                    4:13.24  3    17 SMT       SMITHTOWN - NY                          5:06.36  2 
 12 BC        Bergen Catholic-NJ                      4:13.70  3    18 EC        East Catholic-Ct                        5:07.80  1 
 13 HOPE      Hope-RI                                 4:13.88  2    19 CUMB      Cumberland-RI                           5:08.10  3 
 14 MTP       Mt Pleasant-RI                          4:14.50  1    20 UR        Ursuline-NY                             5:09.13  3 
 15 SY        Syosset-NY                              4:14.85  2    21 MTP       Mt Pleasant-RI                          5:09.97  1 
 16 BLO       BLOOMFIELD,CT                           4:14.93  2    22 LS        LA SALLE-RI                             5:14.54  4 
 17 COLO      Colonie-NY                              4:15.26  2    23 PR        Port Richmond-NY                        5:17.08  3 
 18 BT        Brooklyn Tech-NY                        4:16.04  3    24 TIL       Tilden                                  5:17.62  1 
 19 FP        Fordham Prep-NY                         4:17.38  2    25 MI        MINEOLA - NY                            5:17.83  1 
 20 CUMB      Cumberland-RI                           4:20.33  1    26 CON       CONARD-CT                               5:20.31  1 
 21 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  4:23.97  1    27 ND        Notre Dame-NY                           5:20.88  4 
 22 X         Xavier-Ct                               4:24.26  1    28 SWR       Shoreham-Wading River-NY                5:21.10  2 
 23 PR        Port Richmond-NY                        4:25.48  4    29 BV        Bay View-RI                             5:22.78  2 
 24 MDWD      Midwood-NY                              4:25.88  3    30 LDY       Ledyard-Ct                              5:23.40  1 
 25 CON       CONARD-CT                               4:26.67  2    31 SN        Sachem North-NY                         5:31.32  1 
 26 TIL       Tilden                                  4:29.26  1    32 SD        Saint Dominic-NJ                        5:41.67  2 
 27 WS        Westerly-RI                             4:30.22  4    33 SF        Saint Francis-NY                        5:47.37  3 
 28 SRA       St Raphael-RI                           4:38.30  2    34 MLO       Mary Louis-NY                           5:48.58  3 
 29 EC        East Catholic-Ct                        4:38.42  2    35 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  6:03.58  2 
 30 FA        FAIRFIELD-CT                            4:42.93  4                                                                    
 31 BFD       Bishop Ford-NY                          4:45.30  2   Event 14 Boys Distance Medley Fr/Soph                            
                                                                   -----------------------------------------------------------------
Event 13 Girls 1,600 Mtr Sprint Medley Fr/Soph                     --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
-----------------------------------------------------------------   PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     PT
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------   == ================================================= ======== ==
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT     1 LON       Londonderry,NH                          11:10.34   
 == ================================================= ======= ==        1) Paul Ahern            2) Nate Filicicchia                
  1 MV        MT VERNON-NY                            4:27.52  3        3) Matt MacAskill        4) Vinny Olsen                     
     1) Kendra Vaughan        2) Takaziah Bowen                      2 COLO      Colonie-NY                              11:44.80   
     3) Patricia Bowen        4) Kirsten Fields                      3 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    11:45.60   
  2 APR       A P Randolph-NY                         4:41.68  3     4 X         Xavier-Ct                               11:49.32   
  3 PRB       Paul Robeson-NY                         4:42.31  1     5 BH        Bishop Hendricken-RI                    11:50.86   
  4 WI        WASHINGTON IRVING-NY                    4:42.43  2     6 SHA       SHAKER-NY                               11:57.94   
  5 CHL       CHELMSFORD                              4:42.66  2     7 SJV       St John Villa-NY                        12:02.89   
  6 NR        New Rochelle-NY                         4:44.42  3     8 LO        LOWELL -MASS                            12:07.88   
  7 HHH       HALF HALLOW HILLS                       4:50.48  1     9 SY        Syosset-NY                              12:12.19   
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                           
                                                                                                                                    
Event 14 Boys Distance Medley Fr/Soph (Continued)                  Event 16 Boys Distance Medley Champion                           
                                                                   -----------------------------------------------------------------
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     PT   PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     PT
 == ================================================= ======== ==   == ================================================= ======== ==
 10 ME        Methuen-Mass                            12:25.95       1 FP        Fordham Prep-NY                         10:34.12   
 11 PF        Port Jefferson-NY                       12:27.24          1) Jose Fernandez        2) Greg Sans                       
 12 WIL       Wilton                                  12:32.51          3) Conrad Dalton         4) Brian Mc Cabe                   
 13 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  12:33.37       2 BH        Bishop Hendricken-RI                    10:34.51   
 14 FP        Fordham Prep-NY                         12:44.60       3 SJ-P      St. John's Prep-MA                      10:34.64   
 15 CON       CONARD-CT                               12:44.71       4 CBA       Christian Brothers-NJ                   10:43.73   
 16 CUMB      Cumberland-RI                           12:46.89       5 KBG       Kellenberg-NY                           10:47.45   
 17 AMY       AMITY REGIONAL - CT                     12:46.93       6 SY        Syosset-NY                              10:53.11   
 18 PIL       Pilgrim-RI                              12:47.67       7 LON       Londonderry,NH                          10:59.28   
 19 FRP       FAIRFIELD PREP                          12:50.33       8 MAN       MANCHESTER - CT                         11:02.06   
 20 TG        TOLL GATE-RI                            13:16.83       9 MEP       MEPHAM - NY                             11:07.53   
 21 TOL       Tolman-RI                               13:21.28                                                                      
 22 IO        Iona Prep-NY                            13:43.48     Event 17 Girls Distance Medley Champion                          
 23 JFK       JFK BELLMORE-NY                         13:57.16     -----------------------------------------------------------------
  - MDWD      Midwood-NY                                    DQ     --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
                                                                    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     PT
Event 15 Girls Distance Medley Fr/Soph                              == ================================================= ======== ==
-----------------------------------------------------------------    1 SS        SARATOGA SPRINGS                        12:32.60   
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------       1) Ruby Solomon          2) Alysha Mc Elroy                 
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT       3) Lindsey Ferguson      4) Nicole Blood                    
 == ================================================= ======== ==    2 COLO      Colonie-NY                              12:47.39   
  1 SS        SARATOGA SPRINGS                        13:12.04  2    3 COL       Columbia-NY                             12:59.88   
     1) Karyn Delay           2) Alex Berenis                        4 WS        Westerly-RI                             13:03.54   
     3) Cameron Vahanian      4) Cabbie Rossi                                                                                       
  2 BS        Bay Shore-NY                            13:40.94  1  Event 18 Boys 4x400 Meter Relay Fr/Soph                          
  3 MEP       MEPHAM - NY                             14:10.32  2  -----------------------------------------------------------------
  4 SD        Saint Dominic-NJ                        14:26.86  2  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
  5 COL       Columbia-NY                             14:30.84  3   PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
  6 NR        New Rochelle-NY                         14:31.61  1   == ================================================= ======= == 
  7 PIL       Pilgrim-RI                              14:37.12  1    1 MSM       Mt St Michael-NY                        3:44.14  3 
  8 MV        MT VERNON-NY                            14:42.59  2       1) Troy Robinson         2) Andre Easton                    
  9 HHH       HALF HALLOW HILLS                       14:50.51  2       3) Jerry Roman           4) Eric Pettaway                   
 10 SWR       Shoreham-Wading River-NY                14:53.52  2    2 FP        Fordham Prep-NY                         3:51.31  2 
 11 SF        Saint Francis-NY                        15:11.97  1    3 SHA       SHAKER-NY                               3:52.06  1 
 12 SAC       SACHEM                                  15:12.01  1    4 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    3:53.41  1 
 13 MTP       Mt Pleasant-RI                          15:23.08  2    5 SJ-P      St. John's Prep-MA                      3:57.10  1 
 14 APR       A P Randolph-NY                         15:24.95  2    6 X         Xavier-Ct                               3:58.24  2 
 15 LS        LA SALLE-RI                             15:33.22  1    7 MDWD      Midwood-NY                              3:59.67  1 
 16 TG        TOLL GATE-RI                            15:52.79  2    8 BS        Bay Shore-NY                            4:00.06  1 
 17 BT        Brooklyn Tech-NY                        15:54.71  2    9 HOPE      Hope-RI                                 4:01.50  2 
 18 JFK       JFK BELLMORE-NY                         16:29.59  1   10 SY        Syosset-NY                              4:02.37  2 
 19 PRB       Paul Robeson-NY                         16:42.88  1   11 COLO      Colonie-NY                              4:03.63  2 
 20 TIL       Tilden                                  18:29.40  1   12 PF        Port Jefferson-NY                       4:04.41  2 
  - WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                       DNF  1   13 TT        Transit Tech-NY                         4:05.21  2 
                                                                    14 ER        ERASMUS HALL - NY                       4:07.89  3 
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
=========================================================== page break =======
                                                  
                                                                                                                                    
Event 18 Boys 4x400 Meter Relay Fr/Soph (Continued)                Event 19 Girls 4x400 Meter Relay Fr/Soph (Continued)             
                                                                                                                                    
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
 == ================================================= ======= ==    == ================================================= ======= == 
 15 CUMB      Cumberland-RI                           4:09.33  1    25 BV        Bay View-RI                             5:08.75  1 
 16 PRB       Paul Robeson-NY                         4:09.84  3    26 ND        Notre Dame-NY                           5:15.10  4 
 17 BC        Bergen Catholic-NJ                      4:12.58  2    27 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  5:20.00  4 
 18 CON       CONARD-CT                               4:25.65  3    28 PF        Port Jefferson-NY                       5:20.46  2 
 19 AMY       AMITY REGIONAL - CT                     4:26.15  2    29 SAC       SACHEM                                  5:20.74  2 
 20 BFD       Bishop Ford-NY                          4:26.90  2    30 SWR       Shoreham-Wading River-NY                5:24.86  3 
 21 WS        Westerly-RI                             4:27.52  1    31 PR        Port Richmond-NY                        5:46.58  1 
 22 PR        Port Richmond-NY                        4:30.45  1     - PRB       Paul Robeson-NY                              DQ  2 
 23 FA        FAIRFIELD-CT                            4:43.50  3     - BFD       Bishop Ford-NY                               DQ  2 
 24 TOL       Tolman-RI                               4:45.60  1                                                                    
 25 JFK       JFK BELLMORE-NY                         4:51.33  3   Event 20 Boys Distance Medley                                    
  - TIL       Tilden                                       DQ  3   -----------------------------------------------------------------
  - UN        Uniondale-NY                                 DQ  1   --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
                                                                    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT
Event 19 Girls 4x400 Meter Relay Fr/Soph                            == ================================================= ======== ==
-----------------------------------------------------------------    1 LDY       Ledyard-Ct                              11:04.77  1
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------       1) Tom Scott             2) Chris Troxell                   
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT        3) Ryan Moore            4) David Holliday                  
 == ================================================= ======= ==     2 WIL       Wilton                                  11:08.71  3
  1 CHL       CHELMSFORD                              4:28.25  1     3 SFP       St. Francis Prep                        11:11.56  1
     1) Jill Randolf          2) Kelly Forsyth                       4 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    11:12.02  3
     3) Abby Thatcher         4) Marlee Berg                         5 LSNY      LA SALLE - NY                           11:14.37  1
  2 MV        MT VERNON-NY                            4:29.12  3     6 COLO      Colonie-NY                              11:19.67  2
  3 BS        Bay Shore-NY                            4:31.52  3     7 AMY       AMITY REGIONAL - CT                     11:20.22  1
  4 APR       A P Randolph-NY                         4:32.33  1     8 WS        Westerly-RI                             11:21.41  3
  5 NR        New Rochelle-NY                         4:41.89  2     9 SJ-P      St. John's Prep-MA                      11:28.11  2
  6 TG        TOLL GATE-RI                            4:42.77  3    10 BS        Bay Shore-NY                            11:29.23  2
  7 NQ        North Quincy-Mass                       4:43.31  3    11 LS        LA SALLE-RI                             11:35.11  3
  8 CB        Clara Barton-NY                         4:44.68  3    12 HTR       HOLY TRINITY - NY                       11:35.33  1
  9 HHH       HALF HALLOW HILLS                       4:48.27  1    13 CK        Christ King                             11:35.77  1
 10 BT        Brooklyn Tech-NY                        4:51.54  1    14 PIL       Pilgrim-RI                              11:41.48  2
 11 UR        Ursuline-NY                             4:51.87  2    15 MDWD      Midwood-NY                              11:41.74  2
 12 MI        MINEOLA - NY                            4:52.48  3    16 UN        Uniondale-NY                            11:48.87  2
 13 WI        WASHINGTON IRVING-NY                    4:55.23  3    17 SHA       SHAKER-NY                               11:49.05  3
 14 SMT       SMITHTOWN - NY                          4:55.68  2    18 BFD       Bishop Ford-NY                          11:52.78  1
 15 EC        East Catholic-Ct                        4:56.49  4    19 CUMB      Cumberland-RI                           11:53.40  3
 16 SD        Saint Dominic-NJ                        4:57.35  1    20 PR        Port Richmond-NY                        11:59.85  2
 17 SF        Saint Francis-NY                        5:02.14  1    21 TT        Transit Tech-NY                         12:00.12  1
 18 TIL       Tilden                                  5:03.38  2    22 IO        Iona Prep-NY                            12:00.75  3
 19 CON       CONARD-CT                               5:03.71  1    23 FRP       FAIRFIELD PREP                          12:01.52  3
 20 SS        SARATOGA SPRINGS                        5:05.15  3    24 TOL       Tolman-RI                               12:02.10  3
 21 ER        ERASMUS HALL - NY                       5:05.69  1    25 BT        Brooklyn Tech-NY                        12:04.26  2
 22 LDY       Ledyard-Ct                              5:07.74  3    26 HOPE      Hope-RI                                 12:09.12  1
 23 COL       Columbia-NY                             5:07.93  2    27 VA        VALLEY STREAM - NY                      12:14.57  2
 24 JFK       JFK BELLMORE-NY                         5:08.60  2    28 TG        TOLL GATE-RI                            12:16.94  1
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
=========================================================== page break =======                                                 
                                                                                                                                    
Event 20 Boys Distance Medley (Continued)                          Event 22 Boys 55 Meter High Hurdles                              
                                                                   -----------------------------------------------------------------
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------  ------------ Preliminary Results - Saturday 12/28/02 ------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT   PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT           
 == ================================================= ======== ==  === ========================= ================ ==== ==           
 29 MTP       Mt Pleasant-RI                          12:17.00  2    1 Herlentz Mesidor          Uniondale        7.62  3           
 30 JFK       JFK BELLMORE-NY                         12:37.56  3    2 Yudehweh Gbaa             Hope             7.66  1           
                                                                     3 Saidu Ezihe               Port Rich        7.70  2           
Event 21 Girls Distance Medley                                       4 Kurt Kinkead              VALLEY STREA     7.84  3           
-----------------------------------------------------------------    5 Mike Carroll              St Jhn Pr,Ma     7.95  2           
--------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------    6 Jack Sherman              DENNIS-YARMO     8.03  1           
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT    7 Dan Briggs                BURNT HILLS      8.02  2           
 == ================================================= ======== ==    8 Randy Nixon               WESTHAMPTON      8.03  2           
  1 BS        Bay Shore-NY                            12:41.68  1    9 St Clari Deshong          Brook Tech       8.07  1           
     1) Ryann Hoffman         2) Uairlin Di Prieto                  10 Jamel Mosely              Colonie-NY       8.29  1           
     3) Danica Dupuy          4) Laura Cummings                     10 John Daly                 SMITHTOWN        8.29  2           
  2 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    12:54.58  2   12 Pat Zongo                 Colonie-NY       8.44  3           
  3 NR        New Rochelle-NY                         12:57.68  3   13 Clark Palicka             Fordham Prep     8.47  3           
  4 ND        Notre Dame-NY                           13:19.23  3   14 Paris Allen               Paul Robeson     8.62  2           
  5 HTR       HOLY TRINITY - NY                       13:23.31  1   15 Bill Patry                AMITY            8.73  3           
  6 SWR       Shoreham-Wading River-NY                13:29.94  1   16 Jason Pilar               Paul Robeson     8.77  1           
  7 EM        EAST MEADOW - NY                        13:31.97  1   17 Gabriel Evelyn            Port Rich        8.88  1           
  8 HHH       HALF HALLOW HILLS                       13:43.36  2   18 Ante Lathrop              Westerly         8.95  3           
  9 CM        Comsewogue-NY                           13:53.88  3   19 Chris Matteson            Chariho-RI       8.98  1           
 10 SMT       SMITHTOWN - NY                          13:54.65  2   20 Dan Newman                Smithfield       9.04  2           
 11 SAC       SACHEM                                  13:56.35  3   21 Joe Cruz                  LA SALLE - N     9.84  3           
 12 PR        Port Richmond-NY                        14:06.47  3  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 13 KBG       Kellenberg-NY                           14:06.64  3   PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME PTS          
 14 FA        FAIRFIELD-CT                            14:14.70  1  === ========================= ================ ==== ===          
 15 BV        Bay View-RI                             14:16.26  2    1 Saidu Ezihe               Port Rich        7.55              
 16 JFK       JFK BELLMORE-NY                         14:16.87  2    2 Herlentz Mesidor          Uniondale        7.61              
 17 MV        MT VERNON-NY                            14:19.99  2    3 Yudehweh Gbaa             Hope             7.76              
 18 MCTY      Middle Country-NY                       14:23.99  2    4 Kurt Kinkead              VALLEY STREA     7.86              
 19 CUMB      Cumberland-RI                           14:24.18  1    5 Dan Briggs                BURNT HILLS      8.00              
 20 TG        TOLL GATE-RI                            14:24.60  1    6 Jack Sherman              DENNIS-YARMO     8.02              
 21 LDY       Ledyard-Ct                              14:36.52  2    7 Mike Carroll              St Jhn Pr,Ma     8.14              
 22 BT        Brooklyn Tech-NY                        14:45.50  1                                                                   
 23 LS        LA SALLE-RI                             14:46.18  1  Event 23 Boys 55 Meter Dash                                      
 24 UR        Ursuline-NY                             14:50.12  2  -----------------------------------------------------------------
 25 VA        VALLEY STREAM - NY                      14:51.56  3  ------------ Preliminary Results - Saturday 12/28/02 ------------
 26 SD        Saint Dominic-NJ                        15:03.02  2   PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT           
 27 CK        Christ King                             15:05.29  1  === ========================= ================ ==== ==           
 28 MTP       Mt Pleasant-RI                          15:07.85  3    1 Kenneth Walker            BLOOMFIELD       6.49  1           
 29 CB        Clara Barton-NY                         15:09.94  3    2 Corey Sheets              BLOOMFIELD       6.66  3           
 30 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  15:43.73  3    3 Jon Stakley               Ledyard          6.81  2           
                                                                     4 Dahna Deleston            East Cath        6.68  3           
                                                                     5 Obaro Emenike             Fordham Prep     6.69  1           
                                                                     6 Cordell Ennis             Paul Robeson     6.92  2           
                                                                     7 Henry Perez               Shor-Wade Rv     6.75  1           
                                                                     8 Sequey Roberts            Hope             6.76  3           
                                                                     9 Ronnie Williams           WARWICK VETS     6.77  1           
                                                                    10 Sherron Bullock           CAMDEN - NJ      6.79  1           
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                                
                                                                                                                                    
Event 23 Boys 55 Meter Dash (Continued)                            Event 25 Boys 500 Meter Run (Continued)                          
------------ Preliminary Results - Saturday 12/28/02 ------------                                                                   
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT             -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
=== ========================= ================ ==== ==              PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    HT PTS    
 11 Jermain Artwell           Uniondale        6.84  3             === ========================= ================ ======= == ===    
 12 Brendan Lamboy            WARWICK VETS     6.88  3               7 Kendon Pope               ERASMUS HALL     1:10.08  2        
 13 Anthony Holloway          Colonie-NY       6.94  2               8 Curtis Fotiades           Port Jeff        1:10.09  2        
 14 Casey Morris              MANCHESTER -     6.97  2               9 Micah Nation              Transit Tech     1:13.91  1        
 15 Kevin Dubuc               East Green       6.98  1                                                                              
 16 Cory Bonnano              Colonie-NY       7.05  1             Event 26 Boys 4x55 Meter Relay Hurdles                           
 17 Corey Gitten              Paul Robeson     7.06  3             -----------------------------------------------------------------
 18 Jason Ellis               AMITY            7.11  3             -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 19 Mike Zubrow               MANCHESTER -     7.16  2              PL RELAY AFFILIATION                                 TIME  HT HT
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------   == ================================================= ===== == ==
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME PTS              1 FP        Fordham Prep-NY                         32.81  1   
=== ========================= ================ ==== ===                 1) Greg Sans             2) Mike Corsillo                   
  1 Kenneth Walker            BLOOMFIELD       6.44                     3) Clark Palicka         4) Gavin Mc Mahon                  
  2 Corey Sheets              BLOOMFIELD       6.55                  2 UN        Uniondale-NY                            33.16  1   
  3 Dahna Deleston            East Cath        6.64                  3 COLO      Colonie-NY                              33.53  2   
  4 Obaro Emenike             Fordham Prep     6.71                  4 BC        Bergen Catholic-NJ                      33.85  3   
  5 Henry Perez               Shor-Wade Rv     6.75                  5 CAMD      CAMDEN - NJ                             35.06  5   
  6 Jon Stakley               Ledyard          6.79                  6 LDY       Ledyard-Ct                              35.50  3   
  7 Sequey Roberts            Hope             6.79                  7 BR        Brockton-Ma                             35.59  5   
  8 Cordell Ennis             Paul Robeson     6.94                  8 BH        Bishop Hendricken-RI                    35.90  3   
                                                                     9 CBA       Christian Brothers-NJ                   36.06  2   
Event 24 Boys 800 Meter Run                                         10 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  37.25  4   
-----------------------------------------------------------------   11 CHA       Chariho-RI                              37.62  4   
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------   12 MDWD      Midwood-NY                              38.34  1   
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS          13 CUMB      Cumberland-RI                           42.02  2   
=== ========================= ================ ======= ===                                                                          
  1 Jose Fernandez            Fordham Prep     1:57.69             Event 27 Boys 1 Mile Run                                         
  2 Daniel Obaseki            St Francis       1:59.08             -----------------------------------------------------------------
  3 Ken Sinkovitz             Berg Cath        1:59.17             -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
  4 Matt Amderson             MANCHESTER -     2:03.39              PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS       
  5 T.J. Arcuri               Syosset          2:04.01             === ========================= ================ ======= ===       
  6 Ian Wright                Colonie-NY       2:06.60               1 David Murphy              Bis Hend         4:19.96           
  7 Jawanza Hall              Transit Tech     2:06.94               2 Neil Hamel                Cumberland       4:22.62           
  8 Pat Gann                  GUILFORD-CT      2:07.11               3 Mike Foley                SARATOGA SPR     4:23.40           
  9 Dan Kearney               Berg Cath        2:08.81               4 Ahmed Haji                CONARD-CT        4:24.12           
 10 Colin Murphy              South King       2:09.87               5 Stephen Walsh             Bis Hend         4:24.59           
                                                                     6 Conor Lanz                VALLEY STREA     4:25.21           
Event 25 Boys 500 Meter Run                                          7 Brian Mc Cabe             Fordham Prep     4:25.89           
-----------------------------------------------------------------    8 Gavin Coombs              GRISWOLD         4:26.58           
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------    9 Owen Mc Kenna             Xavier-Ct        4:26.76           
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    HT PTS       10 Michael Webley            Transit Tech     4:26.94           
=== ========================= ================ ======= == ===       11 Eric Giddings             SOUTH PORTLA     4:27.95           
  1 Conrad Dalton             Fordham Prep     1:05.42  1           12 Mark Alizzi               Syosset          4:28.06           
  2 Melville Rogers           Transit Tech     1:05.85  1           13 Reynolds Chapman          GRISWOLD         4:33.77           
  3 Seren Ozcan               Syosset          1:07.35  1           14 Sean Hyland               Kellenberg       4:48.38           
  4 Pat Mc Conville           Colonie-NY       1:08.83  2                                                                           
  5 Davon Briggs              Port Rich        1:09.13  1                                                                           
  6 Pierre Ville              Paul Robeson     1:09.49  2                                                                           
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                                 
                                                                                                                                    
Event 30 Boys 1,600 Mtr Sprint Medley                              Event 31 Boys 4x200 Meter Relay (Continued)                      
-----------------------------------------------------------------                                                                   
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
 == ================================================= ======= ==    == ================================================= ======= == 
  1 TT        Transit Tech-NY                         3:37.05  5     2 TIL       Tilden                                  1:35.58  4 
     1) Melville Rogers       2) Micah Nation                        3 CK        Christ King                             1:37.25  3 
     3) Corey Baker           4) Michael Wobley                      4 SJNP      Saint John's Prep-Mass                  1:37.36  3 
  2 SJ        Saint John's-Mass                       3:41.63  4     5 WV        WARWICK VETS-RI                         1:37.57  2 
  3 VA        VALLEY STREAM - NY                      3:42.86  5     6 SJ        Saint John's-Mass                       1:38.57  2 
  4 SJNP      Saint John's Prep-Mass                  3:43.39  4     7 SY        Syosset-NY                              1:38.61  1 
  5 BS        Bay Shore-NY                            3:49.03  4     8 MAN       MANCHESTER - CT                         1:38.83  2 
  6 TIL       Tilden                                  3:49.07  1     9 PR        Port Richmond-NY                        1:39.45  4 
  7 LDY       Ledyard-Ct                              3:50.71  2    10 HTR       HOLY TRINITY - NY                       1:39.46  2 
  8 WS        Westerly-RI                             3:50.87  5    11 LS        LA SALLE-RI                             1:39.50  2 
  9 UN        Uniondale-NY                            3:52.49  5    12 PF        Port Jefferson-NY                       1:39.80  1 
 10 BLO       BLOOMFIELD,CT                           3:53.23  5    13 BH        Bishop Hendricken-RI                    1:40.71  4 
 11 X         Xavier-Ct                               3:54.79  4    14 CBA       Christian Brothers-NJ                   1:41.03  3 
 12 AMY       AMITY REGIONAL - CT                     3:56.29  5    15 SWR       Shoreham-Wading River-NY                1:42.12  4 
 13 BFD       Bishop Ford-NY                          3:56.43  2    16 X         Xavier-Ct                               1:43.35  4 
 14 CAMD      CAMDEN - NJ                             3:58.02  3    17 LDY       Ledyard-Ct                              1:44.60  5 
 15 SF        Saint Francis-NY                        3:58.21  2    18 CHA       Chariho-RI                              1:44.83  3 
 16 CK        Christ King                             3:58.76  1    19 FRP       FAIRFIELD PREP                          1:45.24  1 
 17 PRB       Paul Robeson-NY                         4:00.40  6    20 MDWD      Midwood-NY                              1:46.26  3 
 18 SY        Syosset-NY                              4:00.57  1    21 SF        Saint Francis-NY                        1:46.86  1 
 19 MDWD      Midwood-NY                              4:01.06  2    22 TG        TOLL GATE-RI                            1:47.58  3 
 20 FP        Fordham Prep-NY                         4:01.32  4    23 BLO       BLOOMFIELD,CT                           1:48.27  2 
 21 CBA       Christian Brothers-NJ                   4:04.89  3    24 CUMB      Cumberland-RI                           1:50.91  5 
 22 FRP       FAIRFIELD PREP                          4:06.14  6    25 BFD       Bishop Ford-NY                          1:53.71  5 
 23 BC        Bergen Catholic-NJ                      4:06.71  1     - BHB       BURNT HILLS BALLSTON                         DQ  4 
 24 HOPE      Hope-RI                                 4:07.55  3     - WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                       DQ  1 
 25 COLO      Colonie-NY                              4:08.73  1                                                                    
 26 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  4:08.74  2   Event 32 Boys 4x800 Meter Relay                                  
 27 DY        DENNIS-YARMOUTH-MA                      4:10.49  3   -----------------------------------------------------------------
 28 PF        Port Jefferson-NY                       4:11.21  2   -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 29 GUI       GUILFORD-CT                             4:11.86  4    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT
 30 JFK       JFK BELLMORE-NY                         4:12.81  3    == ================================================= ======== ==
 31 MI        MINEOLA - NY                            4:18.82  6     1 CBA       Christian Brothers-NJ                    8:12.48  1
  - SMT       SMITHTOWN - NY                              DNF  6        1) Chris Guenther        2) Peter Glackin                   
  - BT        Brooklyn Tech-NY                            DNF  1        3) Brett Fiorovanti      4) Brian Giglio                    
  - PR        Port Richmond-NY                             DQ  3     2 SJNP      Saint John's Prep-Mass                   8:17.51  2
                                                                     3 SF        Saint Francis-NY                         8:28.72  1
Event 31 Boys 4x200 Meter Relay                                      4 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                     8:31.14  1
-----------------------------------------------------------------    5 GRS       GRISWOLD - CT                            8:31.20  2
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------    6 MAN       MANCHESTER - CT                          8:32.53  1
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT     7 LSNY      LA SALLE - NY                            8:33.05  1
 == ================================================= ======= ==     8 BC        Bergen Catholic-NJ                       8:33.27  1
  1 HOPE      Hope-RI                                 1:35.04  1     9 MDWD      Midwood-NY                               8:35.22  1
     1) Yudehweh Gbaa         2) Wilson Calderone                   10 WIL       Wilton                                   8:37.60  2
     3) Jonson Saldival       4) Sequey Roberts                     11 BH        Bishop Hendricken-RI                     8:45.80  2
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                      
                                                                                                                                    
Event 32 Boys 4x800 Meter Relay (Continued)                        Event 34 Boys 4x400 Meter Relay                                  
                                                                   -----------------------------------------------------------------
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT   PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
 == ================================================= ======== ==   == ================================================= ======= == 
 12 AMY       AMITY REGIONAL - CT                      8:46.49  1    1 FP        Fordham Prep-NY                         3:26.46  4 
 13 KBG       Kellenberg-NY                            8:48.04  2       1) Greg Sans             2) Will Holder                     
 14 CUMB      Cumberland-RI                            8:50.44  2       3) Jose Fernandez        4) Conrad Dalton                   
 15 GUI       GUILFORD-CT                              8:51.87  1    2 TT        Transit Tech-NY                         3:27.17  1 
 16 LDY       Ledyard-Ct                               8:52.11  2    3 CBA       Christian Brothers-NJ                   3:30.87  1 
 17 BS        Bay Shore-NY                             8:54.51  2    4 MSM       Mt St Michael-NY                        3:32.26  1 
 18 PIL       Pilgrim-RI                               8:55.21  2    5 UN        Uniondale-NY                            3:33.54  3 
 19 MEP       MEPHAM - NY                              8:55.24  2    6 TIL       Tilden                                  3:36.33  5 
 20 COLO      Colonie-NY                               8:58.28  1    7 SJNP      Saint John's Prep-Mass                  3:36.62  1 
 21 CON       CONARD-CT                                8:59.79  1    8 VA        VALLEY STREAM - NY                      3:36.76  3 
 22 SJ        Saint John's-Mass                        9:01.26  2    9 MAN       MANCHESTER - CT                         3:36.89  5 
 23 BFD       Bishop Ford-NY                           9:07.03  2   10 ER        ERASMUS HALL - NY                       3:36.96  4 
 24 CHA       Chariho-RI                               9:13.67  3   11 PF        Port Jefferson-NY                       3:40.79  4 
 25 SY        Syosset-NY                               9:14.28  3   12 SJ        Saint John's-Mass                       3:41.23  4 
 26 CK        Christ King                              9:31.46  1   13 X         Xavier-Ct                               3:41.25  2 
 27 X         Xavier-Ct                                9:35.27  2   14 MDWD      Midwood-NY                              3:42.21  1 
 28 BT        Brooklyn Tech-NY                         9:37.32  3   15 PRB       Paul Robeson-NY                         3:42.63  4 
 29 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                   9:40.00  2   16 LDY       Ledyard-Ct                              3:44.30  2 
 30 FP        Fordham Prep-NY                          9:40.69  2   17 AMY       AMITY REGIONAL - CT                     3:46.07  3 
 31 FRP       FAIRFIELD PREP                           9:40.88  1   18 CAMD      CAMDEN - NJ                             3:46.30  3 
 32 ER        ERASMUS HALL - NY                        9:55.95  1   19 CK        Christ King                             3:46.97  2 
 33 CAMD      CAMDEN - NJ                             10:03.69  3   20 WS        Westerly-RI                             3:48.39  5 
 34 PR        Port Richmond-NY                        10:19.60  1   21 BS        Bay Shore-NY                            3:51.94  3 
                                                                    22 BT        Brooklyn Tech-NY                        3:54.77  4 
Event 33 Boys 3,000 Meter Run                                       23 COLO      Colonie-NY                              3:56.30  1 
-----------------------------------------------------------------   24 SY        Syosset-NY                              3:56.99  2 
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------   25 BFD       Bishop Ford-NY                          3:57.33  5 
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS          26 CHA       Chariho-RI                              3:58.47  2 
=== ========================= ================ ======= ===          27 MI        MINEOLA - NY                            4:03.68  2 
  1 Rob Hofmann               MEPHAM - NY      8:57.33              28 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  4:06.76  3 
  2 David Krause              AMITY            9:04.13                                                                              
  3 David Holliday            Ledyard          9:08.64             Event 35 Girls 55 Meter High Hurdles                             
  4 Patrick Ryan              CBA-Lincroft     9:13.62             -----------------------------------------------------------------
  5 Mike Meehan               Barrington       9:13.78             ------------ Preliminary Results - Saturday 12/28/02 ------------
  6 Andrew Woodman            Bis Hend         9:19.18              PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT          
  7 Adam Moitoso              Bis Hend         9:23.29             === ========================= ================ ===== ==          
  8 Dan Sisczkiewicz          Westerly         9:25.88               1 Tiana Riel                HOPKINTON -       8.76  3          
  9 Theo Shaheen              CBA-Lincroft     9:26.30               2 Katie Hoppe               HOPKINTON -       8.83  1          
 10 Chad Uy                   Syosset          9:27.56               3 Marlene Priest            DENNIS-YARMO      9.11  2          
 11 Justin Chung              MANCHESTER -     9:44.61               4 Kara Sullivan             Cumberland        9.20  2          
 12 Anthony Velez             Port Rich        9:50.38               5 Jessica Picha             Shor-Wade Rv      9.26  3          
 13 Jordan Kimble             GRISWOLD         9:50.49               6 Kate Beaman               DENNIS-YARMO      9.44  1          
                                                                     7 Laura Nanni               LA SALLE-RI       9.29  3          
                                                                     8 Summer Dennis             Middle Count      9.47  3          
                                                                     9 Tiffany Williamson        SMITHTOWN         9.48  1          
                                                                    10 Tia Harewood              HHH               9.50  3          
                                                                    11 K'Daya Ravizee            New Roch          9.63  1          
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                                  
                                                                                                                                    
Event 35 Girls 55 Meter High Hurdles (Continued)                   Event 37 Girls 800 Meter Run                                     
------------ Preliminary Results - Saturday 12/28/02 ------------  -----------------------------------------------------------------
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT            -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
=== ========================= ================ ===== ==             PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS       
 12 Ashley Brophy             TOLL GATE-RI      9.68  3            === ========================= ================ ======= ===       
 13 Nicole Scifo              Bay Shore-NY      9.69  2              1 Nana Hanson-Hall          New Roch         2:17.16           
 14 Nzinga Alleyne            Paul Robeson      9.70  1              2 Carolyn Yates             TOLL GATE-RI     2:18.53           
 15 Jasmine Montgomery        Paul Robeson      9.78  2              3 Oriana Farley             HAMPDEN ACAD     2:20.97           
 16 Kara Hurston              WEST WARWICK      9.90  2              4 Alyssa Lotmore            BISHOP MAGIN     2:24.48           
 17 Lynn Layne                New Roch         10.14  2              5 Lindsey Ferguson          SARATOGA SPR     2:26.66           
 18 Carly Alvernaz            WEST WARWICK     10.15  2              6 Andrea Staid              LOWELL -MASS     2:29.57           
 19 Kim Portier               Bay Shore-NY     10.23  1              7 Holly Young               DENNIS-YARMO     2:30.96           
 20 Shatiya George            Uniondale        10.50  3              8 Katie Lima                Westerly         2:32.02           
 21 Lauren Sosulski           SMITHTOWN        11.30  1              9 Jessie Lozier             FAIRFIELD-CT     2:32.48           
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------   10 Dana De Ingenis           Bay View         2:37.69           
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  PTS            11 Kendra Corr               Columbia-NY      2:47.23           
=== ========================= ================ ===== ===                                                                            
  1 Tiana Riel                HOPKINTON -       8.63               Event 38 Girls 500 Meter Run                                     
  2 Laura Nanni               LA SALLE-RI       8.96               -----------------------------------------------------------------
  3 Katie Hoppe               HOPKINTON -       9.02               -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
  4 Kara Sullivan             Cumberland        9.05                PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    HT PTS    
  5 Marlene Priest            DENNIS-YARMO      9.06               === ========================= ================ ======= == ===    
  6 Jessica Picha             Shor-Wade Rv      9.17                 1 Jeavon Benjamin           FAR ROCKAWAY     1:16.19  1        
  7 Kate Beaman               DENNIS-YARMO     14.06                 2 Alison Fogarty            LA SALLE-RI      1:17.49  1        
                                                                     3 Marie Blackwood           Uniondale        1:18.93  1        
Event 36 Girls 55 Meter Dash                                         4 Shellean Fyffe            FAR ROCKAWAY     1:19.52  1        
-----------------------------------------------------------------    5 Ashleigh Bordwell         Colonie-NY       1:21.66  2        
------------ Preliminary Results - Saturday 12/28/02 ------------    6 Alanna Toner              DENNIS-YARMO     1:21.99  1        
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT               7 Tiffany Harris            Westerly         1:23.06  2        
=== ========================= ================ ==== ==               8 Kayla Wilt                Columbia-NY      1:26.38  2        
  1 Karen Robinson            New Roch         7.29  2               9 Stacy Lima                Lincoln          1:26.65  2        
  2 Francesca Desir           New Roch         7.78  1              10 Shakira Browne            Paul Robeson     1:35.85  2        
  3 Monica Anderson           BARNSTABLE       7.57  2                                                                              
  4 Juliene Anderson          BLOOMFIELD       7.79  1             Event 39 Girls 4x55 Meter Relay Hurdles                          
  5 Precious Moore            Bay Shore-NY     7.72  2             -----------------------------------------------------------------
  6 Latoya Wilmot             Kellenberg       7.73  2             -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
  7 Lieslle Pascalle          Paul Robeson     7.82  2              PL RELAY AFFILIATION                                 TIME  HT HT
  8 Shonterria Fulton         Bay Shore-NY     7.86  1              == ================================================= ===== == ==
  9 Julia Krukowski           SMITHTOWN        8.05  2               1 NR        New Rochelle-NY                         35.85  1   
  9 Allana Paul               Paul Robeson     8.05  1                  1) Kerry-An Robinson     2) Karen Robinson                  
 11 Porsche Price             Uniondale        8.30  1                  3) Lynn Cayne            4) K'Daya Ravizee                  
 12 Stephanie Hezr            FAIRFIELD-CT     8.33  1               2 DY        DENNIS-YARMOUTH-MA                      37.79  2   
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------    3 BS        Bay Shore-NY                            38.23  1   
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME PTS              4 LDY       Ledyard-Ct                              38.78  2   
=== ========================= ================ ==== ===              5 MCTY      Middle Country-NY                       39.53  2   
  1 Karen Robinson            New Roch         7.21                  6 UN        Uniondale-NY                            41.30  1   
  2 Monica Anderson           BARNSTABLE       7.45                  7 HHH       HALF HALLOW HILLS                       41.89  1   
  3 Precious Moore            Bay Shore-NY     7.66                  8 BT        Brooklyn Tech-NY                        41.95  1   
  4 Latoya Wilmot             Kellenberg       7.68                  9 COL       Columbia-NY                             42.41  1   
  5 Francesca Desir           New Roch         7.79                 10 CM        Comsewogue-NY                           42.47  1   
  6 Shonterria Fulton         Bay Shore-NY     7.84                                                                                 
  7 Juliene Anderson          BLOOMFIELD       7.86                                                                                 
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                                   
                                                                                                                                    
Event 39 Girls 4x55 Meter Relay Hurdles (Continued)                Event 42 Girls 1,600 Mtr Sprint Medley (Continued)               
                                                                                                                                    
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME  HT HT   PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
 == ================================================= ===== == ==   == ================================================= ======= == 
 11 BV        Bay View-RI                             42.84  1      14 PRB       Paul Robeson-NY                         4:48.47  4 
 12 SD        Saint Dominic-NJ                        43.64  2      15 FA        FAIRFIELD-CT                            4:48.72  1 
 13 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  44.68  2      16 CB        Clara Barton-NY                         4:48.92  2 
 14 SWR       Shoreham-Wading River-NY                45.17  2      17 BV        Bay View-RI                             4:49.50  1 
  - SAC       SACHEM                                     FS  2      18 GUI       GUILFORD-CT                             4:51.39  6 
                                                                    19 LDY       Ledyard-Ct                              4:51.96  6 
Event 40 Girls 1 Mile Run                                           20 CK        Christ King                             4:55.60  1 
-----------------------------------------------------------------   21 MI        MINEOLA - NY                            4:56.28  4 
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------   22 PR        Port Richmond-NY                        4:58.46  1 
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS          23 ER        ERASMUS HALL - NY                       4:59.65  3 
=== ========================= ================ ======= ===          24 SMT       SMITHTOWN - NY                          5:00.56  4 
  1 Nicole Blood              SARATOGA SPR     4:57.40              25 SF        Saint Francis-NY                        5:02.76  2 
  2 Elizabeth Maloy           HOLY NAMES-N     4:57.49              26 LS        LA SALLE-RI                             5:04.30  3 
  3 Nicole Millette           East Green       5:07.16              27 MCTY      Middle Country-NY                       5:05.65  4 
  4 Elizabeth Carlson         Lincoln          5:08.22              28 SD        Saint Dominic-NJ                        5:10.90  6 
  5 Abbey Sadowski            GRISWOLD         5:08.97              29 CM        Comsewogue-NY                           5:24.02  3 
  6 Ruby Solomon              SARATOGA SPR     5:13.16              30 JFK       JFK BELLMORE-NY                         5:33.03  1 
  7 Julie Carr                Columbia-NY      5:25.87              31 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  5:37.12  2 
  8 Eryka Perreault           Colonie-NY       5:36.89              32 SWR       Shoreham-Wading River-NY                5:44.23  3 
  9 Heather Stanish           GUILFORD-CT      5:45.18              33 SK        South Kingstown-RI                      6:00.09  2 
 10 Ashley Ferriero           Columbia-NY      5:52.74                                                                              
 11 Kim Crehan                FAIRFIELD-CT     5:54.43             Event 43 Girls 4x200 Meter Relay                                 
 12 Emma Harmon               GUILFORD-CT      6:00.95             -----------------------------------------------------------------
 13 Lindsay Post              Westerly         6:06.67             -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
                                                                    PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
Event 42 Girls 1,600 Mtr Sprint Medley                              == ================================================= ======= == 
-----------------------------------------------------------------    1 LS        LA SALLE-RI                             1:50.48  4 
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------       1) Laura Nanni           2) Katie Cioe                      
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT        3) Molly Parkhurst       4) Alison Fogarty                  
 == ================================================= ======= ==     2 BARN      Barnstable-Mass                         1:53.58  3 
  1 BS        Bay Shore-NY                            4:16.23  2     3 BS        Bay Shore-NY                            1:54.00  2 
     1) Danica Dupuy          2) Precious Moore                      4 ND        Notre Dame-NY                           1:54.58  3 
     3) Courtne Wise          4) Laura Cummings                      5 SMT       SMITHTOWN - NY                          1:55.98  1 
  2 TIL       Tilden                                  4:16.31  5     6 SWR       Shoreham-Wading River-NY                1:57.47  4 
  3 WS        Westerly-RI                             4:16.85  5     7 SAC       SACHEM                                  1:58.51  1 
  4 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    4:18.85  5     8 TG        TOLL GATE-RI                            1:58.65  4 
  5 NR        New Rochelle-NY                         4:33.53  2     9 HHH       HALF HALLOW HILLS                       1:59.05  1 
  6 UN        Uniondale-NY                            4:36.43  1    10 BT        Brooklyn Tech-NY                        1:59.40  2 
  7 SAC       SACHEM                                  4:37.02  3    11 FA        FAIRFIELD-CT                            1:59.44  5 
  8 SS        SARATOGA SPRINGS                        4:39.90  5    12 CM        Comsewogue-NY                           1:59.54  2 
  9 MEP       MEPHAM - NY                             4:41.60  4    13 SF        Saint Francis-NY                        1:59.63  4 
 10 BT        Brooklyn Tech-NY                        4:44.80  5    14 LDY       Ledyard-Ct                              1:59.97  3 
 11 VA        VALLEY STREAM - NY                      4:46.93  5    15 MCTY      Middle Country-NY                       2:00.65  3 
 12 MLO       Mary Louis-NY                           4:48.15  4    16 BV        Bay View-RI                             2:00.98  4 
 13 FAR       FAR ROCKAWAY - NY                       4:48.34  3    17 BLO       BLOOMFIELD,CT                           2:01.34  3 
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                                 
                                                                                                                                    
Event 43 Girls 4x200 Meter Relay (Continued)                       Event 45 Girls 3,000 Meter Run                                   
                                                                   -----------------------------------------------------------------
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT    PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME     PTS      
 == ================================================= ======= ==   === ========================= ================ ======== ===      
 18 COL       Columbia-NY                             2:01.35  1     1 Toni-Lynn Saluccio        Shor-Wade Rv     10:25.82          
 19 PF        Port Jefferson-NY                       2:01.77  2     2 Anna Jankowski            Colonie-NY       10:31.29          
 20 MLO       Mary Louis-NY                           2:02.85  3     3 Brittany Criscuolo        EAST MEADOW      10:34.98          
 21 JFK       JFK BELLMORE-NY                         2:03.59  2     4 Brina Seguine             Columbia-NY      10:38.60          
 22 PR        Port Richmond-NY                        2:06.35  2     5 Hilary Dionne             Cumberland       10:52.14          
 23 BFD       Bishop Ford-NY                          2:10.15  1     6 Melissa Trauschet         SARATOGA SPR     10:53.04          
 24 SD        Saint Dominic-NJ                        2:11.50  5     7 Katie Di Camillo          HOLY TRINITY     10:58.81          
 25 SS        SARATOGA SPRINGS                        2:12.01  1     8 Kristina Pfeiffer         HOLY TRINITY     11:07.39          
 26 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  2:13.25  5     9 Katelyn Donovan           HHH              11:07.42          
 27 CK        Christ King                             2:17.23  4    10 Ali Rowe                  SARATOGA SPR     11:12.55          
                                                                    11 Lisa Mulvey               Carle Pl-NY      11:23.97          
Event 44 Girls 4x800 Meter Relay                                     - Rebecca Hopkins           TOLL GATE-RI          DNF          
-----------------------------------------------------------------                                                                   
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  Event 46 Girls 4x400 Meter Relay                                 
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME     HT  -----------------------------------------------------------------
 == ================================================= ======== ==  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
  1 SS        SARATOGA SPRINGS                         9:41.46  1   PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT 
     1) Lindsey Ferguson      2) Alysha Mc Elroy                    == ================================================= ======= == 
     3) Ruby Solomon          4) Nicole Blood                        1 UN        Uniondale-NY                            4:04.68  2 
  2 COL       Columbia-NY                             10:01.34  1       1) Marie Blackwood       2) A King                          
  3 CON       CONARD-CT                               10:06.61  1       3) Esther Reid           4) M Lee                           
  4 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    10:29.80  1    2 FAR       FAR ROCKAWAY - NY                       4:04.93  5 
  5 SMT       SMITHTOWN - NY                          10:30.19  2    3 NR        New Rochelle-NY                         4:09.40  5 
  6 COLO      Colonie-NY                              10:36.15  1    4 BHB       BURNT HILLS BALLSTON                    4:11.24  2 
  7 CM        Comsewogue-NY                           10:45.29  1    5 WS        Westerly-RI                             4:11.31  5 
  8 JFK       JFK BELLMORE-NY                         10:46.19  1    6 DY        DENNIS-YARMOUTH-MA                      4:13.13  2 
  9 GUI       GUILFORD-CT                             10:54.68  1    7 MV        MT VERNON-NY                            4:14.43  4 
 10 LDY       Ledyard-Ct                              10:56.90  2    8 LS        LA SALLE-RI                             4:17.27  5 
 11 EM        EAST MEADOW - NY                        10:57.46  1    9 ND        Notre Dame-NY                           4:18.13  4 
 12 LS        LA SALLE-RI                             11:04.07  2   10 TIL       Tilden                                  4:19.44  1 
 13 BS        Bay Shore-NY                            11:06.83  1   11 BS        Bay Shore-NY                            4:20.03  3 
 14 SD        Saint Dominic-NJ                        11:11.92  1   12 CB        Clara Barton-NY                         4:20.92  4 
 15 SAC       SACHEM                                  11:12.68  1   13 TG        TOLL GATE-RI                            4:21.57  6 
 16 PR        Port Richmond-NY                        11:18.08  1   14 CON       CONARD-CT                               4:22.18  4 
 17 MCTY      Middle Country-NY                       11:22.19  1   15 KBG       Kellenberg-NY                           4:27.27  6 
 18 FAR       FAR ROCKAWAY - NY                       11:24.82  1   16 SMT       SMITHTOWN - NY                          4:27.69  6 
 19 BARR      Barrington-RI                           11:32.93  1   17 MLO       Mary Louis-NY                           4:28.45  1 
 20 NR        New Rochelle-NY                         11:34.65  2   18 FA        FAIRFIELD-CT                            4:33.63  5 
 21 WES       WESTHAMPTON BEACH - NY                  11:56.20  1   19 COLO      Colonie-NY                              4:34.36  2 
 22 BV        Bay View-RI                             12:13.56  1   20 ER        ERASMUS HALL - NY                       4:34.61  5 
 23 SWR       Shoreham-Wading River-NY                12:37.22  1   21 SAC       SACHEM                                  4:36.71  1 
  - DY        DENNIS-YARMOUTH-MA                           DNF  1   22 JFK       JFK BELLMORE-NY                         4:37.17  2 
                                                                    23 MEP       MEPHAM - NY                             4:37.34  4 
                                                                    24 SF        Saint Francis-NY                        4:37.86  6 
                                                                    25 VA        VALLEY STREAM - NY                      4:38.93  3 
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======                                                 
                                                                                                                                    
Event 46 Girls 4x400 Meter Relay (Continued)                       Event 49 Girls Weight Throw                                      
                                                                   -----------------------------------------------------------------
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT    PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK              PTS   
 == ================================================= ======= ==   === ======================= ============ ==========        ===   
 26 PRB       Paul Robeson-NY                         4:39.20  3     1 Field Relay             MONROE WOODB 128'08.75" 39.24m       
 27 MCTY      Middle Country-NY                       4:39.80  6     2 Field Relay             TOLL GATE-RI 114'08.00" 34.95m       
 28 CK        Christ King                             4:44.00  4     3 Field Relay             Barrington   103'02.75" 31.46m       
 29 LDY       Ledyard-Ct                              4:44.81  3     4 Field Relay             Pilgrim       96'08.50" 29.48m       
 30 SS        SARATOGA SPRINGS                        4:45.58  1     5 Field Relay             Smithfield    94'06.75" 28.82m       
 31 HHH       HALF HALLOW HILLS                       4:45.83  1     6 Field Relay             LA SALLE-RI   93'06.00" 28.50m       
 32 PR        Port Richmond-NY                        4:52.53  3     7 Field Relay             Cumberland    92'04.00" 28.14m       
 33 BV        Bay View-RI                             4:58.55  6     8 Field Relay             Tolman        81'04.00" 24.79m       
 34 CM        Comsewogue-NY                           5:01.60  3     9 Field Relay             South King    74'05.50" 22.69m       
 35 SD        Saint Dominic-NJ                        5:09.33  1    10 Field Relay             Classical     73'03.00" 22.33m       
 36 SWR       Shoreham-Wading River-NY                5:22.71  2                                                                    
                                                                   Event 50 Girls Pole Vault                                        
Event 47 Boys 4x200 Meter Relay Champion                           -----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------  --------------- Finals Results - Friday 12/27/02 ----------------
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------   PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK            PTS     
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT   === ======================= ============ =========       ===     
 == ================================================= ======= ==     1 Lindsey Rosales         WASHINGTONVI 11'06.00" 3.51m         
  1 MSM       Mt St Michael-NY                        1:34.65  1     2 Ashley Nolet            LOWELL -MASS 11'06.00" 3.51m         
     1) Jordan Prescott       2) Trashaad Thomas                     3 Thea Kennerknecht       MONROE WOODB 10'00.00" 3.05m         
     3) Jason Hull            4) Shaquaan Been                       4 Lisa Kachmarsky         MONROE WOODB  9'06.00" 2.90m         
  2 CAMD      CAMDEN - NJ                             1:34.66  2     5 Jennifer Koshy          New Roch      9'06.00" 2.90m         
  3 COLO      Colonie-NY                              1:34.78  2     5 Kristen Bakanowski      ALGONQUIN RE  9'06.00" 2.90m         
  4 BS        Bay Shore-NY                            1:34.96  1     7 Keelan Maguire          ROGERS - RI   9'00.00" 2.74m         
  5 TT        Transit Tech-NY                         1:35.30  1     8 Liz Anderson            WESTHAMPTON   8'06.00" 2.59m         
  6 UN        Uniondale-NY                            1:35.50  1     - Beth Iocono             WEST WARWICK        NH               
  7 PRB       Paul Robeson-NY                         1:36.93  2     - Joely Candanedo         New Roch            NH               
                                                                                                                                    
Event 48 Girls 4x200 Meter Relay Champion                          Event 51 Girls 1 Mile Race Walk                                  
-----------------------------------------------------------------  -----------------------------------------------------------------
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------  -------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------
 PL RELAY AFFILIATION                                 TIME    HT    PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS       
 == ================================================= ======= ==   === ========================= ================ ======= ===       
  1 PRB       Paul Robeson-NY                         1:47.17  1     1 Maria Michta              Sachem North     7:34.17           
     1) Shakira Browne        2) Nzinga Alleyne                      2 Jasmine Brooks            DIRIGO - ME      7:48.75           
     3) Candice Mc Farlane    4) Jasmine Montgomery                  3 Kristin Landau            Comsewogue       7:55.13           
  2 FAR       FAR ROCKAWAY - NY                       1:47.19  1     4 Katie Feleccio            JFK BELLMORE     7:58.53           
  3 NR        New Rochelle-NY                         1:47.67  2     5 Carly Lachola             MT. BLUE-ME      8:18.41           
  4 UN        Uniondale-NY                            1:47.99  1     6 Emily Nyberg              JOHN GLENN-N     8:25.95           
  5 MV        MT VERNON-NY                            1:48.02  2     7 Latoya Henry              New Roch         8:58.56           
  6 HO        HOPKINTON - MASS                        1:49.76  2     8 Shani Brown               New Roch         8:59.44           
  7 CB        Clara Barton-NY                         1:50.05  1     9 Christina Squillace       Sachem North     9:03.20           
  8 COLO      Colonie-NY                              1:54.72  2    10 Rachael Gill              EAST MEADOW      9:04.04           
                                                                    11 Elizabeth Hassell         HAMPDEN ACAD     9:13.68           
                                                                    12 Marisa Militello          SMITHTOWN        9:14.28           
                                                                    13 Farhat Jilabhoy           SMITHTOWN        9:34.40           
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

=========================================================== page break =======
                                             
Event 52 Boys 1 Mile Race Walk                                                                                                      
-----------------------------------------------------------------                                                                   
-------------- Finals Results - Saturday 12/28/02 ---------------                                                                   
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    PTS                                                                          
=== ========================= ================ ======= ===                                                                          
  1 Joe Trepani               CENTEREACH -     7:00.52                                                                              
  2 Mark Dennett              WINTHROP - M     7:58.26                                                                              
  3 Pat Scott                 MASSEBESIC       8:27.96  

 

 

Return to Top of Page ->

 

[footer_main.htm]